Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιος που εχει δοκιμασει την ΙΚ5 να μας πει αν λυνεται το προβλημα του black screen?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Android 1.6 for Galaxy is out!!! το εχω φορτωσει και ειναι ολα τα λεφτα!!!πολλες καλες και μεγαλες αλλαγες απο την 1.5! λυθηκαν πολλα απ οσο εχω προλαβει να δω,οπως το οτι βλεπω πλεον κανονικα βιντεο youtube απο την εφαρμογη που εχουμε,βελτιωθηκαν τα χρωματα,η καμερα εχει επιτελους ρυθμισεις ποιοτητας κλπ,επιπλεον ρυθμισεις στα settings,αλλαγες στα look του market,σε τηλεφωνικους καταλογους (επιτελους στο search ειναι ευδιακριτα τα νουμερα των επαφων),οσο το ψαχνω βρισκω!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε φορτηγατζη απο μπαταρια παει καλυτερα; θα στειλεις τιποτα οδηγειες για να το φορτωσουμε και μεις;
Link to comment
Share on other sites

φιλε φορτηγατζη απο μπαταρια παει καλυτερα; θα στειλεις τιποτα οδηγειες για να το φορτωσουμε και μεις;

 

Οτι θελουν τα παιδια!!απο μπαταρια δεν μπορω ακομη να σου πω γιατι το εχω σε δοκιμη,εντωμεταξυ απο εxθες που το φορτωσα του εχω αλλαξει τα φωτα στο σκαλισμα οποτε η γνωμη μου για την μπαταρια προς το παρον δεν θα ηταν αντικειμενικη.εχει κατι bug που εχω διαπιστωσει και τα οποια αναφερονται και στο forum που το κατεβασα,αλλα δεν εχω σκοπο να την βγαλω γιατι μου αρεσει,αναμενουμε καποιο update.μπορειτε να την κατεβασετε απο εδω

http://www.mediafire.com/?mdu2miymddu για οποιαδηποτε πληροφορια πατε εδω http://androidforums.com/samsung-i7500/ σημειωνω οτι πρεπει οπωσδηποτε να το φλασαρετε με το τελευταιο odin διοτι αναφερθηκαν καποια προβληματα με χρηστες που το φλασαραν με προηγουμενη εκδοση.μετα την εγκατασταση ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ θα κανετε restore factory settings και αφου πανε ολα καλα και σας ανοιξει θα κανετε ενα reboot και παλι.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΥΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΠΑΙΔΕΣ.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ GALAXY.

ΛΟΓΟ ΟΤΙ Η ΓΥΝΕΚΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΗΝ WIND ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΤΥ ΠΣΥΛΟ ΕΚΑΝΑ ΟΜΟΣ.

ΑΝΤΥΜΕΤΟΠΙΖΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

ΕΚΑΝΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ CD ΣΤΟ PC

ΟΜΟΣ ΟΤΑΝ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΔΙΟ ΜΕ ΠΑΤΑΕΙ ΕΧΩ.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΝΑΒΑΤΗΜΙΣΕΙΣ.

 

ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΟΝ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

κάθε φορά που ανοίγω το iGo και προσπαθεί να βρει το στίγμα μου αποτυγχάνει ... μηπως πρέπει να κάνω enable και τπτ άλλο εκτός απο το GPS satellites
Link to comment
Share on other sites

κάθε φορά που ανοίγω το iGo και προσπαθεί να βρει το στίγμα μου αποτυγχάνει ... μηπως πρέπει να κάνω enable και τπτ άλλο εκτός απο το GPS satellites

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.Κάποιος φίλος που γνωρίζει να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

κάθε φορά που ανοίγω το iGo και προσπαθεί να βρει το στίγμα μου αποτυγχάνει ... μηπως πρέπει να κάνω enable και τπτ άλλο εκτός απο το GPS satellites

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.Κάποιος φίλος που γνωρίζει να βοηθήσει.

 

Λοιπον,σβηνετε τη συσκευη,αφαιρεστε την μπαταρια για λιγα δευτερολεπτα και ξαναβαλτε την,θα βρει στιγμα σιγουρα,αυτο το κουλο συμβαινει που και που με την 1.5 ενω με την 1.6 δεν μου το εχει κανει εως τωρα.τωρα καλο ειναι να ενεργοποιησετε το ιντερνετ για να κλειδωσει γρηγορα.(πιστευω οταν ανοιγετε το προγραμμα να εχετε βαλει το gps στο ενεργο απο πριν εεε???)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,σβηνετε τη συσκευη,αφαιρεστε την μπαταρια για λιγα δευτερολεπτα και ξαναβαλτε την,θα βρει στιγμα σιγουρα,αυτο το κουλο συμβαινει που και που με την 1.5 ενω με την 1.6 δεν μου το εχει κανει εως τωρα.τωρα καλο ειναι να ενεργοποιησετε το ιντερνετ για να κλειδωσει γρηγορα.(πιστευω οταν ανοιγετε το προγραμμα να εχετε βαλει το gps στο ενεργο απο πριν εεε???)

