Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έκανα αναβάθμιση στο omnia απο το samsung new pc studio.

έγινε με επιτυχία.

Πάει πολύ πιο γρήγορα τώρα.

Απλά δεν βρίσκω τη ρύθμιση για το κουμπί Χ για να κλείνουν τα προγράμματα.

ξέρει κανείς που είναι;

 

Κρατάς παρατεταμένο τον κύβο και σου βγάζει τερματισμό προγραμμάτων .

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θέλει com7

 

η θύρα υλικού. Το igo συνήθως εντοπίζει απο μόνο του την θύρα άμα βάλεις αυτόματο εντοπισμό.

 

- ναι αλλά είναι σπαστικό κάθε φορά να τα κλείνεις απο τον κύβο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παίδες. Μου συμβαίνει το εξής περίεργο. Για να βλέπω video από youtube χρησιμοποιώ τον Core player και όλα ήταν μια χαρά. Πρόσφατα έκανα hard reset στη συσκευή και απ' όταν ξαναφόρτοσα το πρόγραμμα δεν μπορώ να δω πλέον youtube videos. Το search δουλεύει κανονικά, μου βρίσκει αποτελέσματα σε οτι ψάχνω αλλά όταν πατάω διπλό κλικ για να δω κάποιο video από αυτά που μου έφερε, δείχνει να κάνει prebuffering για ένα δύο δευτερόλεπτα και μετά τίποτα. Το έχω δοκιμάσε και με GPRS και με Wi-Fi. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει.
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η θύρα υλικού. Το igo συνήθως εντοπίζει απο μόνο του την θύρα άμα βάλεις αυτόματο εντοπισμό.

 

Ή χρησιμοποιείς το GPS Test που κάνει μόνο του αυτή τη δουλειά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πάλι την ίσως χαζή ερώτηση. Στο ΟΜΝΙΑ ΙΙ δουλεύει το GPS του και χωρίς το τηλ. να είναι σε λειτουργία? Το έχει κάνει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πάλι την ίσως χαζή ερώτηση. Στο ΟΜΝΙΑ ΙΙ δουλεύει το GPS του και χωρίς το τηλ. να είναι σε λειτουργία? Το έχει κάνει κανείς?

 

 

Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το τηλέφωνο για να δουλέψει το GPS .

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το τηλέφωνο για να δουλέψει το GPS .

 

Ευχαριστώ πολύ kosmus, αλλά δεν είναι λίγο "χαζό" αυτό?:(

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια.μηπως ξερετε που μπορω να βρω το NAVIGON για το ομνια2?

 

Δεν είναι free και κατά συνέπεια σε αυτό το forum δεν πρόκειται να το βρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την ver ....10071_32 του KIES και όταν συνδέω το ΟΜΝΙΑ ΙΙ μου λέει καθώς πάω στις samsung apps "this mobile phone is not supported by Samsung Apps". Τι γίνεται ρε παιδιά????
Link to comment
Share on other sites

Να επιλεξεις χωρα Ηνωμενο Βασιλειο γλώσσα Αγγλικά και θα εισαι οκ.Προφανως εκανες εγκατασταση το προγραμμα στα Ελληνικά.Θα πρεπει να το κανεις ξανα εγκατασταση στα Αγγλικά
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο τοσο καιρο στη κυκλοφορια σκεφτομαι και γω να αφησω το omnia I και να παρω το omnia II, αξίζει την προσπάθεια λέτε ??
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την ver ....10071_32 του KIES

Αυτή ειναι η τελευταια έκδοση

ενημερωτικα ,βγηκε σημερα νεα εκδοση kies.
..και εχει μερες που βγηκε
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο τοσο καιρο στη κυκλοφορια σκεφτομαι και γω να αφησω το omnia I και να παρω το omnia II, αξίζει την προσπάθεια λέτε ??

