Jump to content

Ο... χειρότερος κατασκευαστής κινητών (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ο... χειρότερος κατασκευαστής  

1.273 members have voted

  1. 1. Ο... χειρότερος κατασκευαστής

    • Alcatel
      382
    • Apple
      122
    • HTC
      11
    • LG
      123
    • Motorola
      148
    • Nokia
      69
    • Samsung
      57
    • Sony Ericsson
      172
    • ...άλλη εταιρεία
      96
    • ΔΞ/ΔΑ
      93


Recommended Posts

Το παλιό θέμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174610

 

κλειδώνεται λόγω παλαιότητας και συνεχίζουμε στο παρόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H LG κατα τη γνωμη μου...τα κινητα της κολλανε τρομερα,ειναι αργα και χαλανε και πολυ ευκολα...εμενα μεσα σε 3μηνες χαλασε και δεν ανοιγε καθολου...τι να πει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς από τις επιλογές της δημοσκόπησης η Alcatel είναι μονόδρομος. Αλλά γενικά θεωρώ απαράδεκτη τη Sony Ericsson (κολλάνε απίστευτα) και τη Motorola (εξαιρετικό design αλλά πολλά προβλήματα και απαράδεκτο service).
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η Alcatel Κερδιζει την πρωτια! Ενα τετοιο κινητο ειχε περασει απο τα χερια μου και δεν προκειται να ξαναπαρω.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η Alcatel Κερδιζει την πρωτια! Ενα τετοιο κινητο ειχε περασει απο τα χερια μου και δεν προκειται να ξαναπαρω.

 

Νομίζω ότι έχει σταματήσει το άθλημα έτσι και αλλιώς....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λες? Μακάρι! Πάντως και εγώ θα πω Alcatel. Απλά είναι σε δικιά της κλάση! :lol:

Ότι χειρότερο έχει περάσει από τα χέρια μου και με άθλια ποιότητα κατασκευής. Το κινητό ξέβαφε λες και το είχανε βάψει με καρκαδώρο. :blink: Ήταν απίστευτη εμπειρία!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι γενικά όμορφες συσκευές και με δυνατότητες,τα sony ericsson κατά την γνώμη μου τα τελευταία 3-4 χρόνια βγάζουν απλά αναξιόπιστα κινητά τηλέφωνα, όπως k850i,g900,k770i,κ.ά.Είχα άσχημη εμπειρία με αυτές τις συσκευές για αυτό το λέω,αλλά και από άλλους κατόχους των μοντέλων αυτών ακούω συνεχώς παράπονα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

+1 για τη sony ericsson. τα τελευταία μοντέλα της ταξης των 150 -250 ευρω εχουν χάλια ποιότητα κατασκευής.. πχ.. ειχα το c510 για 1,5 μηνα και χωρις να μου έχει πεσει κατω πανω απο 2 φορες (ουτε ήταν τιποτα τρομερες πτώσεις) ξαφνικά συνειδητοποιησα πως έλειπε κομμάτι στη περιοχή δίπλα από τη κάμερα!!!! έλεος!!!

 

αντίθετα έχω ένα χρονο περιπου το 5310 και έχει φάει ΤΙΣ πτωσεις και δεν έχει πάθει το παραμικρο!! και εδω που τα λέμε δεν σου γεμίζει το μάτι γιατι είναι τελείως πλαστικούρα... ΚΙΟΜΩΣ!!

 

(και δεν ειμαι ιδιαιτερη fan της nokia γιατι αν εξαιρέσω αυτο το κινητο, ολα ταλλα που έχω πάρει λίγο πολύ μου έχουν βγάλει πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά την nokia την απεχθάνομαι αλλά στήν ποιότητα κατασκευής δεν την φτάνει καμία. Στα σούτια να τα έχεις κάθε μέρα δεν καταλαβαίνουν χριστό.
Link to comment
Share on other sites

+1 για τη sony ericsson. τα τελευταία μοντέλα της ταξης των 150 -250 ευρω εχουν χάλια ποιότητα κατασκευής.. πχ.. ειχα το c510 για 1,5 μηνα και χωρις να μου έχει πεσει κατω πανω απο 2 φορες (ουτε ήταν τιποτα τρομερες πτώσεις) ξαφνικά συνειδητοποιησα πως έλειπε κομμάτι στη περιοχή δίπλα από τη κάμερα!!!! έλεος!!!

