Jump to content

Ποια εταιρία λανσάρει τα καλύτερα music phones;


 Κοινοποίηση

Η καλύτερη εταιρεία στο τομέα των μουσικών κινητών  

477 members have voted

  1. 1. Η καλύτερη εταιρεία στο τομέα των μουσικών κινητών

    • Alcatel
      3
    • Apple
      70
    • HTC
      20
    • LG
      5
    • Motorola
      8
    • Nokia
      120
    • Samsung
      22
    • Sony Ericsson
      211
    • ...άλλη εταιρεία
      6
    • ΔΞ/ΔΑ
      13


Recommended Posts

Εφόσον υπάρχει δημοσκόπηση, δεν χρειάζεται να αναφέρετε και τι ψηφίσατε!

Βλέπετε διαγράφω posts, δεν υπάρχει λόγος να ξαναποστάρετε.

 

Κανόνες & Οδηγίες για το forum των Τεχνολογικών διαξιφισμών

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 218
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητέ Μοντ, υποτίθεται ότι στα ποστ εξηγούμε το ΓΙΑΤΙ ψηφίσαμε ό,τι ψηφίσαμε!;)

 

 

Eχεις απολυτο δικιο,αλλα 2-3 ατομα εγραψαν απλα τι ψηφισαν,χωρις να λενε γιατι....αυτα σβηστηκαν....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Eχεις απολυτο δικιο,αλλα 2-3 ατομα εγραψαν απλα τι ψηφισαν,χωρις να λενε γιατι....αυτα σβηστηκαν....

 

Ακριβώς.. και μάλιστα ο ίδιος ο Scar έκανε ούτε ένα ούτε δύο.. αλλά τρία posts στα οποία δεν ανέφερε τον λόγο για τον οποίο ψήφισε αυτό που ψήφισε.

 

Sony Ericsson

 

Και εγώ Σόνυ ψηφίζω! :)

 

Sony Ericsson! Όπως και να το κάνεις η σόνυ είναι ποιότητα και μανούλα σε αυτά! :)

...

 

Αγαπητέ Μοντ, υποτίθεται ότι στα ποστ εξηγούμε το ΓΙΑΤΙ ψηφίσαμε ό,τι ψηφίσαμε!;)

Θα σε παρακαλούσα να είσαι λίγο πιο προσεκτικός με τα posts σου, όχι μόνο στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά γενικά μέσα στο forum.

Για οποιαδήποτε απορία μπορείς να μου στείλεις pm.

Link to comment
Share on other sites

αχ πεστα χρυσοστομε navi55 !!

δεν αντεχω το flood του φιλου τις τελευταιες 2 μερες.

 

enough is enough

 

*this post will self-destruct*

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
οσο και αν δεν την χωνευω η sony εχει τ ακαλυτερα τηλεφωνα και πιο δυνατα και μακραν τα καλυτερα μεγαφωνακια. σε ολα τα αλλα ειναι τραγικη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ πιστεύω η HTC γιατί τα εχω δοκιμάσει όλα και ειδικά το HTC Surround, το Mozart, το Trophy και τα καινούρια που έχουν beats καρδιά!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγώ πιστεύω η HTC γιατί τα εχω δοκιμάσει όλα και ειδικά το HTC Surround, το Mozart, το Trophy και τα καινούρια που έχουν beats καρδιά!

 

πρωτα appla και μετα htc συμφωνω και γω στο beats audio, ακουγεται πολυ ωραια

Link to comment
Share on other sites

αν και προσκυνω galaxy kai samsung σαν την ericcson δεν υπάρχει

 

άσχετα βεβαια τι λέω εγώ τα καλύτερα 10 ψηφίστηκαν εδώ

 

http://j.gs/gpP

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

αν και προσκυνω galaxy kai samsung σαν την ericcson δεν υπάρχει

 

άσχετα βεβαια τι λέω εγώ τα καλύτερα 10 ψηφίστηκαν εδώ

 

http://j.gs/gpP

 

sorry αλλα top10 λιστα μουσικων τηλεφωνων χωρις το Ν91 μεσα...ειναι το απειρο fail.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Κατά τη γνώμη μου κανείς δεν φτάνει τη νοκια σε αυτό το θέμα!

