Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα προβλημα, εκανα το τελευταιο uptade λογισμικου και τωρα οταν παω να ανοιξω το miniplayer στο κατω μερος της οθονης με κλειστο καπακι δεν μου ανοιγει.

Υπαρχει τροπος να το κανω να λειτουργει ή να επαναφερω το κινητο μου οπως ηταν στην αρχη χωρις updates?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα προβλημα, εκανα το τελευταιο uptade λογισμικου και τωρα οταν παω να ανοιξω το miniplayer στο κατω μερος της οθονης με κλειστο καπακι δεν μου ανοιγει.

Υπαρχει τροπος να το κανω να λειτουργει ή να επαναφερω το κινητο μου οπως ηταν στην αρχη χωρις updates?

Mηπως σβηστηκε καμια συντομευση! επισης και επαναφορα αρχικων ρυθμισεων να κανεις,το τελευταιο update δεν μπορεις να το σβησεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο το plaisio αυτο για την οθονη

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Screen-Protector/Nortonline-Screen-Protector-for-Sony-Ericsson-U10-Anio-5205598024666.htm

 

Eχει βαλει κανεις το ιδιο η παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο το plaisio αυτο για την οθονη

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Screen-Protector/Nortonline-Screen-Protector-for-Sony-Ericsson-U10-Anio-5205598024666.htm

 

Eχει βαλει κανεις το ιδιο η παρομοιο?

εχω βαλει εγω σε αλλο κινητο κατι παρομοιο και ειναι αυτο ακριβως που εψαχνα.τουλαχιστον δεν γρατσουνιεται η οθονη :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mηπως σβηστηκε καμια συντομευση! επισης και επαναφορα αρχικων ρυθμισεων να κανεις,το τελευταιο update δεν μπορεις να το σβησεις.:)

 

Μα δεν υπαρχει συντομευση γι'αυτο. Εκανα επαναφορα 2 φορες και τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν μου ερχεται μηνυμα δεν μπορω να το διαβασω με κλειστο καπακι??

 

Με κλειστο μπορεις να δεις αν και ποσα μηνυματα εχεις αλλα για να τα διαβασεις πρεπει να συρης το σλαιντ:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα γρήγορα το θέμα αλλά δεν βρήκα απάντηση στο ερώτημα μου;

Το μενού του είναι όπως του w995 ή του c905 ή όπως του yari? Έχουν μικρές διαφορές με την πλέον ενοχλητική για εμένα στα μηνύματα που ενώ με τα πρώτα γράφεις με ευκολία με την έξυπνη γραφή στο yari υπήρχε πρόβλημα στην έξυπνη γραφή, έλειπαν λέξεις κλπ

Link to comment
Share on other sites

Guest reddevil21
μια ερωτηση! μ'αρεσει πολυ αυτο το τηλεφωνο γιατι συνδεει την εμφανηση(touchscreen) με την ευχρηστια(πληκτρολογιο)! θα ηθελα ομως να μαθω αν γινετε να φωρτοσουμε καποιο προγραμα για GPS, free εννοειται οπως το GARMIN ή το DESTINATOR γιατι εχω γεμισει gajetakia και εχω χασει την μπαλα :wacko:
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση! μ'αρεσει πολυ αυτο το τηλεφωνο γιατι συνδεει την εμφανηση(touchscreen) με την ευχρηστια(πληκτρολογιο)! θα ηθελα ομως να μαθω αν γινετε να φωρτοσουμε καποιο προγραμα για GPS, free εννοειται οπως το GARMIN ή το DESTINATOR γιατι εχω γεμισει gajetakia και εχω χασει την μπαλα :wacko:

Δυστηχως δεν μπορεις να βαλεις κανενα προγραμμα απο αυτα που αναφερεις :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα γρήγορα το θέμα αλλά δεν βρήκα απάντηση στο ερώτημα μου;

Το μενού του είναι όπως του w995 ή του c905 ή όπως του yari? Έχουν μικρές διαφορές με την πλέον ενοχλητική για εμένα στα μηνύματα που ενώ με τα πρώτα γράφεις με ευκολία με την έξυπνη γραφή στο yari υπήρχε πρόβλημα στην έξυπνη γραφή, έλειπαν λέξεις κλπ

 

Το λογισμικό είναι ουσιαστικά η πλατφόρμα Α2 που χρησιμοποιούν και τα C905 και W995 αλλά με αισθητικές αλλάγές και κάποιες αλλαγές στην διαμόρφωση του μενού. Εμφανισιακά είναι παρόμοιο με το μενού του W995 καθότι το 905 ως παλαιότερο μοντέλο χρησιμοποιεί παλαιότερη έκδοση με διαφορετική διαμόρφωση του μενού. Το ίδιο λογισμικό χρησιμοποιεί και το Yari. Τώρα αν το πρόβλημα που λες οτι αντιμετωπίζεις με το Yari υπάρχει και στο Aino δεν το γνωρίζω καθότι δεν χρησιμοποιώ την έξυπνη γραφή.

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό είναι ουσιαστικά η πλατφόρμα Α2 που χρησιμοποιούν και τα C905 και W995 αλλά με αισθητικές αλλάγές και κάποιες αλλαγές στην διαμόρφωση του μενού. Εμφανισιακά είναι παρόμοιο με το μενού του W995 καθότι το 905 ως παλαιότερο μοντέλο χρησιμοποιεί παλαιότερη έκδοση με διαφορετική διαμόρφωση του μενού. Το ίδιο λογισμικό χρησιμοποιεί και το Yari. Τώρα αν το πρόβλημα που λες οτι αντιμετωπίζεις με το Yari υπάρχει και στο Aino δεν το γνωρίζω καθότι δεν χρησιμοποιώ την έξυπνη γραφή.

