Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πήρα απο expansys.co.uk με 380gbp τελική με μεταφορικά. (440 euro)

 

και σε 15 μέρες θα έχω και ένα voucher 30gbp. (35euro)

 

Σχετικά με το Slider σε Ελληνική έκδοση έχει κανείς άποψη αν μπορούμε να το φτιάξουμε αν υπάρχει κάποιο addon;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πήρα απο expansys.co.uk με 380gbp τελική με μεταφορικά. (440 euro)

 

και σε 15 μέρες θα έχω και ένα voucher 30gbp. (35euro)

 

Σχετικά με το Slider σε Ελληνική έκδοση έχει κανείς άποψη αν μπορούμε να το φτιάξουμε αν υπάρχει κάποιο addon;

 

κατ'αρχάς καλορίζικο,

το ελληνικό expansys το έχει 489.22 με τα μεταφορικά, πως γίνεται αυτό; Επίσης παραπέμπει τους έλληνες στο ελληνικό site :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Καταρχήν να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που έγραψαν/γράφουν συμβουλές για το HTC Hero Και όχι μόνο. Προσωπικά μου φάνηκαν πολύ χρήσιμες.

 

Όπως καταλάβατε είμαι ένας ευτυχής κάτοχος HTC Hero εδώ και δύο μέρες και δεν είναι υπερβολή να πω ότι είναι ότι ποιο πλήρες σε κινητό έχω πιάσει στα χέρια μου.

 

Αν υπάρχουν 3 μείον (φυσιολογικά για μένα) μετά από δύο μέρες εντατικής χρήσης είναι:

1. Η αποστολή SMS μέχρι 70 χαρακτήρες,

2. Οι δαχτυλιές στην οθόνη (έχω το "μαύρο" μοντέλο) και

3. Η κατανάλωση μπαταρίας με WiFi.

 

Το μόνο που θα συμβουλέψω όσους θέλουν να το αγοράσουν είναι να το αναβαθμίσουν αμέσως με το που το πάρουν στην τελευταία ROM. Απλά κάντε το και ακολουθήστε τις οδηγίες των παιδιών.

 

Καλή σας μέρα.

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχάς καλορίζικο,

το ελληνικό expansys το έχει 489.22 με τα μεταφορικά, πως γίνεται αυτό; Επίσης παραπέμπει τους έλληνες στο ελληνικό site :worry:

 

σου προτείνει να αγοράσεις απο το ελληνικό

Αλλά έκανα κανονικά την αγορά μου και όλα τέλεια!

 

ΜΗΝ αγοράσετε B-stock (για 10 λίρες δεν έχετε εγγύηση)

 

Έκανα checkout me paypal και το κυριότερο!!!!!

Να έχετε πρόσφατο λογαριασμό scanned της διεύθυνσης αποστολής! που θα δηλώσετε θα σας το ζητήσουν (proof of address)

Το παράγγειλα τετάρτη πρωί και πέμπτη πρωί ήταν στην πόρτα μου...

 

Αν υπάρχουν 3 μείον (φυσιολογικά για μένα) μετά από δύο μέρες εντατικής χρήσης είναι:

1. Η αποστολή SMS μέχρι 70 χαρακτήρες,

2. Οι δαχτυλιές στην οθόνη (έχω το "μαύρο" μοντέλο) και

3. Η κατανάλωση μπαταρίας με WiFi.

 

Το πρώτο με τα SMS συμφονώ... αν και γραφω greeklish

δακτιλιες στην οθόνη έχουν τα περισότερα touchscreen phones και αυτά με τις Ματ οθόνες...

Η κατανάλωση του WiFi είναι λιγότερη από ότι με το Touch Pro που έχω... και εμένα αυτό με ικανοποιεί... επίσης η δυνατότητα να μπορώ να ανοίγω ότι θέλω όπου θέλω είναι τέλεια... και με το πρόγραμμα Locale και την χρήση gps μέσω κεραιών κινητής ανοιγοκλείνει εκεί που θέλω τα WiFi/μελοδίες etc.... :)

 

 

Ερώτηση:

ξέρει κανείς κανένα προγραμματάκι να αλλάζουμε το Slidebar στην λίστα επαφών που δεν έχει ελληνικά γράμματα;

 

Καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, να ρωτησω κατι? το nandroid backup/restore δουλευει οπως κια στο magic με την ιδια δικαδικασια;;

με την ιδια recovery.img?

 

ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο γνωρίζω ναι, χρησιμοποιεί την ίδια recovery img αν και έχει βγει και η AmonRA που έχει παραπάνω επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Είναι η πρώτη φορά που στέλνω μήνυμα και θα ήθελα να ρωτήσω εάν αγοράσω το HTC Hero από το ebay (το βρήκα από αγγλικό κατάστημα 280 gbp + 10 gbp τα μεταφορικά) τι πρέπει να προσέξω και εάν υπάρχουν μειονεκτήματα. Δίνουν εγγύηση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι ο seller να έχει πολλά positive feedback κτλ.

Επίσης καλό θα ήταν να δεις εαν η συσκευή είναι ξεκλείδωτη(unbranded/unlocked).

*Edit: Αν θες να είνα σφραγισμένο/αχρησιμοποίειτο πρέπει να λέει Condition: New

 

Όσο για την εγγύηση, ισχύει κανονικά.

