Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωταω γιατι ψαχνω να αγορασω μεταχειρισμενο το hero και το μονο που βρηκα αυτη τη στιγμη ειναι ενα της orange στα 300ευρω...Το παιδι με ειπε οτι εχει γινει unlock και debranded...Αν το παρω λογικα θα μπορω να βαζω κανονικα της roms αλλα θα εχω προβλημα σε τυχον προβλημα που προκυψει και χρειαστω service ετσι?

*Συγγνωμη για το οφφτοπικ ποστ

Χρονια Πολλα

Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.Εχω τον ηρωα αρκετο καιρο αλλα μονο τις τελευταιες μερες τον χρησιμοποιω ουσιαστικα .Μεχρι χθες ολα καλα οταν ξαφνικα σταματησε να δουλευει ο ηχος κλησης και το ξυπνητιρι.Μονο η δονηση δουλευε.Αυτο μου το εκανε 3 φορες.Μονο με κλεισιμο επανερχοταν.Ο ηρωας φοραει την επισημη ROM.Παιδια καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Προς ενημέρωση όλων... απαγορεύονται οι δημοσιεύσεις αγγελιών στο forum οπουδήποτε αλλού εκτός του Buy&Sell στο οποίο έχουν πρόσβαση αποκλειστικά μέλη με τουλάχιστον 150 post και τουλάχιστον 100 μέρες εγγραφή.

 

Τέτοια post διαγράφονται χωρίς καμία προειδοποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα και χρονια πολλα! Ειμαι και γω κατοχος του ηρωα και θα ηθελα

Να ρωτησω τα εξης: οσον αφορα τα σμς παροτι εχω τικαρει τις αναφορες εντουτοις δεν ερχονται.

Επισης δε ξερω πως απενεργοποιω τη δονηση πληκτρων καθε φορα που πατιεται ενα γραμμα οταν

Γραφω . Ακομα εχει πολυ αργη αποκριση οταν γραφω σμς γραφω τη μιση λεξη και ειναι ακομα στο πρωτο γραμμα. Επισης εκνευριστικη ειναι η αυτοματη συμπληρωση καθως και το γεγονός οτι δεν ανταλλασει αρχεια μεσω Bluetooth . Τελοσ πως περνας επαφες απτη σιμ στη μνημη χωρίς να στις ανακατεψει; το κινητο ειναι καινουργιο απτο πλαισιο χωρις κανενα πειραγμα η αναβαθμιση. Θα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια η συμβουλες. Καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ψαχνοντας βηκα οτι το προβλημα με τον ηχο κλησης και ξυπνητηριου ειναι κοινο σε πολλους κατοχους του ηρωα και δυστυχως χωρις σιγουρη λυση.Κριμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και χρονια πολλα και από εμενα.

Προσπαθώντας να μπω σε κάποια τοποθεσία στο νετ μέσω wi-fi δεν μου ανοίγει καμία σελίδα και μου βγάζει το εξής μήνυμα :

" Λυπούμαστε ! Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής. Εφαρμογή αναζήτησης (διαδικασία com.android.browser). Προσπαθήστε ξανα.

Αναγκαστικό κλείσιμο. "

δεν μου το έκανε από την αρχή αλλα τώρα τελευταία. μαλλον κάτι εγκατέστησα η πείραξα κάποια ρύθμιση.

Ξερει κανεις κάτι;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Στο σπίτι έχω ασύρματο connx με το router Baudtec και στο γραφείο ασύρματο forthnet με το router tompson. Στο γραφείο συνδεώ κανονικά το Hero και δουλεύει συνεχώς σε αντίθεση με το σπίτι που ναι μεν συνδέεται αλλά κανει συνέχεια διακοπές. Το πρόβλημα είναι στο router του σπιτιού (σαν hardware εννοώ) ή πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο Baudtec για να μην έχω αυτές τις συχνές διακοπές? Έχει καταντήσει εκνευριστικό να είμαι στο market πχ και μετά απο 1 λεπτό να πρέπει να πατήσω 20 φορές το retry μέχρι να ξανασυνδεθεί. Να σημιώσω ότι το σήμα ειναι full...

Όποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα ή ξέρει κάποια λύση ας με βοηθήσει, ευχαριστώ...

 

ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και γω,καμια ιδεα?τι να κανω,υπαρχει καποια ρυθμιση?αριθμο εκδοσης,το λογισμικο,εχει 2.73.405.38.το τηλ το πηρα εδω και 3 μερες απο wind

αμα βαλω την.66 που λετε,μπορει να λυθει το προβλημα?

ευχαριστω και καλες γιορτες

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και γω,καμια ιδεα?τι να κανω,υπαρχει καποια ρυθμιση?αριθμο εκδοσης,το λογισμικο,εχει 2.73.405.38.το τηλ το πηρα εδω και 3 μερες απο wind

αμα βαλω την.66 που λετε,μπορει να λυθει το προβλημα?

