Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει επιτελους να μου απαντησει καποιος που γνωριζει καλα για να περασω τις επαφες μου στο κινητο γιατι επειγομαι βρε παιδια....
Link to comment
Share on other sites

Για όσους φίλους ενδιαφέρονται για screen protector και δεν θέλουν να μπλέκουν με παραγγελίες από εξωτερικό, μπορούν να βρουν στα Public.Ειναι της Cellular Line το πακετο περιέχει 2 ζελατίνες microfiber μαντηλάκι και καλύπτει όλη την οθονη.Τιμή 7,9 Ευρω.....
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, την άλλη εβδομάδα θα στείλω το κινητό για σέρβις..

 

Επικοινώνησα με την ΣΑΜΣΟΥΝΚ και μου είπαν να το στείλω ταχυδρομικός σε αυτούς.

 

Ερώτηση

Τα ταχυδρομικά έξοδα ποιος τα αναλαμβάνει; είναι γύρο στο δεκάρικο

 

μαγαζί εδώ που βρίσκομαι δεν υπάρχει

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Πενταρα καμερα εχει προχθες το αγορασα.

Ενδιαφερομαι να εγκαταστησω διαφορα προγραμματα οπως browsers, uninstallers + antivirus.

Yπαρχει σελιδα του στυλ Tucows ωστε να κατεβασω τετοιο λογισμικο?

Link to comment
Share on other sites

εννοεις απενεργοποιειται η οθονη,πατας το δεξι πληκτρο στο πλαι και ανοιγει παλι.

εκτος αν εννοεις κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο κάποιο λινκ ?

Δε θυμάμαι με τι αναζήτηση το είχα βρει. Ψάξε με ominia cable.

 

Κάνω αναζήτηση με το ginius driver να βρει που βρίσκομαι και ή βρίσκει λάθος τοποθεσία ή δεν βρίσκει τίποτα. Τι να κάνω;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποιό πρόγραμμα να μετατρέψω dvd σε μορφή κατάλληλη για το κινητό, και τι ρυθμίσεις να βάλω; Απαραίτητη προυπόθεση να εσωματώνει hard encoded υπότιτλους γιατό το θέλω για παρουσίαση! Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το any video converter για μετατροπες διαφορων φορματ video,πολυ καλο.

 

καλό φαίνεται, αλλά πως επιλέγεις τα σωστά vob και τους υπότιτλους, ώστε να σου βγάλει ένα ενιαίο avi;

Link to comment
Share on other sites

Οταν μείνει ανενεργό για κάποια ώρα το τηλέφωνο, η οθόνη μαυρίζει. Πως το επαναφέρω;
Πατας το δεξιο πανω κουμπι για μερικα δευτερολεπτα. Λειτουργει ως προστασια οθονης αφου ειναι κινητο αφης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετράει την διάρκεια των εξερχόμενων κλήσεων, να μπορώ να ορίσω μέγιστη τιμή αυτών (πχ 200 λεπτά) που μετά από αυτήν να μην επιτρέπει κλήσεις ή τουλάχιστο να προειδοποιεί και κάθε μήνα σε ημερομηνία που του ορίζω εγώ να μηδενίζεται ο χρόνος και να κρατά σε αρχείο τον τελευταίο μήνα;:blink:

ή μήπως ζητώ πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετράει την διάρκεια των εξερχόμενων κλήσεων, να μπορώ να ορίσω μέγιστη τιμή αυτών (πχ 200 λεπτά) που μετά από αυτήν να μην επιτρέπει κλήσεις ή τουλάχιστο να προειδοποιεί και κάθε μήνα σε ημερομηνία που του ορίζω εγώ να μηδενίζεται ο χρόνος και να κρατά σε αρχείο τον τελευταίο μήνα;:blink:

ή μήπως ζητώ πολλά;

 

Mετρήτη κλήσεων έχει το Οmnia εγκατεστημένο...τώρα για τα υπόλοιπα μάλλον ζητάς πολλά:O

Αν υπάρχει τίποτα θα σου πουν οι άλλοι...

 

Αναβάθμισα επιτέλους σήμερα..πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές..δεν ξέρω με τη μπαταρία που είπαν πολλοί τί παίζει ακόμη..ακόμη το στήνω..Γιατί δεν μπορώ να συγχρονίσω όμως όπως έκανα μέχρι τώρα με το Windows Mobile Center?

