Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασα το Google maps αλλα μου εμφανιζει κατι τετραγωνακια! πυξιδα που μπορουμε να βρουμε?

Ομοίως, πως μπορεί να διορθωθεί? Και κάτι άλλο. Κάνουμε συχνές αναβαθμίσεις των windows από το κινητό μας καθώς και καινούργια rom μπορεί το service της samsung να μας την περάσει ή αυτό ήταν και δεν έχουμε γενικότερα αναβαθμίσεις όπως π.χ. έχουν τα νοκια???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορω να κανω καποιους αριθμους να απορριπτονται αυτοματα? Εχω βαλει τον αριθμο στη λιστα απορριψης, αλλα ακομα μπορει και με καλει...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορω να κανω καποιους αριθμους να απορριπτονται αυτοματα? Εχω βαλει τον αριθμο στη λιστα απορριψης, αλλα ακομα μπορει και με καλει...

 

Βάλε το MagiCall. Κάνει τα πάντα σε αυτό που θες και αξιόπιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω καποιους αριθμους να απορριπτονται αυτοματα? Εχω βαλει τον αριθμο στη λιστα απορριψης, αλλα ακομα μπορει και με καλει...

 

Μπορείς να βάλεις ένα πολύ καλό προγραμματάκι το MagiCall και να ορίζεις τι θέλεις να κάνεις με κάθε αριθμό.. Να απορρίπτει κλήσεις ή κ να διαγράφει μηνύματα από συγκεκριμένους..

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω το OmniaII εδώ και 2 εβδομάδες και αντιμετοπίζω το εξής πρόβλημα: η συσκευή χωρίς λόγω κλείνει από μόνη της. Δεν λειτουργεί κανένα κουμπί, η οθόνη είναι μαύρη και το μόνο που κάνει είναι όταν δέχεται κλήσεις να δονείται! Ο μόνος τρόπος να την επαναφέρω είναι βγάλσιμο μπαταριας ή reset. Έχω εγκαταστήσει τα εξής: SPB Shell 3.5 - NoData - SKTools - Finger Keyboard. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο σήμερα μου παρουσίασε το ακόλουθο πρόβλημα: όταν πηγαίνω στο "ασύρματη διαχείριση" πατώντας το εικονίδιο της κεραίας που υπάρχει στο πάνω μέρος της οθόνης δε μου βγάζει πουθενά Wi-Fi. Μόνο τηλέφωνο, bluetooth," λειτουργία σε" και "όλες οι συνδέσεις δεδομένων". Επίσης, όταν πατάω από εκεί μενού δεν έχει ρυθμίσεις WiFi.

Πατώντας το εικονίδιο του 3G και επιλέγοντας WiFi από το μενού "ρυθμίσεις δικτύου" που εμφανίζεται, ανοίγω το WiFi, αλλά δε βρίσκει δίκτυο! Ούτε μπορεί να συνδεθεί στα δίκτυα που συνδεόμουν μέχρι πριν, αν και το λάπτοπ μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Δοκίμασα να κάνω επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου και soft reset, αλλά δεν άλλαξε κάτι...

 

Κάπου διάβασα ότι πρέπει να αναβαθμίσω τη rom για να διορθωθεί. Εγώ έχω την J1 (όπως το αγόρασα, δεν πείραξα κάτι). Ισχύει; Δε λύνεται αλλιώς;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το OmniaII εδώ και 2 εβδομάδες και αντιμετοπίζω το εξής πρόβλημα: η συσκευή χωρίς λόγω κλείνει από μόνη της. Δεν λειτουργεί κανένα κουμπί, η οθόνη είναι μαύρη και το μόνο που κάνει είναι όταν δέχεται κλήσεις να δονείται! Ο μόνος τρόπος να την επαναφέρω είναι βγάλσιμο μπαταριας ή reset. Έχω εγκαταστήσει τα εξής: SPB Shell 3.5 - NoData - SKTools - Finger Keyboard. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Hard Reset έκανες; Αν όχι κάνε το, απλά να ξέρεις ότι θα χάσεις ότι υπάρχει στην μνήμη της συσκευής

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το Google maps αλλα μου εμφανιζει κατι τετραγωνακια! πυξιδα που μπορουμε να βρουμε?

 

ψάξτε μερικές σελίδες πίσω.

Τα συγκεκριμένα έχουν απαντηθεί πολλές φορές μέχρι τώρα.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο σήμερα μου παρουσίασε το ακόλουθο πρόβλημα: όταν πηγαίνω στο "ασύρματη διαχείριση" πατώντας το εικονίδιο της κεραίας που υπάρχει στο πάνω μέρος της οθόνης δε μου βγάζει πουθενά Wi-Fi. Μόνο τηλέφωνο, bluetooth," λειτουργία σε" και "όλες οι συνδέσεις δεδομένων". Επίσης, όταν πατάω από εκεί μενού δεν έχει ρυθμίσεις WiFi.

Πατώντας το εικονίδιο του 3G και επιλέγοντας WiFi από το μενού "ρυθμίσεις δικτύου" που εμφανίζεται, ανοίγω το WiFi, αλλά δε βρίσκει δίκτυο! Ούτε μπορεί να συνδεθεί στα δίκτυα που συνδεόμουν μέχρι πριν, αν και το λάπτοπ μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Δοκίμασα να κάνω επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου και soft reset, αλλά δεν άλλαξε κάτι...

