Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalimera se olous , mia erotisi ! prin liges meres eixa perasei to interkey gia na exo ellinika sto 8020 , to thema einai oti elikse i efarmogi , yparxei periptosi na vroume to progmataki se full ekdosi?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalimera se olous , mia erotisi ! prin liges meres eixa perasei to interkey gia na exo ellinika sto 8020 , to thema einai oti elikse i efarmogi , yparxei periptosi na vroume to progmataki se full ekdosi?

Σβήνεις απο τον φάκελο Storage\Windows το αρχείο data.ikl και ξαναπερνάς το interkey στο κινητό σου.Είσαι έτοιμος γιά άλλες 14 μέρες.Μετά ξανά μία απο τα ίδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την SD επάνω και αρκετή χρήση κάθε μέρα μου κρατάει πάνω από 30 ώρες, χωρίς να το έχω όμως μετρήσει ακριβώς. Σημειωτέον ότι το έχω αγοράσει από Αγγλία και έχω περάσει την τελευταία ROM της Ace που δεν κλείδωνε το κινητό, οπότε με ακόμα πιο καινούργια ίσως να έχει και καλύτερη αυτονομία...

 

Πάντως το πιό ογκώδες Smartphone - είναι και ο περσινός νικητής - είναι το Sony-Ericsson P900 και όχι το 8080.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες φωτίστε με λίγο. Έχω βρεί το 7070 130 ευρώ και το 8080 230 ευρώ (καινούρια, Ιταλία). Δεδομένου οτι 100 ευρώ διαφορά είναι αρκετά λεφτά για την τσέπη μου, θα έκανα μεγάλη ****κία αν έπαιρνα το 7070? Μου φαίνεται λίγο ξεπερασμένο το 7070, αξίζει να τα σκάσω για το 8080?
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες φωτίστε με λίγο. Έχω βρεί το 7070 130 ευρώ και το 8080 230 ευρώ (καινούρια, Ιταλία). Δεδομένου οτι 100 ευρώ διαφορά είναι αρκετά λεφτά για την τσέπη μου, θα έκανα μεγάλη ****κία αν έπαιρνα το 7070? Μου φαίνεται λίγο ξεπερασμένο το 7070, αξίζει να τα σκάσω για το 8080?

 

Κοίτα φίλε το 7070 έχει windows 2002 ενώ το 8080 2003!!! Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνω το 8080.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα, πήρα ενα 8080 150ευρω από UK και αφου παιδεύτηκα λίγο με τα ελληνικά κατάφερα και τα έβαλα. Είχα πάρει το 9090 αρχες 10/2004 αλλά λόγο μπαταρίας δεν με βόλευε καθόλου. Στο 9090 λοιπόν είχα βάλει το Destinator το οποίο έπαιζε θαυμάσια μαζί με ένα Gps Bluetooth της Pretec. Προσπαθώ τώρα να εγκαταστήσω το Destinator στο 8080 αλλά είναι αδύνατον. Μου λέει ότι η εσωτερική μνήμη είναι -7,3MΒ!!! χωρίς να εχω εγκαταστήσει απολύτως τίποτα, έβαλα τα ελληνικα και στα καπάκια to Destinator. Καμιά ιδέα?
Pac Pac
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα, πήρα ενα 8080 150ευρω από UK και αφου παιδεύτηκα λίγο με τα ελληνικά κατάφερα και τα έβαλα. Είχα πάρει το 9090 αρχες 10/2004 αλλά λόγο μπαταρίας δεν με βόλευε καθόλου. Στο 9090 λοιπόν είχα βάλει το Destinator το οποίο έπαιζε θαυμάσια μαζί με ένα Gps Bluetooth της Pretec. Προσπαθώ τώρα να εγκαταστήσω το Destinator στο 8080 αλλά είναι αδύνατον. Μου λέει ότι η εσωτερική μνήμη είναι -7,3MΒ!!! χωρίς να εχω εγκαταστήσει απολύτως τίποτα, έβαλα τα ελληνικα και στα καπάκια to Destinator. Καμιά ιδέα?

 

Φίλε μου το destinator που έπαιζε με το 9090 ήταν έκδοση για pocket pc ενώ το 8080 είναι smarphone...

 

Επίσης σχετικά με τον χώρο ίσως πρέπει να πάρεις SD κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια mmc που είχα και παίζει οκ, αλλά το θέμα του χώρου είναι στην συσκευή και όχι στην κάρτα. Για το destinator εχεις δίκιο. Εβαλα χθες το Microsoft streets αλλά καμία σχέση με destinator... Any ideas που μπορουμε να το βρουμε?
Pac Pac
Link to comment
Share on other sites

είμαι κάτοχος ενός 8080 και θέλω να το κάνω sync μέσω του ActiveSync και του Bluetooth, μέσω USB δεν έχω κανένα πρόβλημα μέσω Bluetooth όμως αυτό που συμβαίνει αν και ακολούθησα οδηγίες που βρήκα, ρύθμισα σωστά το bluetooth παρόλα αυτά το ΑctiveSync ενώ βρίσκει και προσπαθεί να κάνει connect στην σειριακή πόρτα του 8080 που έχω ανοίξει (COM6 In, COM7 Out) και ενώ το bluetooth ανιχνεύει το εν' λόγω service παρόλα αυτά κάνει fail με μύνημα του τύπου "To ActiveSync απέτυχε να συνδεθεί με την συσκευή κάντε κλικ στο ΟΚ για να σταματήσει το ActiveSync τις προσπάθειες σύνδεσης με αυτή την συσκευή". Επίσης οταν προσπαθώ να κάνω σύνδεση από το ActiveSync του 8080 με Σύνδεση μέσω ΒΤ μου βγάζει μύνημα σφάλματος: "Δεν μπορώ να συνδεθώ με το PC. Κλείστε όλα τα προγράμματα που μπορεί να χρησιμοποιούν την σύνδεση και ξαναδοκιμάστε" και όντως δεν βλέπω να κάνει αίτηση στο PC αφού το bluetooth μένει ανενεργό.Η γνώμη σας θα μου ήταν Πολύτιμη. Ευχάριστω.
Link to comment
Share on other sites

Gia sas,

to qtek 8080 akousa-diavasa oti den exei kali aytonomia.

