Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα,μπορεί να μου πει κάποιος πώς μπορώ να δω τα περιεχόμενα της εξωτερικής sd ; Και αν είναι εύκολο να μου εξηγήσει τη δομή τών αρχείων στη μνήμη του κινητού...

 

ευχαριστώ!

 

Θα κατεβάσεις από market τον ASTRO File manager και θα μπορείς να δεις όποιο αρχείο θέλεις και όπου θέλεις.

Όσον αφορά τη δομή, δεν είναι κάτι παραπάνω από αυτά που βλέπεις.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα κατεβάσεις από market τον ASTRO File manager και θα μπορείς να δεις όποιο αρχείο θέλεις και όπου θέλεις.

Όσον αφορά τη δομή, δεν είναι κάτι παραπάνω από αυτά που βλέπεις.

 

ευχαριστώ για την απάντηση!

Αυτό που ήθελα ήταν να αντιγράψω ένα αρχείο στη μνήμη του κινητού(όχι στην εσωτερική sd), το οποίο όμως δεν το κατάφερα με τον astro ούτε με άλλο File manager.Ωστόσο έκανα αυτό που ήθελα με άλλο τρόπο.

Να ρωτήσω κάτι άλλο,γίνεται να απενεργοποιήσω το αυτόματο κλείδωμα; και κάτι ακόμα,υπάρχει κάποια εφαρμογή για την camera με περισσότερες λειτουργίες;δοκίμασα το 360 αλλά δεν έχει τις δυνατότητες που ήλπιζα ότι θα έχει.

ευχαριστώ

Edited by darkwizard
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινονται με τις αναβαθμισεις γινονται ???

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινονται με τις αναβαθμισεις γινονται ???

για την samsung φιλε μου απλα δεν υπαρχουμε!!!

εδω δεν βγαζει αναβαθμισεις για το galaxy s,ποσο μαλον για μας!!!!

 

ευχαριστώ για την απάντηση!

Αυτό που ήθελα ήταν να αντιγράψω ένα αρχείο στη μνήμη του κινητού(όχι στην εσωτερική sd), το οποίο όμως δεν το κατάφερα με τον astro ούτε με άλλο File manager.Ωστόσο έκανα αυτό που ήθελα με άλλο τρόπο.

Να ρωτήσω κάτι άλλο,γίνεται να απενεργοποιήσω το αυτόματο κλείδωμα; και κάτι ακόμα,υπάρχει κάποια εφαρμογή για την camera με περισσότερες λειτουργίες;δοκίμασα το 360 αλλά δεν έχει τις δυνατότητες που ήλπιζα ότι θα έχει.

ευχαριστώ

θα σου προτεινα να κατεβασεις και να περασεις την froyo του gaosp,με αυτην κανεις οτι θελεις

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να κατεβασεις και να περασεις την froyo του gaosp,με αυτην κανεις οτι θελεις

 

ευχαριστώ για τη συμβουλή! θα την έβαζα αλλά βλέπω ότι έχει αρκετές ελλείψεις ακόμα.Την έχεις δοκιμάσει μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό επιστρέφω στο post ελπίζοντας να βοηθήσω κάποια από τα παιδιά με όση "εμπειρία" απέκτησα σε αυτούς τους μήνες.......

Ξεκινώντας πιστεύω ότι το κινητό χωρίς ROOT και μία custom ROM δεν λέει πλέον τίποτα ιδιαιτέρως αν αναλογιστούμε τα κινητά που υπάρχουν στην αγορά....

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ την τελευταία ROM του DRAKAZ thn Galaxo 1.6.3.4 την οποία μπορείτε να βρείτε εδώ όπως και το απαραίτητο recovery..... Αποτελέσματα; Μπαταρία που κρατάει έως και 3 μέρες και πολύ καλύτερη συμπεριφορά του κινητού σε θέμα ταχύτητας..... Αααα επίσης προσφέρεται η δυνατότητα overclock του κινητού καθώς και επίλυση ενός προβλήματος με το 3d.... Αν κάνετε το κινητό ROOT (με το recovery) μπορείτε να κάνετε ολικό back up του κινητού κάτι το οποίο θα σας φανεί πολύ χρήσιμο.....

