Jump to content

[Επίσημο] Samsung OmniaLITE (B7300)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πουθενά αλλού διότι ζητάει κωδικό η σελίδα ?

 

ας δώσω μια χείρα βοηθείας

 

http://rapidshare.com/files/429465158/BUCKINGHAM_Downloader_v.2.4.2.exe

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ας δώσω μια χείρα βοηθείας

 

http://rapidshare.com/files/429465158/BUCKINGHAM_Downloader_v.2.4.2.exe

 

 

Ευχαριστώ , άντε να δούμε τώρα οι @@@@@@ πότε θα ανοίξουν το download χωρίς upgrate σε pro-user

Link to comment
Share on other sites

Βήματα:

6. Συνδέστε το κλειστό κινητό στη USB θύρα

7. Πατήστε Detect και μετά (αφού έχει βρεθεί το κινητό επιτυχώς) "Start downloading"

 

 

 

Δεν μου βλέπει τη συσκευή .

 

 

,για να το αναγνωρίσει σωστά, ακολούθησε την εξής διαδικασία:

 

2) Πατάς το Detect και

3) ΜΕΤΑ συνδέεις την (σβησμένη) συσκευή μέσω USB.

 

Αν αλλάξεις την σειρά των βημάτων 2 και 3, το κινητό δεν ανιχνεύεται. Νομίζω ότι εκεί είναι το πρόβλημα.

 

 

Ακριβώς έτσι (σε win7 32bit) .

 

 

Και στην επιλογή lang επιλέγουμε τα Ελληνικά από το αναδυόμενο μενού ώστε να ρυθμιστεί αυτόματα μετά την αναβάθμιση η συσκευή .

 

Μπράβο σε όλους παιδιά , η αναβάθμιση ήταν επιτυχής .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα το omnia lite... αρκετα καλο σε εμφανιση αλλα και σε επιδοση.. μηπως ξερετε αν το popup που εμφανιζει μετα απο την αποστολη μηνυματος που λεει "Message Sent" ειναι η αναφορα; Αν οχι εχει αναφορα το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όχι, δεν είναι η αναφορά παράδοσης. Σε ενημερώνει απλά ότι το μήνυμα έφυγε από τη συσκευή σου και δρομολογείται από τον provider.

 

Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων θα βρεις την επιλογή για ενεργοποίηση της αναφοράς παράδοσης. By default είναι απενεργοποιημένη.

 

Αν δεν θέλεις να εμφανίζεται το message sent πες μου να σε κατευθύνω στο πως θα το απενεργοποιήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι η αναφορά παράδοσης. Σε ενημερώνει απλά ότι το μήνυμα έφυγε από τη συσκευή σου και δρομολογείται από τον provider.

 

Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων θα βρεις την επιλογή για ενεργοποίηση της αναφοράς παράδοσης. By default είναι απενεργοποιημένη.

 

Αν δεν θέλεις να εμφανίζεται το message sent πες μου να σε κατευθύνω στο πως θα το απενεργοποιήσεις.

ευχαριστω πολυ την βρηκα την αναφορα... μηπως θα μπορουσες να μου προτεινεις καποια must προγραμματα για το κινητο; Eπισης ολες μου οι επαφες εμφανιζονται με την μορφη "Contact/1, Jasd/2" κτλ... πως γινεται να φυγουνε τα νουμερα;

Edited by Javier20Javito
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω πολυ την βρηκα την αναφορα... μηπως θα μπορουσες να μου προτεινεις καποια must προγραμματα για το κινητο; Eπισης ολες μου οι επαφες εμφανιζονται με την μορφη "Contact/1, Jasd/2" κτλ... πως γινεται να φυγουνε τα νουμερα;

 

Μήπως τις επαφές σου τις μετέφερες από τη sim στη συσκευή; Αν ναι δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, παρά μόνο χειροκίνητη διόρθωση μιας και sim δυστυχώς έχει απαρχαιωμένες δυνατότητες.

