Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Για δέστε λίγο αυτό το link και πέστε μου την γνώμη σας :confused::confused:

τους πήρα τηλέφωνο και μουπάν ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και καλύπτεται κανονικά από την samsung hellas . να παω να το πάρω ? πρέπει να προσέξω κάτι ?

βλέπετε τίποτα το ύποπτο?

thanks.

 

http://mobiletechneasy.skroutzstore.gr/p.Samsung-I8000-Omnia-II-GR-ME-DORO-SYGIC-MOBILE-MAPS.97957.html

 

Προσωπικά δεν το έχω υπόψη μου. Από τη στιγμή που βρίσκεσαι Αθήνα δεν έχεις παρά να τους επισκεφτείς κατ' ιδίαν σε περίπτωση πιθανής αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε πρώτα το GPS Test. Τρέξτο σε ανοιχτό ουρανό και άστο να βρει τη θύρα μόνο του και περίμενε μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά δοκίμασε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

 

Σε εσενα ετρεξε με την πρωτη? Και πως να τρεξω το προγραμμα αυτο (GPS Test).

Ειμαι πολυ αρχαριος ακομα με τα smartphones.?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πετάς στη συσκευή σου, το εγκαθιστάς και μετά το τρέχεις. Τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για το 1 θα ηταν καλυτερα να τα κανεις με copy-paste μεσα απο το my computer.για το 2 πρεπει να βαλεις τα ringtones που θες μεσα σ ενα φακελο που θα λεγεται my ringtones τον οποιο θα φτιαξεις μεσα στην αποθηκη μου.

 

thanx αυτηη απαντηση με βοηθησε ν καταλαβω οτι στην "αποθηκη μου " γινεται η χρηση των 8GB και εκει πρεπει να αποθηκυω τα τραγουδια.το τσεκαρα και ειναι οκ.

 

Ομως υπαρχει ενα αλλο θεμα με Ορισμενα (ευτυχως οχι πολλα) απο τατραγουδια μου που ειναι σε μορφη " M3U " και ενω στο pc τα ανοιγω κανονικα με winamp(και media player) στο κινητο τα εμφανιζει με μπλε εικονιδιο μπορστα και ΔΕΝ μπορει να τα παιξει στο media player καθολου.

 

Ενα παραδειγαμ ειναι αυτο το τραγουδακι. http://rapidshare.com/files/325896450/ABBA-The_winner_takes_it_all.m3u.html

 

(Δεν ξερω τι παιζει με τα αρχεια Μ3U αλλα οσα τραγουδια μου ειναι σε τετοια μορφη τα εμφανιζει ως 120bytes χωριτικοτητα και εκει γυρω ενωτα mp3 αρχεια συνηθως κυμαινονται απο 3,5 εως 5 mb ..Τι παιζει? )

 

Τι μπορω να κανω για να λυθει αυτο το προβλημα????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα [ame=http://en.wikipedia.org/wiki/M3U]m3u[/ame] δεν τα παίζει η συσκευή. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις όμως κάποιον converter για να τα κάνεις mp3.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα m3u δεν τα παίζει η συσκευή. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις όμως κάποιον converter για να τα κάνεις mp3.

 

thanx.βρηκα ενα προγραμματακι http://www.soft29.com/audio_converter/cool_mp3_converter.html που μετατρεπει M3U σε Wav ..να ρωτησω.. Wav παιζει το κινητο ετσι?Αυτο το προγραμματακι μπορω να το κανω install και στο κινητο ωστε να τα μεταρεψω κατευθειαν απο εκει ή δεν γινεται αυτο και πρεπει να κανω τη δουλεια απο το pc?

 

Y.Γ αποτι βλεπω λεει shareware οποτε τρεχα γυρευε!αντε να βρεις m3u to mp3 converter freeware!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η vodafone το έχει το κινητό ? Γιατί λέω να το πάρω από εκεί.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το έχω υπόψη μου. Από τη στιγμή που βρίσκεσαι Αθήνα δεν έχεις παρά να τους επισκεφτείς κατ' ιδίαν σε περίπτωση πιθανής αγοράς.

