Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλισπέρα και πάλι σε όλους, 'εχω 3 ερωτήσεις και ελπίζω στη βοήθεια σας:

α)Τι widows έχει το ΟΜΝΙΑ ΙΙ που έχουμε 6.1 ή 6.5? κ αν έχουμε τα 6.1 έχει νόημα/ μπορούμε να τα αναβαθμίσουμε σε 6.5?

β) Τελικά το κινητό αυτό με έχει απογοητεύσει λίγο σε σχέση με τα games!! Το i phone έχει τα πάντα κ 3d και μάλλον παραπάνω από όσα χρειάζεσαι. Εδώ πραγματικά όσο και να ψάξω δε βρίσκω τίποτα αξιόλογο....Καμία ιδέα σε παιχνίδια ωράια (που πολλές φορές χρειαζόμαστε όταν βαριόμαστε...)

γ) Για την περιστροφή της οθόνης υπάρχουν πιο αναλυτικές οδηγίες?

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το toutch wiz της samsung..

Λογικά αν έχεις τα skin των windows ενεργοποιημένα θα μπορείς να βλέπεις το φώντο που έχει το κάθε θέμα!

 

Το touch wiz της Samsung είναι απενεργοποιημένο. Τι εννοείς να έχω τα skin των windows ενεργοποιημένα; Μόνο τα themes έχω δοκιμάσει να αλλάξω αλλά δεν επηρέαζει το background των menu που ανέφερα

Link to comment
Share on other sites

Το touch wiz της Samsung είναι απενεργοποιημένο. Τι εννοείς να έχω τα skin των windows ενεργοποιημένα; Μόνο τα themes έχω δοκιμάσει να αλλάξω αλλά δεν επηρέαζει το background των menu που ανέφερα

 

To ίδιο εννοούσα!Sorry δέν το διατύπωσα σωστά! Να απενεργοποιήσεις δηλ το toutch wiz..

Κάτι άλλο που σκέφτηκα τώρα:

Μήπως μπαίνεις στις επαφές (πχ) που έχει δημιουργήσει η samsung και όχι στον "default" κατάλογο των windows?

Δοκίμασε να μπείς σις Επαφές, και όχι στο Τηλ.κατάλογο..;) (απ'το μενού έναρξη)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι λίγο (...εως τελειως) αρχάριος σε φλασαρίσματα, υπάρχει καποιος οδηγος που να περιγραφει βήμα προς βήμα πως γίνεται το φλασαρισμα σε Windows Vista?

Θελω αν βάλω τα 6.5 αλλα φοβαμαι μη γινει και καμια στραβη.

Link to comment
Share on other sites

Δες αν θες στην υπογραφή του EchiDNA, θα σου λυθούν πολλές απορίες... http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=10448

 

Την ειδα την υπογραφη αλλα δεν μπορεσα να βρω οδηγο για φλασαρισμα συγκεκριμενα σε Vista.

Μαλλον κατι δεν κοιταω καλα ε??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καποιες ερωτησεις μιας και το πηρα το εργαλειο πριν 4 μερες.

 

Καταρχας στο NPS , ενω βλεπει την συσκευη οταν πατησα αναβαθμιση συσκευης μου βγαζει μηνυμα οτι το μοντελο αυτο δεν υποστηριζεται..., ισχυει αυτο?

 

Το προγραμμα samsung pc studio Που κατεβασα απο το site δεν βλεπει καθολου το κινητο με usb ..γιατι?

 

στην σελιδα τις samsung την ελληνικη δεν αναφερει καθολου μεσα το ομνιο ΙΙ, και ενω πηγα να κατεβασω το NPS 3.1 δεν το εχει για το ομνια ιι. Στο cd εχει το NPS 1.21.. γιατι?

 

επισης απο τα windows update που εχουν τα windows mobile δεν μπορει να συνδεθει με τον σερβερ , το κανει και σε εσας αυτο?

 

εχω εγκατεστημενα τα windows 7 ,μηπως υπαρχουν προβληματα συμβατοτητας?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας, πρέπει απλά να τρέξεις (ή να εγκαταστήσεις εάν δεν υπάρχει) το Windows Mobile Device Center στον υπολογιστή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την ειδα την υπογραφη αλλα δεν μπορεσα να βρω οδηγο για φλασαρισμα συγκεκριμενα σε Vista.

Μαλλον κατι δεν κοιταω καλα ε??

