Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σκεφτομαι να το γυρισω σε κατι πιο light. Τι λετε για sony x10 mini?

 

Για τέτοιες συζητήσεις απευθύνσου στο σωστό μέρος... Διαξιφισμοί

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαρυ κι ασηκωτο το κινητο τελικα μαγκες... Τελευταια μου χει σπασει τα νευρα!

 

 

+1 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά παιδιά ότι προγράματα είχα εγκαταστήσει στο παλαιό i900 τούτο εδώ τα έχει όλα. Προσθέτοντας και κάποια άλλα που τα θεωρώ ότι θα έπερεπε να τα έχει όπως το callwaitingfix, connectingnotifier, nodata, synckiller, screencapture, touch και ίσως κάποια άλλα που τυχόν μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή (θα παρακαλούσα όποιος ξέρει και άλλα να μας τα γράψει) θεωρώ ότι είναι το πιο τέλειο κινητό.:) (αν και προσωπικά κατάφερνα να κάνω το gps να δουλέψει!)Δεν μπορούν να γράψουν και τις αντίστοιχες εφαρμογές γαι τα win όπως και για το iphone ρε μαμώτο!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά...πού στο καλό είναι αυτή η λίστα απόρριψης ;;;

Είναι μία πάρα πολύ χρήσιμη λειτουργία όπου πριν την αναβάθμιση υπήρχε εμφανέστατη...!

 

Τώρα, ενώ αν κρατήσεις κάποιος πατημένο το τηλέφωνο βγαίνει η επιλογή προσθήκη σε λίστα απόρριψης, δεν μπορώ να βρω πουθενά την ίδια την λίστα...!!

 

Πού στο καλό είναι ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λίστα απόρριψης για αριθμούς που δεν θέλεις να σε καλούν; Για αυτή τη δουλειά όλοι χρησιμοποιούμε το MagiCall.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λίστα απόρριψης για αριθμούς που δεν θέλεις να σε καλούν; Για αυτή τη δουλειά όλοι χρησιμοποιούμε το MagiCall.

 

οκ... αλλά αφού έχει από την μαμάκα τέτοια λίστα... γιατί δεν μπορώ να την βρω ;;;

δεν μπορεί.... κάπου θα υπάρχει....!!!! (όχι πως λειτουργεί δηλαδή...) αλλά πολύ θα ήθελα να την βρω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις?

1) Απο το youtube για να παίξουμε video πρέπει να φορτώσουμε τον core player ή μπορούμε κατευθείαν από το κινητό με τον opera (το widget της samsung "youtube" τι ρόλο παίζει)?

2) Κάποιος, κανένα πρόγραμα για αύξηση της έντασης των ήχων στα ringtones (για Ε52 πρόκειται)?

Link to comment
Share on other sites

Παντως διαφωνω με ολους αυτους που θεωρουν το κινητο αργο, απλως χρειαζεται πολυ ψαξιμο και υπομονη για να το φερεις στα μετρα σου. Με gchris Titanium 1.3.1 εχω σχεδον 70mb free στην εκκινηση και σταθερα πανω απο 60 μετα απο αρκετη χρηση. Εχω δοκιμασει ολα τα interfaces και αυτο ειναι το πιο ευχρηστο και γρηγορο. Και το PointUI home 2 ειναι γρηγορο αλλα θελει χρονο να το πειραξεις και βαρεθηκα.

 

Υ.Γ το κινητο ειναι φορτωμενο με διαφορα προγραμματα και eyecandy και δε σερνεται ουτε κατα διανοια, ακομα και το StartMenu_Grid_4 χωρις honeycomb παει πολυ γλυκα.Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση στο κινητό. Μέσω ποιού προγράμματος να την κάνω? Ποιά είναι η διαδικασία?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως διαφωνω με ολους αυτους που θεωρουν το κινητο αργο, απλως χρειαζεται πολυ ψαξιμο και υπομονη για να το φερεις στα μετρα σου. Με gchris Titanium 1.3.1 εχω σχεδον 70mb free στην εκκινηση και σταθερα πανω απο 60 μετα απο αρκετη χρηση. Εχω δοκιμασει ολα τα interfaces και αυτο ειναι το πιο ευχρηστο και γρηγορο. Και το PointUI home 2 ειναι γρηγορο αλλα θελει χρονο να το πειραξεις και βαρεθηκα.