 

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχω όταν παω εκεί ? :( δηλαδή κάτι στην συσκευασία η στο κινητό ? απότι έχω δει σε κάποιες φωτογραφίες είναι σφραγισμένο με κάτι ταινίες που γραφουν κάτι νομίζω ? :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω οι γνωστες αλυσσιδες[γερμανος-vodafon κ.λ.π.]φερνουν την 6.5 winmo,οποτε ρωτα και να σου δειξουν στο μαγαζι που θα πας,οτι ειναι με εκδοση 6.5 και Ελληνικη rom.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχω όταν παω εκεί ? :( δηλαδή κάτι στην συσκευασία η στο κινητό ? απότι έχω δει σε κάποιες φωτογραφίες είναι σφραγισμένο με κάτι ταινίες που γραφουν κάτι νομίζω ? :confused::confused::confused:

 

Δεν υπάρχει κάποιο μυστικό, η καινούργια συσκευή ξεχωρίζει αμέσως από τη συσκευασία της. Φρόντισε απλά να πάρεις απόδειξη αγοράς που να αναφέρει και το ΙΜΕΙ της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Έκανα μια γρήγορη αναζήτηση στο skroutz και το βρήκα στα 440 ευρώ στα καταστήματα pc2everyone, e-click.gr, tech n easy, kinitomania. Το χει αγοράσει κανείς από αυτά τα καταστήματα? Να τα εμπιστευθώ?

http://www.skroutz.gr/s/88886/Samsung-I8000-Omnia-II-8GB.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρώτησα και εγώ ποιο πάνω αλλα δεν υπάρχει τρόπος να είσαι σίγουρος το μονο να πας από εκεί και να δεις μονος σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Ειμαι και εγω ενας ακομη ευχαριστημενος κατοχος omnia II και εχω μια απορια σαν παιδι και εγω:happy::

Αναφερατε σαν καλο Player τον coreplayer τον οπιο τον εβαλα εκανε setup και δεν ανοιγει η εφαρμογη καθολου (με επανεκινιση του κινιτου). Ουτε ζητησε πουθενα το serial number. Τι γινετε με αυτο?

Επισης καποιος αλλος Player που να προτεινετε?

Ευχαριστω και καλες γιορτες!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Πρσοσπαθησα να βρω τροπο ωστε οταν εχω εισερχομενη κληση να εχω ηχο και δονηση ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ, αλλα δεν τα καταφερα. Πειτε μου οτι γινεται (και ΠΩΣ, φυσικα :) ) .

 

Ευχαριστω πολυ και καλη χρονια.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις ηχου>κουδουνισμα>στο παραθυρο που ανοιγει πατας πανω στην επιλογη"κουδουνισμα" και στο νεο παραθυρο που σου ανοιγει με τις επιλογες κουδουνισματος,βαζεις την επιλογη "δονηση+κουδουνισμα".
Link to comment
Share on other sites

Παντος υπρχουν παρα πολλοι με προβλημα στο gps.

Εχω το IGo8 και το GPSTest, για να βρω δορυφορο πρεπει να περιμενω πολυ ωρα. Τι με καθαρο ουρανο τι με ρυθμισεις, μια απο τα ιδια. Αμα πια!

Οι ρυθμισεις μου ειναι οι εξης:

 

Gps Test: COM Port : COM7

Baud Rate : 9600

:

IGO8 : GPS : θυρα 7

Ταχυτητα μεταδοσης : 57600

 

Omnia 2 : Γενικες Ρυθμισεις : GPS : Συνδεση : Θυρα προγραμματος : COM7

Θυρα υλικου : COM9

Baut rate : 5700

Διαχειρηση GPS αυτοματα : Ενεργο

 

 

Τι φταιει ια και μια δεν πιανει δορυφοροο και μια πιανει πολυ αργα?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Έκανα μια γρήγορη αναζήτηση στο skroutz και το βρήκα στα 440 ευρώ στα καταστήματα pc2everyone, e-click.gr, tech n easy, kinitomania. Το χει αγοράσει κανείς από αυτά τα καταστήματα? Να τα εμπιστευθώ?

http://www.skroutz.gr/s/88886/Samsung-I8000-Omnia-II-8GB.html

 

Το δικό μου το πήρα από το tech n easy. Την επόμενη μέρα της παραγγελιάς μου το είχα στα χέρια μου, στο κουτί του σφραγισμένο και όλα άψογα .