 

Όσον αφορά για προγράμματα, ρίξε μια ματιά στο σχετικό section... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=83

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη σαν καινουριος χρηστης του κινητου εχω πολλες αποριες... :P παρατηρησα πως οταν εχω το κινητο στο αθορυβο δηλαδη μονο με την δονηση δεν μπορω να ακουσω μουσικη; πως γινεται να ειναι στο αθορυβο αλλα να ακουγεται η μουσικη;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συμφορουμίτες, καλημέρα.

Έχω το συγκεκριμένο κινητό εδώ και αρκετούς μήνες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος που έχω ικανοποιητική διάρκεια μπαταρίας και κινητό, το οποίο με 2 λεπτά ομιλίας δεν παίρνει φωτιά (όσοι έχουν χρησιμοποιήσει ακριβότερες συσκευές άλλη εταιρείας, ξέρουν τι εννοώ). Και άλλα πολλά πλεονεκτήματα.

Ωστόσο, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα: η οθόνη έχει μια περίεργη συμπεριφορά. Συγκεκριμένα, όταν πατάω με το δάχτυλο κάπου μία φορά, το αντιλαμβάνεται σαν 3-4. Αυτό είναι φοβερά άβολο στην πληκτρολόγηση του pin και των μηνυμάτων. Με τη γραφίδα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα, αλλά εξακολουθούν να είναι εκνευριστικά, αφού αναγκάζομαι να γυρνάω πίσω και να σβήνω τα διπλοπατημένα γράμματα. Εννοείται ότι έχω κάνει στοίχιση οθόνης αρκετές φορές, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Αν ναι, έχει βρεθεί λύση; (Το σύστημά μου έχει wm 6.5 - Έκδοση 5.2.21856)

Ζητώ συγγνώμη, αν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά όσο κι αν έψαξα, δεν έχω βρει κάτι σχετικό. Παρακαλώ, βοηθήστε!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο έκανε από την αρχή αυτό ή παρουσιάστηκε τελευταία; Έχεις κάνει hard reset να δεις εάν εξακολουθεί το πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες, καλημέρα.

Έχω το συγκεκριμένο κινητό εδώ και αρκετούς μήνες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος που έχω ικανοποιητική διάρκεια μπαταρίας και κινητό, το οποίο με 2 λεπτά ομιλίας δεν παίρνει φωτιά (όσοι έχουν χρησιμοποιήσει ακριβότερες συσκευές άλλη εταιρείας, ξέρουν τι εννοώ). Και άλλα πολλά πλεονεκτήματα.

Ωστόσο, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα: η οθόνη έχει μια περίεργη συμπεριφορά. Συγκεκριμένα, όταν πατάω με το δάχτυλο κάπου μία φορά, το αντιλαμβάνεται σαν 3-4. Αυτό είναι φοβερά άβολο στην πληκτρολόγηση του pin και των μηνυμάτων. Με τη γραφίδα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα, αλλά εξακολουθούν να είναι εκνευριστικά, αφού αναγκάζομαι να γυρνάω πίσω και να σβήνω τα διπλοπατημένα γράμματα. Εννοείται ότι έχω κάνει στοίχιση οθόνης αρκετές φορές, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Αν ναι, έχει βρεθεί λύση; (Το σύστημά μου έχει wm 6.5 - Έκδοση 5.2.21856)

Ζητώ συγγνώμη, αν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά όσο κι αν έψαξα, δεν έχω βρει κάτι σχετικό. Παρακαλώ, βοηθήστε!

 

Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζει και το δικό μου κινητό.

Η οθόνη παρουσιάζει ακριβός την ίδια συμπεριφορά.

Η έκδοση του λειτουργικού είναι ίδια με την δικιά σου και παραθέτω τα παρακάτω στοιχεία συσκευής για περαιτέρω σύγκριση:

PDA: B7300XXIK3

CSC: B7300EURIK2

ΤΗΛ. B7300XXIK1

 

Δεν είναι πρόβλημα που λύνεται με reset και παρουσιάστηκε μετά από περίπου 5 μήνες χρήσης

Edited by ji_ma_kos
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζει και το δικό μου κινητό.

