Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου εχει ελληνικο μενου ετσι κι αλλιως.....

Μπορεις δηλαδη να το αγορασεις απο καποιο "eshop", και να εχει ελληνικο μενου και πληκτρολογιο, χωρις καμμια επεμβαση του χρηστη, και αν ναι απο που ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι μπορείς, από όπου και να το πάρεις.

Πολλά παιδιά το έχουν πάρει από expansys (το αγγλικό, είναι πιο φθίνω ;) )

 

Συμπέρασμα:

Έχει ελληνικά κανονικότατα και νόμιμα από οπού και αν το πάρεις

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Και γενικά αν κάποιος με mac μπορεί να πει τις δυνατότητες συγχρονισμού του τηλεφώνου με mac θα ήταν υπέροχο (πέρα του google sync)

 

καμία ιδιαίτερη δυνατότητα προς το παρόν. Βγαίνει σύντομα όμως το missing sync: http://www.markspace.com/products/android/missing-sync-android.html

 

γνωρίζει κανείς πότε θα βγεί το Android 1.6 για htc hero?

Link to comment
Share on other sites

Το κουπόνι που λένε πώς το παίρνεις?

 

Τώρα είδα ότι με είχες ρωτήσει κ αυτό egoeimai. Απ' ότι λέει στο site, σε περίπου 15 μέρες μετά την παραλαβή του προιόντος από σένα, σου αποστέλλουν στο e-mail, τον κωδικό που χρειάζεται. Μετά όταν πας να αγοράσεις από το site, αφού επιλέξεις ότι θες, κ πας για checkout, έχει ένα πεδίο όπου τον εισάγεις.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα ότι με είχες ρωτήσει κ αυτό egoeimai. Απ' ότι λέει στο site, σε περίπου 15 μέρες μετά την παραλαβή του προιόντος από σένα, σου αποστέλλουν στο e-mail, τον κωδικό που χρειάζεται. Μετά όταν πας να αγοράσεις από το site, αφού επιλέξεις ότι θες, κ πας για checkout, έχει ένα πεδίο όπου τον εισάγεις.

 

thanks :)

Δε στάθηκα στην ερώτηση μιας και το τσέκαρα μόνος μου απ την ιστοσελίδα τους.

 

Πάντως σου βγήκε πολύ καλά. Όμως, όπως το υπολόγισα με την ισοτιμία: 1€=1,07 λίρες δε μου βγαίνει το ποσό που είπες :lol: Έκανα λάθος στα μεταφορικά(?), δεν ξέρω...

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Σκέφτομαι μετά από πολύ αναζήτηση που έκανα τους τελευταίους μήνες, να αγοράσω τελικά το Hero.

Περιμένω να εκδοθεί ένα κοινοτικό ΦΠΑ αυτές τις μέρες, και θα προχωρήσω στην αγορά του λογικά.

 

Κάποιες ερωτήσεις, αφού πήγα έως την 50η σελίδα αλλά χωρίς επιτυχία.

 

1. GPS. Ξέρω πως υποστηρίζει αλλά μπορείτε να γίνετε λίγο πιο συγκεκριμένοι; Τι μπορούμε να περιμένουμε από το GPS του. Το ιδανικό για μένα είναι να μπορώ να βάλω μια εφαρμογή (έστω και payed αν δεν υπάρχει for free) που να με κατευθύνει στους δρόμους της Ελλάδας με φωνητικές εντολές. Παίζει κάτι τέτοιο;

 

2. Χρώμα. Οι περισσότεροι λέτε πως το λευκό > all. Πρώτα από όλα, ισχύει πως το teflon από πίσω βγαίνει μόνο με την λευκή συσκευή; Το λευκό με ανησυχεί πως θα λερώνεται εύκολα

 

3. Συσκευασία. Έρχεται με θήκη; Είδα ένα Ελληνικό Video σε κάποιο blog και έλεγε το παιδί πως δεν του είχε θήκη μαζί. Ισχύει; Ρωτάω γιατί είμαι λίγο επικύνδινος στα πεσήματα και μην το σκίσω :(