 

Υ.Γ το κινητο ειναι φορτωμενο με διαφορα προγραμματα και eyecandy και δε σερνεται ουτε κατα διανοια, ακομα και το StartMenu_Grid_4 χωρις honeycomb παει πολυ γλυκα.Αυτα.

αυτο το gchris titanium ,τι ρολο παιζει;

ειναι σαν το spb mobile;

και πως το κανουμε disable για να περασουμε το sdk πρωτα .

με λιγα λογια πως ρο εγκαθιστουμε γιατι το readme που εχει το αρχειο δεν εξηγει το πως.

Link to comment
Share on other sites

Aυτή τη λίστα απόρριψης σήμερα την ανακάλυψα κι εγώ ότι υπάρχει σαν επιλογή.

Πατάς σε μια εισερχόμενη και διαλέγεις προσθήκη στη λίστα.

Και αφού την προσθέτει στη λίστα ...δεν κάνει τίποτε, κανονικά σε ξαναπαίρνει ο αριθμός :lol:

Εκτός κι αν ΑΦΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ (που στα κοματια είναι ρε?) που πάρχει αυτή η λίστα γίνονται κάποιες ρυθμίσεις.

 

gps: Αλεξ δεν ξέρω ποιό πρόγραμμα έχεις.

Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει το sygic που ήταν δώρο, το destinator7 και το igo8.

Ποιό απλά στη χρήση τα 2 πρώτα, καλύτερο το d7 αν και με πιο "φτωχό" περιβάλλον.

Καλύτερο όλων το igo8, αλλάπιο βαρύ.

Για να το ξεκινήσω έφαγα κάποια ώρα.

Κατ' αρχάς στις ρυθμίσεις gps έχω com7, com9, 9600.

Μετά την αναβάιμιση δεν έβρισκε με τίποτε δορυφόρους.

Εβαλα το gpstest.

Πήγα σε μέρος που είχε ορατότητα (καλά εγώ το έκανα σε ταξίδι) - ταράτσα ας πούμε.

Το άνοιξα και το άφησα να τρέχει.

Στην αρχή νομίζεις ότι δεν κάνει τίποτε.

Κάποια στιγμή όμως σου βγάζει μήνυμα gps running και πρασινίζει.

Μετά λειτουργεί και το πρόγραμμα gps που έχεις.

Δεν ξέρω αν με το destinator είναι απαραίτητο να τρέξεις το gpstest πρώτα.

Dest7: επιλογές>ρυθμίσεις>σήμα gps>ρύθμιση>αναζήτηση gps.

Αν σου βγάλει έγινε σύνδεση gps είσαι ok.

 

youtube: To widget στην αρχική οθόνη, άχρηστο είναι, απλά σε συνδέι με το youtube μέσω της εγκατεστημένης opera.

Opera της μαμάς: Πατάς στο βίντεο που θες να δεις και σου ανοίγει to player του τηλεφώνου, όπου το βλέπεις.

Opera10: Το βλέπεις και στον browser.

uZardWeb: To βλέπεις και στον browser, αλλά σου βγάζει και επιλογή: ανιχνεύτηκε βίντεο, θες να το δεις τώρα; Αν πατήσεις ναι, σου το παίζει σε ενσωματωμένο player που έχει.

 

milanmaniac: Αναβάθμιση όπως την έκανα εγώ, αν και γίνεται όπως λένε άλλοι φίλοι και με το NewPcStudio.

 

Αναβάθμιση:

 

Εγκαθιστάμε το Keis.

Συνδέουμε το κινητό στο pc.

Περιμένουμε να το αναγνωρίσει το Keis και να συνδεθεί.

Πάμε κάτω δεξιά στο κουμπί αναβάθμιση...

Ακολουθούμε τις οδηγίες...

Μόλις μετά από αρκετή ώρα τελειώσει η λήψη...

ΑΝ βγάλει μήνυμα, ότι δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το κινητό, αποσυνδέστε το καλώδιο και βγάλτε τη μπαταρία...