 

αντίθετα έχω ένα χρονο περιπου το 5310 και έχει φάει ΤΙΣ πτωσεις και δεν έχει πάθει το παραμικρο!! και εδω που τα λέμε δεν σου γεμίζει το μάτι γιατι είναι τελείως πλαστικούρα... ΚΙΟΜΩΣ!!

 

(και δεν ειμαι ιδιαιτερη fan της nokia γιατι αν εξαιρέσω αυτο το κινητο, ολα ταλλα που έχω πάρει λίγο πολύ μου έχουν βγάλει πρόβλημα)

αν δεν κανω λαθος το 5310 ειναι φτιαγμενο απο αλουμινιο...!!!τεσπα ειναι πολυ ωραιο κινητο:)

Link to comment
Share on other sites

για μενα η χειροτερη ειναι η lg και απο πλευρα αντοχης και κατασκευης(που χειροτερη δεν εχω δει) καθως και απο πλευρα software που ειναι ολο κολληματα και γενικα 'φτηνο'...με μονη εξαιρεσει το km900 arena που απο πλευρας software-hardware ειναι πολυ καλο....θαυμα σε σχεση με τα υπολοιπα κινητα της lg
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο sambukOS... η LG και εμένα δεν μου γεμίζει το μάτι στα περισσότερα μοντέλα... αλλά το LG arean και το secret (λίγα απο αυτά που έχω δοκιμάσει) είναι πολύ καλά κινητά.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σιγουρα SE. Μπορει να λενε μερικοι Alcatel αλλα σκεφτητε την δυναμικη του ενως και του αλλου. Η SE ΔΕΝ δικαιολογηται να βγαζει μουφα κινητα και εκτος αυτου να περιμενει να τα χρυσοπληρωσουμε κιολας. Μαλλον ζηλεψε το λεγομενο "Apple tax" και ειπε να βαλει και το δικο της.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για εμένα η motorola και η alcatel είναι οι χειρότερες...Κάτι πάει να κάνει η motorola τώρα(για να δούμε). Αλλά η alcatel πραγματικά είναι άθλια (σορρυ alcatel!!!).

 

Για τα LG που λέτε,για να είμαι ειλικρινής δεν έχω μεγάλη εμπειρία.Έχω το chocolate (το παλιό),αρκετά χρόνια(από όταν είχε πρωτοβγεί).Το έχω για 3ο κινητό(δλδ το παίρνω στις παραλίες,στο γυμναστήριο κτλ ούτως ώστε αν πάθει κάτι να μην σκάσω!) . Αλλά είναι "σκυλί" ,δεν έχει πάθει τίποτα...Και έχει φάει απίστευτες πτώσεις !

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η motorola και η alcatel είναι οι χειρότερες...Κάτι πάει να κάνει η motorola τώρα(για να δούμε). Αλλά η alcatel πραγματικά είναι άθλια (σορρυ alcatel!!!).

 

Για τα LG που λέτε,για να είμαι ειλικρινής δεν έχω μεγάλη εμπειρία.Έχω το chocolate (το παλιό),αρκετά χρόνια(από όταν είχε πρωτοβγεί).Το έχω για 3ο κινητό(δλδ το παίρνω στις παραλίες,στο γυμναστήριο κτλ ούτως ώστε αν πάθει κάτι να μην σκάσω!) . Αλλά είναι "σκυλί" ,δεν έχει πάθει τίποτα...Και έχει φάει απίστευτες πτώσεις !