Δες εδώ φίλε μου!!! :)

 

Στο κάτω μέρος θα βρεις ότι θέλεις!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ φίλε μου!!! :)

 

Στο κάτω μέρος θα βρεις ότι θέλεις!

 

Πάντως όταν έκανα το πρώτο μου φλασάρισμα δεν έβγαλα άκρη με αυτούς τους οδηγούς. Ο πρώτος (χωρίς VMware) δεν λέει σχεδόν τίποτα αναλυτικά και για έναν αρχάριο είναι αδύνατο να καταλάβει. Ο δεύτερος οδηγός ( με vmware) θέλει ένα κάρο πράγματα να κάνεις.

 

Εγώ ακολούθησα αυτόν εδω ( είναι για w7 αλλά μια χαρά μου δούλεψε στα vista) + αυτόν εδω.

 

Θέλει προσοχή πάντως, αν και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Κάντε το με δική σας ευθύνη. :X

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν έκανα το πρώτο μου φλασάρισμα δεν έβγαλα άκρη με αυτούς τους οδηγούς. Ο πρώτος (χωρίς VMware) δεν λέει σχεδόν τίποτα αναλυτικά και για έναν αρχάριο είναι αδύνατο να καταλάβει. Ο δεύτερος οδηγός ( με vmware) θέλει ένα κάρο πράγματα να κάνεις.

 

Εγώ ακολούθησα αυτόν εδω ( είναι για w7 αλλά μια χαρά μου δούλεψε στα vista) + αυτόν εδω.

 

Θέλει προσοχή πάντως, αν και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Κάντε το με δική σας ευθύνη. :X

 

Δες εδώ φίλε μου!!! :)

 

Στο κάτω μέρος θα βρεις ότι θέλεις!

 

Ευχαριστω για απαντησεις. Θα το προσπαθησω αν και περιμενα οτι η διαδικασια θα ηταν πιο απλη.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ! Αν και έχω μπουχτίσει από το διάβασμα από την Παρασκευή το απόγευμα,

τελικά ακόμη έχω αμφιβολίες αν θα πρέπει να την πάρω τελικά την συσκευή.

Βλέπω ότι για απλές βασικές λειτουργίες του κινητού πρέπει να επέμβεις στο λειτουργικό

και αυτό μου φαίνετε λίγο πολύπλοκο, όσο και παράξενο.

Βλέπω όμως άτομα μέσα στο φόρουμ με διάθεση να προσφέρουν και όρεξη

και υπομονή ώστε να βοηθήσουν ακόμη και τον πιο (αναμεσά τους εγώ είμαι ο χειρότερος) αδαή,

και αυτό μου δίνει θάρρος ότι ακόμη και εγώ που δεν έχω καθόλου επαφή με το "άθλημα"

δεν θα μείνω απλά να "χαζεύω" την συσκευή.

Αν και ακόμη το σκέφτομαι, παρότι την έχω παραγγείλει την συσκευή (με δικάιωμα αλλαγής,

πρίν την παραλλαβή) από την Παρασκευή.

Απλά ένα ευχαριστώ σε όλους για τον χρόνο τους, τον όγκο πληροφοριών

και την διάθεση τους να προσφέρουν.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τοσο πολυπλοκη η συσκευη οσο φανταζεσαι,και εγω ειμαι πρωταρης στα winmo αλλα κοντευω να γινω εξπερ μεσα σε 20 ημερες που εχω την συσκευη.

μην κολωνεις και παρτην,αλλωστε ειναι οτι καλυτερο τπαρχει κατα την γνωμη μου σε αυτα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικώς όλες οι windows mobile συσκευές θέλουν το χρόνο τους για παραμετροποίηση μέχρι να τις φέρεις στα μέτρα σου. Μην ξεχνάμε ότι δεν είναι απλά κινητά, αλλά PocketPC-phones με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν έκανα το πρώτο μου φλασάρισμα δεν έβγαλα άκρη με αυτούς τους οδηγούς. Ο πρώτος (χωρίς VMware) δεν λέει σχεδόν τίποτα αναλυτικά και για έναν αρχάριο είναι αδύνατο να καταλάβει. Ο δεύτερος οδηγός ( με vmware) θέλει ένα κάρο πράγματα να κάνεις.

 

Εγώ ακολούθησα αυτόν εδω ( είναι για w7 αλλά μια χαρά μου δούλεψε στα vista) + αυτόν εδω.