 

Φίλε truckman είσαι ο.κ.με την 1.6.Από μπαταρία πως τα πας;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε truckman είσαι ο.κ.με την 1.6.Από μπαταρία πως τα πας;

Μια χαρα παει,στα ιδια επιπεδα με την ΙΙ5.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους,

 

Έκανα και εγώ αναβάθμιση σε 1.6. Όντως υπάρχουν πολλές βελτιώσεις παντού όπως λέει kai o truckman. Η μπαταρία μου δίνει την εντύπωση ότι κρατάει ελαφρώς περισσότερο αλλά είναι ακόμα νωρίς να το πω με σιγουριά.

Ελπίζω σύντομα να δούμε και το 2.0 και 2.1......

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους,

 

Έκανα και εγώ αναβάθμιση σε 1.6. Όντως υπάρχουν πολλές βελτιώσεις παντού όπως λέει kai o truckman. Η μπαταρία μου δίνει την εντύπωση ότι κρατάει ελαφρώς περισσότερο αλλά είναι ακόμα νωρίς να το πω με σιγουριά.

Ελπίζω σύντομα να δούμε και το 2.0 και 2.1......

 

Ισως και να εχεις δικιο στο οτι μπορει να κραταει περισσοτερο,το εχω συνεχεια στο σκαλισμα και δεν μπορω να εχω ακομη μια στανταρ αποψη,παντως με αυτην την εκδοση το Galaxy αρχιζει να δειχνει σιγα σιγα τα δοντακια του,πιστευω οτι με την 2.1 το κινητο αυτο πρεπει να γινει απαιχτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισως και να εχεις δικιο στο οτι μπορει να κραταει περισσοτερο,το εχω συνεχεια στο σκαλισμα και δεν μπορω να εχω ακομη μια στανταρ αποψη,παντως με αυτην την εκδοση το Galaxy αρχιζει να δειχνει σιγα σιγα τα δοντακια του,πιστευω οτι με την 2.1 το κινητο αυτο πρεπει να γινει απαιχτο!!!!

 

μάλιστα! τώρα ξέρω τι 8α κάνω αύριο...: αναβάθμιση σε 1.6 ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα! τώρα ξέρω τι 8α κάνω αύριο...: αναβάθμιση σε 1.6 ...:lol:

 

χαχαχαχαχαχαχχα απο αυριο θα εχουμε παλι τσακωμο με το κινητο εεε???αληθεια,το προβλημα που ειχες με το gps λυθηκε με αυτα που ειπα να κανετε πιο πανω?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχχα απο αυριο θα εχουμε παλι τσακωμο με το κινητο εεε???αληθεια,το προβλημα που ειχες με το gps λυθηκε με αυτα που ειπα να κανετε πιο πανω?

 

Με το igo ο.κ.Να ρωτήσω κάτι;Όταν ανοίγω το igo με το gps υπάρχει κάποια χρέωση;

Φίλε truckman δώσε μας link για 1.6 ή 2.1 και το νέο odin.

Link to comment
Share on other sites

Με το igo ο.κ.Να ρωτήσω κάτι;Όταν ανοίγω το igo με το gps υπάρχει κάποια χρέωση;

Φίλε truckman δώσε μας link για 1.6 ή 2.1 και το νέο odin.

 

εμένα ακόμα δεν με βρίσκει γμτ!! χρέωση δεν υπάρχει με το gps ;)

Link to comment
Share on other sites

Η 1.6 εχει σαφώς μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Εμένα πρωσοπικά πλέον μου κρατάει 2 μέρες άνετα.

 

Τώρα για 1.6 και 2.1 θα πρέπει να έχουμε υπόψιν μας ότι η 2.1 είναι αποτέλεσμα δουλειάς των χρηστών galaxy οπότε σίγουρα θα υπάρχουν προβλήματα (όπως και υπάρχουν). Ανάμεσα πάντως σε gaosp 08 και mustymod 2.1 σε μένα τρέχει καλύτερα η musty (λιγότερα κολληματα αλλά με πρόβλημα στο wifi)αν και στο gaosp θα βρείτε και την ελληνική γλώσσα. Βέβαια αν βάλουμε ελληνικά επειδή προκύπτουν σιδηρόδρομοι πρέπει να γίνουν αλλαγές στα 9s για να παιξουν όλα σωστά.