 

Δηλαδή είχες πολλά motorola και alcatel που σου χαλάσαν?

Ρωτάω απλά...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

νοκια φυσικα....μπορει να εχουν αξιοπιστο λειτουργικο αλλα απο θεμα κατασκευης

αστα να πανε...δεν εχω πιασει χειροτερες συσκευες στα χερια μου... τριζουν τα παντα....πολυ ψευτικα κ φυσικα πανακριβα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είχες πολλά motorola και alcatel που σου χαλάσαν?

Ρωτάω απλά...

 

Ναι είχα ένα razr V3,το οποίο πραγματικά μου είχε σπάσει τα νεύρα,μονίμως στον Γερμανό λόγω διαφόρων προβλημάτων. Μετά πάλι προβλήματα με το Κ1.

 

Για alcatel ,δεν μιλάω μόνο από προσωπική εμπειρία,εφόσον πολυυυ παλιά είχα(ούτω μοντέλο δεν θυμάμαι καλά καλά!).Αλλά από γνωστούς και τον πατέρα μου που είχε 1-2 μοντέλα.Ποιοτικά πολύ χάλια.

 

Έχεις τελείως διαφορετική άποψη και ρωτάς; :)

 

Επίσης για τον χειρότερο κατασκευαστή,δεν μετάμε μόνο πόσες από τις συσκευές του μας χάλασαν!Βάζουμε την ποιότητα κατασκευης,την εμφάνιση,την τεχνολογική του εξέλιξη,το λογισμικό του κ.α

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

για μένα αυτή τη στιγμή (6/10/2009) είναι η μοτορόλα ο χειρότερος κατασκευαστης απο ποιότητα και απο συσκευές...

δεν έχει βγάλει κάτι αξιόλογο τώρα τελευταία... Μπράβο της για το V3 (εμένα μου είχε βγει πολύ καλό) αλλά τώρα έχουμε 2009...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα ένα razr V3,το οποίο πραγματικά μου είχε σπάσει τα νεύρα,μονίμως στον Γερμανό λόγω διαφόρων προβλημάτων. Μετά πάλι προβλήματα με το Κ1.

 

Για alcatel ,δεν μιλάω μόνο από προσωπική εμπειρία,εφόσον πολυυυ παλιά είχα(ούτω μοντέλο δεν θυμάμαι καλά καλά!).Αλλά από γνωστούς και τον πατέρα μου που είχε 1-2 μοντέλα.Ποιοτικά πολύ χάλια.

 

Έχεις τελείως διαφορετική άποψη και ρωτάς; :)

 

Επίσης για τον χειρότερο κατασκευαστή,δεν μετάμε μόνο πόσες από τις συσκευές του μας χάλασαν!Βάζουμε την ποιότητα κατασκευης,την εμφάνιση,την τεχνολογική του εξέλιξη,το λογισμικό του κ.α

 

Σεβαστά όλα αυτά που λες. Όλα παίζουν ρόλο.

Αλλά προσωπικά τη μοτορόλα την έχω σε εκτίμηση....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως χειρότερος κατασκευαστής κινητών , είναι η νοκια για τον λόγο οτι έχω αρκετά μοντέλα αυτής της εταιρίας και από κατασκευή δεν τα πανε και πολύ καλά . Είδη θυμάμαι ότι είχα πάρει το νοκια ν76 στα 500€ και μέσα σε έναν μήνα είχε φύγει το ασημένιο χρωμα , και ειδικά 500€ για έναν μήνα κινητό δεν λέει , και ούτε μου είχε πέσει ποτέ κάτω . καλή εταιρία ως προς την κατασκευή πιστεύω οτι είναι η lg και η samasung δεύτερη .
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστά όλα αυτά που λες. Όλα παίζουν ρόλο.

Αλλά προσωπικά τη μοτορόλα την έχω σε εκτίμηση....

 

Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να ήμουν λίγο "άτυχη" και να έβγαλα άσχημη εντύπωση για την εταιρεία...

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...