 

Ανάλογα για τι χρήση το θες. Ίσως Θα ήταν καλή ιδέα να κοιτάξεις και κινητό με Android καθώς είναι πασιφανές ότι η υποστήριξη για WinMo έχει σχεδόν σταματήσει ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα για τι χρήση το θες. Ίσως Θα ήταν καλή ιδέα να κοιτάξεις και κινητό με Android καθώς είναι πασιφανές ότι η υποστήριξη για WinMo έχει σχεδόν σταματήσει ...

 

πολυ κακο αυτο γιατι το θελω κυριως για τις εφαρμογες, ιδιαίτερα τα gps κλπ...τοτε ίσως πρπει να κοιταξω και το iphone....

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

πολυ κακο αυτο γιατι το θελω κυριως για τις εφαρμογες, ιδιαίτερα τα gps κλπ...τοτε ίσως πρπει να κοιταξω και το iphone....

 

Αν το θες για GPS τότε το Windows Mobile είναι μονόδρομος ... ξέχνα Iphone κτλ ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Χθες αναβάθμισα επιτυχώς και πανεύκολα το Omnia II μου μέσω του NPS (λειτουργικό Win. 7 x64). Συνολικά η διαδικασία μου πήρε γύρω στα 20'.

Όντως κάνει hard reset η συσκευή μετά την αναβάθμιση, αλλά μόνο στην κύρια μνήμη. Εγώ έκανα και στην αποθήκη, και όλα καλά! :)

 

Η βελτίωση σε όλους τους τομείς είναι εμφανέστατη, με κυρίαρχη αυτή της αφής!

Το GPS δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, αλλά πιστεύω ότι θα είναι όπως πριν την αναβάθμιση..

Με το θέμα της μπαταρίας τώρα..ΟΚ, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα όπως λέγαμε στην αρχή! Κρατάει μια χαρά (σχεδόν όπως πριν), αλλά όταν το έχεις συνέχεια και το "σκαλίζεις" πέφτει (όπως και πριν την αναβάθμιση)!

 

 

Μια ερώτηση που έχω είναι αν ξέρει κάποιος πως αλλάζουμε το φόντο για το Samsung Today. Θέλω δλδ να αλλάξει αυτό το μπλε που έχει..

 

Άλλη μία είναι σχετικά με το πληκτρολόγιο. Για τα wm 6.5.3 το πληκτρολόγιο φαίνεται σαν αυτό:

http://www.redmondpie.com/wp-content/uploads/2009/11/WindowsMo.3GetsNewNativeOnScreenKeyboard_14A4E/WindowsMobile6.5.3Keyboard.jpg

 

Εγώ (μάλλον και εσείς) έχω αυτό:

http://www.redmondpie.com/wp-content/uploads/2009/08/WindowsMobile6.5Build230361.jpg

 

Εννοείται ότι χρησιμοποιώ της samsung και όχι αυτό, αλλά των 6.5.3 φαίνεται όμορφο και βολικό. Ξέρετε που μπορούμε να το βρούμε?? :rolleyes:

 

Sorry για το μακροσκελές post!

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που είστε πιο ψαγμένοι, υπάρχει κάτι αντίστοιχο σαν αυτό "Sheriff Android Lite" που έχει βγει για τα android κινητά αλλά για το δικό μας κινητό? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά, αν το τρέξεις, όποιος σου "πάρει" το κινητό από εκεί που το άφησες, αρχίζει και σφυρίζει όπως όταν κλέβουν ένα μαγαζί ο συναγερμός. googlαρισέ το και θα δεις και βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω το ομνια 2 με αναλυση οθονης 400.800 και το ιγκο μου παιζει μονο καθετα...γνωριζεται μηπως οριζοντια πως μπορω να το τρεξω γιατι μου το βγαζει μισο οταν το δοκιμαζω.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια.εχω το ομνια 2 με αναλυση οθονης 400.800 και το ιγκο μου παιζει μονο καθετα...γνωριζεται μηπως οριζοντια πως μπορω να το τρεξω γιατι μου το βγαζει μισο οταν το δοκιμαζω.ευχαριστω!

 

Σου έχουν ήδη απαντήσει εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3262906#post3262906

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...