Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή για να καταλάβω...

 

1)Αγοραζω το hero αππ expansys πχ...έχω 2ετη πανευρωπαικη εγγυηση?

2)Εχω και ελληνικά χωρις σπασιματα και hacked roms?

 

Γινεται?Να το πάρω απ εξω?

 

1) Ναι, θα έχεις πανευρωπαϊκή εγγύηση.

2) Αν δεν έρθει με το τελευταίο ROM upgrade τότε το κάνεις εσύ κατεβάζοντάς το από την ιστοσελίδα της [ htc ]

και θα έχεις ελληνικά. Χωρίς hacks κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

499E επισημα στα ιταλικα καταστηματα.

 

πηγα και ειδα το καφε απο κοντα....

 

ερωτας με την πρωτη ματια...

το iPhone εμοιαζε με ενα ομορφο μεν αλλα επιφανειακο κινητουλι...

 

αυτο εδω ειναι ᾽ἐργαλειο᾽᾽ειδικα σε καφε...δεν το ειχα δει πριν...

 

πανεμορφο...

ετοιμαζομαι....

 

οσοι το εχουν 2 ερωτησεις...

παιρνει 16αρα καρτα;

εχει τριγμου κλπ το πλαστικο;

 

πραγματικα μου φανηκε πολυ ποιοτικο...

 

Πιο πολύ σ αρέσει το καφέ απ το λευκό?

 

Υπάρχει και σε μαύρο:

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=186856

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

ναι το καφε ειναι πανεμορφο...

εχει καταπληκτικη αισθηση...

δεν το ειχα δει ποτε.

εχω δει μονο αυτο και το ασπρο.

το μαυρο δεν το εχω δει.

 

βεβαια γουστα ειναι αυτα....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ναι το καφε ειναι πανεμορφο...

εχει καταπληκτικη αισθηση...

δεν το ειχα δει ποτε.

εχω δει μονο αυτο και το ασπρο.

το μαυρο δεν το εχω δει.

 

βεβαια γουστα ειναι αυτα....

 

Είδα ότι υπάρχει και σε μαύρο στο expansys. Μέχρι τώρα ήξερα οτι διατίθεται σε καφέ-λευκό.

Επίσης το λευκό είναι το μόνο στο οποίο το πίσω μέρος είναι από άλλο υλικό (teflon), με καλύτερη αίσθηση και συναρμογή.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

για αισθηση δεν ξερω αλλα συναρμογη και φινιρισμα εχουν ιδια...

 

ερωτηση σε οσους εχουν Μακ.

 

με το SongBird μπορω να το συγχρονισω...;

 

επισης απο οσους το εχουν αγορασει σε καποιον εχει τυχει οθονη με καμμενα πιξελς;

 

σε δυο φιλους που εχουν το ασπρο αγορασμενο απο Μιλανο ετυχαν σε καμμενα πιξελς...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

επισης απο οσους το εχουν αγορασει σε καποιον εχει τυχει οθονη με καμμενα πιξελς;

 

σε δυο φιλους που εχουν το ασπρο αγορασμενο απο Μιλανο ετυχαν σε καμμενα πιξελς...

 

Σε μένα φίλε.. Έχω το άσπρο από expansys κ είχε εξ αρχής ένα καμένο pixel.. Αλλά δεν φαίνεται καθόλου.. Μόνο όταν είναι κατάμαυρη η οθόνη φαίνεται.. Τώρα αν αρχίσουν να καίγονται κ άλλα......θα πάει στην ACE που νομίζω ότι με καλύπτει με την εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Και γενικά αν κάποιος με mac μπορεί να πει τις δυνατότητες συγχρονισμού του τηλεφώνου με mac θα ήταν υπέροχο (πέρα του google sync)
Link to comment
Share on other sites

αυτο μας ενδιαφερει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

 

 

Σε μένα φίλε.. Έχω το άσπρο από expansys κ είχε εξ αρχής ένα καμένο pixel.. Αλλά δεν φαίνεται καθόλου.. Μόνο όταν είναι κατάμαυρη η οθόνη φαίνεται.. Τώρα αν αρχίσουν να καίγονται κ άλλα......θα πάει στην ACE που νομίζω ότι με καλύπτει με την εγγύηση...

εχεις ασπρο η καφε;η ανθρακι;

τι χρωμα;

απο μπαταρια πως παει;

το χρησιμοποιεις για μουσικη;

οταν κλειδωνει gps λεει με ποιον δορυφορο.;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Μου ανοίγει κάτι σαν pop up του browser αλλά δεν παίζει τίποτε.

Προσωπικά έπαιξα με το StreamFurious γιαυτό το λόγο

 

μπορείς να δοκιμάσεις ένα link ?