Η οθόνη παρουσιάζει ακριβός την ίδια συμπεριφορά.

Η έκδοση του λειτουργικού είναι ίδια με την δικιά σου και παραθέτω τα παρακάτω στοιχεία συσκευής για περαιτέρω σύγκριση:

PDA: B7300XXIK3

CSC: B7300EURIK2

ΤΗΛ. B7300XXIK1

 

Δεν είναι πρόβλημα που λύνεται μα reset και παρουσιάστηκε μετά από περίπου 5 μήνες χρήσης

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Και σε μένα μάλλον έτσι εκδηλώθηκε. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να κοιτάξω τις επιμέρους πληροφορίες (PDA, CSC κλπ), γιατί δεν το έχω μαζί μου, αλλά κάτι μου λέει ότι οι δύο περιπτώσεις μας έχουν κάτι κοινό. Δεν μπορώ να το συσχετίσω με την εγκατάσταση κάποιου προγράμματος (π.χ. του SPB Mobile Shell), αλλά αν ήταν έτσι από την αρχή, θα το είχα δώσει πίσω. Μάλλον δεν ήταν.

ji_ma_kos, όταν λες ότι δεν είναι πρόβλημα που λύνεται με reset, εννοείς ότι έχεις δοκιμάσει hard reset και δεν έγινε τίποτα; Το ρωτάω, γιατί δεν έχω κάνει ποτέ hard reset σ' αυτό, επειδή έχω πολλά προγράμματα με κωδικούς ενεργοποίησης που θα πρέπει να ξαναπερνάω (spb, slovoed κλπ)και το φοβάμαι να κάνω την ίδια διαδικασία εξ αρχής.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ji_ma_kos, όταν λες ότι δεν είναι πρόβλημα που λύνεται με reset, εννοείς ότι έχεις δοκιμάσει hard reset και δεν έγινε τίποτα; Το ρωτάω, γιατί δεν έχω κάνει ποτέ hard reset σ' αυτό, επειδή έχω πολλά προγράμματα με κωδικούς ενεργοποίησης που θα πρέπει να ξαναπερνάω (spb, slovoed κλπ)και το φοβάμαι να κάνω την ίδια διαδικασία εξ αρχής.

Καμιά ιδέα;

 

Μπορείς να πάρεις ένα backup με το Spb Backup και μετά να κάνεις hard reset για να δεις εάν το πρόβλημα εξακολουθεί. Οποιαδήποτε στιγμή μετά επαναφέρεις το backup σου και η συσκευή θα επανέλθει στην παρούσα κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει hard reset αρκετές φορές και καμία βελτίωση στην προβληματική απόκριση της οθόνης δεν προέκυψε από αυτό.

Για back-up χρησιμοποιώ το πρόγραμμα sprite backup.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ένα backup κάποια στιγμή, να δω πώς θα συμπεριφερθεί, αλλά δεν έχω κανένα από τα προαναφερθέντα προγράμματα και ούτε μπορώ να τα "βρω" αυτή τη στιγμή.

Αφού λοιπόν δεν ήξερα και δεν είχα να κάνω κάτι άλλο, έκανα τα εξής στο περιβάλλον του spb mobile shell: Πάτησα στην αρχική οθόνη κάτω αριστερά "Εκκίνηση", στη νέα οθόνη "Ρυθμίσεις", έπειτα "Spb Mobile Shell" και μετά "Σύστημα". Εκεί, στην επιλογή "Υποστήριξη παρατεταμ. πατήματος" επέλεξα "Ανενεργό". Μου φαίνεται ότι τώρα είναι καλύτερα τα πράγματα. Φίλε ji_ma_kos, δες αν γίνεται κάτι και σε σένα.