ΔΕΝ ΑΠΟΣΥΝΔΕΟΥΜΕ το καλώδιο. Βγάζουμε τη μπαταρία και μετά από λίγο την ξαναβάζουμε.

Η διαδικασία αργά αλλά σταθερά θα συνεχιστεί και θα ολοκληρωθεί.

 

 

Απορίες δικές μου.

Αν αλλάξω θέμα ή ταπετσαρία, θα χαθούν οι τρεις οθόνες οι αρχικές που τις εναλλάσω;

Αν χαθούν επανέρχονται;

 

Οταν πατάω τηλεφωνικός κατάλογος, μου βγαίνει, αλλά παράλληλα βγαίνει και το πληκτρολόγιο στη μισή οθόνη, γίνεται να μη βγαίνει;

 

Που είναι η λίστα απόρριψης οεο;

Link to comment
Share on other sites

Απορίες δικές μου.

Αν αλλάξω θέμα ή ταπετσαρία, θα χαθούν οι τρεις οθόνες οι αρχικές που τις εναλλάσω;

Αν χαθούν επανέρχονται;

 

Οταν πατάω τηλεφωνικός κατάλογος, μου βγαίνει, αλλά παράλληλα βγαίνει και το πληκτρολόγιο στη μισή οθόνη, γίνεται να μη βγαίνει;

 

Που είναι η λίστα απόρριψης οεο;

 

Έχεις κάνει αναβάθμιση υποθέτω...!

οπότε... έχεις επιλέξει το stile με τις 3 οθόνες...!

Μπορείς να αλλάξεις ταπετσαρία σε κάθε μία από τις οθόνες σου...

Αν αλλάξεις stile και βάλεις ας πούμε το Samsung today πού έβαλα κι εγώ μετά την αναβάθμιση, τότε δεν θα έχεις τις οθόνες...! Αλλά... φυσικά επανέρχονται αν τις επιλέξεις πάλι...!

 

Αν κυλήσεις τον κατάλογο, το πληκτρολόγιο χάνετε...! Επίσης αν πατήσεις το μεσαίο κόκκινο κουμπάκι του πληκτρολογίου...! Δε νομίζω να γίνεται να μην εμφανίζετε καθόλου...

 

Και.... θα επαναλάβω κι εγώ... μια που έθιξα και το θέμα εξ αρχής...:

Που είναι η λίστα απόρριψης οεο ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η λίστα απόρριψης οεο ;

Εύρηκα (και δουλεύει)

 

Ευρετήριο>μενού>απόρριψη κλήσης.

Οτι ενεργοποιήσεις, όταν σε καλεί βγάζει σήμα κατηλειμμένου (αντε γειά μεσημεριανοί διαφημιστές).

 

 

 

Επίσης παίζοντας σήμερα...

 

Αν επιλέξεις στην οθόνη σήμερα το samsungwidgetplus (με τις τρεις οθόνες που λέει και ο φίλος), προφανώς όλο και κάτι θα βάλεις στις οθόνες από τα widgets.

 

Aν επιλέξεις το samsung today, ή την προεπιλογή windows, χάνεις δυο τρία γκατζετάκια, αλλά η ram σου παίρνει μεγάλες ανάσες.

 

Εχω βάλει πλέον το samsung today.

 

Eρωτήσεις:

 

1 Αυτό το "Ειδοποίησης" στη πρώτη σελίδα, που με τρελαίνει, μπορούμε να του αλλάξουμε την ορθογραφία;

2. Γίνεται να αλλαχθεί στο samsung today η ταπετσαρία; Αυτή η σκούρα μπλε με κάτι σαν κύβους. Προσπαθώ και το μόνο που αλλάζει είναι η οθόνη κλειδώματος, αν το λέω σωστά. Αυτή που βγαίνει όταν πάμε να ξεκλειδώσουμε το κινητ'ό εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

(Το έχω πει πιο πάνω ότι το ΟΜΝΙΑ ΙΙ είναι και μαμώ τα κινητά)

Φίλε OldNewbie μετά από το μάθημα (φυσική) που έκανα στον γιο μου έκατσα και ασχολήθηκα και με πρόλαβες ρε μαμώτο.