 

http://www.gossipcenter.com/goom/poptop_popup.html

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το htc hero αν παίζει τους ραδιοφωνικούς σταθμούς του e-radio??? :mobile:

Γενικοτερα η ελλειψη fm radio με στεναχωρησε. Ποτε δεν ειχα κινητο με ραδιο και ελεγα το επομενο μου να εχει οπωσδηποτε... :(

 

Ειναι το μοναδικο ''μειονεκτημα'' του Ηρωα που με κανει να το σκεφτομαι για το εαν θα ειναι το επομενο μου κιν.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα η ελλειψη fm radio με στεναχωρησε. Ποτε δεν ειχα κινητο με ραδιο και ελεγα το επομενο μου να εχει οπωσδηποτε... :(

 

Ειναι το μοναδικο ''μειονεκτημα'' του Ηρωα που με κανει να το σκεφτομαι για το εαν θα ειναι το επομενο μου κιν.

 

δεν με ενδιαφέρει το fm radio γιατί οι σταθμοί που πιάνω είναι.. άστα να πάνε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε λιγο να το δουν και αλλοι το μηνυμα σου,μηπως σε βοηθησουν.Θυμαμαι οτι κατι παρομοιο ειχε παθει ο Ακης(saxovts) το καλοκαιρι.Μηπως εβγαλε εκεινος ακρη?Για στειλτου ενα πμ.

 

λοιπον το ιδιο ειχα παθει και εγω με το magic ακριβως ομως !!!!

δεν μου λες οταν εβαλες την καινουργια rom διεγραψες και τα αρχεια μηπως απο την sd card αν ναι εκει ειναι το λαθος φιλε μου !!!!

 

πρεπει να βρεις με καποιον τροπο τα αρχεια παντως στην ace δεν το αναλαβανουν στο λεω σιγουρα αμα θες παρε και τηλ δεν εχεις να χασεις τιποτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια....εγω που εβαλα την καινουρια rom πριν διαβασω εδω τις οδηγιες για το πως μπενει η ελληνικη εκδοση.....και σαν αποτελεσμα να την πατισω και να βαλω την μοναδικη αγγλικη που ειχε...τι πρεπει να κανω για να βαλω τωρα την ελληνικη???πρεπει να ξαναεγκαταστησω την rom η μπορω και αλλιως??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια....εγω που εβαλα την καινουρια rom πριν διαβασω εδω τις οδηγιες για το πως μπενει η ελληνικη εκδοση.....και σαν αποτελεσμα να την πατισω και να βαλω την μοναδικη αγγλικη που ειχε...τι πρεπει να κανω για να βαλω τωρα την ελληνικη???πρεπει να ξαναεγκαταστησω την rom η μπορω και αλλιως??

 

Για πιο γρηγορα, ξαναπερνα την ROM...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

2 μερες με τον Ηρωα σε υπερωριες και μετα απο 5 χρονια με WM κινητά θελω να μεταφερω τις πρωτες εντυπωσεις μου για 3-4 θεματα που ισως να ενδιαφερουν τον υποψηφιο αγοραστη.

Να επισημανω οτι δεν θεωρω τον εαυτο μου πολυ ψαγμενο με τα κινητα , ουτε εχω ιδιαιτερες γνωσεις με ¨πειραγματα¨ rom κλπ. Επισης ακομα ειμαι rookie αρα μπορει και να κανω λαθος σε 1-2 πραγματα.

 

1. Αγορασα το κινητο απο το Αγγλικο expansys. Η πτωση της λιρας μου εφερε τον ηρωα στα χερια με 370€ (χωρις ΦΠΑ) Λευκο. Ηρθε σε 2 μερες με μια microsd 2GB , χωρις screen protector, θηκη ή ελληνικο ανταπτορα. Δεν μου αρεσε αλλα δεν με χαλασε κι΄ολας.

 

2.Ηρθε με rom 1.7.ΧΧΧΧΧΧΧΧ . Ειχε Αγγλικο μενου με ελληνικο πληκτρολογιο που χαθηκε μολις εβαλα μια αλλη sim για δοκιμη. Διαβασα καμια 40ρια σελιδες στο forum :hypno: και κατεληξα στο πολυ απλο:

Αναβαθμισα σε 2.73.405.5 απο εδω και σε 10 λεπτα ειχα Ελληνικο μενου + πληκτρολογιο .:D :D. Το μονο που πρεπει να προσεξει κανεις ειναι να ΜΗΝ επιλεξει English οταν κανει πρωτη φορα boot το κινητο μετα την αναβαθμηση και να πατησει απλα¨επομενο¨. Η SIM να ειναι ΜΕΣΑ. Παει και αυτο.