 

Θέλει προσοχή πάντως, αν και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Κάντε το με δική σας ευθύνη. :X

Απορώ πως δεν έβγαλες άκρη με τον ελληνικό οδηγό, αφού είναι ακριβώς ο ίδιος με του modaco μεταφρασμένος! :p

 

Όπως εξυπηρετείται κανείς! :)

 

Επίσης η αλλαγή rom δεν συστήνεται σε αρχάριους χρήστες!

Γνωρίστε πρώτα καλά την συσκευή σας και αν κάτι δεν λειτουργεί σωστά ή δεν σας αρέσει τότε μπορείτε να το τολμήσετε!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ! Αν και έχω μπουχτίσει από το διάβασμα από την Παρασκευή το απόγευμα,

τελικά ακόμη έχω αμφιβολίες αν θα πρέπει να την πάρω τελικά την συσκευή.

Βλέπω ότι για απλές βασικές λειτουργίες του κινητού πρέπει να επέμβεις στο λειτουργικό

και αυτό μου φαίνετε λίγο πολύπλοκο, όσο και παράξενο.

Βλέπω όμως άτομα μέσα στο φόρουμ με διάθεση να προσφέρουν και όρεξη

και υπομονή ώστε να βοηθήσουν ακόμη και τον πιο (αναμεσά τους εγώ είμαι ο χειρότερος) αδαή,

και αυτό μου δίνει θάρρος ότι ακόμη και εγώ που δεν έχω καθόλου επαφή με το "άθλημα"

δεν θα μείνω απλά να "χαζεύω" την συσκευή.

Αν και ακόμη το σκέφτομαι, παρότι την έχω παραγγείλει την συσκευή (με δικάιωμα αλλαγής,

πρίν την παραλλαβή) από την Παρασκευή.

Απλά ένα ευχαριστώ σε όλους για τον χρόνο τους, τον όγκο πληροφοριών

και την διάθεση τους να προσφέρουν.

 

Μην ξεχάσεις πως αυτή η παραμετροποίηση (πιθανά λίγο δύσκολη στη αρχή) είναι αυτή που θα φέρει το κινητό κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου, τόσο πολύ που δύσκολα θα μπορείς να αποχωριστείς, διαφορετικά θα πρέπει να πας σε λύσεις "κονσέρβα" iphone nokia κτλ

 

Κάθε αρχή και δύσκολη

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ! Αν και έχω μπουχτίσει από το διάβασμα από την Παρασκευή το απόγευμα,

τελικά ακόμη έχω αμφιβολίες αν θα πρέπει να την πάρω τελικά την συσκευή.

Βλέπω ότι για απλές βασικές λειτουργίες του κινητού πρέπει να επέμβεις στο λειτουργικό

και αυτό μου φαίνετε λίγο πολύπλοκο, όσο και παράξενο.

Βλέπω όμως άτομα μέσα στο φόρουμ με διάθεση να προσφέρουν και όρεξη

και υπομονή ώστε να βοηθήσουν ακόμη και τον πιο (αναμεσά τους εγώ είμαι ο χειρότερος) αδαή,

και αυτό μου δίνει θάρρος ότι ακόμη και εγώ που δεν έχω καθόλου επαφή με το "άθλημα"

δεν θα μείνω απλά να "χαζεύω" την συσκευή.

Αν και ακόμη το σκέφτομαι, παρότι την έχω παραγγείλει την συσκευή (με δικάιωμα αλλαγής,

πρίν την παραλλαβή) από την Παρασκευή.

Απλά ένα ευχαριστώ σε όλους για τον χρόνο τους, τον όγκο πληροφοριών

και την διάθεση τους να προσφέρουν.

 

Εγω το εχω ενα μηνα και το εχω μετανοιωσει,πιο καλο νομιζω το omnia hd.

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα με ενδιαφέρουν αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει:

 

1) Πως είναι σαν τηλεφωνική συσκευή? ('Ηχος κατά την διάρκεια της ομιλίας,σήμα κτλ)

2) Πως τα πάει σαν gps? (Κλείδωμα δορυφόρου από cold start κτλ)

 

Ευχαριστώ.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω ενα μηνα και το εχω μετανοιωσει,πιο καλο νομιζω το omnia hd.

 

Γούστα είναι αυτά ρε παιδιά...