Σε αυτή την περίπτωση μάλιστα μπορείτε να δοκιμάσετε και την GAOSP : Nightly build η οποία προσφέρει το Froyo στο Galaxy μας και μάλιστα ΚΑΙ ΜΕ κάμερα (δυστυχώς είναι ακόμα σε beta).....

Από εκεί και πέρα αν δεν θέλετε να κάνετε root μία καλή λύση για back up είναι η εφαρμογή MyBackup Pro η οποία αποθηκεύει στο κινητό όλα τα data σας καθώς και τα προγράμματά σας..... Ελπίζω να βοήθησα...... :p

 

αν καποιος ειχε το χρονο να μας εξηγησει... πχ πως κανουμε flash ενα προγραμμα στο κιν? ανοιξα το κιν σε recovery mode και μιας και εχασα ολες τις ρυθμισεις και τα αρχεια μου ειπα να βαλω και tα ανωτερω! αλλα μετα απο 2,5ωρες δεν βγαζω ακρη. τα κατεβαζουμε και τα τρεχουμε πως?thanks.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τη συμβουλή! θα την έβαζα αλλά βλέπω ότι έχει αρκετές ελλείψεις ακόμα.Την έχεις δοκιμάσει μήπως;

Ναι την εχω δοκιμασει και μαλιστα την κρατησα αρκετα,η τελευται η 09182010 ειναι πολυ καλη και μπορω να πω οτι ολα δουλευουν μια χαρα!

 

αν καποιος ειχε το χρονο να μας εξηγησει... πχ πως κανουμε flash ενα προγραμμα στο κιν? ανοιξα το κιν σε recovery mode και μιας και εχασα ολες τις ρυθμισεις και τα αρχεια μου ειπα να βαλω και tα ανωτερω! αλλα μετα απο 2,5ωρες δεν βγαζω ακρη. τα κατεβαζουμε και τα τρεχουμε πως?thanks.

οταν λες <flash ενα προγραμμα στο κιν> εννοεις να περασεις απλα μια εφαρμογη η να ρουταρεις/φλασαρεις μια custom rom?Για εφαρμογες γινεται απλα εγκατασταση ενω το φλασαρισμα γινεται οταν περναμε μια rom η καποιο recovery.

Πες μου τι ακριβως θελεις και θα στα εξηγησω αναλυτικα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την εχω δοκιμασει και μαλιστα την κρατησα αρκετα,η τελευται η 09182010 ειναι πολυ καλη και μπορω να πω οτι ολα δουλευουν μια χαρα!

 

 

οταν λες <flash ενα προγραμμα στο κιν> εννοεις να περασεις απλα μια εφαρμογη η να ρουταρεις/φλασαρεις μια custom rom?Για εφαρμογες γινεται απλα εγκατασταση ενω το φλασαρισμα γινεται οταν περναμε μια rom η καποιο recovery.

Πες μου τι ακριβως θελεις και θα στα εξηγησω αναλυτικα.

 

ναι την είδα!μένουν μερικά issues ακόμα απ'ότι είδα(αν και το site του είναι λίγο μπερδεμένο)αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetooth,που δεν υπάρχει στην 1.6 και τα ελληνικά αν και δεν βλέπω να γίνεται τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

ναι την είδα!μένουν μερικά issues ακόμα απ'ότι είδα(αν και το site του είναι λίγο μπερδεμένο)αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetooth,που δεν υπάρχει στην 1.6 και τα ελληνικά αν και δεν βλέπω να γίνεται τίποτα...

 

Η αποστολη και ληψη αρχειων μεσω bluetooth γινεται κανονικοτατα,το δοκιμασα.

