Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση: η τιμη του ομνια 2 ποσο ειναι τωρα???εχει πεσει γενικα,ή ειναι λογω εκπτωσεων??????????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φανταζομαι θα ειναι πιο ευκολο κανω εκαθαριση της καρτας μεσω pc γιαυτο το λεω.

 

περισοτερος μπελας ε?οκ then.

 

Μπορείς να μας πεις κανένα δύο Auto-Rotate screen applications; Γιατί με ενδιαφέρει και εμένα... Επίσης rotation με κουμπί είναι αξιόπιστο; Αν ναι πιο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια ερωτηση: η τιμη του ομνια 2 ποσο ειναι τωρα???εχει πεσει γενικα,ή ειναι λογω εκπτωσεων??????????

 

http://www.skroutz.gr/s/88886/Samsung-I8000-Omnia-II-8GB.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οχι. Δεν πειραξα κατι διοτι νομιζα οτι γινεται αυτοματα. Θα σου ηταν ευκολο να μου πεις?

 

 

Ξερει ισως καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από μένα. Εγώ θα ήθελα να κάνω μια άσχετη ερώτηση. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το omnia II αλλά δε ξέρω σε τι χρώμα. Έχω δει και σε μαύρο και σε άσπρο αλλά έιναι δύσκολη επιλογή. Οποιαδήποτε γνώμη θα με βοηθούσε. Σας ευχαριστώ.

 

Καμιά γνώμη παιδιά; Παρασκευή που γυρίζω Θεσσαλονίκη πάω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Σε μαυρο ειναι και το δικο μου, παντως περιμενω απαντηση πως κανω απεγκατασταση εφαρμογων παιδια αφου δεν βρισκω το σχετικο υπομενου στο κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Σε μαυρο ειναι και το δικο μου, παντως περιμενω απαντηση πως κανω απεγκατασταση εφαρμογων παιδια αφου δεν βρισκω το σχετικο υπομενου στο κινητο...

 

ρυθμισεις -> ρυθμισεις μνημης -> κυριος χωρος αποθηκευσης και εκει εχει μια λιστα με τις εγκατεστημενες εφαρμογες οπου μπορεις να διαγραψεις μια μια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Εχω το εξής πρόβλημα:

Πήρε σήμερα το πρωί ένας φίλος το κινητό μου (samsung omnia 2) να το δει και δε ξέρω τι πάτησε και από το πρωι φόντο εχει FullScreenKeyboard και δείχνει μαυρη οθόνη με τα πλήκτρα. Δοκίμασα να αλλάξω ταπετσαρία κτλ μπας και ξαναεμφανιστεί αυτό που χα πριν αλλα τπτ :cry: Μου χει σπάσει τα νεύρα.. plzzz help!!

Link to comment
Share on other sites

Της brando έχετε βρει για το Omnia II? Έψαξα στο e-bay αλλά δεν βρήκα..

Και κάτι άλλο: Υπάρχουν μερικές που δεν αφήνουν δαχτυλιές, όπως αυτή. Έχει δοκιμάσει κανείς τέτοιου είδους? Υποψιάζομαι οτι το δάχτυλο δεν θα γλιστράει καλά πάνω της.. :worry:

Απο τις privacy όπως αυτή έχει κανείς εμπειρία? Λέει οτι το Brightness μειώνεται 35%. Θα είναι αρκετά σκοτεινή η οθόνη μετά?

 

http://www.mobilefun.co.uk/invisibleshield-full-body-protector-samsung-omnia-ii-i8000-p21631.htm τσεκαρε αυτη ....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα παιδιά. Εχω το εξής πρόβλημα:

Πήρε σήμερα το πρωί ένας φίλος το κινητό μου (samsung omnia 2) να το δει και δε ξέρω τι πάτησε και από το πρωι φόντο εχει FullScreenKeyboard και δείχνει μαυρη οθόνη με τα πλήκτρα. Δοκίμασα να αλλάξω ταπετσαρία κτλ μπας και ξαναεμφανιστεί αυτό που χα πριν αλλα τπτ :cry: Μου χει σπάσει τα νεύρα.. plzzz help!!