Έχω πάρει και κάτι πράγματα από e-click.gr όπου μπορώ να πω ότι είναι εξίσου αξιόπιστο. Προχώρα άφοβα. ;)

 

Παντος υπρχουν παρα πολλοι με προβλημα στο gps.

Εχω το IGo8 και το GPSTest, για να βρω δορυφορο πρεπει να περιμενω πολυ ωρα. Τι με καθαρο ουρανο τι με ρυθμισεις, μια απο τα ιδια. Αμα πια!

Οι ρυθμισεις μου ειναι οι εξης:

 

Gps Test: COM Port : COM7

Baud Rate : 9600

:

IGO8 : GPS : θυρα 7

Ταχυτητα μεταδοσης : 57600

 

Omnia 2 : Γενικες Ρυθμισεις : GPS : Συνδεση : Θυρα προγραμματος : COM7

Θυρα υλικου : COM9

Baut rate : 5700

Διαχειρηση GPS αυτοματα : Ενεργο

 

 

Τι φταιει ια και μια δεν πιανει δορυφοροο και μια πιανει πολυ αργα?

 

Όταν λες περιμένεις πολύ ώρα, πόσο εννοείς ακριβώς? Το φυσιολογικό είναι να κλειδώνει στο 5λεπτο μετά από cold start.

Μην ακούς μερικούς που λένε ότι κλειδώνει σε 20 sec. Προφανώς κάνουν χρήση του a-gps που είναι με χρέωση

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις ηχου>κουδουνισμα>στο παραθυρο που ανοιγει πατας πανω στην επιλογη"κουδουνισμα" και στο νεο παραθυρο που σου ανοιγει με τις επιλογες κουδουνισματος,βαζεις την επιλογη "δονηση+κουδουνισμα".

 

:O:O:O

 

Βασιστηκα στις ρυθμισεις που βγαινουν απο τα πλαϊνα πληκτρα και πιστεψα οτι δεν εχει πιο "βαθυ" μενου, για τη ρυθμιση αυτη. Ευχαριστω πολυ, ακομη μια φορα και υποσχομαι να το ψαχνω λιγο παραπερα, απο 'δω και μπρος, πριν δημοσιευσω αλλη ερωτηση.

 

Εμενα το GPS παντως, δουλεψε ΟΚ χτες που το χρησιμοποιησα πρωτη φορα, με το SYGIC. Αργησε λιγο στην αρχη, οπως ειναι φυσικο, αλλα μετα ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Το πενταλεπτο το εχω χαλαρα αλλα με παραξενευει που πρεπει να εχω και αλλο προγραμμα για να δουλευει το igo8 και γενικα τα προγραμματα πλοηγησης.

Κατι λλο, το κουμπι για hard reset που ειναι γιατι διαβασα πως οι οδηγιες του μανουαλ δεν ειναι σωστες.

Link to comment
Share on other sites

Το πενταλεπτο το εχω χαλαρα αλλα με παραξενευει που πρεπει να εχω και αλλο προγραμμα για να δουλευει το igo8 και γενικα τα προγραμματα πλοηγησης.

Κατι λλο, το κουμπι για hard reset που ειναι γιατι διαβασα πως οι οδηγιες του μανουαλ δεν ειναι σωστες.

 

Αν κλειδωνεις στο πενταλεπτο τοτε εισαι μια χαρα. Τόσο κάνουν και τα κανονικά GPS.

Τι άλλο πρόγραμμα τρέχεις για να δουλέψει το igo? Πρώτη φορά το ακούω αυτό. :blink:

 

Δεν υπαρχει κουμπι για hard reset. Μαλλον θα εννοεις soft reset.

 

http://i34.tinypic.com/9uxg28.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το destinator μου εχει γεμισει το αλμπουμ φωτογραφιων με φωτο απο το προγραμμα με αποτελεσμα να μου πιανει πολυ χωρο στην ΡΑΜ τι θα μπορουσα να κανω για να την ξελαφρωσω λιγο γιατι δεν μου ανοιγει ουτε η φωτογραφικη μηχανη λογω λιγοστης ΡΑΜ?
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Τόνους πως βαζουμε και πως εχουμε ελληνικα στα μηνυματα με 160 χαρακτηρες ?

 

Κανείς Να βοηθησει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...