ΣΩΣΤΟΣ για την λίστα απόρριψης. Έχει και απόρριψη για sms.

Προσωπικά έχω το spb shell με το Mtstmp_Keithdupont_Ms-Espresso και είμαι μια χαρά! Για την απόρριψη έχω το No Calls.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το gchris titanium ,τι ρολο παιζει;

ειναι σαν το spb mobile;

και πως το κανουμε disable για να περασουμε το sdk πρωτα .

με λιγα λογια πως ρο εγκαθιστουμε γιατι το readme που εχει το αρχειο δεν εξηγει το πως.

 

"Το Titanium είναι το default today screen των windows mobile 6.5. Είναι κατι σαν το SPB mobile Shell ή το widget plus της Samsung.Το Titanium υπάρχει προεγκατεστημένο σε όλες 6.5 roms . Για ενεργοποίηση πας settings->Display and light->Items on today και τικάρεις το windows default." (αμα εχεις Ελληνικα Οθονη Σημερα/ προεπιλογή windows καπως ετσι) Το κειμενακι το πηρα απο αυτο το site: hχχp://www.bytheway.gr/showthread.php?t=18471 Θα βρεις οσα θες να ξερεις και ακομα παραπανω. Με λιγα λογια απενεργοποιεις ολα τα items στην "οθονη σημερα" κανεις install ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ το SDKCerts.cab και το gchrisTitaniumV1.3.1.cab μετα soft reset και αφου κανει boot το κινητο πας και ενεργοποιεις το "προεπιλογη windows". Με γεια σου.

 

Υ.Γ δεν ξερω αν απαγορευονται τα λινκς , αν ισχυει κατι τετοιο ντιλιτ και σορυ

Link to comment
Share on other sites

"Το Titanium είναι το default today screen των windows mobile 6.5. Είναι κατι σαν το SPB mobile Shell ή το widget plus της Samsung.Το Titanium υπάρχει προεγκατεστημένο σε όλες 6.5 roms . Για ενεργοποίηση πας settings->Display and light->Items on today και τικάρεις το windows default." (αμα εχεις Ελληνικα Οθονη Σημερα/ προεπιλογή windows καπως ετσι) Το κειμενακι το πηρα απο αυτο το site: hχχp://www.bytheway.gr/showthread.php?t=18471 Θα βρεις οσα θες να ξερεις και ακομα παραπανω. Με λιγα λογια απενεργοποιεις ολα τα items στην "οθονη σημερα" κανεις install ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ το SDKCerts.cab και το gchrisTitaniumV1.3.1.cab μετα soft reset και αφου κανει boot το κινητο πας και ενεργοποιεις το "προεπιλογη windows". Με γεια σου.

 

Υ.Γ δεν ξερω αν απαγορευονται τα λινκς , αν ισχυει κατι τετοιο ντιλιτ και σορυ

κοιτα το κατεβασα ,το εγκατεστησα αλλα μου εσπασε τα νευρα στο πως θα περασω τα εικονιδια των λινκς,γενικα των εφαρμογων που εχω στην αρχικη οθονη .

δεν το πολυπαλεψα και το ξαπεστειλα,προτιμω spb με mobile sense που εχει και ενα καρο επιλογες.

ψαχνω να βρω κατι παρεμφερες του spb,οχι τιποτα αλλο αλλα για αλλαγη επειδη το βαρεθηκα.

YΓ:στα υπερ του οτι ανοιγει πολυ γρηγορα τα λινκς και η απελευθερωση μνημης.

εαν μπορουσες να μου πεις πως περνας τα λινκς και τις επαφες στην αρχικη σελιδα,θα σου ημουν υποχρεος.

Edited by xolloth
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ψαχνω να βρω κατι παρεμφερες του spb,οχι τιποτα αλλο αλλα για αλλαγη επειδη το βαρεθηκα.

 

Για τη συσκευή σου το Spb αποτελεί την καλύτερη λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την αλλαγή του φόντου στο today screen, μιας και είχα ρωτήσει και εγώ παλαιότερα, βρήκα αυτό.