 

Μάλλον πας για hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Εχω το εξής πρόβλημα:

Πήρε σήμερα το πρωί ένας φίλος το κινητό μου (samsung omnia 2) να το δει και δε ξέρω τι πάτησε και από το πρωι φόντο εχει FullScreenKeyboard και δείχνει μαυρη οθόνη με τα πλήκτρα. Δοκίμασα να αλλάξω ταπετσαρία κτλ μπας και ξαναεμφανιστεί αυτό που χα πριν αλλα τπτ :cry: Μου χει σπάσει τα νεύρα.. plzzz help!!

 

κάνε hard reset

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, βρηκα απο ενα φιλο το Garmin xt για χαρτες ελλαδας και ευρωπης, το αρχειο ξεζιπαριστηκε και εμφανιστηκε ενας φακελος που δεν ξερω πως θα τον περασω στη μνημη Αποθηκης του κινητου, υπαρχει αλλη προταση για πλοηγο με ελληνικα εστω για ελλαδα και ευρωπη με οδηγιες εγκαταστασης και πως θα το περασω στη μνημη, πρεπει το rar αρχειο να το κανω cab ή τον φακελλο με αρχεια να τον περασω εξ ολοκληρου και να τρεξω το setup του WM poy exei mesa..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι προτείνω ανεπιφύλακτα τα screen protector της brando... http://shop.brando.com/bw-ultraclear-cellphone-s-p-samsung-i8000-omnia-ii-_p03702c0018d008.html

 

Υπάρχει περίπτωση να καταστρέψει ένα screen protector την οθόνη του κινητού; Να δημιουργήσει γρατσουνιές ή σημάδια; Δηλαδή αν βάζαμε κάτι φθηνό από το ebay...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση,

υπαρχει εφαρμογη για radio που να παιζει χωρις να χρειαζεται να βαλουμε το βυσμα των ακουστικων στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση,

υπαρχει εφαρμογη για radio που να παιζει χωρις να χρειαζεται να βαλουμε το βυσμα των ακουστικων στο κινητο;

 

Χωρις κεραια πως θα ακουσεις ραδιο???Αν δεν κανω λαθος τα ακουστικα πεζουν τον ρολο της κεραιας..

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει περίπτωση να καταστρέψει ένα screen protector την οθόνη του κινητού; Να δημιουργήσει γρατσουνιές ή σημάδια; Δηλαδή αν βάζαμε κάτι φθηνό από το ebay...

 

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Και στην χειρότερη περίπτωση θα είχες λιγότερες γρατσουνιές από το να μην είχες καθόλου screen protector.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ήρθε ο καιρός να ζητήσω τη βοήθεια του forum. Εδώ και ένα μήνα περίπου έχω το Omnia 2. Στο διάστημα αυτό αντιμετώπισα αρκετά προβληματάκια τα οποία με αρκετό ψάξιμο κατάφερα να λύσω. Υπάρχει όμως κάτι που παραμένει.

