Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα βίντεο σου ανοίγουν στον μπρουζερ η με stream player? σε μένα ανοίγουν με stream Player

 

[Νομιζω ανοιγουν με τον stream player οπως λες, απλα για καποιο λογο οταν ανοιγει μεσω opera δεν κανει buffering,ενω οταν πατησω στο λινκ μεσω IE κανει κανονικα buffering και παιζει κανονικα το βιντεο.

Για 100% θα το δω το απογευμα που θα εχω wi-fi....]

 

 

Οντως με stream player ανοιγει...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

Υπάρχει περίπτωση όταν συνδέω το κινητό μου στον υπολογιστή να μη φορτίζει ταυτόχρονα? Ψάχνω και δε το βρίσκω....

992
Link to comment
Share on other sites

βαλτε τον νεο opera 10 beta,καμμια σχεση με τον 9 που εχει το κινητο,με πολλες επιλογες κανει το σερφαρισμα παιχνιδι,τερμα τα τετραγωνακια που βγαζει ο 9 οταν σκρολαρεις,δοκιμαστε τον.

http://www.opera.com/mobile/download/

Link to comment
Share on other sites

το εκανα στην κυρια μνημη,αλλα απο οτι διαβασα θα μπορουσε να μπει και στην εσωτερικη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μήπως θα μπορούσε κανείς να μου στήλη pm με σελίδες για χάρτες igo garmin και πιες εκδόσεις να κατεβάσω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παλι εβαλα και τον 10 οπερα τον beta οντως για sites ειναι πολυ καλυτερος αλλα και παλι youtube τιποτα οuτε με ie

ανοιγει ενα γκρι stream το οποιο κανει time out με οτι κι αν ανοιξω τα βιντεο

καμια λυση? μηπως θελω κανα νεο flash?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παλι εβαλα και τον 10 οπερα τον beta οντως για sites ειναι πολυ καλυτερος αλλα και παλι youtube τιποτα οuτε με ie

ανοιγει ενα γκρι stream το οποιο κανει time out με οτι κι αν ανοιξω τα βιντεο

καμια λυση? μηπως θελω κανα νεο flash?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544770

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Το έχεις δοκιμάσει; Δουλεύει κανονικά στην έκδοση 10;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει; Δουλεύει κανονικά στην έκδοση 10;

Για ενημέρωση έδωσα το link :)

Το πούλησα το Omnia II, οπότε δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω!

 

Πάντως απ' όσο διάβασα ακόμα δεν παίζει στην 10, αλλά θα το φτιάξουν σύντομα!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως απ' όσο διάβασα ακόμα δεν παίζει στην 10, αλλά θα το φτιάξουν σύντομα!

 

Σε ρώτησα γιατί και εγώ σε αυτή την πληροφορία είχα μείνει. Thanks.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόσο σας κρατάει?

Με σχετικά απλή χρήση σε μένα μέχρι 2 μέρες (βράδυ κλειστό)

 

Eαν εχεις το ομνια το 1 ή τελος παντων οποιος απο εδω μεσα το εχει,μπορει να μας πει συγκριτικα το 1 με το 2 ομνια ποιο εχει καλυτερη μπαταρια?Ρωταω γιατι εχω το ομνια 1 και απο την μπαταρια του ειμαι αρκετα ικανοποιημενος,για το ομνια το 2 δεν μπορω να πω τιποτα γιατι ακομα δεν το εχω!!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ λοιπόν το ομνια.

 

Στα θετικά:

-Άψογη κατασκευή. Δεν κάνει το παραμικρό τρίξιμο. Όταν το κρατάς, νιώθεις ότι πράγματι έχεις στα χέρια σου μια συσκευή τον 500€.

-Πανέμορφο Design.

-Από θέμα ταχύτητας είναι πολύ καλό (Με εξαίρεση το Touchwiz). Για σερφάρισμα και πολυμέσα, είναι ότι πρέπει.

-Φανταστική οθόνη και πάρα πολύ καλό touchscreen για resistive. Επίσης μπορώ να πω ότι η ευκρίνεια σε εξωτερικό χώρο είναι μια χαρά. Από κάποια σχόλια που είχα διαβάσει νόμιζα ότι δεν θα βλέπεις τίποτα αλλά δεν είναι καθόλου έτσι.

-Η Μπαταρία, όσο το έχω δοκιμάσει μου φαίνεται άψογη. Το είχα για καμιά ώρα ανοιχτό με το IGO8 και 90% φωτισμό και δεν έχασε ουτε 10%!

 

 

Στα αρνητικά:

-Το μόνο αρνητικό που έχω δει μέχρι στιγμής είναι το ΑΘΛΙΟ μέχρι αηδίας touchwiz interface της Samsung. Παααααρα πολύ αργό , δύσχρηστο και άσχημο. Είναι πραγματικά να απορείς, ποιος κάθισε και έφταιξε αυτό το interface. Ευτυχώς που υπάρχουν και alternative δηλαδή... Έχω βάλει το spb mobile shell και έχω βρει την υγειά μου. Δέκα φορές ποιο γρήγορο και ομορφο.

