Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το sync λογικο το βλεπω διοτι πολυ απλα ειναι πολυ νεο λειτουργικο θα βγει συντομα που θα παει

 

Να σε ρωτησω κατι ποιο κινητο εννοεις ( πες μου οτι ειναι το dragon και θα πεταξω απο την χαρα μου ^^ )

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποιος ενδιαφέρεται να προστατέψει το Hero του, ας ρίξει μια ματιά σ'αυτά:

 

Σίγουρο κατάστημα και πολύ καλά τα συγκεκριμένα προϊόντα.. :D

Μου ήρθαν σε 14 μέρες... Άργησαν από το ταχυδρομείο...

Link to comment
Share on other sites

καλά θα ήταν...αναφέρομαι στο Motorola όμως...που όπως φαίνεται θα είναι η πρώτη που θα κυκλοφορήσει συσκευή με το android 2.0...εμείς περιμένουμε την μαμα HTC για να μας κάνει το δώρο...άν και φοβάμαι οτι αργεί ακόμα....ιδωμεν....Οσο για το Sync 2.0.8 που ειναι και για HERO...υποτίθεται ότι θα ελυνε το πρόβλημα με pc που είχαν windows 7 και windows xp sp3...άλλα τζίφος
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ το droid με αφηνει αδιαφορο εγω το Δρακο περιμενω αν μεχρι Δεκεμβρη δεν εχει ερθει προχωραω αγορα του Ηρωα ε και το Καλοκαιρι το πουλαμε και περνουμε τον Δρακο η και καμια καλυτερη ^^

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

έχουμε και λέμε Sync με windows 7 δέν γίνεται....Κείμενο με 160 χαρακτήρες(όσοι πήραμε απ έξω...τι γινεται?)....Επίσης πολύ την καθυστερεί την νέα rom η HTC....πάρα πολυ...ενω σε 12 μέρες θα έχουμε σε κυκλοφορία το πρώτο κινητο με android 2.0

 

Δοκίμασες να βάλεις τους drivers από τα vista στα 7 ,εγώ αυτό έκανα το διαβασα καπου στο xda ψαξε λιγο στο google,για την ιστορία έχω windows 7 home 64 bit.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: όποιος θέλει να το δει το Hero της ελληνικής αντιπροσωπείας και να το χρησιμοποιήσει από κοντά το έχουν demo στο play247.

 

Το αγόρασα από το play247 την Δευτέρα, μέσα σε μία μέρα μου είχε έρθει με courier, άψογη εξυπηρέτηση. Η τιμή του είναι η χαμηλότερη που βρήκα σε ελληνικό site (από το scroutz) 460€ (με τον ΦΠΑ) + 7€ το Courier. Ζήτησα έκδοση τιμολογίου (έχουμε εταιρικό πακέτο στην Cosmote) και έτσι γλυτώνω και το ΦΠΑ οπότε η τιμή του έρχεται στα 387€.

 

Είναι το πλήρως εξελληνισμένο της αντιπροσωπείας ACE HELLAS με Ελληνικό menu + πληκτρολόγιο. Στα SMS όταν επιλέξεις Ελληνικά σε βάζει σε caps-lock υποχρεωτικά (προφανώς για την πλήρη εκμετάλλευση των 160 χαρακτήρων), δυστυχώς όμως δεν σου προτείνει αυτόματα λέξεις (αυτόματη συμπλήρωση), επίσης στο κλασσικό πληκτρολόγιο τηλεφώνου δεν υποστηρίζει στα ελληνικά T9.

 

Κατά τα άλλα δουλεύει άψογα, πέρασε στο λεπτό τα contacts μου από το gmail (τα είχα ενημερώσει από outlook), τα οποία αυτόματα ενημερώνει αμφίδρομα με sync σε τακτά διαστήματα. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι ενώ η ευαισθησία αφής είναι γενικά καλή και ρυθμιζόμενη, μερικές φορές χρειάζεται σκληρό πάτημα του δακτύλου ή ακόμη και χρήση του trackball για επιλογή.

 

Οσο για το design και το χρώμα (ανθρακί-καφέ) προσωπικά είναι χάρμα και σαφώς ανώτερο του magic, αλλά αυτό είναι και θέμα γούστου!