Ότι κινητό της νοκια έπιασα στα χέρια μου, είχε ηχεία που ανέσταιναν και νεκρό! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τα μουσικά κινητά ειναι άχρηστα,το απλό καλό mp3 των 25 ευρώ είναι μακράν καλύτερο.
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

Τα μουσικά κινητά ειναι άχρηστα,το απλό καλό mp3 των 25 ευρώ είναι μακράν καλύτερο.

 

Τα φωτογραφικά κινητά επίσης είναι χειρότερα από τις μηχανές ..

Τα gaming κινητά επίσης είναι χειρότερα από τις παιχνιδομηχανές ..

 

Έχεις δει κανέναν να κουβαλάει τσαντάκι με 5 - 6 ηλεκτρικές συσκευές ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μα η ουσία είναι,ότι τα περισσοτέρα προνόμια που έχουν τα κινητά ειναι άχρηστα για την πλειοψηφια του κόσμου.Το ότι τα έχουν κάνει ανάγκη δεν σημαίνει ότι είναι.
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

Μα η ουσία είναι,ότι τα περισσοτέρα προνόμια που έχουν τα κινητά ειναι άχρηστα για την πλειοψηφια του κόσμου.Το ότι τα έχουν κάνει ανάγκη δεν σημαίνει ότι είναι.

 

Μα είναι γεγονός πως η πλειοψηφία του κόσμου δεν χρειάζεται smartphone ...

Προσωπικά είχα το Nokia 5800, δεν θα μπορούσα να φανταστώ κανένα mp3 player που να το ξεπερνούσε σε ήχο και χωρητικότητα, άσε στην άκρη τις άλλες λειτουργίες ... Είμαι σε παραλία με φωτιά, θα βάλω τα ακουστικά μου ή δυνατά μουσική σε κινητό ???? :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

δε πιστευω οτι κανενα mp3 ακομα και των 50 ευρω προσφερει καλυτερο ηχο απο το Ν8 μου και το καθε Ν8, τα οποια εχουν και μεγαφωνο και απειρη χωρητικοτητα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Aν μου λες για μια ειδικη και μονο περιπτωση οπου θες να ακουσεις,μουσικη απο το ηχειο,ε τοτε ενταξει αυτο δεν το κανει το mp3 των 25 ευρω.Ποσες φορες θα θες να ακουσεις μουσικη απο ηχειο?Σχεδον καθε φορα ακους απο τα ακουστικα.Ο ηχος τοτε παιζει ρολο τι ακουστικα εχεις.Αν εχεις ακριβα εχεις καλυτερο ηχο.απλο.Αλλα να εχεις mp3 στο κινητο ειναι μεγαλο μειονεκτιμα,αμα θες να ακους μουσικη,χωρις να σου σπαει τα νευρα για χιλιους δυο λογους.Ενα μεγαλο μειονεκτικα που εχω δει εγω σε τετοια κινητα,ειναι οτι εχουν χαμηλη ενισχυση στον ηχο του αρχειου,δηλαδη οσο δυνατα και να ειναι ενα αρχειο ηχου,θα ακουγεται πιο σιγα απο ενα κοινο mp3,δευτερον οταν σε παιρνουν τηλεφωνο,απλα σταματας στο ακυρο.
HE HAD THE GIFT OF PROPHECY, GAVE GUIDING LIGHT TO ME I KNOW,HE SET MY SPIRIT FREE
Link to comment
Share on other sites

Ενώ αν χρησιμοποιείς "κοινό" mp3 και χτυπήσει το κινητό σου τί θα κάνεις? Θα συνεχίσεις να ακούς μουσική ενώ μιλάς? :rolleyes:

 

Σχετικά με την ένταση και την ποιότητα, υπάρχουν πάρα πολλά κινητά πλέον τα οποία έχουν πολύ καλύτερη ποιότητα από τα κοινά mp3. Για συσκευές των 25 ευρώ θεωρώ ότι δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης! Επίσης τα πλεονεκτήματα που έχει ένα κινητό για να ακούς μουσική είναι περισσότερα. Πολλές συσκευές mp3 δεν έχουν ούτε την βασική επιλογή για χειροκίνητο equaliser ώστε να το ρυθμίζεις όπως θέλεις εσύ. Έχουν κάποια προκαθορισμένα equaliser με τα οποία προσωπικά ποτέ δεν έχω μείνει ευχαριστημένος.

