Jump to content

[Επίσημο] Samsung OmniaLITE (B7300)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Btw, εγώ έχω έκδοση Windows 5.2.21887 αλλά δεν θυμάμαι τι είχα αρχικά για να συμπεράνω αν άλλαξε κάτι μετά το update.

Θα μπορούσε βέβαια να μας βοηθήσει κάποιος που έχει το τηλ. στην αρχική κατάστση αγοράς....

Νομίζω ότι η αρχική έκδοση ήταν και πάλι η 5.2.21887, αλλά ούτε κι εγώ την έχω για να επιβεβαιώσω. Κάτι που μου κάνει εντύπωση πάντως είναι ότι οι επίσημες εκδόσεις (μέχρι και την JC2) με τα απλά WM 6.5 έχουν build 21887 και η ανεπίσημη 6.5.5 έχει build 21665. Γίνεται μία βελτιωμένη έκδοση να βασίζεται σε παλαιότερο build; :confused:

 

Το δικό μου είναι τελείως "απείραχτο" και αγορά του Φεβ 2010. Έχουμε λοιπόν και λέμε :

Windows Mobile 6.5 Professional

Λειτουργικό Σύστημα CE 5.2.21856

(Εσωτερική έκδοση 21856.5.0.65)

PDA:B7300XXIK3

CSC:B7300EURIK2

ΤΗΛΕΦΩΝΟ:B7300XXIK1

 

Για ότι άλλο θέλετε, εδώ είμαι

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες προσπαθώ να περάσω το νέο firmware όπως είπε ο φίλος nikgl αλλά δεν μου αναγνωρίζει το κινητό όταν το έχω κλειστό...άλλαξα usb θύρα αλλά τίποτα..χρησιμοποιώ winXP 32bit,καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

 

~Edit~ Το δοκίμασα και στο λάπτοπ με win7 32bit.Εδώ αναγνώρισε το κινητό με activesync αλλά όταν είναι κλειστό δεν βρίσκει το κινητό στο BUCKINGHAM_Downloader_v2.4 όπως στα XP...Σε ποιο mode πρέπει να το έχω σε "activesync" ή σε "μαζική αποθήκευση";

Edited by mojitooc
Link to comment
Share on other sites

mojitooc ,για να το αναγνωρίσει σωστά, ακολούθησε την εξής διαδικασία:

 

1) Επιλέγεις στο BUCKINGHAM τα σωστά αρχεία που θα περάσεις στο κινητό,

2) Πατάς το Detect και

3) ΜΕΤΑ συνδέεις την (σβησμένη) συσκευή μέσω USB.

 

Αν αλλάξεις την σειρά των βημάτων 2 και 3, το κινητό δεν ανιχνεύεται. Νομίζω ότι εκεί είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω αυτην την αναβαθμιση και ολα πήγαν καλα (αφου το κινητο ειχε πεθανει για μια μερα μιας και κολλούσε η αναβαθμηση λόγο win 7 64 bit ,,,, ευτυχως που ολα πήγαν καλα στα 32) . το κινητο είναι πολύ πιο γρηγορο. Να πω μια χαζη αλλαγη που εγινε να μου πειτε και εσεις.... με το παλιο firm οταν κάποιος έπερνε και εγω πατουσα τα 2 πάνω πλαινα κουμπιά αυξομειονόταν η ένταση του κουδουνισματος. τωρα περνα σε σίγαση οποιο και να πατησω..... το εχετε προσεξει αυτο ??? σηκώνει κατι αυτό????
Link to comment
Share on other sites

Την αναβαθμηση με το BUCKINGHAM την εχει δοκιμασει κανεις με windows XP x64? Δουλευει;

Επισης το JC2 αναβαθμιζει σε WIn mobile 6.5.5? Δε καταλαβα...

+++Don't mistake lack of talent for genius+++
Link to comment
Share on other sites

Οχι και στα δύο....αν και για το buckingham δε νομίζω να έχει πρόβλημα.... Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

mojitooc ,για να το αναγνωρίσει σωστά, ακολούθησε την εξής διαδικασία:

 

1) Επιλέγεις στο BUCKINGHAM τα σωστά αρχεία που θα περάσεις στο κινητό,

2) Πατάς το Detect και

3) ΜΕΤΑ συνδέεις την (σβησμένη) συσκευή μέσω USB.

 

Αν αλλάξεις την σειρά των βημάτων 2 και 3, το κινητό δεν ανιχνεύεται. Νομίζω ότι εκεί είναι το πρόβλημα.

 

Καταρχάς ευχαριστώ για την πληροφορία.Στα xp(32bit) δεν έβρισκε την συσκευή μέσω BUCKINGHAM,στα 7 την αναγνώρισε κανονικά.Έπρεπε όταν κλείσω την συσκευή να την συνδέσεις στο pc ενώ εγώ την έκλεινα ενώ ήταν ήδη συνδεδεμένη στο pc.