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πλήρως εξελληνισμένο της αντιπροσωπείας ACE HELLAS με Ελληνικό menu + πληκτρολόγιο. Στα SMS όταν επιλέξεις Ελληνικά σε βάζει σε caps-lock υποχρεωτικά (προφανώς για την πλήρη εκμετάλλευση των 160 χαρακτήρων), δυστυχώς όμως δεν σου προτείνει αυτόματα λέξεις (αυτόματη συμπλήρωση), επίσης στο κλασσικό πληκτρολόγιο τηλεφώνου δεν υποστηρίζει στα ελληνικά T9.

 

Κατά τα άλλα δουλεύει άψογα, πέρασε στο λεπτό τα contacts μου από το gmail (τα είχα ενημερώσει από outlook), τα οποία αυτόματα ενημερώνει αμφίδρομα με sync σε τακτά διαστήματα. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι ενώ η ευαισθησία αφής είναι γενικά καλή και ρυθμιζόμενη, μερικές φορές χρειάζεται σκληρό πάτημα του δακτύλου ή ακόμη και χρήση του trackball για επιλογή.

 

Οσο για το design και το χρώμα (ανθρακί-καφέ) προσωπικά είναι χάρμα και σαφώς ανώτερο του magic, αλλά αυτό είναι και θέμα γούστου!

 

ποιο ειναι ανωτερο ? το χρωμα ?:lol:

 

κατα τα αλλα το "πλήρως εξελληνισμένο" μου αρεσε !

Link to comment
Share on other sites

αντε ρε....Ήρωας απο Αγγλία...του μαθαίνεις και τα Ελληνικά και εισαι οκ....άκου " πλήρως εξελληνισμένο"λές και το δικό μας που του περάσμε την ROM και έχουμε Ελληνικά θα έπρεπε να λέγεται...Μερικώς αλλαδαπό
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως κρατάω σημειωσεις (notes) στο κινητό?

 

Ψάξε στο market την εφαρμογή Mobisle Notes - Πάρα πολύ καλή και ότι πρέπει για να πηγαίνεις σούπερ μάρκετ κάθε εβδομάδα :lol:

 

Athanaso σίγουρα δεν λέω πως είναι το πιο εύκολο, απλά γλιτώνεις πολλά λεφτά οπότε καλό είναι το ψάξει ο καθένας από εδώ.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είναι το 1ο μου post εδώ γιατί τωρα και ένα μήνα ψάχνω τηλέφωνο και μετά από πάρα πολύ ψάξιμο (ανάμεσα σε iphone - nokia N900 - και κάτι Αndroid) κατάλαβα ότι καλύτερα στις ανάγκες μου ταιριάζει το HTC Hero και σήμερα το παράγγειλα από το Expansys (μια και ήθελα μόνο το άσπρο).

 

Έχω διαβάσει όλα τα post και έχω ορισμένες απορίες:

 

1) Δεν μπορούμε να διαλέξουμε τελικά που θα κάνουμε install τις εφαρμογές που κατεβάζουμε? Αυτό ενδέχεται να φτιάξει με κάποια επόμενη έκδοση του Android? Ρωτάω γιατί η μνήμη του τηλεφώνου είναι αρκετά μικρή και αν εγκαθιστούμε εφαρμογές κάποια στιγμή θα γεμίσει. Μόνο με rooted και apps2sd έχουμε δηλαδή την δυνατότητα να εγκαθιστούμε εφαρμογές στην sd?

 

2) Αν αποφασίσει κάποιος να κάνει rooted το τηλέφωνο υπάρχει κάποιο rom που να περιλαμβάνει και το HTC Sense UI μέσα? Ρωτάω γιατί μου αρέσει πολύ το HTC Sense UI και δεν θα ήθελα να το χάσω με κάποιο άλλο rom. Από ότι κατάλαβα οι ποιο πολλοί χρήστες χρησιμοποιούν την rom από το Modaco 2.9 (είναι το καλύτερο rom?). Αν έχει κανείς εμπειρία από άλλες rom ας με διαφωτίσει.

 

3) Τελικά με τα sms με τους 160 χαρακτήρες υπάρχει λύση για τηλέφωνα που δεν είναι από την ACE HELLAS?

 

4) Φαντάζομαι ότι όταν λαμβάνεις κάτι από άλλο κινητό μέσω bluetooth έχεις την δυνατότα να επιλέξεις που θα το σώσεις (τηλέφωνο ή κάρτα μνήμης)?

 

5) Video κλήσεις δεν υποστηρίζει ετσι?