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα όμως, άρα δεν ξέρω να σας πω αν δουλεύει σίγουρα!

 

Πάντως είναι λίγο βλακεία να μην μπορείς να αλλάξεις το φόντο κανονικά, απ' το Άλμπουμ φωτογραφιών ή με κάποιο άλλο τρόπο που να όριζε η Samsung ας πούμε, όπως στο Omnia II pro που υπάρχει ένα link στο start menu που μπορείς να αλλάξεις όποιο wallpaper θέλεις, ή αυτά του Widget Plus ή του Samsung Today ή της οθόνης κλειδώματος.

 

Γιατί όχι και στο δικό μας?? :(

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς οθόνη κλειδώματος όπως το htc desire (με την μπάρα αλλά να ξεκλειδώνει προς τα κάτω- μου άρεσε τι να κάνω)?:) Βρήκα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618136 αλλά είναι απλώς ένα screen saver. Δεν κλειδώνει κουμπιά. Επίσης το s2u2 έχει αρχίσει και γίνεται "βαρύ"!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα το κατεβασα ,το εγκατεστησα αλλα μου εσπασε τα νευρα στο πως θα περασω τα εικονιδια των λινκς,γενικα των εφαρμογων που εχω στην αρχικη οθονη .

δεν το πολυπαλεψα και το ξαπεστειλα,προτιμω spb με mobile sense που εχει και ενα καρο επιλογες.

ψαχνω να βρω κατι παρεμφερες του spb,οχι τιποτα αλλο αλλα για αλλαγη επειδη το βαρεθηκα.

YΓ:στα υπερ του οτι ανοιγει πολυ γρηγορα τα λινκς και η απελευθερωση μνημης.

εαν μπορουσες να μου πεις πως περνας τα λινκς και τις επαφες στην αρχικη σελιδα,θα σου ημουν υποχρεος.

 

Με ενα πολυ απλο search βρισκεις πολλα εικονιδια για τις εφαρμογες, εκτος του οτι αν ψαξεις στο φακελο εγκαταστασης της εκαστοτε εφαρμογης, ειναι πολυ πιθανο να βρεις το original εικονιδιο ( π.χ στο Storage/Programm Files/Resco Explorer βρισκεται το εικονιδιο explorer.png σε εμένα ). Ενα πακετακι που χρησιμοποιω και μ αρεσει ειναι αυτο: hχχp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=591248

Για τις εφαρμογες πατας apps->add->choose .lnk και διαλεγεις το προγραμμα που θες απο τη λιστα ( αμα δεν το βρισκεις εκει, μπορεις να διαλεξεις .exe απο το φακελο που το εχεις εγκαταστησει, δηλαδη το programm files της αποθηκης σου η της μνημης τηλεφωνου) επειτα πας στο φακελο που εχει εγκατασταθει η εφαρμογη Η το φακελο με τα εικονιδιακια σου ( και τα πακετα iReflect ειναι πολυ ωραια επισης, γοογλαρε τα αμα θες) και διαλεγεις την εικόνα που θες, π.χ wireless.png. Pιστευω ειναι αρκετα απλη διαδικασια... Το μονο που χρειαζεται ειναι να τσεκαρεις με ενα photo viewer το ονομα του εικονιδιου που θα χρησιμοποιησεις καθε φορα ωστε να το βρεις οταν θα στο ζητησει το Titanium. Το ιδιο κανεις και για τις επαφες: contacts->add (+) ->Contact -> εδω θα διαλεξεις μια απο τις επαφες που ειναι αποθηκευμενες στη μνημη του τηλεφωνου γι αυτο φροντισε αμα τις εχεις στη SIM να αντιγραψεις αυτες που θες στο τηλεφωνο. Εφοσον εχεις αναθεσει εικονα στην επαφη, θα στην εμφανισει και στη συντομευση.Αυτα τα ολιγα.

Link to comment
Share on other sites

Εύρηκα (και δουλεύει)

 

Ευρετήριο>μενού>απόρριψη κλήσης.

Οτι ενεργοποιήσεις, όταν σε καλεί βγάζει σήμα κατηλειμμένου (αντε γειά μεσημεριανοί διαφημιστές

 

 

 

Επίσης παίζοντας σήμερα...