Αλλιώς, φίλε athanaso77, υπάρχει περίπτωση να είναι βλάβη του digitizer; Αν ναι, να καλύπτεται άραγε από εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα: η οθόνη έχει μια περίεργη συμπεριφορά. Συγκεκριμένα, όταν πατάω με το δάχτυλο κάπου μία φορά, το αντιλαμβάνεται σαν 3-4. Αυτό είναι φοβερά άβολο στην πληκτρολόγηση του pin και των μηνυμάτων. Με τη γραφίδα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα, αλλά εξακολουθούν να είναι εκνευριστικά, αφού αναγκάζομαι να γυρνάω πίσω και να σβήνω τα διπλοπατημένα γράμματα. Εννοείται ότι έχω κάνει στοίχιση οθόνης αρκετές φορές, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

 

Ακριβώς το ίδιο εκνευριστικό πρόβλημα μου έκανε κι εμένα από την πρώτη μέρα - και εννοείται στους 7 μήνες που το είχα ως πρώτο κινητό, είχα κάνει hard reset. Το είχα "αποδεχθεί" ως resistive τεχνολογίας οθόνη αφής σε ενα midrange κινητό, αλλά τώρα που το θέμα επανέρχεται και αν δεν συμβαίνει σε όλους, μήπως έχουμε πέσει σε προβληματικές συσκευές, οπότε θα άξιζε το ενδεχόμενο να το δούμε στα πλαίσια της εγγύησης??

Δεν θα ήταν άσχημα να αποκτούσε μια τουλάχιστον αξιοπρεπή συμπεριφορά από πρακτικά unusable που είναι σε οτι αφορά εκτεταμένη πληκτρολόγηση, μια που το έχω κρατήσει ως δεύτερο για συγκεκριμένες free καρτοκινητές κλήσεις ομιλίας....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μετά από δύο μέρες χρήσης, βλέπω ότι αυτό που ανέφερα παραπάνω με τη ρύθμιση του spb mobile shell στο παρατεταμένο πάτημα δεν έφερε αποτέλεσμα. Απλώς έτυχε σε κάποια σημεία να μην το κάνει η οθόνη αρχικά και υπέθεσα ότι το πρόβλημα διορθώθηκε. Υποθέτω ότι κάτι έχει πάθει το digitizer και θα ήθελα τα φώτα σας για το αν καλύπτεται από εγγύηση.

Φίλε dbal δε θα συμφωνήσω μαζί σου σχετικά με την ποιότητα των midrange πολυκινητών (όχι μόνο μαζί σου, δηλαδή. Κι ένας φίλος μου το ίδιο μου είπε μόλις πριν από λίγο). Όταν αγόρασα τη συσκευή πουθενά η Samsung δεν έγραφε (π.χ. πάνω στο κουτί) ότι, αν πάρετε αυτό το "φθηνό" κινητό, να ξέρετε ότι σύντομα θα αντιμετωπίσετε προβλήματα. Αν θέλετε κάτι πιο σίγουρο, διαθέστε 400 ευρώ παραπάνω. Άλλωστε στο παρελθόν είχα και ακριβά κινητά και είδα την πραγματική τους αξία! Τι να πω, για τη διάρκεια μπαταρίας ή για το ότι το προτελευταίο wm phone που είχα έπαιρνε φωτιά με κάθε κλήση πάνω από 2 λεπτά; Επιπλέον δεν με γοητεύει καθόλου το να κυκλοφορώ με συσκευή αξίας 700 ή 800 ευρώ (προ επιδότησης) και να κλαίγομαι αν τη γρατζουνίσω ή τη χάσω. Γι' αυτό και με το B7300 ένιωσα πιο άνετα από την πρώτη στιγμή, ωστόσο δεν το κακομεταχειρίστηκα καθόλου, ούτε σε σχέση με το υλικό ούτε σε σχέση με το λογισμικό, γι' αυτό και ανέμενα καλύτερη συμπεριφορά του τηλεφώνου στο πέρασμα του χρόνου. Άλλωστε μού παρουσίασε το πρόβλημα γύρω στο καλοκαίρι, δηλαδή μετά από 4-5 μήνες χρήσης και αυτό δεν νομίζω να είναι "μια ολόκληρη ζωή" για ένα κινητό που είχε αξία 290 ευρώ (προ επιδότησης) όταν το αγόρασα. Να σκεφτούμε ότι ένα απλό κινητό των 60 ευρώ μπορεί να κρατήσει χρόνια. Μήπως είναι το λειτουργικό που κάνει τη διαφορά;