 

Υ.Σ: Να πληρώσεις με PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι ο seller να έχει πολλά positive feedback κτλ.

Επίσης καλό θα ήταν να δεις εαν η συσκευή είναι ξεκλείδωτη(unbranded/unlocked).

 

Όσο για την εγγύηση, ισχύει κανονικά.

 

Υ.Σ: Να πληρώσεις με PayPal.

Σ' ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Και το μόνο που θα συμπληρώσω και εγώ στον Zenor

 

ΝΑ πληρώσεις με Paypal

ΝΑ πληρώσεις με Paypal

ΝΑ πληρώσεις με Paypal

 

τόσο μεγάλη σημασία έχει.

επίσης:

Να μην λέει πουθενά refubrished και να σου απαντήσει ο τύπος μέσο e-bay chat ότι είναι καινούργια ή ελαφρώς μεταχειρισμένη με απόδειξη αγοράς.

 

Να ξέρεις πως αν είναι Aμερική πρέπει να περάσει τελωνείο (και ίσως κοπεί λόγο ηλεκτρονικών, αν δεν έχει CE Mark) και να πληρώσεις και αρκετά για να περάσει Eλλάδα.

Link to comment
Share on other sites

kossax δεν μας ειπες αν τελικα αξιζε η αλλαγη απο τα wm σε android.

 

Εκλεισα μια εβδομαδα και νομιζω φιλε μου πως ΝΑΙ , αξιζει η αλλαγή :)

 

Με flash και java δεν εχει προβλημα. Site οπως in.gr , euro2day , enet , myphone , παιζουν κανονικα και οι διαφημησεις ενω δουλευουν οι ticker χρηματιστηριου κλπ. Απλα οταν ειναι πολυ βαρυ το site βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να δαχειριστει τοσες πολλες διεργασιες. (Μου συνεβει στο site της Eurobank)

 

Με τον χρυσο οδηγο δεν το δοκιμασα...Στο γραφειο δεν εχω ασυρματο router :O

Link to comment
Share on other sites

το πήρα απο expansys.co.uk με 380gbp τελική με μεταφορικά. (440 euro)

 

και σε 15 μέρες θα έχω και ένα voucher 30gbp. (35euro)

 

 

Mα 380gbp είναι περίπου 412€, εκτός κ αν δεν υπολογίζω κάτι εγώ σωστά. Τα 440, φαίνονται πάρα πολλά, κ δεν νομίζω σε τόσες λίγες μέρες να έπεσε τόσο η λίρα. Μηπως είναι τυπογραφικό;

 

 

Στο shipping method διαλέγουμε Europe Euro Zone 1-2 days έτσι;

 

Μάλλον θα το παραγγείλω σήμερα εγώ

Link to comment
Share on other sites

Σωστά..

Στο περίπου πάντα.

 

http://img97.imageshack.us/img97/5779/wwwxecomscreencapture20.png

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Σκέφτομαι να το αγοράσω κ εγω το Hero, αλλα σκεφτόμουν για καφέ, στο expansys δεν υπάρχει αυτο το χρώμα, να το πάρω απο clove uk?

Μήπως είναι πιο αξιόπιστο το expansys απο το clove, και σε θέμα εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Σκέφτομαι να το αγοράσω κ εγω το Hero, αλλα σκεφτόμουν για καφέ, στο expansys δεν υπάρχει αυτο το χρώμα, να το πάρω απο clove uk?

Μήπως είναι πιο αξιόπιστο το expansys απο το clove, και σε θέμα εγγύησης?

 

Και τα 2 καλα ειναι. Διαλέγεις και παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αναμένετα να βγει htc κινητο με 1000 επεξεργαστη και με λειτουργικο android? Και αν βγει πιστευεται θα πεσει η τιμη του hero? Ψήνομαι πολυ καιρο να το τσιμπησω το hero αλλα όλο κατι με κραταει...αρχικα τα lag που παρουσιαζε, τωρα η εμφανιση του hd2...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αναμένετα να βγει htc κινητο με 1000 επεξεργαστη και με λειτουργικο android? Και αν βγει πιστευεται θα πεσει η τιμη του hero? Ψήνομαι πολυ καιρο να το τσιμπησω το hero αλλα όλο κατι με κραταει...αρχικα τα lag που παρουσιαζε, τωρα η εμφανιση του hd2...

 

Ναι, εχει ετσι ακουστει!:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παράγγειλα απο expansys. Να ρωτήσω κάτι άλλο τωρα.

Με το που το πέρνω στα χέρια μου τί updates tou κάνω, ποια rom και πως...?

Εχω διαβάσει αρκετά για κολλήματα που μπορεί να πάθει το κινητό αν δεν γίνει σωστα.

Πείτε μου τον ποιο δοκιμασμένο τρόπο κ δοκιμασμένη rom. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αναμένετα να βγει htc κινητο με 1000 επεξεργαστη και με λειτουργικο android? Και αν βγει πιστευεται θα πεσει η τιμη του hero? Ψήνομαι πολυ καιρο να το τσιμπησω το hero αλλα όλο κατι με κραταει...αρχικα τα lag που παρουσιαζε, τωρα η εμφανιση του hd2...

Ναι, βγήκε και το πρώτο firmware. Γκουγκλαρε για HTC Dragon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...