 

3. Το κινητο θελει internet για να δειξει τις δυνατοτητες του. Το wifi ειναι δυνατοτερο απο ολα τα HTC που ειχα και lockαρει αμεσα. Οι gprs internet ρυθμισεις για wind που ειναι η καρτα μου φορτωθηκαν αυτοματα ενω το προφιλ του wind plus που εφτιαξα δεν μου δουλευει.:( το ψαχνω ομως). Απο σελιδες υποστηριζει σχεδον τα παντα. Σαν να ειστε μπροστα στο PC. Καμια σχεση με τον internet explorer των WM 5 ή 6.1

 

4.Η οθονη ειναι πολυ καλη και το scrolling πιο γρηγορο απο του iphone. Γυριζει σε landscape αν το γυρισεις καθετα, το κανει σχετικα γρηγορα σχεδον σε καθε σελιδα. Στο web πρεπει να εχει φορτωθει η σελιδα για να γυρισει. Δεν υπαρχει stylus δουλευει μονο με τα δαχτυλα και αν εξαιρεσουμε την πληκτρολογιση οδηγοντας σε portrait mode :dash: , ειναι ο.κ. Κανει zoom in-out με 2 δαχτυλα σε web σελιδες , φωτο κλπ ενω στην πληκτρολογιση θελει απλα ενα χαδι και κανει μικροδονησεις οταν γραφεις κειμενο για να περνεις χαμπαρι οτι περασε ο χαρακτηρας. ανετα γραφεις με δυο χερια σε landscape. Το trackball ειναι πολυ καλο. βοηθαει οπου το δαχτυλο δυσκολευεται και αναβοβηνει γρηγορα σε εισερχομενες κλησεις και διακριτικα αναβει οταν υπαρχει σε εκκρεμμοτητα ειδοποιηση. Κανενα λαμπακι δεν αναβοσβηνει ψηλα στο ηχειο οταν ειναι standby.

 

5. Δεν εχει ραδιοφωνο. Αλλα εχει youtube ταχυτατο. Το μενου με τις 7 αρχικες οθονες ειναι full customize και μπορεις να κανεις save τη σκηνη που εχεις φτιαξει. Εχει και 5-6 ετοιμες. Κατι σαν προφιλ που αλλαζουν ολο το σκηνικο του τηλεφωνου κατα το δοκουν. Πολυ καλο. Οταν γραφεις οτιδηποτε , ελληνικο ή αγγλικο σου δινει τις πιθανοτερες επιλογες λεξεων,με τονους, ακομα και αν κανεις 1-2 γραμματα λαθος .Τελειο! Το λεξικο του αποθηκευει τις νεες λεξεις σας.Στην αναζητηση μετα το 3-4ο γραμμα, σας δειχνει στο google τις πιο δημοφιλεις προτασεις ακομα και αν εισαι offline. Θα μπορουσα να γραψω πολλα καλα ακομη αλλα νομιζω οτι πηρατε μια ιδεα. Απο τα ¨στραβα¨ του να επισημανω την ελλειψη μετρητων (κλησεων-μπαταριας κλπ) τουλαχιστον χωρις την χρηση δευτερευουσας εφαρμογης, ενω εχει ενα θεμα και με το ιστορικο των κλησεων.Μπερδευει λιγο.

 

6. To GPS lockαρει αμεσως αλλα μου φενεται λιγο αργο στην επαναληψη ενω στο maps δεν ειναι και τρομερα ακριβες με 7-8 δορυφορους. Λενε οτι παιζει ndrive με χαρτες,πλοηγηση κλπ. Δεν το εχω δοκιμασει ακομα.

 

7.Το market ειναι μια εφαρμογη που σου δειχνει σχεδον ολα τα προγραμματα-παιχνιδια-εφαρμογες που υπαρχουν σημερα για android. Υπαρχουν πολλα (> 500 ) free για download , και αρκετα που χρειαζονται 2-20€ για αγορα. Σε πρωτη φαση βλεπουμε μονο τα free. (οχι οτι με χαλαει...). Μην περιμενετε τρελα πραγματα , αλλα εχει πλακα να μπορεις να δοκιμαζεις ασταματητα εφαρμογες :food:

 

8. Μπαταρια , σημα , καμερα κλπ δεν μπορω να πω οτι με προβληματισαν. Θα ελεγα οτι ειναι οτι στα επιπεδα που περιμενει ο μεσος χρηστης. Δεν εχει φλας. H ποιοτητα των φωτογραφιων ειναι καλη. Δεν ειναι sony αλλα ειναι οτι καλυτερο για HTC. Οι εχοντες καταλαβαινουν.