 

Κάπου διάβασα ότι πρέπει να αναβαθμίσω τη rom για να διορθωθεί. Εγώ έχω την J1 (όπως το αγόρασα, δεν πείραξα κάτι). Ισχύει; Δε λύνεται αλλιώς;

 

και εμένα μου συμβαίνει όμως με soft reset συνήθως λύνεται...

 

Hard Reset έκανες; Αν όχι κάνε το, απλά να ξέρεις ότι θα χάσεις ότι υπάρχει στην μνήμη της συσκευής

 

θέλω να αποφύγω το hard reset. Άλλοστε αν είναι bug του firmware δεν πρόκειται να λυθεί με hard reset... Το θέμα είναι γιατί επί δύο εβδομάδες δεν ύπήρχε πρόβλημα;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου συμβαίνει όμως με soft reset συνήθως λύνεται...

 

Ας μας πει κάποιος αν πρέπει να αναβαθμίσουμε τη rom για να λυθεί!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θέλω να αποφύγω το hard reset. Άλλοστε αν είναι bug του firmware δεν πρόκειται να λυθεί με hard reset... Το θέμα είναι γιατί επί δύο εβδομάδες δεν ύπήρχε πρόβλημα;

 

Δεν το γλυτώνεις το hard reset για να αποφανθούμε περί τίνος πρόκειται. Εν τω μεταξύ μην εγκαταστήσεις τίποτα (με το NoData δεν υπάρχει πρόβλημα) και παρατήρησε τη συμπεριφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1)Στο να γραφεις μηνυματα ειναι βολικο ; το εικονικο πληκτρολογιο χρησιμοποιειται ευκολα ; εχει το χαζο Τ9 του Jet που βγαζει οτι λεξεις να ναι ; επισης η μνημη των sms ειναι ανεξαντλητη ;

2)Απο μπαταρια πως παει ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) Η οθόνη της συσκευής είναι αρκετά μεγάλη για να μην έχεις πρόβλημα με την πληκτρολόγηση στο on screen keyboard.

 

2) Σε φυσιολογικά για την κατηγορία επίπεδα.

 

Έχε υπόψιν ότι δεν πρόκειται για ένα απλό κινητό αλλά για ένα pocket pc phone με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι φυσικα και το εχω υποψη,εχει περασει απ τα χερια μου το "τουβλο" TyntII και το KS20 οποτε ξερω απο wm.

Ειμαι μεταξυ αυτου,του Satio και το Ν97 mini. Διαφορετικο μεν αυτο απο τα αλλα 2 αλλα προσπαθω να βρω ποιο ειναι ευκολο στη χρηση και δε θα μου βγαλει προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και εγώ το Opera 5 mini και σε σύγκριση με το 10 b3 ισχύει αυτό που έγραψα παραπάνω πως δεν υποστηρίζει javascript που σημαίνει πως έτσι εξηγείται ο λόγος που είναι ταχύτερος του 10 ωστόσο από την άλλη δεν μπορείς να δεις κάποιες σελίδες...όπως πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειμαι μεταξυ αυτου,του Satio και το Ν97 mini. Διαφορετικο μεν αυτο απο τα αλλα 2 αλλα προσπαθω να βρω ποιο ειναι ευκολο στη χρηση και δε θα μου βγαλει προβληματα

 

Για τέτοιες συζητήσεις υπάρχουν οι Διαξιφισμοί. Θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα θέμα εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα τελειωσα απο τους διαξιφισμους...πειτε μου με γεια ! :P Μετα απο 3 χρονια και παλι wm. Athanaso σε ποιο post να δω γενικα για apps ;
Link to comment
Share on other sites

Επισης...μου δωσαν μαζι ενα προγραμμα πλοηγησης,ginius deluxe. Αξιζει να το περασω ή να καταφυγω στα γνωστα (εντελως γνησια) προγραμματα ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, γνωριζετε αν αυτο το τηλεφωνο μπορει να αναβαθμιστει στα νεα win phone 7?

απο οτι γνωριζω,οχι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας μηπως υπαρχει καποιο προγραμματακι σπασμενο για να βλεπω τη φωτογραφια αυτου που με καλει σε ολη την οθονη? ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια, γνωριζετε αν αυτο το τηλεφωνο μπορει να αναβαθμιστει στα νεα win phone 7?

 

Ακόμα δεν έχουν βγει καν. Πως να μπορέσει να σου απαντήσει κάποιος; Μην περιμένεις όμως να γίνει κάτι τέτοιο μιας και από ότι φαίνεται θα είναι διαφορετικές οι απαιτήσεις από θέμα hardware.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

PEACE MAN :lol: μια ερωτηση εκανα διαβαζα κατι αντοιστιχο με ενα htc και μου ειρθε η απορια, μαλλον θα παω στο jet τοτε.
Link to comment
Share on other sites

αν αληθευει οτι εχει γραφει μεχρι σημερα,κανενα απο τα υπαρχοντα κινητα δεν μπορει να φιλοξενησει τα winmo 7 και λογω hardware αλλα και απο ισχυ επεξεργαστη αφου το minimoum ισχυος θα ειναι πανω απο 1 ghz.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...