ευχαριστω και καλες γιορτες

 

Απο όσο ξέρω στα ελληνικά Hero δεν έχει βγει αναβάθμιση ακόμη (non root) εκτός αν άλλαξε κάτι τις τελευταίες μέρες! :D

Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και χρονια πολλα και από εμενα.

Προσπαθώντας να μπω σε κάποια τοποθεσία στο νετ μέσω wi-fi δεν μου ανοίγει καμία σελίδα και μου βγάζει το εξής μήνυμα :

" Λυπούμαστε ! Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής. Εφαρμογή αναζήτησης (διαδικασία com.android.browser). Προσπαθήστε ξανα.

Αναγκαστικό κλείσιμο. "

δεν μου το έκανε από την αρχή αλλα τώρα τελευταία. μαλλον κάτι εγκατέστησα η πείραξα κάποια ρύθμιση.

Ξερει κανεις κάτι;

Ευχαριστώ...

 

 

 

ΦΙΛΕ, ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΤΟΥ YOUTUBE ΣΕΡΦΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ YOUTUBE. ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ BROWSER ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΒΛΜΑ...

ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΛΥΣΗ ΑΣ ΤΗ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@smarn:

Καλώς ήρθες. Αν θες μην γράφεις με κεφαλαία γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αμα αφήσουμε την ρυθμιση για την φωτηνότητα στο αυτόματο κάνει οικονομια στην μπαταρία?κατι τέτοιο εχω ακούσει ισχύει? επίσης δεν μπορω να καταλάβω πως η εφαρμογ'η Y5 βοηθάει στην οικονομια της μπαταρίας μιας και ειναι ενεργοποιημένο το wifi
Link to comment
Share on other sites

Απο όσο ξέρω στα ελληνικά Hero δεν έχει βγει αναβάθμιση ακόμη (non root) εκτός αν άλλαξε κάτι τις τελευταίες μέρες! :D

 

Για προβλήματα αργής σύνδεσης στο internet μέσω wifi....

ΜΟΝΟ σε rooted .....

 

Συνδέστε το hero στη usb.

Ανοίξτε ένα terminal

adb shell

su

echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/tcp_timestamps

 

και όλα θα πάνε γρήγορα...

:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Ερώτηση:

 

Ξέρει κανεις τι γίνεται με την Ace Hellas? Είναι ακόμη ο εισαγωγέας των HTC στην Ελλάδα ή έχει γίνει κάτι αυτόνομο του στυλ HTC Hellas?

 

Επίσης το "επίσημο" forum στο site htc.com.gr εξαφανίστηκε -και καλά- για λόγους αναβάθμισης... Και το hero δεν εμφανίστηκε ακόμη στις λίστες τους...

:p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To forum βρίσκεται όντως στα πλαίσια συντήρησης/αναβάθμισης.

 

Από τότε που άλλαξε ο τρόπος που η ACE Hellas επιμελείται τις ελληνικές συσκευές, ενδεχομένως να έχουμε εξελίξεις. Ίδωμεν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια...εχασα το touch flow και τα μενου με τα παράθυρα και μου εμφανιζει μονο εβα κεντρικο....Πως μπορω να το επαναφέρω?
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο einai value for money?Και ενα ακομα--->γινεται να δεις τηλεοραση μεσω καμιας εφαρμογης??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια χαρά σε όλους! Καλή χρονιά!

 

Έχω πάρει το hero απο ebay και δεν έχω ελληνικό πληκρολόγιο... Κ η πλάκα είναι οτι δεν μπορώ να βρώ κατι εκτός απο το greek virtual keyboard (το οποιο απλά δεν κανει...). Δεν έχω ψαξει καλά ή δεν προκειται να βρω λυση (εκτος κ αν αλλαξω rom...?)

Link to comment
Share on other sites

Eclair rom απο lox χωρις senseui, αψογη ταχυτατη και πληρης.

Την εχω δυο ωρες και παει σφαιρα...

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?p=34366#post34366

Link to comment
Share on other sites

Eclair rom απο lox χωρις senseui, αψογη ταχυτατη και πληρης.

Την εχω δυο ωρες και παει σφαιρα...

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?p=34366#post34366

 

εχει ενα τεραστιο bug... den παιζει το BT headset με ηχο... με απλα λογια δεν μπορεις να μιλησεις με bt ακουστικο...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, με τι custom ROM παίζει ο λαός;

Έχω μείνει λίγο πίσω και βάζω μόνο Modaco (3.0)

 

to im app για instant messaging παιζει με καποια;

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν και από προσωπική εμπειρία πιστεύω ότι η modaco είναι η πιο σταθερή

 

που μπορούμε να βρούμε την ΡΟΜ modaco?

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...