Πέρα από αυτά υπάρχουν λειτουργίες για γρηγορότερη εύρεση τραγουδιών, δημιουργία λίστας και γενικά καλύτερη διαχείριση.

 

Συνηθίζω να μιλάω με hands free στο κινητό, οπότε αν έχω κλήση δεν χρειάζεται να ψάχνω να αλλάξω ακουστικά και να μπερδεύομαι με τα καλώδια. Έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά μουσικής με το μικρόφωνο του hands free. Αν ακούς μουσική από mp3 player πολύ πιθανό να μην ακούς το κινητό που χτυπάει και να χάσεις κλήσεις. Επίσης αν για κάποιο λόγο θέλεις να ακούς μουσική χωρίς να σε ενοχλεί κανένας με κλήσεις κλπ, απλά το βάζεις σε sleep mode.

Link to comment
Share on other sites

Aν μου λες για μια ειδικη και μονο περιπτωση οπου θες να ακουσεις,μουσικη απο το ηχειο,ε τοτε ενταξει αυτο δεν το κανει το mp3 των 25 ευρω.Ποσες φορες θα θες να ακουσεις μουσικη απο ηχειο?Σχεδον καθε φορα ακους απο τα ακουστικα.Ο ηχος τοτε παιζει ρολο τι ακουστικα εχεις.Αν εχεις ακριβα εχεις καλυτερο ηχο.απλο.Αλλα να εχεις mp3 στο κινητο ειναι μεγαλο μειονεκτιμα,αμα θες να ακους μουσικη,χωρις να σου σπαει τα νευρα για χιλιους δυο λογους.Ενα μεγαλο μειονεκτικα που εχω δει εγω σε τετοια κινητα,ειναι οτι εχουν χαμηλη ενισχυση στον ηχο του αρχειου,δηλαδη οσο δυνατα και να ειναι ενα αρχειο ηχου,θα ακουγεται πιο σιγα απο ενα κοινο mp3,δευτερον οταν σε παιρνουν τηλεφωνο,απλα σταματας στο ακυρο.

 

Μεμονωμένη περίπτωση είναι να θες να ακούσεις μουσική από το ηχείο ????? :confused:

Προσωπικά το κάνω τουλάχιστον 4 - 5 φορές την μέρα ... Και προσωπικά, το Xperia Play μου έχει δύο ηχεία με δυνατότερο ήχο από το laptop μου (είναι και το laptop μου που έχει αρκετά αδύναμα ηχεία), έτσι το προτιμώ όταν μαγειρεύω για παράδειγμα ...

 

Γιατί να σου σπάει τα νεύρα το κινητό στο πιο απλό πράγμα που μπορεί να κάνει κινητό του 2004 ???? Τα κινητά έχουν όντως χαμηλότερη ενίσχυση, το λογικό όμως είναι πως το συνηθίζεις, από το να κουβαλάς ένα κινητό και ένα κουβάρι mp3/ακουστικών μαζί σου ... Και όχι μόνο το συνηθίζεις, πρέπει να το συνηθίσεις γιατί δεν κάνεις καλό στα αυτιά σου με τα όρια των mp3 ... Δεύτερον, σιγά το immersion που έχτισε ένα απλό mp3 και σου την σπάει κάθε φορά που σε παίρνουν τηλέφωνο ... Κλείστους και πάρτους μετά ...

 

Δεν είναι όπως είναι τα παιχνίδια, που μπορεί να είσαι απαιτητικός και να θες να βλέπεις γραφικά ή να χεις βάθος παιχνιδιού, ούτε ως φωτογραφική, που η διαφορές από το 2005 είναι χαοτικές, είναι mp3, έχεις δει κανέναν που έχει mp3 να πει "ο ήχος των mp3 κομματιών μου είναι παλιός, θα τα κατεβάσω σε HD !!" ??? :p

Αφού είναι το ίδιο και το αυτό, τίποτα δεν έχει αλλάξει και τα mp3 των 25 ευρώ (ή τα ίδια των 60 ευρώ της Apple) έπρεπε να είχαν φύγει, δε προσφέρουν απολύτως τίποτα παραπάνω και πρέπει να έχεις έννοια για δύο διαφορετικές μπαταρίες χωρίς κανένα όφελος ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Νομίζω μοντέλα της Sony Ericsson όπως το W995 με διπλά ηχεία έχουν τον καλύτερο και δυνατότερο ήχο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...