Αυτο που εχει προβλημα ειναι η εγγραφη στο video,κανει κατι κουλα.

Ο λογος που την εβγαλα ειναι οτι επειδη χρησιμοποιω το τηλεφωνο ως επαγγελματικο,φοβηθηκα (αν και δεν ετυχε κατι τετοιο),μην κανει τιποτα τρελα και χαθει καμια κληση,καταλαβαινεις,εκτος αυτου επειδη χρησιμοποιω πολυ το τηλεφωνο με ανοικτη ακροαση στο αυτοκινητο,εκει εχουμε καποιο προβλημα,κατα τα αλλα ειναι πολυ καλη.

 

edit:τα ελληνικα δουλευουν αψογα!!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ναι την εχω δοκιμασει και μαλιστα την κρατησα αρκετα,η τελευται η 09182010 ειναι πολυ καλη και μπορω να πω οτι ολα δουλευουν μια χαρα!

 

 

οταν λες <flash ενα προγραμμα στο κιν> εννοεις να περασεις απλα μια εφαρμογη η να ρουταρεις/φλασαρεις μια custom rom?Για εφαρμογες γινεται απλα εγκατασταση ενω το φλασαρισμα γινεται οταν περναμε μια rom η καποιο recovery.

Πες μου τι ακριβως θελεις και θα στα εξηγησω αναλυτικα.

 

thanks, μερες περιμενω με το κιν ανενεργο για βοηθεια. Απο τον drakaz κατεβασα ρομ και recovery, αλλα δεν ξερω πως να τα χρησιμοποιησω. Τα αντιγραφω στην sd ή τα τρεχω καπως απο το pc? Και πως?

Link to comment
Share on other sites

thanks, μερες περιμενω με το κιν ανενεργο για βοηθεια. Απο τον drakaz κατεβασα ρομ και recovery, αλλα δεν ξερω πως να τα χρησιμοποιησω. Τα αντιγραφω στην sd ή τα τρεχω καπως απο το pc? Και πως?

Λοιπον,ευκολο ειναι,αλλα καποια πραγματα θελουν προσοχη το πως θα γινουν καθως και καποια απαραιτητα αρχεια,usb drivers κλπ.δωσε μαιλ με πμ αν θελεις να στα στειλω ετοιμα μαζι με τις οδηγιες για να κανεις τη δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ευκολο ειναι,αλλα καποια πραγματα θελουν προσοχη το πως θα γινουν καθως και καποια απαραιτητα αρχεια,usb drivers κλπ.δωσε μαιλ με πμ αν θελεις να στα στειλω ετοιμα μαζι με τις οδηγιες για να κανεις τη δουλεια σου.

 

Ok truckman, εστειλα pm.

Link to comment
Share on other sites

οι ρομ εχουν ελλινικα ?

Η froyo του gaosp εχει ελληνικα και δουλευει πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στην αγορα του ι7500 και του ι5700 και θα ηθελα να ρωτησω τι προοπτικες εχει για αναβαθμιση σε android 2.1, 2.2 και 3.0?

 

απο οτι ξερω η samsung εχει ανακοινωσει αναβαθμιση του 5700 σε 2.1 αλλα τι γινεται με το 7500? μηπως επειδη εχει μικρη ραμ ειναι λιγο δυσκολο?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στην αγορα του ι7500 και του ι5700 και θα ηθελα να ρωτησω τι προοπτικες εχει για αναβαθμιση σε android 2.1, 2.2 και 3.0?

 

απο οτι ξερω η samsung εχει ανακοινωσει αναβαθμιση του 5700 σε 2.1 αλλα τι γινεται με το 7500? μηπως επειδη εχει μικρη ραμ ειναι λιγο δυσκολο?

απο την samsung μην περιμενεις ουτε μια στο εκατομυριο για update του 7500 σε eclair η froyo,ειναι σιγουροτατο.τωρα για custom rom υπαρχει το froyo του gaosp για το 7500

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λετε για την 1.6.4, αλλα πως την περναω αυτην με odin?και τα recovery τι ειναι?