Sini8ws poso sas krataei? 1 mera?

me mikri xrisi? (2-3 til, 3-5 sms, 1 mms /imera?)?

 

1,5 me 2 meres xalara... emena mou krataei 1misi alla blepw video kathe mera!

Link to comment
Share on other sites

Brhka to qtek se ena ellhniko online shop me 239+13% fpa epeidh to magazi exei edra se nhsi (parame8wrio) sunolo dhl 270 eurw. + 10 taxudromika courier me 280 sto xeri. Epitrepetai na dwsw link h 8a dewrh8ei diafhmhsh?

 

Epishs mporei na mou pei kapoios an to 8080 ginetai radiofwno an kai mono mp3 de me xalaei!

Link to comment
Share on other sites

Brhka to qtek se ena ellhniko online shop me 239+13% fpa epeidh to magazi exei edra se nhsi (parame8wrio) sunolo dhl 270 eurw. + 10 taxudromika courier me 280 sto xeri. Epitrepetai na dwsw link h 8a dewrh8ei diafhmhsh?

 

Epishs mporei na mou pei kapoios an to 8080 ginetai radiofwno an kai mono mp3 de me xalaei!

 

 

mia xara timi.. oxi distixws den mporei na paixei san radiofwno... tha arkesteis sta mp3 :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Όταν μου στέλνουν mms αντί να έρθει το mms στο κινητό μου έρχεται μήνυμα από την cosmote ότι μου εστάλη κάποιο mms και πρέπει να πάω στο personal album που έχει στο Internet για να δω το mms....

 

Μήπως έχει κανείς καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα φταίει το ότι δεν λειτουργούν σωστά τα mms, στο P800 που είχα πριν κάνω τις ρυθμίσεις για mms με τον ίδιο τρόπο μου ερχόταν ένα sms που έλεγε να το δω από μια τοποθεσία του web.

Παρόλα αυτά εγώ θέλω να βάλω mms στο 8080 και έχω ΤΙΜ. Με το P800 έστελνα sms σε έναν αριθμό με κείμενο MMS#E (το Ε σημαίνει Ericsson) και μου ερχόντουσαν οι αυτόματες ρυθμίσεις, όπως γίνεται και με Nokia στο MMS#N, τώρα για Qtek δεν βρήκα τίποτα στο site της ΤΙΜ. Επίσης άμα ξέρει κανείς να μου πει και για τις ρυθμίσεις GPRS.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανα καλό δοκιμασμένο (bluetooth) GPS το οποίο να δουλευει δοκιμασμένα με το 8080? Με την ανάλογη υποστήριξη software φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Esteila email sto magazi pou brhka to qtek 8080 me 270 eurw na rwthsw an to sugkekrimeno uposthrizetai apo thn ACE HELLAS kai mporw na perasw thn ellhnikh anaba8msh giati diabasa kapou sto foroum oti mono ta montela ths acehellas dexontai ellhnika.

 

Epishs tous rwthsa na mou proteinoun karta mnhmhs SD h MMC alla to sugkekrimeno katasthma exei mono kingston (pou de paizoun) na doume ti 8a mou poun!

 

To magazi einai to http://www.e-shop24open.com an exei kapoios plhrofories h an kanw la8os sta parapanw pou lew parakalw na me boh8hsei.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα μεταχειρισμένο από το fleamarket με δερμάτινη θήκη στο κουτί του και άψογο με 250 ευρώ

Επίσης πήρα και μια κάρτα μνήμης SanDisk SD 1GB με 95 ευρώ καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Harryal έχεις ενεργοποιήσει τα ΜΜS από το δίκτυο?

 

Έχω στείλει το μήνυμα MMS στο 1651, και το μήνυμα που πήρα ως απάντηση ήταν: "ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ MMS. ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΑΣ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΛΕΣΤΕ 1212 Ή 1313"

 

Τι να κάνω τώρα? να του πάρω τηλ για να μπορώ να δέχομαι τα mms κατευθείαν στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει πάντως αυτό που λέτε για τις μνήμες Kingston ότι δεν παίζουν κι έτσι όταν το παρήγγειλα από Αγγλία πήρα και μια μνήμη που έλεγε ότι είναι μνήμη Expansys...

Όταν μου ήρθε όμως το κινητό, ανοίγω και βλέπω μνήμη Kingston! Μετά φόβου την βάζω, αλλά από τον Οκτώβριο που την χρησιμοποιώ δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Δεν ξέρω αν είναι ο κανόνας λοιπόν ή η εξαίρεση ότι οι μνήμες αυτές δεν παίζουν...

 

Επίσης παιδιά μια βοήθεια... Ψάχνω να βρω σε εχμ, demo το Microsoft Pocket Streets 2005 γιατί έχω κατεβάσει και τον χάρτη της Αθήνας και θα με βόλευε τρελλά γιατί κυκλοφορώ αρκετά με τη μηχανή. Δεν μπορώ όμως να το βρω πουθενά... Έχει κανείς καμμιά ιδέα; Το έχετε μήπως χρησιμοποιήσει; Αξίζει να το αγοράσει κανείς;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...