Επιπλέον, αυτή τη στιγμή το HTC Wildfire π.χ. έχει τιμή αντίστοιχη του Β7300 και χαρακτηριστικά πολύ ποιοτικά, από ό,τι φαίνεται από τα κομμάτια που έχουν 3 γνωστοί μου. Φαντάζομαι ότι δεν θα θεωρήσουμε λογικό μετά από 5 μήνες να χαλάσει και σ' αυτό η οθόνη ή κάτι άλλο. Αλλιώς, το ξαναλέω κι ας γίνω κουραστικός, θα ανέμενα ένα sticker πάνω στο κουτί που να λέει: "προσοχή, η οθόνη χαλάει γρήγορα" ή κάτι άλλο σχετικό. Επειδή λοιπόν δεν υπήρχε κάτι τέτοιο, θέλω η οποιαδήποτε εταιρεία να σέβεται τα ωραία λεφτουδάκια που έδωσα (λίγα ή πολλά γι' αυτήν- υπολογίσιμα για μένα) και να με στηρίξει ως προς την εγγύηση και την επισκευή.

Αν έχει κάποιος πληροφορίες για τη διαδικασία ή τις δυνατότητες επισκευής σ' αυτή την περίπτωση, ας δώσει καμιά άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι αλλά θεωρώ καλύτερο το Spb.

 

Φίλε athanaso77, επειδή αποφάσισα να κάνω backup χρησιμοποιώντας το spb που προτείνεις ως πιο πεπειραμένος και να κάνω hard reset, θα μπορούσες να με βοηθήσεις στο εξής;

Έχω τα περισσότερα προγράμματα εγκατεστημένα στην κάρτα μνήμης. Θα πρέπει να επιλέξω full backup για να μπορώ να τα επαναφέρω όπως είναι τώρα; Ή μήπως θα πρέπει να επιλέξω custom και να επιλέξω, εκτός από τα pim data, τα messages κλπ, και τους αντίστοιχους φακέλους στην κάρτα, δηλαδή program files, my documents, windows;

Συγγνώμη αν είναι off-topic, αλλά εντάσσεται στην προσπάθεια να δω πως θα συμπεριφερθεί η συσκευή μετά από ένα hard reset.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό είναι να επαναφέρεις μόνο την pim πληροφορία και όχι ολόκληρο το backup γιατί ενδεχομένως να έχεις πρόβλημα. To spb στην τελευταία του έκδοση υποστηρίζει και rom upgrade αλλά έχουν υπάρξει αναφορές για εμφάνιση προβλημάτων. Προσωπικά όταν πρόκειται να αλλάξω rom επαναφέρω μόνο ότι έχει κρατήσει το pim backup, τίποτε άλλο. Η επιλογή... δική σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
να καλωσορισω κ εγω με την σειρα μου τους νεους αγοραστες στην παρεα κατοχων με το χειροτερο κινητο του κοσμου:) welcome και καλα κουραγια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και χρονια πολλα.

Για φετος τα Χριστουγεννα ευχομαι ο Αη-Βασιλης να μου φερει μυαλο και να μην ξαναπαρω ποτε ξανα οτι εχει σχεση με windows.

Επισης να μην ξαναγορασω συσκευη οπου δεν εχει καταστηματα με service και που οταν πας σε καποιον αντιπροσοπο,χωρις να στο κοιταξει καθολου σου λει οτι πρεπει να παει στο κεντρο επισκευης και θα παρει μεχρι και 2 εβδομαδες.Οταν πας στο κεντρο επισκευης και λες να μην στο κρατησουν αμεσως αλλα ας ριξουν μια ματια οι τεχνικοι μηπως ειναι κατι απλο,οπως πχ η μπαταρια,ενας 2λεπτος ελεγχος,σου λενε οτι αυτο δεν γινεται και να τους παρεις τηλεφωνο σε 2 μερες για να σου πουνε αν ειναι ετοιμο.