 

4. Τελικά τι παίζει με το Android Market; Πριν μπω εδώ είχα ακούσει για χιλιάδες εφαρμογές και μπλά μπλά, διαβάζοντας εδώ τις σελίδες βλέπω πως όλες όλες είναι δεν είναι 500 και οι περισσότερες της πλάκας. Ισχύει;

 

Αυτά, ευχαριστώ προκαταβολικά και σόρυ όποιον κούρασαν οι απορίες

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

thanks :)

Δε στάθηκα στην ερώτηση μιας και το τσέκαρα μόνος μου απ την ιστοσελίδα τους.

 

Πάντως σου βγήκε πολύ καλά. Όμως, όπως το υπολόγισα με την ισοτιμία: 1�=1,07 λίρες δε μου βγαίνει το ποσό που είπες :lol: Έκανα λάθος στα μεταφορικά(?), δεν ξέρω...

 

Λογικά εννοείς 1€ = 1.06856λίρες που είναι σήμερα. Δεν θυμάμαι πόσο ήταν η ισοτιμία όταν το παρήγειλα δυστυχώς. Είχα κάνει αρχικά πρόχειρα τον υπολογισμό αλλά το νούμερο που σου είπα είναι ακριβώς ότι χρεώθηκε στο λογαριασμό μου.

 

Τα μεταφορικά για ελλάδα είναι 11,90 + 15% ΦΠΑ

 

Καλημέρα σε όλους,

 

Σκέφτομαι μετά από πολύ αναζήτηση που έκανα τους τελευταίους μήνες, να αγοράσω τελικά το Hero.

Περιμένω να εκδοθεί ένα κοινοτικό ΦΠΑ αυτές τις μέρες, και θα προχωρήσω στην αγορά του λογικά.

 

Κάποιες ερωτήσεις, αφού πήγα έως την 50η σελίδα αλλά χωρίς επιτυχία.

 

1. GPS. Ξέρω πως υποστηρίζει αλλά μπορείτε να γίνετε λίγο πιο συγκεκριμένοι; Τι μπορούμε να περιμένουμε από το GPS του. Το ιδανικό για μένα είναι να μπορώ να βάλω μια εφαρμογή (έστω και payed αν δεν υπάρχει for free) που να με κατευθύνει στους δρόμους της Ελλάδας με φωνητικές εντολές. Παίζει κάτι τέτοιο;

 

2. Χρώμα. Οι περισσότεροι λέτε πως το λευκό > all. Πρώτα από όλα, ισχύει πως το teflon από πίσω βγαίνει μόνο με την λευκή συσκευή; Το λευκό με ανησυχεί πως θα λερώνεται εύκολα

 

3. Συσκευασία. Έρχεται με θήκη; Είδα ένα Ελληνικό Video σε κάποιο blog και έλεγε το παιδί πως δεν του είχε θήκη μαζί. Ισχύει; Ρωτάω γιατί είμαι λίγο επικύνδινος στα πεσήματα και μην το σκίσω :(

 

4. Τελικά τι παίζει με το Android Market; Πριν μπω εδώ είχα ακούσει για χιλιάδες εφαρμογές και μπλά μπλά, διαβάζοντας εδώ τις σελίδες βλέπω πως όλες όλες είναι δεν είναι 500 και οι περισσότερες της πλάκας. Ισχύει;

 

Αυτά, ευχαριστώ προκαταβολικά και σόρυ όποιον κούρασαν οι απορίες

 

1. Υπάρχουν προγράμματα GPS για αυτό που θες. Κοίτα τα Ndrive και Copilot

 

2. Μόνο το λευκό έχει teflon. Δεν μπορώ αν σου πω για το πως τα πάει με την μαυρίλα, καθώς το έχω μόνο 4 μέρες. Προς το παρόν δεν έχει πιάσει ίχνος βρωμιάς.