 

Ξέχασα να πω ότι αν βάλετε 2.1 δεν θα βρείτε στο market αρκετα από τα χρήσιμα apps.

 

Οδηγίες και links για 1.6 στο frandroid

για 2.1 gaosp mustymod

 

Aν δοκιμάσετε gaosp μην βάλετε το 08 γιατί είναι broken. Αν το θέλει κάποιος το εχώ κάνει build.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση: με την αναβάθμιση θα σβηστούν όλα όσα έχω περασμένα στο κινητό; Την πρώτη αναβάθμιση σε ΙΙ5 την έκανα όταν πρωτοπήρα το κινητό και δεν είχα περάσει τπτ μέσα οπότε δεν ξέρω αν σβήνονται ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα αρχεία (εικόνες,mp3 κλπ) δεν χάνονται. Τα μόνα που χάνονται (και αυτό επειδή χρειάζεται wipe) είναι οι προσωπικές σου ρυθμίσεις,οι επαφές (αν κανεις synch επανέρχονται) και οι εφαρμογές.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι synch με το pc studio δεν μπορώ να κάνω.

 

Για να περασεις αυτη τη rom??ουτε να το συζητας!

 

Η 1.6 εχει σαφώς μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Εμένα πρωσοπικά πλέον μου κρατάει 2 μέρες άνετα.

 

Τώρα για 1.6 και 2.1 θα πρέπει να έχουμε υπόψιν μας ότι η 2.1 είναι αποτέλεσμα δουλειάς των χρηστών galaxy οπότε σίγουρα θα υπάρχουν προβλήματα (όπως και υπάρχουν). Ανάμεσα πάντως σε gaosp 08 και mustymod 2.1 σε μένα τρέχει καλύτερα η musty (λιγότερα κολληματα αλλά με πρόβλημα στο wifi)αν και στο gaosp θα βρείτε και την ελληνική γλώσσα. Βέβαια αν βάλουμε ελληνικά επειδή προκύπτουν σιδηρόδρομοι πρέπει να γίνουν αλλαγές στα 9s για να παιξουν όλα σωστά.

 

Ξέχασα να πω ότι αν βάλετε 2.1 δεν θα βρείτε στο market αρκετα από τα χρήσιμα apps.

 

 

 

Οδηγίες και links για 1.6 στο frandroid

για 2.1 gaosp mustymod

 

Aν δοκιμάσετε gaosp μην βάλετε το 08 γιατί είναι broken. Αν το θέλει κάποιος το εχώ κάνει build.

 

pasxal η 2.1 του gaosp ειναι σε ολοκληρωμενο αρχειο .tar?την περνας κανονικα με το odin η θελει τιποτα αλχημειες?βασικες επισημανσεις που εχεις μιας και την εχεις φορτωσει σχετικα με πλεονεκτηματα και προβληματα?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τα directories εχω, αλλά μπορώ να το κάνω σε μορφή update.zip. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Προβλήματα αρκετα, αλλά είχα πολλα force closes και επέστρεψα στην 1.6 γιατί δεν τα μπορώ αυτα. Τώρα για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν την κράτησα και πολύ.

 

Φαντάζομαι ότι synch με το pc studio δεν μπορώ να κάνω.

 

Μπορείς να εξάγεις τις επαφές σου σαν vcard και να τις προσθέσεις σαν επαφές στο gmail. Μετά θα συγχρονίζει μόνο του.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Τα directories εχω, αλλά μπορώ να το κάνω σε μορφή update.zip. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Προβλήματα αρκετα, αλλά είχα πολλα force closes και επέστρεψα στην 1.6 γιατί δεν τα μπορώ αυτα. Τώρα για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν την κράτησα και πολύ.

 

Το φανταζομουν γι αυτο και σε ρωτησα,η ρομ του mustymod

εξαλου υπολειτουργει απ οτι διαβαζω εδω και καιρο και δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτο,η 1.6 που εχω τωρα με κατι ελαχιστα ψιλοπροβληματακια ειναι αξιοπιστη και θα παραμεινω σε αυτην μεχρι να δω κατι ολοκληρωμενο και δοκιμασμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...