Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kplr (22 Ιούλ. 2004 , 01:03)

 

Κάποιοι πήραν ένα μικρό καλοκαιρινό δωράκι με Pm..

 

Καλά διαβάσματα ;)

 

PS: Οι υπόλοιπο μην ανησυχείτε, θα το ανεβάσει ο jimbou..

 

 

 

Το δωράκι του kplr ήταν το s*r*al για το isilo 4.05 και φυσικά ανέβηκε στο γνωστό yahoo group!

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manitou (21 Ιούλ. 2004 , 10:19)

4. San ringtones mporeis na valeis mono .wav i .mid ixous

 

Είπαμε Windows κινητό είναι!

Μπορείς να βάλεις και WMA οπότε έχεις συμπίεση εφάμμιλη του MP3.

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Paidia opios endiaferete Poulao to 8080 mou..

 

more info tha vrite stis aggelies sto mobile section

 

 

gia erotisis klp labis@mail.gr or Pm

 

tnx

 

kai sorry gia to off topic!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μηπως εχει κανεις το προγραμματακι INTERKEY ?Ξερετε αυτο που εχει ελληνικη γραφη στα contacts k sta sms.

Αν το εχει καποιος και μου το εστελνε στο xaroulis@mycosmos.gr

θα το εκτιμουσα πραγματικα.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αραχνιασε το τοπικ..Για καποιο ανεξηγητο λογο,το κινητο δεν φαινεται να το εχει πολυς κοσμος,ενω αυτη την στιγμη ειναι απο τα καλυτερα της αγορας.

Τεσπα.για οσους δεν το γνωριζουν,βγηκε ενας καταπληκτικος player για να βλεπουμε βιντεο στο κινητο μας,για πρωτη φορα με τοσο καλα αποτελεσματα.Ειναι σχεδον τελειος.

Πηγαιντε σε αυτην την σελιδα και κατεβαστε τον betaplayer.Σε συνδυασμο με το προγραμματακι PocketDivX Encoder (θα το βρειτε επισης στο παραπανω λινκ)τα αποτελεσματα ειναι εξαιρετικα.Το προγραμματακι λειτουργει αψογα με τον player.Συμπιεζει οποιο βιντεο θελετε σε μορφη καταλληλη για κινητο,στις διαστασεις της οθονης του κινητου και με ποιοτητα ηχου και εικονας που εμεις επιλεγουμε.

Ενδεικτικα,μεσω του προγραμματος,το Λουφα και Παραλλαγη που το ειχα σε DVDrip(μεγεθος 700ΜΒ),το μετετρεψα σε ενα αρχειο 101ΜΒ(σε χαμηλη ποιοτητα εικονας και ηχου ωστε να μικρυνει τοσο-δεν ειχα χωρο στο κινητο.Σε υψηλη ποιοτητα εικονας και ηχου θα γινοταν περιπου 200ΜΒ),το οποιο παιζει ΑΨΟΓΑ,χωρις κανενα κολλημα στο κινητο,σε FULLSCREEN.

Link to comment
Share on other sites

Για δέστε και αυτό.

Λέτε να βοηθήσει στη διάδοση του Q-Tek?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω αυτες τις μερες και επειδη εχω συμβολαιο ΤΙΜ και ειδα στις προηγουμενες σελιδες πως μερικοι συνδρομητες ΤΙΜ με το Qtek8080 ειχαν προβληματα (ειδικα αυτο που εχανε το δικτυο και δεν το καταλαβαινες), τελικα λυθηκαν τα προβληματα? Ειναι θεμα καρτας σιμ? Αν π.χ. εχεις την τελευταια σιμ της ΤΙΜ εισαι καλυμενος ή θα σε παιρνουν και τους λεει οτι το εχεις κλειστο/εκτος δικτυου?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera se olous,

Thelo na rotiso orismena pragmatakia kai elpizo ayth th fora na grafv sto svsto meros post ;-)

 

Phra ena SPV E200 jekleidvto apo ena paidi...To Qtek 8080 einai to idio akrivos thlefvno me diaforetikh onomasia kai apla SPV E200 to onomazei h Orange ? H yparxoun hardware diafores ??

 

Exv fortvsei thn anavathmish ths Ace Hellas apo to site ths kai prosfata agorasa mia SD 256...Eixe mazi mia Panasonic 8 MB pou omos htan ypervolika mikrh...

 

Me thn nea(Kingston SD 256) env thn diavazei den mporo na grapso tipota oyte na thn kanv format...Deixnei san na kollaei to kinhto...Thn ekana format me ena multi reader/writer pou exv sto pc kai oti arxeia metefera mesa to kinhto ta evlepe kai ta epaize kanonika...