Κοληματα τρελα το κινητο,σε φαση οπου μια μερα που δεν μου κολησε το τηλ.καθολου αανησηχησα .

Περαν ομως των κοληματων που ετρωγε και διαφορων μικροπροβληματων οπου τα αναφερετε και εσεις ειχε 3 εβδομαδες τωρα που ενω ειχε γεματη μπαταρια εσβηνε.Μολις το ανοιγα η μπαταρια ειχε παντα πανω απο 50% οποτε δεν ηταν μπαταριας το θεμα.Σκεφτηκα μηπως ηταν το spb που ειχα περασμενο και σκεφτομουνα να κανω 1 φορμαρισμα ,αλλα το ανεβαλα γιατι βαριομουν.Σημερα εσβησε το τηλ και δεν αναβε με τιποτα (90% μπαταρια).Δεν του εχω ουτε μια γρατζουνια,ειναι σε θηκη προστασιας απο την μερα που το πηρα,δεν εχει πεσει ποτε ουτε σταγονα απο νερο επανω του και ειχα και 20ΜΒ ελευθερα στην ram του.

Το εβαλα στον φορτιστη και αναβε ασπρη οθονη και σε λιγοτερο απο 3-4 δευτερολεπτα ξαναεσβηνε και ξανααναβε και επαναλαμβανωτανε αυτο συνεχος(το αφησα απο περιεργεια 1 ωρα).Οταν παταγα για να αναψει εμφανιζε το σημα samsung που βγαζει στην αρχη και μετα ξαναεσβηνε.

Παιρνω τηλεφωνο και παω σε αντιπροσωπο και χωρις καν να το δει μου λεει οτι πρεπει να του το αφησω να το παει στην Smartec (εξουσιοδοτημενο service).

Αποφασισα να το παω εγω για πιο γρηγορα αφου μου ειπε οτι θα ειναι οκ σε περιπου 14 μερες και αν διαβασατε το μηνυμα καταλαβατε.

Δεν ξερω τι επαθε το τηλεφωνο και πιθανον να θελει εργασια σοβαρης φυσεως αλλα με ενοχλησε το γεγονος οτι μια εταιρια σαν την samsung δεν εχει ΔΙΚΟ της τμημα επισκευων και οι συνεργατες της ειναι ουσιαστηκα deliveri προς την εξουσιοδοτημενη εταιρια (δεν πιστευω να φταινε αυτη αφου η αμεση απαντηση του μου εδωσε να καταλαβω οτι αυτες τις εντολες εχουνε)

Επισης σπ[αστικα με το γεγονος οτι η πολιτικη τους ειναι να μην δει ο πελατης κανεναν τεχνικο(τι φοβουνται;;;) και οταν παρακαλεσα να το δουνε τα παιδια ,στην πισω απο την υποδοχη πορτα,μηπως ειναι κατι πολυ απλο οπως ελατωματικη μπαταρια(ποσο θα κανανε 2 λεπτα;;;) αρνηθηκανε ασυζητητη.Ειχαν και την απαιτηση για να παραδωσω το κινητο να δωσω πληρη στοιχεια και μαζι την διευθηνση μου,αλλιος δεν το δεχοντουσαν(εχω προβλημα χαρακτηρα με τις απαιτησεις των εταιριων να ξερουν που μενω,ξερεις το ονομα μου,εχεις το τηλεφωνο μου τι θελεις την διευθηνση μου μηπως θα μου το στειλεις εσυ σπιτι ;;;Δεν ειναι κατι σοβαρο για τους περισοτερους απο εσας αλλα εγω σπαζομαι)

Ειδικα μετα το γενικο σπασιμο που εφαγα με το service μολις το παραλαβω το δινω στην κορη μου να παιζει,και απο εδω και μπρος μονο σοβαρα τηλεφωνα απο σοβαρες εταιριες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και χρονια πολλα.