 

9. Ποιοτικα ειναι πολυ καλο. Με ενοχλεισε που πρεπει να ανοιξω το καπακι για να αλλαξω sd. Το teflon στο πισω καπακι δεν μου εκανε ιδιαιτερη αισθηση. Ουτε η αντι-fingerprint οθονη. Το κρατησα χωρις προστασια 2 μερες και κανει δαχτυλιες κανονικα.. Ισως ειμαι εγω πολυ λιπαρος...:pig:

 

10. Για να το κλεισω, συχρονισμο κανει σε επαφες και ημερολογιο, οι επαφες ειναι τυπου outlook και σε γενικες γραμμες η μεταβαση απο windows σε android μου φανηκε απλη και ενδιαφερουσα. Το προτεινω ανεπιφυλακτα και δεν βλεπω τον λογο να περιμενει καποιος να το παρει απο Ελλαδα. Ακομα και το πληρες manual σε Ελληνικα μπορει καποιος να κατεβασει απο το site της HTC...

 

Δεν γραφω συχνα στα forums :zzz:και γι΄αυτο συγνωμη για το μακροσκελες του αρθρου, ελπιζω να βοηθησει πολλους αναποφασιστους, Με τα μισα λεφτα απο τον ανταγωνισμο ειναι ενα (παντα κατα τη γνωμη μου) πολυ καλο τηλεφωνο-εργαλειο.-

Link to comment
Share on other sites

@ kossax πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες, ίσως μπορείς να πεις κάτι σχετικά με το σερφάρισμα σε σελίδες με flash, java π.χ. http://www.xo.gr ή http://www.gossipcenter.com/goom/poptop_popup.html
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ακούει κάποιος ελληνικούς ιντερνετικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς;

 

Με κάποια εφαρμογή από το market ίσως;

 

Η έλλειψη FM ραδιο είναι το μόνο που με κρατάει από την αγορά του hero. Όχι ότι ακούω πολύ συχνά ράδιο, αλλά σε κανα ταξιδάκι χρειάζεται που κ που.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Κάτοχος για δεύτερη μέρα του HERO, και παράλληλα κάτοχος HTC Touch Pro (λόγο εργασίας). θα είμαι σύντομος σε μορφή bulletin.

 

Η πρώτη ενέργεια ήταν να αλλάξω το Firmware.

 

Εντυπώσεις:

 

Interface, γρήγορο.... και πιο ευέλικτο το IPHONE 3gs (σε σύγκριση με ενώς φίλου). σε όλους τους τομείς.... τα έχετε ξαναπεί δε λέω πάλι τα ίδια.

Σε σχέση με WM συγνώμη αλλά Microsoft πρέπει να σκεφτείς την κατασκευή ενώς Mobile OS με νέα μυαλά.

 

Μην το συγκρίνετε σε καμία περίπτωση με κανένα WM είναι σα να συγκρίνουμε την εποχή των παγετώνων με του θερμοκηπίου.

 

 

Το πρόβλημα μου/απορία:

3 πράγματα μένουν για να γίνει Ελληνικό.

 

1. Το Sidebar στις επαφές που διαλέγεις γράμμα να έχει ελληνικά γράμματα

2. Το keyboard phone style να είναι δίγλωσσο για να κάνεις σωστή αναζήτηση.

3. Να μπει στο μενού η επιλογή της γλώσσας.

Link to comment
Share on other sites

κοιταζα τωρα το clove και εχει τιμη £315 (£362.25 inc VAT). Τι ειναι το inc VAT? ποια ειναι η τελικη τιμη?

 

Η τελική τιμή είναι £362.25 inc VAT, δηλαδή συν ΦΠΑ (Value Added Tax).

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά. το σκέφτομαι πολύ για αυτό το κινητό. μέχρι τώρα είχα απλά κινητά, το τελευταίο μου είναι ένα sony ericsson w810 και όλα τα κρατάω 2 χρόνια πάνω κάτω. δεν έχω εμπειρία από τέτοιου είδους κινητά. εσείς τη μου προτείνεται? android δηλαδή htc hero, windows mobile ή i phone 3g ?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά. το σκέφτομαι πολύ για αυτό το κινητό. μέχρι τώρα είχα απλά κινητά, το τελευταίο μου είναι ένα sony ericsson w810 και όλα τα κρατάω 2 χρόνια πάνω κάτω. δεν έχω εμπειρία από τέτοιου είδους κινητά. εσείς τη μου προτείνεται? android δηλαδή htc hero, windows mobile ή i phone 3g ?

 

το ότι είσαι εδώ σημαίνει ότι πας για android :) σκέφτομαι να χτυπήσω και γω από Intenet να ξεμπερδεύω, λέτε ότι δεν θα έχει διαφορά στην τιμή όταν θα έρθει ελλαδιστάν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...