To κινητό έχει γίνει σαφώς πιο γρήγορο.Το μόνο που με "χαλάει" είναι οι τρεις επιφάνειες.Έχει σχετικά αργή απόκριση όταν αλλάζεις επιφάνεια. :)

Τώρα έχω της εξής εκδόσεις.

PDA:B7300XXJC2

CSC:B7300EURIK2

PHONE:B7300XXJB2

WM: CE 5.2.21887

 

Τι άλλο μπορώ να του περάσω; :p

Link to comment
Share on other sites

Πως θα γινει να κανω και το δικο μου κινητο αναβαθμιση απο αυτο που δινει η samung σε windows 7 64bit..?!

δεν με βλεπει το κινητο με τιποτα...!

ουτε με το Windows mobile device !

 

Θελει τιποτα Drivers να κατεβασω...?!

και απο τις ρυθμισεις κινητου->συνδεση USB και με τσεκαρισμενο το προηγμενησ λειτουργιας δικτυου....και χωρις να το επιλεγω παλι δεν το βλεπει στα win7 64bit!!

 

καμια ιδεα..?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε σε 64βιτ.ετσι την πατησα και εγω και παρολιγο να το πεταξω. για μια μερα το ειχα νεκρο και μεχρι να καταλαβω οτι ηθελε 32 bit για να γινει σωστα κοντεψα να :X:X:X:X
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε σε 64βιτ.ετσι την πατησα και εγω και παρολιγο να το πεταξω. για μια μερα το ειχα νεκρο και μεχρι να καταλαβω οτι ηθελε 32 bit για να γινει σωστα κοντεψα να :X:X:X:X

 

μα το θεμα σε μενα ειναι οτι δεν κανει καθολου συγχρονισμο με τον υπολογιστη...!

δλδ αν το βαλω σε win7 32bit θα γινει δουλεια..?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Οχι και στα δύο....αν και για το buckingham δε νομίζω να έχει πρόβλημα....

 

Οταν λες οχι τι εννοεις; οχι δε τη δοκιμασες η οχι δε λειτουργει;

+++Don't mistake lack of talent for genius+++
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει σε 64bit αν και από οτι περιγράφουν τα παιδιά δεν δουλεύει...

Δεν αναβαθμίζει σε 6.5.5 Windows - και μάλλον πρέπει να το ξεχάσουμε οριστικά πια (όσον αφορά επίσημο update)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα σε μενα ειναι οτι δεν κανει καθολου συγχρονισμο με τον υπολογιστη...!

δλδ αν το βαλω σε win7 32bit θα γινει δουλεια..?!

 

εχεις εγκαταστησει το ΄΄κεντρο συγχρονισμού των Windows mobile΄΄ ??? πρεπει να το εχεις εγκαταστήσει για να το δει.

Link to comment
Share on other sites

εχεις εγκαταστησει το ΄΄κεντρο συγχρονισμού των Windows mobile΄΄ ??? πρεπει να το εχεις εγκαταστήσει για να το δει.

 

Εγω ολα τα εχω κανει...!!

και κατω στην μπαρα εκει που λεει ποιες συσκευες εχεις συνδεσμενες..μου βγαζει το μοντελο του κινητου...!!

αλλα παλι τιποτα...!!

με οποιο προγραμμα και να βαλω με λεει συνδεσε το κινητο......!!

:confused::mad:

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν τα xtras για το gps ενημερώνονται αυτόματα, και αν ναι, με ποιο τρόπο βεβαιωνόμαστε ότι έχει γίνει η ενημέρωση;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνδεθείς στο δίκτυο , το ρυθμίζεις για ενημέρωση αυτόματα αν πας Ρυθμίσεις/γενικές ρυθμίσεις/GPS/XTRA , εκεί θα μπορείς να βλέπεις και αν τα δεδομένα έχουν λήξει καθώς διαρκούν για 6 ημέρες .
Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το microsoft myphone από τα προγράμματα και ενώ έκανε ενημέρωση λογισμικού δεν μπορεί να εγκαταστήσει το .cab βγάζοντας το απλό μήνυμα : η εγκατάσταση δεν έγινε με επιτυχία .

 

Κατέβασα με τον opera το myphone-1.6.2718-wm-pr.cab από http://myphone.microsoft.com/install ώστε να το κάνω εγκατάσταση με τον resco , αλλά πάλι τα ίδια .

Είχε κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα ρυθμίσεις μνήμης /κύριος χώρος αποθήκευσης και όλα τα προγράμματα που είχα εγκατεστημένα ήταν εξαφανισμένα .

Ήθελε το hard reset του .

 

Ας είναι καλά το sprite backup , σε 20 λεπτά το είχα έτοιμο .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μια βοήθεια παίδες...

φίλος πήρε το gt-b7300 απο Αγγλία και χρειάζεται την ελληνική rom γιατι απο αγγλικά πάσχει

 

/edit

τελικά αν δεν το ψάξεις...μόνος δεν...

 

βρέθηκε λύση!!

Edited by lantonios
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

 

 

Πουθενά αλλού διότι ζητάει κωδικό η σελίδα ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...