 

Είχα και τα 3 κινητά για αυτό τα ανέφερα!:)

Με τα 2 πρώτα δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε όσον αφορά το μενού, και κυρίως ούτε στην συγγραφή των μηνυμάτων, ήταν όλα όπως ήταν στα se από το 2005 που αγοράζω. Με το yari όμως εκτός ότι με ξένιζε το μενού (ίσως ήταν ιδέα μου), αυτό που με ενοχλούσε ήταν τα μηνύματα. Γράφω με έξυπνη γραφή και έλειπαν οι μισές λέξεις. Αν μπορείς (εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος που γράφει με έξυπνη γραφή) ας κοιτάξει αν μπορεί με έξυπνη γραφή να γράψει ρήματα σε Ω (το δοκιμάζω πχ ήταν ένα ρήμα που δεν μπορούσε το yari να γράψει, έγραφε δομικάζω).

Επίσης διάβασα ότι και το ΑΙΝΟ στα μηνύματα έχει το κενό στο 0?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ΑΙΝΟ στα μηνύματα έχει το κενό στο 0 και εμενα προσωπικα ετσι με βολευει πολυ καλυτερα(ηταν κατι που ζηλευα απ τα Νοκια συμπιαν που ειχα)!

Επισεις και εγω γραφω με Τ9 και οντως το δοκιμαζω το γραφει "δομικαζω"

Παντως ουδεν προβλημα καθ οτι μπορεις να του προσθεσεις οτι λεξη θες στο λεξικο του(οχι σα κατι Σαμσουνγκ:):lol::p)!!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και εσένα Μάνο για την απάντηση :)

Άρα σαν το yari... Τις κρατάει τουλάχιστον αποθηκευμένες τις λέξεις και τις χάνει μόνο σε αναβάθμιση; Ή κάθε φορά που το κλείνεις τις χάνει;

Link to comment
Share on other sites

Της κραταει κανονικοτατα,μονο τα Σαμυ τις χανουν (τουλαχιστον μεχρι το S8000 που ειχα!):)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκέφτομαι να αγοράσω στο ΑΙΝΟ.

Θα ήθελα μια δειευκρίνηση για μια λεπτομέρεια που για μένα είναι πολύ σημαντική και αφορά τα sms.

Yπαρχει εντολή στο μενού τα εισερχόμενα αλλα και τα εξερχόμενα sms να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης και όχι στο τηλέφωνο (ή και στα 2)?

Και οι 2 κατηγορίες μηνυμάτων για μένα έχουν μεγάλη σημασία και θέλω να έχω πιό ασφαλή στην κάρτα (και να τα μεταφέρω και στον υπολογιστή).

Εαν τελικά γίνεται αυτό, θα μπορώ να τα διαβάζω και να τα διαχειρίζομαι κανονικά σαν να είναι αποθηκευμένα στο τηλ ή θα είναι σε μορφή backup?

Kάτι σχετικό γράφει το ενχειρίδιο που κατέβασα αλλά δεν είναι σαφές.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum!

 

Αν κρίνω από το W705 που έχω, το οποίο κάνει αυτό που ζητάς, λογικά θα ισχύει το ίδιο και για το Aino. Ας το επιβεβαιώσει όμως και κάποιος που το έχει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@jhon100

Τα sms μπορουν να αποθηκευτουν στη καρτα αλλα δε μπορεις να βγαλεις τη καρτα να τη βαλεις αυτονομα στο PC και να τα διαβασει απο εκει!!

Αν θελεις για αυτο το λογο υπαρχουν αλλες εφαρμογες με πολυ περισσοτερες δυνατοτητες!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΨΑΧΝΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΝΟ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ? ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΨΑΧΝΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΝΟ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ? ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ.

 

Όλα τα προγράμματα σε java μπορούν να τρέξουν στο κινητό σου οπότε πες μας τί περίπου ψάχνεις για να σε βοηθήσουμε. Τα βίντεο που αναφέρεις σε τί μορφή είναι; Προφανώς είναι σε μορφή που δεν αναγνωρίζει το κινητό σου (avi, mpeg)

 

Τέλος θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. Είναι σε μορφή mpeg. Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να τα παίζει η πρέπει να βρώ βίντεο σε αλλη μορφή? Ευχαριστώ πολύ κ συγνώμη για τα κεφαλαία.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνεις για αρχεία με κατάληξη .3gp. Υπάρχουν και διάφοροι converters ώστε να μετατρέπεις τα βίντεό σου στο 3gp format.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανεις αν βγηκε καινουργιο λογισμικο??!!

 

οχι δυστυχως οποτε παραμενει με τα bugs που ειχε κι εχει ακομα.:(

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από την ώρα που το πήρα και έκανα και αναβάθμιση κατευθείαν στο νέο λογισμικό έχω το εξής πρόβλημα...

Η οθόνη αφής μετά από κάποια ώρα που δεν ξέρω από τι εξαρτάτε δε λειτουργεί με τίποτα...όταν πατάω να απαντήσω σε μια κλήση και να δω βίντεο και τα σχετικά...

όταν κάνω επανεκκίνηση όλα λειτουργούν κανονικά...

Μπορεί κάποιος να καταλάβει τι μπορεί να φταίει?

Το κινητό είναι λίγων ημερών.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...