Όταν για κάποιο λόγο είναι απενεργοποιημένο το wifi και στη συνέχεια θέλω να το ενεργοποιήσω αυτό δεν αποκρίνεται. Παραμένει το εικονίδειο με το γράμμα G επάνω και δεν αλλάζει στο ανάλογο που δείχνει πως επικοινωνεί με το router. Το πρόβλημα αυτό το αντιμετώπισα για πρώτη φορά όταν εγκατέστησα το SPB shell 3.5. Νόμισα πως έφταιγε αυτό και το απεγκατέστησα. Στη συνέχεια το πρόβλημα επαναλήφθηκε όταν εγκατέστησα το resco explorer με το plugin σήμερα. Κι αυτό το απεγκατέστησα και αρκέστηκα στης Samsung το interface αν και λίγο βαρύ για το τηλέφωνο. Το πρόβλημα είναι πως κάποιες φορές μου το κάνει και τώρα και αναρωτιέμαι τι να φταίει. Έδιωξα το nodata μήπως και αυτό δημιουργεί το πρόβλημα (που δε νομίζω). Αν δεν μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει θα αναγκαστώ να καταφύγω στο service και δεν το θέλω γιατί μπορεί να μπλέξω για μέρες. Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ούτε το Spb Mobile Shell είναι υπεύθυνο ούτε το resco explorer και σίγουρα ούτε το NoData. Δεν έχουν καμία σχέση αυτά, ειδικά τα δύο τελευταία. Μήπως έχεις τον υπολογιστή σου συνδεδεμένο στο PC όταν πας να ανοίξεις το wifi; Εάν ναι λογικό είναι να μην ανοίγει μιας και χρησιμοποιεί τη σύνδεση στο internet. Μήπως πάλι έχεις ενεργό το GPRS; Ομοίως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα το αντιμετωπισα και εγω μετα απο εγκατασταση του resco explorer και το οποιο μολις εβγαλα επανηλθε το σηματακι αλλα και η ενεργοποιηση του wi-fi,αλλα και με το spb backup και το οποιο αφαιρεσα.

εχω και εγω το spb mobile shell αλλα ειναι σιγουρο οτι απο μονο του δεν δημιουργει αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το Spb Mobile Shell είναι υπεύθυνο ούτε το resco explorer και σίγουρα ούτε το NoData. Δεν έχουν καμία σχέση αυτά, ειδικά τα δύο τελευταία. Μήπως έχεις τον υπολογιστή σου συνδεδεμένο στο PC όταν πας να ανοίξεις το wifi; Εάν ναι λογικό είναι να μην ανοίγει μιας και χρησιμοποιεί τη σύνδεση στο internet. Μήπως πάλι έχεις ενεργό το GPRS; Ομοίως.

 

Ξέχασα να πω πως έχω κάποιες γνώσεις επάνω σε windows mobile based phones. Είχα για 2 χρόνια το htc touch με win 6. Όταν παρουσιάζεται το πρόβλημα ούτε στον υπολογιστή είναι συνδεδεμένο αλλά ούτε και υπάρχει σύνδεση gprs. ¨Οταν είναι συνδεμένο στον υπολογιστή το εικονίδιο είναι 2 βελάκια οριζόντια και δεν έχω κανένα πρόβλημα σύνδεσης με το Internet μέσω υπολογιστή. Το εικονίδιο G που έγραψα πως υπάρχει είναι μαύρο που σημαίνει πως δεν υπάρχει εκείνη τη στιγμή ενεργή σύνδεση gprs. Από τα πρώτα πράγματα που κάνω στο κινητό είναι να εμποδίζω τη σύνδεση gprs ώστε να αποφεύγω δυσάρεστες χρεώσεις.

Κάποια άλλη ιδέα;

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ήρθε και η δική μου η ώρα για ερώτηση..

Πως κάνουμε συγχρονισμό το microsoft outlook με το omnia II?

Οι επαφές με ενδιαφέρουν..

pc suite δεν έχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ήρθε και η δική μου η ώρα για ερώτηση..

Πως κάνουμε συγχρονισμό το microsoft outlook με το omnia II?

Οι επαφές με ενδιαφέρουν..

pc suite δεν έχει?

 

μέσω του active sync (win xp ή Vista) ή windows mobile device center αν έχεις win 7. Απλά κάνεις κάποιες ρυθμίσεις στον υπολογιστή σου ποια στοιχεία θέλεις να συγχρονίζονται. (επαφές, φωτογραφίες, έγγραφα κλπ.) Είναι εύκολο.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...