 

6) Υπάρχει δυνατότητα δημιουργίας δικτύου με υπολογιστή μέσω wifi, ώστε να μπορώ να βλέπω τους φακέλους που έχω κάνει share στο PC?

 

7) Ο συγχρονισμός μέσω του Microsoft Outlook 2007 για επαφές και ημερολόγιο γίνεται κανονικά? Για στο forum της HTC διάβασα ότι αρκετοί είχαν προβλήτα, δεν συγχρόνιζε όλες τις επαφές, δεν περνούσε όλα τα στοιχεία των επαφών που ήταν περασμένα στο Outlook και τέτοια...

 

Αυτά προς το παρών και συγνώμη για το μεγάλο post. Ελπίζω κάποιος φίλος που το έχει δουλέψει να μπορεί να μου λύσει τις απορίες μου...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

εννοούσα ανώτερο σαν συσκευή, ωραιότερο στο design και ΝΑΙ στο ανθρακί χρώμα. Γιατί κάποιοι έγραψαν πριν καν το δουν ότι είναι μάπα και το χρώμα χάλια.
Link to comment
Share on other sites

αντε ρε....Ήρωας απο Αγγλία...του μαθαίνεις και τα Ελληνικά και εισαι οκ....άκου " πλήρως εξελληνισμένο"λές και το δικό μας που του περάσμε την ROM και έχουμε Ελληνικά θα έπρεπε να λέγεται...Μερικώς αλλαδαπό

 

οκ φίλε πάω πάσο, λάθος διατύπωση, εννοούσα προεγκατηστένα τα ελληνικά! Και είπα να πω και εγώ τη γνώμη μου στους από πάνω που ρώταγαν αν βγήκε στα καταστήματα εδώ κλπ.

 

Απλά περίμενα να το φέρει η Ελληνική επίσημη αντιπροσωπεία και για την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν και ειμαι συνδεδεμένος μέσω WIFI πατώντας το εικονίδιο market δεν μπορώ να μπω, σαν να κολάει καπως. χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

που μπορώ να κατεβάσω το ελληνικό βιβλιο οδηγιών. στο site δεν κατεβάινει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν και ειμαι συνδεδεμένος μέσω WIFI πατώντας το εικονίδιο market δεν μπορώ να μπω, σαν να κολάει καπως. χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

που μπορώ να κατεβάσω το ελληνικό βιβλιο οδηγιών. στο site δεν κατεβάινει.

Εδω το manual

http://www.htc.com/de/faq_detail.aspx?p_id=283&act=um

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεται να κάνω κάποιες ρυθμίσεις για τα sms και τα MMS?ξέρεται κάτι?

ευχαριστω γιατις προηγούμενες απαντησεις παιδια.

Link to comment
Share on other sites

οκ φίλε πάω πάσο, λάθος διατύπωση, εννοούσα προεγκατηστένα τα ελληνικά! Και είπα να πω και εγώ τη γνώμη μου στους από πάνω που ρώταγαν αν βγήκε στα καταστήματα εδώ κλπ.

 

Απλά περίμενα να το φέρει η Ελληνική επίσημη αντιπροσωπεία και για την εγγύηση.

 

...πλάκα κάνουμε έτσι...:lol::p όλα αυτα με διάθεση χαβαλε και μόνο!

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

οκ φίλε πάω πάσο, λάθος διατύπωση, εννοούσα προεγκατηστένα τα ελληνικά! Και είπα να πω και εγώ τη γνώμη μου στους από πάνω που ρώταγαν αν βγήκε στα καταστήματα εδώ κλπ.

 

Απλά περίμενα να το φέρει η Ελληνική επίσημη αντιπροσωπεία και για την εγγύηση.

 

Μια παρέα είμαστε, μην τρελένεσαι :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είναι το 1ο μου post εδώ γιατί τωρα και ένα μήνα ψάχνω τηλέφωνο και μετά από πάρα πολύ ψάξιμο (ανάμεσα σε iphone - nokia N900 - και κάτι Αndroid) κατάλαβα ότι καλύτερα στις ανάγκες μου ταιριάζει το HTC Hero και σήμερα το παράγγειλα από το Expansys (μια και ήθελα μόνο το άσπρο).