 

Έχω ένα προβληματάκι όταν με παίρνουν τηλέφωνο. Κάνει περίπου 2 με 3 δευτερόλεπτα μέχρι να ακουστεί ο ήχος ότι κάποιος σε καλεί, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ακούσω κάποια αναπάντητη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω αυτό? (Δεν το εχω στο "αυξανόμενο κουδούνισμα").

 

Επίσης, μήπως υπάρχει κάποια επιλογή που να σε ειδοποιεί κάθε λίγα δευτερολεπτα με κάποιον ήχο ότι έχεις ένα μήνυμα η αναπάντητη που δεν έχεις δει?

 

P.S. Πραγματικά φανταστικό το οπερα 10.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης, μήπως υπάρχει κάποια επιλογή που να σε ειδοποιεί κάθε λίγα δευτερολεπτα με κάποιον ήχο ότι έχεις ένα μήνυμα η αναπάντητη που δεν έχεις δει?

 

Πρέπει να βάλεις κάποια third party εφαρμογή όπως το phoneAlarm ή το Spb Phone Suite.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

απο που κατεβαζουμε την τελευταια εκδοση flash player και απο που μπορουμε να δουμε στο omnia ποια εκδοση flash εχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους τους φορουμιτες.

Καινουργιος στην παρεα και στο OMNIA II.

Δεν το εχω πολυ καιρο (μια βδομαδα) και χωρις εμπειρια απο WinMo, βρηκα λιγο τον μπελα μου.

Το ψαχνω σιγα σιγα, για να μπω στο πνευμα λειτουργιας του με το μαλακο και να μην χρειαστει να κανω reset πολλες φορες και ξαναφτιαχνω τα setup που του εχω κανει.

Κατα γενικη ομολογια ειμαι αρκετα ευχαριστημενος χωρις ακομα να το εχω δουλεψει πολυ. Απο εμφανισει και χρηση των menu του, ειναι αρκετα ομορφο και λειτουργικο.

Δεν το εχω δουλεψει σαν τηλεφωνο, μεχρι να δω ολα τα υπολοιπα που εχει να μου προσφερει.

Αυτο που δεν μπορω να δω να δουλευει ακομα, ειναι το gps. Εχω κανει ολες τις απαραιτητες ενεργειες (βασικα να αφησω τις default ρυθμισεις της συσκευης) και δοκιμαζοντας 2 διαφορετικα προγραμματα πλοηγησης, Sygic και Destinator 7 (οχι original) δεν μπορεσα, μαλλον δεν μπορεσε, να βρει δορυφορο/ους για επικοινωνια.

Η τελευταια ενεργεια μου ηταν να κανω τις οδηγιες του συμφορουμιτη "Piparas" αλλα τιποτα. Δεν λεει να βρει δορυφορο ουτε auto, ουτε manual. Το Destinator 7 παντως παιζει σε Omnia 1. To free gps test τις pocket gear, δεν μπορεσε να εκτελεστει στο omnia ii για να δω αν θα μου δωσει καποια πληροφορια. Μεχρι στιγμης ειμαι απογοητευμενος και προβληματισμενος απο αυτην την δισλειτουργια. Σημειωτεον οτι ολες οι δοκιμες εχουν γινει χωρις sim τηλεφωνου. Επισεις δεν βρηκε συνδεση με δορυφορο ουτε με το VisualGPSce που δοκιμασα.

Περιμενω καμια καλη ιδεα απο οποιον εχει γνωση και εμπειρια στο επανω στο συγκεκριμενο θεμα.

Ευχαριστω.:O

Link to comment
Share on other sites

Για WindowsMobile εφαρμογές τρεις ξέρω εταιρείες με ποιοτικά προγράμματα:

 

- SPBSoftware

- Vito

- Resco

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή δοκιμασε και με την κάρτα μεσα.Καλοριζικο και υπομονη!!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Κανανενα widget που να ενεργοποει το φλας ωστε να χρησιμοποιηθει σαν φακος;;;

Καπου ειχε παρει το ματι μου ενα που νομιζω οτι λεγοταν torch αλλα δεν μπορω να το ξαναβρω.

Καμια ιδεα....????

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανανενα widget που να ενεργοποει το φλας ωστε να χρησιμοποιηθει σαν φακος;;;

Καπου ειχε παρει το ματι μου ενα που νομιζω οτι λεγοταν torch αλλα δεν μπορω να το ξαναβρω.

Καμια ιδεα....????

 

TorchButton_v2.1.cab

 

Δεν είμαι σε θέση να το testάρω στο Omnia II. Ότι δοκιμές κάνεις... είναι με δική σου ευθύνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...