Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανε την πρώτη φορά παραπάνω χρόνο να ανοίξει; Και τι βελτιώσεις πιστεύετε πως θα έχει η 2.73.405.66_WWE από την στιγμή που είναι το ίδιο βασικό build 2.73.405; Τελικώς δεν είναι για Σουηδία, έχει κομπλέ Ελληνικά, έτσι;

Κοίτα η 5 από την .38 για μένα ήταν πιο σταθερή ,δεν ξέρω γιατι αλλά η .38 μου κολούσε τώρα η .66 θα δούμε,το widget με τις επαφές ειναι ίδιο με την 38.Όταν λέμε παραπάνω να ανοίξει μιλάμε για 30sec.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα η 5 από την .38 για μένα ήταν πιο σταθερή ,δεν ξέρω γιατι αλλά η .38 μου κολούσε τώρα η .66 θα δούμε,το widget με τις επαφές ειναι ίδιο με την 38.Όταν λέμε παραπάνω να ανοίξει μιλάμε για 30sec.

 

ευχαριστω Γιωργο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το πουλησα...

 

δυστυχως για καποιον με μουσικο αυτακι που αγαπα την μουσικη και εχει Μακ δεν υπαρχει καλητερο κινητο απο το Αιφον...

 

κριμα ομως γιατι ηταν το καλητερο κινητο που ειχα απο αποψη ποιοτητας κατασκευης...στα ιδια επιπεδα με το iPhone 2G.

 

δεν πειραζει...

παμε για αλλα...

:p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και να πω ρε Δημητρη οτι δεν στο ειχα πει.....:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2980894#post2980894

Παλι καλα που πουληθηκε γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η 5 από την .38 για μένα ήταν πιο σταθερή ,δεν ξέρω γιατι αλλά η .38 μου κολούσε τώρα η .66 θα δούμε,το widget με τις επαφές ειναι ίδιο με την 38.Όταν λέμε παραπάνω να ανοίξει μιλάμε για 30sec.

Άρα σε γενικές γραμμές, ας περάσουμε την 2.73.405.66_WWE που έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών, με την αίσθηση πως διορθώνονται ψιλο-bug-άκια, σωστά; Εσύ gmarvel ποια ROM φορούσες όταν το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Bill πες μας πλήρως τι έβαλες, ποια ROM και αν είναι από το xda forum... Θες να πεις ότι η επίσημη μαμίσια HTC ROM έχει τα Ελληνικά κανονικά, όπως αυτά που διαθέτει η ACE Hellas; Θα μπορέσεις μετά, αν το θες, να βάλεις τη ROM της ACE Hellas όταν φιλοτιμήσουνε και την διαθέσουν;

Τρώγομαι να κάνω κλικ και να την κατεβάσω! Πες μας περισσότερα! :happy:

 

Λοιπόν:

 

Καταρχήν κατεβάζεις την έκδοση που θέλεις από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559622

 

Μετά συνδέεις το hero με το PC και ενεργοποιείς το sync από το μενού ώστε το εικονίδιο που έχεις στη γραμμή εργασιών των Windows να γίνει πράσινο.

 

Μετά απλά τρέχεις το .exe με το firmware που κατέβασες και ακολουθείς τα βήματα που σου λέει! Μέσα σε 5 λεπτά θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία.

 

Εγώ έχω τις επαφές μου και τα ημερολογια στο gmail account μου οπότε δεν χρειάστηκε να πάρω κανένα backup. Αν εσύ όμως τα έχεις τοπικά στο τηλέφωνο, καλό θα ήταν να πάρεις backup κάνοντας sync πριν αρχίσεις την αναβάθμιση.

 

Οι εφαρμογές που κατέβασες επίσης θα χαθούν αλλά μετά αν πας στο market και πατησεις στο My downloads σου εμφανίζει όλη τη λίστα που είχες κατεβάσει ώστε να τα ξαναπεράσεις ένα ένα.

 

Τώρα για το θέμα των Ελληνικών να τονίσω πως η HTC hellas δεν εμπλέκεται πουθενα στο firmware μιας και το android προσφέρει by default υποστήριξη ελληνικού μενού και πληκτρολογίου (αρκεί να κατεβάζεις firmware που είναι Word Wide English). Απλά οι σειριακοί αριθμοί των συσκευών που έχουμε αγοράσει στην Ελλάδα δεν γίνονται δεκτοί από το ευρωπαϊκό site της HTC (δεν ξέρω το λόγο, ίσως ετοιμάζουν κάποιο συγκεκριμένο firmware για το μέλλον).