 

3. Η συσκευασία του τηλεφώνου δεν έχει θήκη. Ίσως αν το πάρεις από κάποιο online κατάστημα σου δίνουν από εκεί κάποια θήκη. Από expansys.co.uk που το πήρα εγώ δεν έχει σίγουρα θήκη μαζί.

 

4. To μαρκετ έχει πολλές εφαρμογές, αλλά πολλές δεν είναι καλές διότι δεν υπάρχει αυστηρός έλεγχος στις εφαρμογές που εισέρχονται σε αυτό. Πάντως κάθε εφαρμογή συνοδεύεται από σχόλια και μπορείς να καταλάβεις αν είναι αξιόλογη ή όχι σε γενικές γραμμές. Υπάρχει μεγάλη γκάμα εφαρμογών όμως, που πιστεύω ότι καλύπτουν τον μέσο χρήστη κ όχι μόνο. Δυστυχώς υπάρχουν κορυφαίες εφαρμογές που είναι paid όμως και για κακή μας τύχη, στην Ελλάδα δεν μπορούμε να βάλουμε paid εφαρμογές ακόμα.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοείς 1€ = 1.06856λίρες που είναι σήμερα. Δεν θυμάμαι πόσο ήταν η ισοτιμία όταν το παρήγειλα δυστυχώς. Είχα κάνει αρχικά πρόχειρα τον υπολογισμό αλλά το νούμερο που σου είπα είναι ακριβώς ότι χρεώθηκε στο λογαριασμό μου.

 

Τα μεταφορικά για ελλάδα είναι 11,90 + 15% ΦΠΑ

Nαι, μια χαρά βγαίνει. Να πέσει κι άλλο λίγο η λίρα...μια χαρά:D

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες πλήρως, ευχαριστώ.

 

Όταν λες πως δεν μπορούμε να βάλουμε paid εφαρμογές ακόμα στην Ελλάδα τι εννοείς; Δεν γίνεται bypass αυτό με την χρήση ίσως κάποιου proxy;

 

ΥΓ

 

Επίσης αν μπορεί κάποιος ας εξηγήσει περί root. Αν το κάνουμε χάνουμε την εγγύηση; Φαντάζομαι είναι κάτι σαν ξεκλείδωμα, σωστά;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δεν είναι ανάγκη να αγοράσετε φορτιστή.

 

Απλά πάρτε έναν μετατροπέα με 1.5-2 ευρώ από ένα μαγαζί με ηλεκτρολογικό υλικό (βλέπε Καυκά).

 

Ο φορτιστής που το συνοδεύει είναι 220 Volts.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που το συνοδεύει είναι 220 Volts.

 

για την ακρίβεια η Ευρώπη (+Αγγλία) έχει ανέβει εδώ και χρόνια στα 240 volt ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για την ακρίβεια η Ευρώπη (+Αγγλία) έχει ανέβει εδώ και χρόνια στα 240 volt ! :cool:

 

Για το καλό του thread... ας προσπαθήσουμε να αποφεύγουμε τα off-topic posts.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά :)

 

Επειδή σήμερα τελικά θα βάλω σαν παραγγελία το Hero (ελπίζω να βγει καλό) από Expansys με ενδοκοινοτικό ΦΠΑ, μπορεί κάποιος να πει τι επιπλέον μνήμη προτείνετε να αγοράσω και τι θήκη; Μου είπαν για Class 6 αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό στο Expansys ή ψάχνω λάθος.

 

Τέλος μια απορία της τελευταίας στιγμής: Ότι το κινητό δεν έχει 3G παίζει ρόλο μόνο σε βιντεοκλήσεις που δεν θα μπορώ να κάνω; Σε ταχύτητα για το Internet δεν παίζει ρόλο;

 

ΥΓ

 

Επειδή πρώτη φορά θα πάω σε "εξυπνο τηλέφωνο" και γενικότερα θα κάνω χρήση Internet μέσω κινητού, πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι από την Cosmote για αυτό + μπορώ να κάνω χρήση από το Wireless του σπιτιού; Μου είπαν επίσης πως υπάρχουν και wirelss hotspots που θα πιάνει και από εκει. Τεσπά αυτά :X

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά :)

 

Τέλος μια απορία της τελευταίας στιγμής: Ότι το κινητό δεν έχει 3G παίζει ρόλο μόνο σε βιντεοκλήσεις που δεν θα μπορώ να κάνω; Σε ταχύτητα για το Internet δεν παίζει ρόλο;

 

Πως δεν έχει. Αυτό έλειπε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@lanc3lot:

1. Κάρτες class 6 υπάρχουν, ψάξε και σε Ελληνικά καταστήματα.