 

Έχω διαβάσει όλα τα post και έχω ορισμένες απορίες:

 

1) Δεν μπορούμε να διαλέξουμε τελικά που θα κάνουμε install τις εφαρμογές που κατεβάζουμε? Αυτό ενδέχεται να φτιάξει με κάποια επόμενη έκδοση του Android? Ρωτάω γιατί η μνήμη του τηλεφώνου είναι αρκετά μικρή και αν εγκαθιστούμε εφαρμογές κάποια στιγμή θα γεμίσει. Μόνο με rooted και apps2sd έχουμε δηλαδή την δυνατότητα να εγκαθιστούμε εφαρμογές στην sd?

 

Καλησπέρα και σε σένα - καλώς ήρθες στην παρέα, σε κάποιες σελίδες πιο πίσω, έχει αναφερθεί πως θα μπορούμε να το κάνουμε αυτό στο μέλλον, μετά από ανακοίνωση που έβγαλε η Google νομίζω. Αλλά ακόμα όχι δεν γίνεται και είναι και για μένα ένα από τα πιο σημαντικά προβλήματα της συσκευής. Θέλει ... λίγο οικονομία στο τι βάζεις και τι όχι μέσα στο τηλέφωνο, αν και πολλοί εδώ δεν έχουν αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα.

 

2) Αν αποφασίσει κάποιος να κάνει rooted το τηλέφωνο υπάρχει κάποιο rom που να περιλαμβάνει και το HTC Sense UI μέσα? Ρωτάω γιατί μου αρέσει πολύ το HTC Sense UI και δεν θα ήθελα να το χάσω με κάποιο άλλο rom. Από ότι κατάλαβα οι ποιο πολλοί χρήστες χρησιμοποιούν την rom από το Modaco 2.9 (είναι το καλύτερο rom?). Αν έχει κανείς εμπειρία από άλλες rom ας με διαφωτίσει.

Ναι οι περισσότεροι χρησιμοποιούν το Modaco που από ότι γνωρίζω έχει το Sense μέσα. Με απασχολεί και μένα να κάνω ή όχι root (ακόμα δεν έχω κάνει) αλλά το καθυστερώ γιατί πιστεύω πως στάνταρ μέχρι το τέλος του έτους θα βγει η 2.0 έκδοση από HTC. Αφού πρώτα βάλω και αυτήν, μετά θα σκεφτώ το οτιδήποτε άλλο. Εγώ βέβαια, κάνε ότι θέλεις :rolleyes:

 

3) Τελικά με τα sms με τους 160 χαρακτήρες υπάρχει λύση για τηλέφωνα που δεν είναι από την ACE HELLAS?

 

Προς το παρόν όχι. Νομίζω πως όταν θα βγει το τηλέφωνο επίσημα στην Ελλάδα, θα κυκλοφορήσει κάποιο fix, αφού είναι παράλογο να μην υπάρχει τέτοια δυνατότητα επειδή δεν το πήραμε από την Ace Hellas. Η συσκευή υποστηρίζει επίσημα τα Ελληνικά, άρα θα φτιαχτεί αυτό. Ως τότε γράφουμε greekglish για τα μεγάλα μηνύματα :lol:

 

4) Φαντάζομαι ότι όταν λαμβάνεις κάτι από άλλο κινητό μέσω bluetooth έχεις την δυνατότα να επιλέξεις που θα το σώσεις (τηλέφωνο ή κάρτα μνήμης)?

 

Η δική μου εμπειρία με το BT είναι πως προς το παρόν (στην 2.0 φτιάχνεται από ότι έχω καταλάβει) δεν παίζει τόσο καλά. Υπάρχει μια εφαρμογή που λένε πως βοηθάει, η Bluex αλλά προσωπικά δεν με ικανοποίησε. Δεν ξέρω αν θα μπορείς αυτό που ρωτάς αφού δεν έχω χρησιμοποιήσει και πολύ το BT (έχω μείνει με αυτή την κακή εντύπωση, αν ξέρει κάποιος άλλος, ας πει

 

5) Video κλήσεις δεν υποστηρίζει ετσι?

 

Δεν έχει κάμερα μπροστά, υποστηρίζει αν γυρνάς το κινητό συνέχεια φαντάζομαι :lol:

 

6) Υπάρχει δυνατότητα δημιουργίας δικτύου με υπολογιστή μέσω wifi, ώστε να μπορώ να βλέπω τους φακέλους που έχω κάνει share στο PC?