 

Αυτά!

:)

Link to comment
Share on other sites

Και να πω ρε Δημητρη οτι δεν στο ειχα πει.....:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2980894#post2980894

Παλι καλα που πουληθηκε γρηγορα.

ειλικρινα σε θυμηθηκα χθες το βραδυ που το ετοιμασα να το δωσω...

δυστυχως ειδικα αν εχεις Μακ και ακους πολυ μουσικη δεν εχεις αλλη επιλογη...

 

δεν πειραζει φιλε μου εμεις να ειμαστε καλα...εχασα καποια χρηματα αλλα τι να κανουμε...δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα....

 

 

@SpurocCc

 

ειναι πολυ καλη αν και ελαχιστα πιο μικρη σε σχεση με αλλα κινητα τυπου Αιφον και HD2.

εχει πολυ καλη αποκριση και δεν κολλαει.

αν εχεις windows ειναι ενα κινητο εργαλειο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ειλικρινα σε θυμηθηκα χθες το βραδυ που το ετοιμασα να το δωσω...

δυστυχως ειδικα αν εχεις Μακ και ακους πολυ μουσικη δεν εχεις αλλη επιλογη...

 

δεν πειραζει φιλε μου εμεις να ειμαστε καλα...εχασα καποια χρηματα αλλα τι να κανουμε...δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα....

 

Εγώ το κρατάω ακόμη το hero! Για μουσική στο δρόμο όμως έχω το 3gs!

:p

Link to comment
Share on other sites

Και να πω ρε Δημητρη οτι δεν στο ειχα πει.....:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2980894#post2980894

Παλι καλα που πουληθηκε γρηγορα.

 

δεν πουληθηκε βασικα αλλα για εμενα ειναι πολυ καλη συσκευη και μου αρεσει.

 

αν καταφερω και την κανω ρουτ τοτε θα ειναι μια χαρα συσκευη:)

οσο εχω το μηλο δεν με νοιαζει τπτ:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και αλλος Μητσος στο φορουμ.... :D

για μενα ελεγε αμεσως πεταχτηκες... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ ότι και να πήρα σε hero ξαναγύρησα ούτε φουντούνια να είταν,Hd2 acer f1 iphone 3gs,τιποτα ,ειδικα το hd2 και το F1 οι μεγαλύτερες απογοητεύσεις που ειχα ποτε σε θεμα κινητού,το 3gs φοβερά γρήγορα αλλα εχω συνηθησει το hero.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ ότι και να πήρα σε hero ξαναγύρησα ούτε φουντούνια να είταν

 

xaxaxxaxa Καλο.:)Και εγω μια απο τα ιδια Γιωργο.Θυμαμαι το καλοκαιρι που παραλιγο να χασω το πλοιο για Κρητη,επειδη περναγα την ρομ του Ακη,(saxovts).Πολυ καλη και τιμια συσκευη,αλλα......

Θυμησε μου εχεις δουλεψει με 3gs?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ ότι και να πήρα σε hero ξαναγύρησα ούτε φουντούνια να είταν,Hd2 acer f1 iphone 3gs,τιποτα ,ειδικα το hd2 και το F1 οι μεγαλύτερες απογοητεύσεις που ειχα ποτε σε θεμα κινητού,το 3gs φοβερά γρήγορα αλλα εχω συνηθησει το hero.

 

και εγω επειδη πλεον χρονια σε Αιφον δεν μπορω να το ξεσυνηθισω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και αλλος Μητσος στο φορουμ.... :D

για μενα ελεγε αμεσως πεταχτηκες... :lol:

 

ετσι γουσταρω :lol::lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ ότι και να πήρα σε hero ξαναγύρησα ούτε φουντούνια να είταν,Hd2 acer f1 iphone 3gs,τιποτα ,ειδικα το hd2 και το F1 οι μεγαλύτερες απογοητεύσεις που ειχα ποτε σε θεμα κινητού,το 3gs φοβερά γρήγορα αλλα εχω συνηθησει το hero.