To ένα Symbian το άλλο Windows. Καμία σχέση το ένα με το άλλο...

Το καθένα έχει τα συν του και τα πλην του...

Δεν μπορείς να κατηγορήσεις κανένα τηλέφωνο έναντι του άλλου...

Εγώ προσωπικά τα Symbiam τα βαριέμαι σε μια εβδομάδα!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

τωρα που εχει περασει αρκετο καιρο στα χερια καποιων μπορειτε να μου πειτε αν εχετε αντιμετωπισει προβληματα επαρκειας μνημης;

σας εχει συμβει ποτε να πρεπει να κλεισουν καποιες εφαρμογες ωστε να λειτουργησουν καποιες αλλες γιατι δεν εφτανε η μνημη;

ευχαριστω εκ των προτερων

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά για να καταλάβω κάτι ..πως μπορείτε και στέλνετε μηνύματα από το omnia 2; καταρχήν δεν είχε στην συσκευασία αυτό πού μοιάζει σαν μικρο στυλό ( δεν ξέρω πως λέγετε) αν θέλεις να γράψεις με τα χέρια συγνώμη αλλά πρέπει τα χέρια σου να είναι λεπτά όπως ενός καναρινιού ..μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ; το τ9 αν θέλω το απενεργοποιώ;και επίσης εγώ πχ είμαι στην wind αυτό το gprs πως το λέτε για να σου δείχνει αν θέλεις να πας σε μια οδό πρέπει να πληρώσω για να το δω η έχει χάρτες πού μου δείχνουν πως θα πάω εκεί πού θέλω:cry:;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

τωρα που εχει περασει αρκετο καιρο στα χερια καποιων μπορειτε να μου πειτε αν εχετε αντιμετωπισει προβληματα επαρκειας μνημης;

σας εχει συμβει ποτε να πρεπει να κλεισουν καποιες εφαρμογες ωστε να λειτουργησουν καποιες αλλες γιατι δεν εφτανε η μνημη;

ευχαριστω εκ των προτερων

υπαρχει και η περιπτωση στα windows mobile phones να κλεινουν εφαρμογες γιατι δεν υπαρχει αρκετη μπαταρια και κλεινει μη απαραιτητες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρε παιδιά για να καταλάβω κάτι ..πως μπορείτε και στέλνετε μηνύματα από το omnia 2; καταρχήν δεν είχε στην συσκευασία αυτό πού μοιάζει σαν μικρο στυλό ( δεν ξέρω πως λέγετε) αν θέλεις να γράψεις με τα χέρια συγνώμη αλλά πρέπει τα χέρια σου να είναι λεπτά όπως ενός καναρινιού ..μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ; το τ9 αν θέλω το απενεργοποιώ;και επίσης εγώ πχ είμαι στην wind αυτό το gprs πως το λέτε για να σου δείχνει αν θέλεις να πας σε μια οδό πρέπει να πληρώσω για να το δω η έχει χάρτες πού μου δείχνουν πως θα πάω εκεί πού θέλω:cry:;

 

Το on screen keyboard είναι αρκετό για να γράφεις μήνυμα και με τα δάχτυλα. Πόσο μάλλον σε εσένα που είσαι και κοπέλα.

 

Σχετικά με το GPS (όχι GPRS, αυτό είναι άλλο) χρειάζεσαι λίγο διάβασμα. Η συσκευή έχει ενσωματωμένο GPS δέκτη και με το κατάλληλο πρόγραμμα πλοήγησης λειτουργεί άψογα χωρίς extra χρεώσεις.

 

Δύο πράγματα με ενδιαφέρουν αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει:

 

1) Πως είναι σαν τηλεφωνική συσκευή? ('Ηχος κατά την διάρκεια της ομιλίας,σήμα κτλ)

2) Πως τα πάει σαν gps? (Κλείδωμα δορυφόρου από cold start κτλ)

 

Ευχαριστώ.

 

Και στα δύο που σε ενδιαφέρουν τα πηγαίνει μια χαρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρότι διάβασα όλο το νήμα, δεν θυμάμε αν έχει ειπωθεί κάπου η τιμή SAR.

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να την αναφέρει;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποτε και εαν θα το φερει η vodafone.πηγα σε ενα καταστημα και τους ειπα για το ομνια 2 και μου εδειχναν το Samsung i8910 HD .ελεοςςςςςςςςςςςςςςς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...