 

Αν επιλέξεις στην οθόνη σήμερα το samsungwidgetplus (με τις τρεις οθόνες που λέει και ο φίλος), προφανώς όλο και κάτι θα βάλεις στις οθόνες από τα widgets.

 

Aν επιλέξεις το samsung today, ή την προεπιλογή windows, χάνεις δυο τρία γκατζετάκια, αλλά η ram σου παίρνει μεγάλες ανάσες.

 

Εχω βάλει πλέον το samsung today.

 

Eρωτήσεις:

 

1 Αυτό το "Ειδοποίησης" στη πρώτη σελίδα, που με τρελαίνει, μπορούμε να του αλλάξουμε την ορθογραφία;

2. Γίνεται να αλλαχθεί στο samsung today η ταπετσαρία; Αυτή η σκούρα μπλε με κάτι σαν κύβους. Προσπαθώ και το μόνο που αλλάζει είναι η οθόνη κλειδώματος, αν το λέω σωστά. Αυτή που βγαίνει όταν πάμε να ξεκλειδώσουμε το κινητ'ό εννοώ.

το βρηκα κι εγω στο καραβι επιστρεφοντας απο αιγινα... αλλα εδω που ειμαι τωρα δεν ειχα ιντερνετ. εβαλα το 1 ευρω της vodafone για να δω τα νεα...

πραγματι δουλευει μια χαρα.... φτανει να δωσεις την σωστη επιλογη... και πριν την αναβαθμιση δουλευε απλως ηταν εμφανης η επιλογη.

την ταπετσαρια την αλλαζεις κανονοκα μεσα απο τις ρυθμισεις. και το σημερα κι εμενα με εχει βολεψει τρομερα.

Link to comment
Share on other sites

Με ενα πολυ απλο search βρισκεις πολλα εικονιδια για τις εφαρμογες, εκτος του οτι αν ψαξεις στο φακελο εγκαταστασης της εκαστοτε εφαρμογης, ειναι πολυ πιθανο να βρεις το original εικονιδιο ( π.χ στο Storage/Programm Files/Resco Explorer βρισκεται το εικονιδιο explorer.png σε εμένα ). Ενα πακετακι που χρησιμοποιω και μ αρεσει ειναι αυτο: hχχp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=591248

Για τις εφαρμογες πατας apps->add->choose .lnk και διαλεγεις το προγραμμα που θες απο τη λιστα ( αμα δεν το βρισκεις εκει, μπορεις να διαλεξεις .exe απο το φακελο που το εχεις εγκαταστησει, δηλαδη το programm files της αποθηκης σου η της μνημης τηλεφωνου) επειτα πας στο φακελο που εχει εγκατασταθει η εφαρμογη Η το φακελο με τα εικονιδιακια σου ( και τα πακετα iReflect ειναι πολυ ωραια επισης, γοογλαρε τα αμα θες) και διαλεγεις την εικόνα που θες, π.χ wireless.png. Pιστευω ειναι αρκετα απλη διαδικασια... Το μονο που χρειαζεται ειναι να τσεκαρεις με ενα photo viewer το ονομα του εικονιδιου που θα χρησιμοποιησεις καθε φορα ωστε να το βρεις οταν θα στο ζητησει το Titanium. Το ιδιο κανεις και για τις επαφες: contacts->add (+) ->Contact -> εδω θα διαλεξεις μια απο τις επαφες που ειναι αποθηκευμενες στη μνημη του τηλεφωνου γι αυτο φροντισε αμα τις εχεις στη SIM να αντιγραψεις αυτες που θες στο τηλεφωνο. Εφοσον εχεις αναθεσει εικονα στην επαφη, θα στην εμφανισει και στη συντομευση.Αυτα τα ολιγα.

φασαρια ειναι,ολα αυτα με το spb ειναι απλη υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός θα μου προτείνει μια καλή ROM με γρήγορη απόκριση;

 

Τώρα φοράει

PDA I8000NXXJD3

CSC I8000EURJD5

PHONE I8000XXJD1

και κολλάει πάρα πολύ.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...