Για φετος τα Χριστουγεννα ευχομαι ο Αη-Βασιλης να μου φερει μυαλο και να μην ξαναπαρω ποτε ξανα οτι εχει σχεση με windows.

.................

.................

Ειδικα μετα το γενικο σπασιμο που εφαγα με το service μολις το παραλαβω το δινω στην κορη μου να παιζει,και απο εδω και μπρος μονο σοβαρα τηλεφωνα απο σοβαρες εταιριες

 

Δεν ειναι κακο να αναφερεις σε ποιο καταστημα ετυχες αυτη την εξυπηρετηση.Παντως,για να μην εισαι εντελως αδικος με την samsung,το καθε καταστημα εχει δικια του πολιτικη αντιμετωπισης προβληματων και εγγυησης.Αλλα θα το ανοιξουν θα το ψαξουν θα προσπαθησουν να στο διορθωσουν,και αν δεν γινεται τπτ το στελνουν πακετο στην samsung.Αλλα καταατηματα παλι,δεν ασχολουνται καν.Εχει προβλημα κυριε?Πακετο οπως ειναι στην samsung,και μαλιστα σου δινουν εσενα την επιλογη να το πας απο μονος σου,χωρις να παιξουν ρολο μεσαζοντα(για να γλυτωσεις 1-2 μερες απο το πηγαινε ελα καταστημα-αντιπροσωπεια).

 

Οπως και να εχει,εγω το μονο που εχω να σου ευχηθω ολοψυχα ειναι να μην σου λειψουν αμεσα τα 180 ή οσα πληρωσες για την συσκευη,να εχεις μια οικονομικη ανεση να παρεις μια αλλη συσκευη στα χερια σου,να μη πεσει ποτε αυτο το κινητο παλι στα χερια σου επιδιορθωμενο!ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣ!Πιστεψε,θα κλαψεις το αρχικο κεφαλαιο που θα χασεις αν πραγματοποιηθουν οι ευχες μου,ομως θα εχεις κερδισει ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΣΟΥ ΗΡΕΜΙΑ.Σου δινω τον λογο μου,ΔΕΝ ΘΕΣ αυτο το κινητο να επιστραφει σε σενα και να λειτουργει "φυσιολογικα"!!!!!!

 

υγ.Οποιοσδηποτε μου αποδειξει οτι υπαρχει 1)συσκευη ΟΠΟΙΑΔΣΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑΣ που μπορεις να στειλεις ενα ΣΩΣΤΟ sms,πιο αργα απο αυτη την μπακατελα

2)συσκευη που απαιτει περισσοτερα πατηματα πληκτρων,χασιμο χρονου και σπασιμο νευρων,μεχρι να διαβασεις ενα %#@%$#νο sms oλοκληρο 3) μου υποδειξει συσκευη που εχει εστω ΙΣΟ αριθμο bug απο αυτο το ανεκδοτο που το βαπτισαν κινητο....ΕΓΩ ΤΟΝ ΚΕΡΝΑΩ ΠΙΤΟΓΥΡΑ ΣΕ ΣΟΥΒΛΑΤΖΙΔΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥ

Edited by spermnator
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά , και καλώς σας βρήκα :D Είχα πάρει το B7300 το καλοκαίρι από το Πλαίσιο . Καλό κινητό και δεν με είχε προβληματίσει ως τώρα ... Ενώ ήταν φορτισμένο σήμερα το πρωί δεν άνοιγε με την καμία και όταν το βάζω με το usb να φορτίσει ανάβει ως ότου δείξει το εικονίδιο της μπαταρίας και πριν ανάψει το κόκκινο λαμπάκι κλείνει και ξανά πάλι . Είναι πρόβλημα μπαταρίας ή μπορεί να χάλασε ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...