Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10.11?

 

Άρα έχει βγει ήδη :X

 

Μήπως εννοείς 10/12?

 

ΥΓ

 

Geovass gz για τον οδηγό, κάνε έναν νέο και για την νέα έκδοση που τρέχουμε ή άστο και κάνεις ένα για την 2.1 :)

 

Εγω εβαλα σημερα την MDC 3.0 και παει σφαιρα! Ακολουθα τον οδηγο μου (εκτος εαν εχεις κανει update το boot) και βαλε την 3.0 !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά...

Ξέρεις κανείς αν μπορούμε να κάνουμε τον Ήρωα μας δίκτυο με το PC μας?

Εννοώ να γίνει δίκτυο τοπικά μέσω του rooter μας και να μπορούμε να βλέπουμε την sdcard του από ένα ftp client (πχ filezzila) από το PC μας?

 

Σας παραθέτω και την συνομιλία μου με την HTC για 3 θέματα που με απασχολούν πολυ:

 

Η ερώτηση μου:

Hello again...

Can you please inform me:

1)When the realease of Android 2.0 ROM will be availiable for download?

2)This release solves the problem for send/receive files using Bluetooth?

3)This release solve the problem of installing applications only in phone memory, so let us (users of HTC Hero i mean) to install apllications in sdcard?

 

Και η απάντηση:

Regarding the date of release of the Android 2.0 (Éclair) upgrade, for the time being the HTC engineers are working on it but there is no information regarding the date of its release. As for transferring files via Bluetooth, this issue will be solved by 3rd party applications on the Android market as was solved for other Android devices such as the HTC Magic. When it comes to installing software on the phone memory not on the SD card, unfortunately this is the way the device was originally designed, it will probably be the same with the new software though for the time being there are no information about the specifications of the Éclair, however there might be any software on the Android market to help with this issue.

 

Δηλαδη υπαρχουν συσκευες με Android που επιτρεπουν την αποθηκευση στην καρτα μνημης ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Όχι, από ότι κατάλαβα εγώ είναι θέμα Android και δεν ξέρει λέει αν αυτό λύνεται στο Android 2.0 (Eclair).

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο σημαντικό πάντως, μόνο το G1 έχει πρόβλημα με την αποθήκευση στην εσωτερική μνήμη λόγω μεγέθους. Το magic μου πχ έχει αυτή την στιγμή ελεύθερη εσωτερική 111MB με αρκετά προγράμματα και αν δεν κάνω λάθος το hero έχει αντίστοιχη μνήμη. Νέα τηλέφωνα ακόμα περισσότερη μνήμη, πχ το X10i έχει κοντά στα 500MB ελεύθερα.

 

Επίσης πολλά προγράμματα χρησιμοποιούν έτσι κι αλλιώς την sd για αποθήκευση, όπως το copilot για τους χάρτες κλπ.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω τρελά προβλήματα χώρου. Δεν ξέρω, σκέφτομαι να κάνω ένα wipe και να τα ξαναβάλω όλα από την αρχή, είμαι μόνιμα με 10 ΜΒ ελεύθερα και το icon πάνω πάνω. Περιμένω την 2.1 που θα βγει πρωτού το κάνω και μετά αν δεν δω προκοπή ,με βλέπω να πηγαίνω σε root.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, θυμήστε μου σας παρακαλώ, ποιά γλώσσα επιλέγουμε στο setup για να μπορούμε να έχουμε ελληνικά;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ψάχνεται με αυτά, έχει βγει ήδη 1.4 έκδοση του Rom (χρειάζεται root) που έβγαλε ο τύπος για την 2.1 έκδοση Android. Ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει (Geovass την έβαλες;) και μπορείτε πλέον για όλα αυτά να τα βρίσκετε εδώ:

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1417

 

Φαίνεται πως έγινε μια συνεργασία των παιδιών που είχαν βγάλει τις πρώτες Rom, ώστε να δουλέψουν μαζί για τις επόμενες. Άντε να δούμε :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2 βασικές ερωτήσεις, που μετά από 78 σελίδες μένουν ακόμα αναπάντητες:

 

1) Αν κάνεις root, υπάρχει γυρισμός; :) Μπορείς να ξαναβάλεις αυθεντική rom της HTC; Θα ήταν πολύ χρήσιμο, σε περίπτωση προβλήματος της συσκευής, να βάλεις μανάτη rom, ώστε να μη σου πει το service της HTC ότι "είσαι εκτός εγγύησης". Ας απαντήσει όποιος το έχει κάνει. Εικασίες ακούγονται πολλές! :confused:

 

2) Οι νέες (non-HTC) roms προφανώς δεν έχουν SenseUI. Αξίζει τελικά το Sense UI ή τα features των εκδόσεων 2.x του Android είναι τόσο καλύτερα που δεν υπάρχει λόγος να κρατάμε την 1.5 της HTC για το Hero;

 

Επίσης, από άποψη ταχύτητας, η 2.x είναι πιο γρήγορη από την 1.5+Sense;

Follow the path of the shepherd...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, θυμήστε μου σας παρακαλώ, ποιά γλώσσα επιλέγουμε στο setup για να μπορούμε να έχουμε ελληνικά;

 

το αγορασες;;;;;;

 

ειμαι και εγω ετοιμος...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

2) Οι νέες (non-HTC) roms προφανώς δεν έχουν SenseUI. Αξίζει τελικά το Sense UI ή τα features των εκδόσεων 2.x του Android είναι τόσο καλύτερα που δεν υπάρχει λόγος να κρατάμε την 1.5 της HTC για το Hero;

 

Επίσης, από άποψη ταχύτητας, η 2.x είναι πιο γρήγορη από την 1.5+Sense;

 

Αυτή που συζητάμε στα τελευταία post, έχει Sense, είναι η leaked έκδοση αυτής που θα κυκλοφορήσει με όλα τα καλούδια που δίνει το rooting όπως το Market Enabler ή το App2SD

 

Για το πρώτο θα απαντήσει ο Geovass που έχει και την εμπειρία :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρέσει το μαύρο, λόγω αυτής της αντίθεσης που κάνει το μαύρο με το καφέ-bronze περίγραμμα: Προτιμώ το καφέ από μαύρο. Τί λέτε?

 

http://www.thebestdigital.com/wp-content/uploads/2009/07/htc-hero-black-white-09.jpg

http://www.thebestdigital.com/wp-content/uploads/2009/07/htc-hero-black-white-10.jpg

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 2 βασικές ερωτήσεις, που μετά από 78 σελίδες μένουν ακόμα αναπάντητες:

 

1) Αν κάνεις root, υπάρχει γυρισμός; :) Μπορείς να ξαναβάλεις αυθεντική rom της HTC; Θα ήταν πολύ χρήσιμο, σε περίπτωση προβλήματος της συσκευής, να βάλεις μανάτη rom, ώστε να μη σου πει το service της HTC ότι "είσαι εκτός εγγύησης". Ας απαντήσει όποιος το έχει κάνει. Εικασίες ακούγονται πολλές! :confused:

 

2) Οι νέες (non-HTC) roms προφανώς δεν έχουν SenseUI. Αξίζει τελικά το Sense UI ή τα features των εκδόσεων 2.x του Android είναι τόσο καλύτερα που δεν υπάρχει λόγος να κρατάμε την 1.5 της HTC για το Hero;

 

Επίσης, από άποψη ταχύτητας, η 2.x είναι πιο γρήγορη από την 1.5+Sense;

 

Κοιτα, το Sence UI εμενα με βολευει παρα πολυ. Εχω βαλει σχεδον ολα τα εξτρα προγράμματα (ahome, etc) αλλα παλι σε καποιες ωρες, εχω ξαναγυρισει το Sence UI. Τρεχει πολυ πιο smooth, γρηγορα και με παρα πολλα Widgets.