2. 3G έχει κανονικά.

3. Θα πιάνει κανονικά wifi στο σπίτι σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, μόλις έγινε η παραγγελία και είμαι στην αναμονή. Παράγγειλα μαζί και αυτό: http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187364 ελπίζω να μην βγει μούφεξ :)

 

Για μνήμες θα ψάξω από εδώ τότε, αφού δεν βλέπω τπτ στο Expansys

 

ΥΓ

 

Θα κατεβάσω σήμερα την Ελληνική Rom, να είναι όλα έτοιμα :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Για το καλό του thread... ας προσπαθήσουμε να αποφεύγουμε τα off-topic posts.

 

τι εγινε ? σβηνουμε τα μυνηματα που δεν μας αρεσουν ε ? αυτο λεγεται φασισμος !!

αν ειμασταν και εμεις mods, θα σβηναμε ολα τα δικα σου. Ετσι για σπασιμο !

και ας φαω ban, ελεος πια !

Link to comment
Share on other sites

Πεδιά μόλις αγόρασα το htc hero αλλά δεν υπάρχει το market στο menu. τι μπορώ να κάνω?? Πρώτη φορά αγοράζω τέτοιου είδους κινητό. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ??
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρακολουθώ και εγώ το topic από τότε που ξεκίνησε..

Επείδη πέρασα από Ace προχτές τους ρώτησα πότε το περιμένουνε και μου είπανε από τις 26 του μηνός και μετά..

Αυτό για τα παιδιά που ρωτάνε..

Όσο για την τιμή μου φαίνεται ότι θα είναι αρκετά πιο ακριβό από expansys...

:O

Link to comment
Share on other sites

Πεδιά μόλις αγόρασα το htc hero αλλά δεν υπάρχει το market στο menu. τι μπορώ να κάνω?? Πρώτη φορά αγοράζω τέτοιου είδους κινητό. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ??

 

Μήπως κανείς κάποιο λαθος; αποκλείεται να σου ήρθε αυθεντικό hero χωρίς market. Το sense UI της HTC το βλέπεις; έχει κάτω αριστερά ένα πάνω βέλος. Αν το πατήσεις δεν εμφανιζεται πουθενά το market;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρακολουθώ και εγώ το topic από τότε που ξεκίνησε..

Επείδη πέρασα από Ace προχτές τους ρώτησα πότε το περιμένουνε και μου είπανε από τις 26 του μηνός και μετά..

Αυτό για τα παιδιά που ρωτάνε..

Όσο για την τιμή μου φαίνεται ότι θα είναι αρκετά πιο ακριβό από expansys...

:O

Αν μπεις εδω θα δεις οτι ειναι της ACE, και εχει 460 ευρωπουλα

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_340&manufacturers_id=194&products_id=15774

Link to comment
Share on other sites

Πούποτε δεν υπάρχει το market ναι είναι αυθεντικό το τηλέφωνο. Τί να κάνω τώρα?<<sense UI της HTC>> πού έπρεπε να υπάρχει αυτό? στο μενού? αν ναι όχι δεν υπάρχει.....
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Πούποτε δεν υπάρχει το market ναι είναι αυθεντικό το τηλέφωνο. Τί να κάνω τώρα?<<sense UI της HTC>> πού έπρεπε να υπάρχει αυτό? στο μενού? αν ναι όχι δεν υπάρχει.....

Το sense UI, είναι το user interface, δεν είναι εικονίδιο-ούτε μενού.

Το "market" ψάξε.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...