Yparxei kamia asymvatothta ?? Kaneis kamia idea ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfieldakos (20 Αύγ. 2004 , 12:26)

 

Me thn nea(Kingston SD 256) env thn diavazei den mporo na grapso tipota oyte na thn kanv format...Deixnei san na kollaei to kinhto...Thn ekana format me ena multi reader/writer pou exv sto pc kai oti arxeia metefera mesa to kinhto ta evlepe kai ta epaize kanonika...

Yparxei kamia asymvatothta ?? Kaneis kamia idea ?

 

Καλησπερα.Το προβλημα με την SD της Kingston φαινεται να το εχουν ολα τα Qtek.Το ιδιο προβλημα εχω και εγω.Μετα το φορματ διορθωθηκε το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εαν σας ενδιαφέρει να ακούτε ραδιόφωνο στο Qtek σας μέσω GPRS τότε διαβάστε αυτό

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν στέλνω μύνημα με το ελληνικό Τ9 που έχει η τελευταία αναβάθμιση της ACE HELLAS μήπως τα μυνήματα φεύγουν ως unicode δηλαδή μέχρι 70 χαρακτήρες χρεώνομαι ένα μύνημα και από εκεί και πέρα δεύτερο και τρίτο;;;;;;

Επίσης όταν πάω στο μενού του messaging έχει μόνο (1. SMS και 2. Activesync) πως μπορώ να προσθέσω και τα MMS εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος wael (25 Αύγ. 2004 , 05:41)

 

Εχω την εντυπωση πως ναι,χρεωνεσαι 1 μηνυμα μεχρι τους 70 χαρακτηρες.Για το αλλο νομιζω οτι δεν μπορεις να το προσθεσεις

 

 

Αν είναι έτσι χοντρή πατάτα το Τ9 και πως αλλιώς μπορώ να γράφω μύνημα με ελληνικά ρε παιδιά και να χρεώνομαι ανά 160 χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

είμαι κάτοχος ενός Qtek 2020 και βρίσκομαι στα σκέφτομαι σοβαρά να πάρω και το 8080. Αφού διάβασα τις τελευταίες 20φεύγα σελίδες του thread και έχω ένα κεφάλι καζάνι, έχω και κάποιες απορίες, που θα είμουν ευγνώμων αν μου λύνατε (κάποιες από αυτές μάλλον πάνε απ' ευθείας στον Murdof). Λοιπόν:

 

[*]Αν και είμαι πολύ ικανοποιημένος με το 2020, σε αρκετά σημεία έχω πολύ αδύνατο σήμα την ώρα που αν βάλω το SIM σε απλό κινητό έχω δυνατό. Το 8080 έχει καλύτερη λήψη από το 2020;

[*]Αυτά τα κολλήματα που αναφέρατε με το σήμα που δείχνει ότι έχει ενώ το τηλέφωνο είναι φρικαρισμένο, σχετίζονται μόνο με την SD κάρτα; Θα είμαι λίγο γκαντέμης να αφήσω το 2020 (ως τηλέφωνο) λόγο του σήματος, μόνο και μόνο για να έχω τα ίδια πάλι :\

[*]Όλα ωραία όλα καλά, η AceHellas ήταν ευγενική και έφτιαξε μια εξελληνισμένη ROM. Επειδή έχω όμως μια μικρή αλλεργία στα εξελληνισμένα Windows, μπορώ να έχω την "επίσημη" ROM της Ace και το περιβάλλον να είναι Αγγλικά;

[*]Όπως βγαίνει από το κουτί του έχει αυτήν την τελευταία ROM ή πρέπει να την βάλω μόνος μου;

[*]Η ROM της ΤΙΜ τι διαφορές έχει;

[*]Αν πάρω τη συσκευή από άλλη πηγή (αγγελία MyPhone/Carrefour κλπ) για να "σιγουρέψω" το ότι θα είναι ξεκλείδωτη θα έχω πρόβλημα αν κάνω μετά μια σύνδεση TIM και βάλω την ROM της;

[*]Σε πολλές αγγελίες δίνουν την SPV έκδοση. Τι χάνω αν πάρω αυτό; Από ότι καταλαβαίνω, για αρχή χάνω την εγγύηση μάλλον;

[*]Μήπως να περιμένω λίγο για να πάρω το καινούργιο; Αν και σε αντίθεση με πολλούς άλλους, μου αρέσει πολύ περισσότερο το 8080.

[/list=1]

 

Νομίζω ότι είχα και κάποιες άλλες απορίες, αλλά μετά από το διάβασμα στο thread σιγά μην θυμάμαι :) Μπορεί να ξαναενοχλήσω...