Στη νεα 2.1 που θα κυκλοφορήσει σύντομα, σου δινει την δυνατότητα να κατεβασεις και νεα HTC Widgets απο το μενου + ολα τα υπολοιπα καλουδια του eclair θα κανει το κινητο να πεταει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το έχει "φρέσκο" να μου πει, με πόσα ΜΒ ελεύθερα για να βάλεις εφαρμογές, αρχίζει κάποιος με το κινητό όταν το πάρει;

Επιπλέον, οι λέξεις που αποθηκεύονται στο "λεξικό" την ώρα που γράφεις, που ακριβώς φαίνονται μετά; Ώστε να τροποποιήσω κάτι αν θέλω

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει τέτοια πληροφορία. Πάντως η τιμή που το δίνει το πλαίσιο αυτή τη στιγμή, πραγματικά αξίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια πληροφορία. Πάντως η τιμή που το δίνει το πλαίσιο αυτή τη στιγμή, πραγματικά αξίζει.

Ναι η τιμη ειναι καλη,απλα θα ηθελα να κανω συνδεση cosmote και να το παρω ακομα φθηνοτερα.Μηπως γινεται αυτο στο Πλαισιο?

Link to comment
Share on other sites

Το expansys.gr ειναι αξιοπιστο?Το εχει αρκετα φθηνοτερα απο Πλαισιο.Μηπως γνωριζετε γιατι το λευκο ειναι 10€ φθηνοτερο απο το καφε?Εχει βεβαια την αγγλικη εκδοση,φανταζομαι οτι μπορω να περασω ελληνικα μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Το expansys.gr ειναι αξιοπιστο?Το εχει αρκετα φθηνοτερα απο Πλαισιο.Μηπως γνωριζετε γιατι το λευκο ειναι 10€ φθηνοτερο απο το καφε?Εχει βεβαια την αγγλικη εκδοση,φανταζομαι οτι μπορω να περασω ελληνικα μεσα?

ακριβώς το λευκό πήρα και απο expansys.gr. Βέβαια όταν το πήρα εγώ δεν είχε διαφορά στην τιμή οπότε δεν ξέρω το λόγο. Ένα θα σου πώ για το expansys. Έκανα την παραγγελία στις 12 το μεσημέρι. Το παρέλαβε η DHL στις 7 το απόγευμα απο τις αποθήκες στην Μαρσέιγ, Γαλλία. 12 τα μεσάνυχτα ήταν Γερμανία και 7.30 το πρωί της επομένης ήταν Αθήνα. Στις 11 το παρέλαβα λιγότερο απο μέρα δλδ.

 

Μια χαρά τα πέρασα τα ελληνικά ;)

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Το expansys.gr ειναι αξιοπιστο?Το εχει αρκετα φθηνοτερα απο Πλαισιο.Μηπως γνωριζετε γιατι το λευκο ειναι 10€ φθηνοτερο απο το καφε?Εχει βεβαια την αγγλικη εκδοση,φανταζομαι οτι μπορω να περασω ελληνικα μεσα?

 

Μια χαρά όλα. Από εκεί το αγόρασα και εγώ, όλα πρίμα :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια acidburn.Πιστευετε οτι αξιζει ο ηρωας?Η να περιμενω μερικους μηνες για το Bravo?

αυτο δεν μπορω να το απαντήσω αν δεν πιάσω στα χέρια μου το bravo ώστε να το συγκρίνω.

To σίγουρο είναι ότι το Hero δουλεύει σε γενικές γραμμές μια χαρά. Του λείπει πιστεύω λιγη ακόμη επεξεργαστική ισχύς ειδικά αν το φορτώνεις με widget.

Εγώ πάντως θα είμαι ευχαριστημένος μόνο αφου κάνουν το BT να δουλέψει με το Android 2.x

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αγορασα και εγω το Ηρωα για προτεινετε καμια καλη εφαρμογη να βαλουμε

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...