 

Γιατι απογοητευτηκες με το HD2 φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απογοητευτηκες με το HD2 φιλε μου?

 

γιατι ειναι πολυ λιγοτερο απο οτι μας ειχαν υποσχεθει φιλε μου...

γιατι φωναζαν για iphone killer device και το μονο που πετυχε ηταν να ειναι it self killer :lol:

 

τελικα με την .66 ειναι πολυ πιο γρηγορο το κινητο :blink:

 

καποιοι βιαστηκαν να το πουλησουν :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν βιαστηκα.... :lol:

 

ξερω τι κανω...

για μουσικη δεν κανει.

τουλαχιστον για μενα....

 

αυτο δεν σημαινει πως δεν ειναι απο τα καλητερα κινητα σημερα αν οχι το καλητερο μαζι με το 3GS>

αμεσως..... (2η φορα...) :p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι πολυ λιγοτερο απο οτι μας ειχαν υποσχεθει φιλε μου...

γιατι φωναζαν για iphone killer device και το μονο που πετυχε ηταν να ειναι it self killer :lol:

 

τελικα με την .66 ειναι πολυ πιο γρηγορο το κινητο :blink:

 

καποιοι βιαστηκαν να το πουλησουν :rolleyes:

 

Tι λιγοτερο εχει δηλαδη?Κατα την ταπεινη μου γνωμη υπερτερει του iPhone σε ολους τους τομεις.

Link to comment
Share on other sites

 

τελικα με την .66 ειναι πολυ πιο γρηγορο το κινητο :blink:

 

καποιοι βιαστηκαν να το πουλησουν :rolleyes:

 

πραγματικά μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, σε όλους τους τομείς :D

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Tι λιγοτερο εχει δηλαδη?Κατα την ταπεινη μου γνωμη υπερτερει του iPhone σε ολους τους τομεις.

εαν εχεις δουλέψει με hero ή με iphone και πας στο hd 2 δεν πρόκειται να αντέξεις πανω απο 5 λεπτα ,να μιλήσω για την απαραδεκτη οθόνη που αλλού πατούσα και αλλα έγραφα τον απαράδεκτο κατα την γνωμη μου opera ή internet explorer,την μπαταρια,αυτα..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας μην γελιόμαστε

το πρώτο κινητό ειναι το iphone και μετά είναι όλα τα άλλα,και μέσα σε όλα τα άλλα είναι το hero πρώτο,και είμαι πολύ ευτυχισμένος που τα έχω και τα δυο :lol:

 

αλλά χωρίς το hero μπορώ,χωρίς το iphone δεν μπορώ :(

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας μην γελιόμαστε

το πρώτο κινητό ειναι το iphone και μετά είναι όλα τα άλλα,και μέσα σε όλα τα άλλα είναι το hero πρώτο,και είμαι πολύ ευτυχισμένος που τα έχω και τα δυο :lol:

 

αλλά χωρίς το hero μπορώ,χωρίς το iphone δεν μπορώ :(

 

sorry αλλα θα συμφωνησω....αξιζει να βαλω την 66???εχω την WWE_2.73.405.5_WWE.......η να περιμενω την 2.1????

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας μην γελιόμαστε

το πρώτο κινητό ειναι το iphone και μετά είναι όλα τα άλλα,και μέσα σε όλα τα άλλα είναι το hero πρώτο,και είμαι πολύ ευτυχισμένος που τα έχω και τα δυο :lol:

 

αλλά χωρίς το hero μπορώ,χωρίς το iphone δεν μπορώ :(

μεγαλη αληθεια φιλε μου ;)

 

sorry αλλα θα συμφωνησω....αξιζει να βαλω την 66???εχω την WWE_2.73.405.5_WWE.......η να περιμενω την 2.1????

 

να την βαλεις και οταν ερθει η 2.0 την αλλαζεις παλι.

 

εγω την εβαλα και ειναι πολυ καλυτερο το τηλεφωνο με την .66 :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα θα συμφωνησω....αξιζει να βαλω την 66???εχω την WWE_2.73.405.5_WWE.......η να περιμενω την 2.1????

 

και γω την 2.73.405.5 ειχα και εβαλα την 66 και παει πιο γρηγορα.

παντως δεν εχει τρελη διαφορα

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...