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησεις, παιδιά:

1) Τι κάρτες SD παίρνει το 8080 εκτός από μνήμης;

2) Συνεργάζεται με κάποιο ασύρματο portable πληκτρολόγιο; Αν ναι, ποιό;

3) Μεταχειρισμένο 1 μηνός με 300 euros είναι καλή τιμή; Για αγορά.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Erebos (26 Αύγ. 2004 , 23:57)

 

Μερικές ερωτησεις, παιδιά:

1) Τι κάρτες SD παίρνει το 8080 εκτός από μνήμης;

2) Συνεργάζεται με κάποιο ασύρματο portable πληκτρολόγιο; Αν ναι, ποιό;

3) Μεταχειρισμένο 1 μηνός με 300 euros είναι καλή τιμή; Για αγορά.

 

1ο ΜΜC φυσικα

2ο Ολα οσα χρησιμοποιουν υπερυθρες και μπλε δοντι

3ο :blink: Ειναι η πιο φτηνη προσφορα για το 8080

Ποσα ειπες;;;

Oι γονεις σε βοηθουν να ξεπερασεις προβληματα που δεν θα ειχες αν εισουν ορφανος. :whistle:

Οσοι ειναι ανεγκεφαλοι να ΜΗΝ πατησουν εδω

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου με το Qtek 8080 θα ήθελα να αναφέρω τα εξής:

 

Θετικά:

1. Απίστευτα ποιοτική συσκευή

2. Η μετάφραση των ελληνικών είναι άψογη

3. Η camera αν και όχι ότι πιο τελευταίο είναι ΠΑΡΑ πολύ καλή

 

Αρνητικά:

1. Το ελληνικό Τ9 είναι ουσιαστικά άχρηστο λόγω του περιορισμού σε 70 χαρακτήρες ανα sms μιας και η χρήση περισσοτέρων έχει ως αποτέλεσμα την παραπάνω χρέωση sms

2. Το bluetooth έχει άπειρα κολλήματα και δεν υποστηρίζει bluetooth handsfree αλλά μόνο bluetooth headsets. Επίσης δεν κατάφερα με τίποτα να στείλω έστω μια φωτο μέσω bluetooth με τον smart explorer μιας και είναι ο μόνος που υποστηρίζει κάτι τέτοιο λόγω των κολλημάτων του bluetooth.

3. Ανεπαρκής αυτονομία της μπαταρίας

4. Τα videaκια είναι με πολύ χαμηλά καρέ

5. Ο ήχος του ακουστικού κατά την διάρκεια της συνομιλίας είναι πολύ χαμηλός

6. Η διάταξη των ελληνικών χαρακτήρων κατά την χρήση του ευρετηρίου επαφών είναι διαφορετική από την διάταξη κατά την δημιουργία sms μυνήματος με την χρήση του T9

Επίσης να αναφέρω ότι τα προβλήματα 2,3,4 και 5 έχουν λυθεί στις αντίστοιχες τελευταίες ROM της Orange και της i-mate.

Ελπίζω το καταπληκτικό support της ace-hellas να λύσει όλα τα παραπάνω προβλήματα και να γίνει το 8080 ένα από τα καλύτερα και πιο πλήρη smartphones της Ελληνικής αγοράς.

Murdof τι λες; Θα τα καταφέρετε;

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous.Eimai apo simera katoxos enos spv e200,proin enos 100, k apo tin proti mera katalava tromeri diafora stin poiotita.Exo omos merikes erotiseis.

1on pos mporo na steilo meso explorer arxeia me bluetooth k

2on giati ta videakia pou travao me to kinito ean exo ixo den paizoun meta para akougetai mono o ixos?

An kserei kanenas as apantisei.Thanx

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Sp3qT3R (27 Αύγ. 2004 , 19:23)

 

1ο ΜΜC φυσικα

2ο Ολα οσα χρησιμοποιουν υπερυθρες και μπλε δοντι

3ο :blink: Ειναι η πιο φτηνη προσφορα για το 8080

 

1ον MMC είναι οι SD κάρτες μνήμης. Εγώ ρώτησα για άλλες SD εκτός από MMC.

2ον Έχεις κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο υπόψιν ή έτσι το λες επειδή το 8080 έχει IR και ΒΤ;

Και τέλος θα ήθελα να τονίσω πως θα πρέπει να απαντούν σε ερωτήσεις μόνο όσοι έχουν τις γνώσεις και την εμπειρία για να μπορούν να βοηθήσουν και όχι όσοι θέλουν να ανεβάζουν τον αριθμό των posts τους...

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!Σκεφτομαι να το χτυπησω αλλα καπου διαβασα για ασυμβατοτητες με bluetooth hands free (εχω το ericsson HBH-65).Αληθευει?Ακομα, ποιο μοντελο και μαρκα μνημης λειτουργει απροσκοπτα?Ευχαριστω!
Iphone addicted!:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...