 

Υπάρχει ναι, αλλά νομίζω μόνο με root από όσο ξέρω. Υπάρχει και μια εφαρμογή που έχω δει πως κάνει κάτι τέτοιο, αλλά αυτή την στιγμή που διαφεύγει. Αν την βρω, θα ποστάρω ξανά

 

7) Ο συγχρονισμός μέσω του Microsoft Outlook 2007 για επαφές και ημερολόγιο γίνεται κανονικά? Για στο forum της HTC διάβασα ότι αρκετοί είχαν προβλήτα, δεν συγχρόνιζε όλες τις επαφές, δεν περνούσε όλα τα στοιχεία των επαφών που ήταν περασμένα στο Outlook και τέτοια...

 

Δεν το έχω κάνει ακόμα, πολλοί λένε πως έχουν προβλήματα με το νέο update, σε 7 & Vista (το οποίο βγήκε για να τα λύσει αυτά τα προβλήματα :cool:) αλλά εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Σόρυ

 

Αυτάααα!!!!!!

 

Καλώς ήρθες και πάλι !!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύ περιεκτικές απαντήσεις.

 

Από λίγο ψάξιμο ακόμα βρήκα αυτήν την εφαρμογή που είναι free και λέει για ελληνικά sms. Την έχει φτιάξει και Έλληνας. Όποιος την έχει δοκιμάσει ας μας πεί αν λύνει το πρόβλημα των 160 χαρακτήρων.

 

Και κάτι άλλο: Με την ποιότητα της κάμερας σε λήψη φωτογραφιών είσαι ικανοποιημένος? (Χάθηκε και αυτοί από την ΗΤC να βάλουν ένα φλας να γίνει όλο το πακέτο ολοκληρωμένο?)

 

Την Τρίτη που θα το πάρω θα δοκιμάσω συγχρονισμό (πάντα με MS Outlook 2007) και με XP και με Windows 7 και θα μεταφέρω εντυπώσεις.

 

Παραθέτω και το βιντεακι με Αndroid 2.0 στο Hero....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

και απο εμενα μια ερωτηση.θελω πολυ να το παρω και γενικα να μπω στο κοσμο toy android αλλα εχω μια σημαντικη απορια.εδω που ειμαι δεν εχω wifi roυter οποτε ολο το θεμα ιντερνετ βασιζεται στο δικτυο.εχω ακουσει οτι θελει συνδεση και οτι δεν γινεται τιποτα με καρτοκινητο.εγω εχω μια συνδεση που την εχω στο storm μου και ενα καρτοκινητο.οποτε καταλαβαινετε εχω ηδη μια συσκευη που αν της βαλω το CU μου αχρηστευετε δεν θελω και δευτερη.... οποτε μπαινει νετ μεσω καρτοκινητου?και αν οχι ποσο βασιζεται στο ιντερνετ σαν λειτουργικο(βλεπε blackberry)?ειναι λιγο γενικη η ερωτηση μου αλλα την κανω εδω γιατι με ενδιαφερει το συγκεκριμενο λογω του sense

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

και απο εμενα μια ερωτηση.θελω πολυ να το παρω και γενικα να μπω στο κοσμο toy android αλλα εχω μια σημαντικη απορια.εδω που ειμαι δεν εχω wifi roυter οποτε ολο το θεμα ιντερνετ βασιζεται στο δικτυο.εχω ακουσει οτι θελει συνδεση και οτι δεν γινεται τιποτα με καρτοκινητο.εγω εχω μια συνδεση που την εχω στο storm μου και ενα καρτοκινητο.οποτε καταλαβαινετε εχω ηδη μια συσκευη που αν της βαλω το CU μου αχρηστευετε δεν θελω και δευτερη.... οποτε μπαινει νετ μεσω καρτοκινητου?και αν οχι ποσο βασιζεται στο ιντερνετ σαν λειτουργικο(βλεπε blackberry)?ειναι λιγο γενικη η ερωτηση μου αλλα την κανω εδω γιατι με ενδιαφερει το συγκεκριμενο λογω του sense

 

θα σου έλεγα να μείνεις με το storm σου, εκτός αν πάρεις wi-fi router :rolleyes:

 

παιδιά πως κρατάω σημειωσεις (notes) στο κινητό?

 

κατεβάζεις το ΑΚ notepad :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και 3 μερες ,αγορασμενο απο saturn(ace) , πρωτες εντυπωσεις εξαιρετικες .Ειναι εμφανησιακα ,σε ποιοτητα κατασκευης,σε λειτουργικοτητα και λειτουργικο πολυ καλυτερο απο τα nokia n86 & htc hd που χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...