 

Αν και δεν νομιζω να ενδιαφερει και πολλους...PSFreedom : free your PS3 using your Samsung Galaxy I7500 (Recovery 6.5).

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σε όλους και καλές γιορτές.Με ποια εφαρμογή ανοίγουμε έγγραφα word,pdf ,exell.

documents to go.

Στο μάρκετ υπάρχει η έκδοση 3.0 trial , που επιτρέπει μόνο την ανάγνωση, όχι την επεξεργασία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μετά από πολλούς μήνες είπα να ανοίξω ξανά το κινητό που είχα στην άκρη.. βασικά είχα πρόβλημα με την μπαταρία κρατούσε μονο δυο ώρες...το έστειλα για φτιάξιμο μήπως φταίει τίποτα το λογισμικό αλλα μου είπαν φταίει η μπαταρία...το κινητό έχει το λογισμικό το πρώτο έτσι όπως το είχα αγοράσει. ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καινούργιο λογισμικό να του περάσω και αν κρατάει μετά η μπαταρία παραπάνω.. η πρέπει να αγοράσω άλλη μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

μετά από πολλούς μήνες είπα να ανοίξω ξανά το κινητό που είχα στην άκρη.. βασικά είχα πρόβλημα με την μπαταρία κρατούσε μονο δυο ώρες...το έστειλα για φτιάξιμο μήπως φταίει τίποτα το λογισμικό αλλα μου είπαν φταίει η μπαταρία...το κινητό έχει το λογισμικό το πρώτο έτσι όπως το είχα αγοράσει. ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καινούργιο λογισμικό να του περάσω και αν κρατάει μετά η μπαταρία παραπάνω.. η πρέπει να αγοράσω άλλη μπαταρία?

 

ποια firmware εχει το δικο σου?πηγαινε εδω και κοιτα ολα τα διαθεσιμα που υπαρχουν και τα οποια μπαινουν μεσω odin

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λοιπον,ευκολο ειναι,αλλα καποια πραγματα θελουν προσοχη το πως θα γινουν καθως και καποια απαραιτητα αρχεια,usb drivers κλπ.δωσε μαιλ με πμ αν θελεις να στα στειλω ετοιμα μαζι με τις οδηγιες για να κανεις τη δουλεια σου.

 

Αν και το κινητο το εχω αντικαταστησει,γιατι με την jc6 μου ειχε σπασει τα νευρα,λεω μηπως μπορω να το κανω πιο λειτουργικο εβαλα το galaxyupdaterfull 1.06 μεσα εχει την επιλογες για recovery 6.5 kai galaxo 1.6.3.4 kai gaosp public beta 3,οταν τα επιλεγω δεν μπορει να τα βρει στο market,πρεπει το κινητο να ειναι root?ξερεις κανεναν ευκολο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

ποια firmware εχει το δικο σου?πηγαινε εδω και κοιτα ολα τα διαθεσιμα που υπαρχουν και τα οποια μπαινουν μεσω odin

 

συγγνωμη που απανταω μετα απο εναμηση μηνα..παρελαβα το κινητο πισω και μου ειπανε οτι φταει η μπαταρια και δεν χρειαζετε αναβαθμηση το κινητο..και μου λενε μην χρησημοποιεις το κινητο με την μπαταρια γιατι θα προκαλεσει βλαβη και καλα..Εγω το δουλεβω το κινητο με την καρτα της συνδεσης μου και εδω και εναμηση μηνα η μπαταρια κραταει σε νορμαλ πλαισια μου βγαζει δυο μερες και με λιγη χρηση ακομα και τρεις..μπαταρια δεν μου αλλαξανε ειπαν και ουτε αναβα8μηση εκαναν στο κινητο...τωρα τι παιζει και κραταει ξανα η μπαταρια δεν ξερω..

 

το λογισμικο ειναι 1.6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...