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

αγόρασα το Omnia II από την Orange της Αγγλίας, αλλά δεν μπορώ να το χρησημοποιήσω με αλλο δίκτυο επειδή είναι κλειδωμένο.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να το ξεκλειδώσω χωρίς να το παρω σε καποιον ειδικό???

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες !

 

μου προέκυψε ενα πρόβλημα !

 

ενεργοποιώ το wifi . . . και απενεργοποιείτε αυτόματα αμέσως μόνο του.

όσες φορές και αν το κάνω !

 

καμία ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

αγόρασα το Omnia II από την Orange της Αγγλίας, αλλά δεν μπορώ να το χρησημοποιήσω με αλλο δίκτυο επειδή είναι κλειδωμένο.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να το ξεκλειδώσω χωρίς να το παρω σε καποιον ειδικό???

ευχαριστώ

 

http://www.modaco.com/content/i8000-verizon-sch-i920-omnia-ii-http-i8000-modaco-com/297111/unlock-your-i8000-o2-here/

http://www.onlinegsmunlock.com/samsung-i8000-omnia-ii/rs7wp9/

 

 

Παιδια το Samsung Mobile Firmware Downloader δουλευει παλι !!!

Το διορθωσε το προβλημα ο quattro formaggi .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες !

 

μου προέκυψε ενα πρόβλημα !

 

ενεργοποιώ το wifi . . . και απενεργοποιείτε αυτόματα αμέσως μόνο του.

όσες φορές και αν το κάνω !

 

καμία ιδέα ?

 

τελικά το πρόβλημα υπάρχει για όσο είναι συνδεόμενο το κινητό στο pc με usb . . .

 

why ?

Link to comment
Share on other sites

τελικά το πρόβλημα υπάρχει για όσο είναι συνδεόμενο το κινητό στο pc με usb . . .

 

why ?

Παίρνει ίντερνετ από το PC σου

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αναβάθμισα σε

PDA JD3

CSC JD5

ΤΗΛΕΦΩΝΟ JD1

Και σε μισή μέρα το κινητό μου έχει σπάσει τα νεύρα..μετάνοιωσα πολύ που το έκανα!:down:

 

1)Το σήμα είναι σκατά μετά την αναβάθμιση

 

2)Η φωτεινότητα οθόνης(στο αυτόματο) ανεβοκατεβαίνει χωρίς λόγο!Γράφω π.χ sms και σκοτεινιάζει,μετά από λίγο ξαναγίνεται φωτεινή,ξανασκοτεινιάζει χωρίς μεταβολή στο φως ή οτιδήποτε που να το δικαιολογεί:confused:

 

3)Έχω το κινητό στο προφίλ "κανονικο" με full ήχο αλλά με παίρνουν και ούτε χτυπάει ούτε δονείται!Και κάθε φορά που με παίρνουν και πηγαίνω ρυθμίσεις ήχου έχει αλλάξει αυτόν που είχα βάλει με τον αρχικό!:blink:

Ωπ!Μόλις με πήραν και χτύπησε!Πώς και έτσι?Και φυσικά όχι με τον ήχο κλήσης που είχα βάλει

 

4)Η εφαρμογή για το facebook του Spb και ένα internet ραδιόφωνο που έχω δεν ανοίγουν.Μου γράφει "can't establish network connection"!Opera και explorer ανοίγουν μια χαρά

 

5)Όσα αναγκαστικά soft reset δεν είχα κάνει μέχρι τώρα τα έκανα όλα μαζεμένα

 

6)Καλά για τη μπαταρία δεν το συζητώ..την καταπίνει σε χρονο dt!

 

Φαντάζομαι όλα αυτά θα έγιναν μόνο σε μένα για να μην έχουν πει τίποτα τόσο καιρό οι υπόλοιποι.Ξενέρωσα πάρα πολύ..υποτίθεται θα βελτιωνόταν το κινητό δεν θα γινόταν χειρότερο!

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναζητώ λύση σε ένα σοβαρό θέμα. Εχω επαφές στο Gmail και θέλω να τις περασω απευθείας στο κινητό με push e-mail ή με άλλο τρόπο μέσα απο το wifi του κινητού ώστε να τις ανακτήσει απο τον λογαριασμό μου. Πως μπορει να γίνει αυτό και να με καθοδηγήσει κάποιος φίλος γιατί το χρειάζομαι...
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει ίντερνετ από το PC σου

 

αμ δε......

 

ασε που δεν εχω καταφέρει να δω να δουλευει το gps παρόλο που ειχε και δωρεάν χαρτες μαζι με το κινητο (ginius driver deluxe edition )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...