Jump to content

[Επίσημο] Samsung OmniaLITE (B7300)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!!

Ακόμη δεν έχω κάνει πολλά στο κινητό. Περιμένω να έρθουν η κάρτα μνήμης και οι χάρτες που είχε σαν δώρο το multirama. Απο λάθος δεν τους έστειλαν. Τουλάχιστον το αναγνώρισαν αμέσως και είπαν οτι σε 2-3- μέρες θα έρθουν. Έχει δοκιμάσει κανείς να τους βάλει σε μεγαλύτερη κάρτα μνήμης? Δουλεύουν κανονικά?

Όπως είπα είναι το πρώτο wm κινητό μου. Τα προγράμματα που προτείνατε πως τα περνάω μέσα? Θέλουν εγκατάσταση? Αν είναι εύκολο θα μπορούσε κάποιος να δώσει κάποιο link για να τα κατεβάσω? Μην κατεβάσω τίποτε που δεν κάνει για το κινητό.....

tolis29 η θήκη που βρήκες στην wind θυμάσαι για ποιο κινητό ήταν για να την βρώ πιο γρήγορα?

Ξέρω οτι σας ζαλίζω αλλά δεν θέλω να κάνω καμιά πατάτα με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποια εκδοση του s2u2 προτεινετε γιατι η τελευταια (2.40) μου κολλαει το κινητο:cry:

 

Εγω παντως εχω την 2.34 και δεν εχω κανενα προβλημα...!! :)

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!!

Ακόμη δεν έχω κάνει πολλά στο κινητό. Περιμένω να έρθουν η κάρτα μνήμης και οι χάρτες που είχε σαν δώρο το multirama. Απο λάθος δεν τους έστειλαν. Τουλάχιστον το αναγνώρισαν αμέσως και είπαν οτι σε 2-3- μέρες θα έρθουν. Έχει δοκιμάσει κανείς να τους βάλει σε μεγαλύτερη κάρτα μνήμης? Δουλεύουν κανονικά?

Όπως είπα είναι το πρώτο wm κινητό μου. Τα προγράμματα που προτείνατε πως τα περνάω μέσα? Θέλουν εγκατάσταση? Αν είναι εύκολο θα μπορούσε κάποιος να δώσει κάποιο link για να τα κατεβάσω? Μην κατεβάσω τίποτε που δεν κάνει για το κινητό.....

tolis29 η θήκη που βρήκες στην wind θυμάσαι για ποιο κινητό ήταν για να την βρώ πιο γρήγορα?

Ξέρω οτι σας ζαλίζω αλλά δεν θέλω να κάνω καμιά πατάτα με το κινητό.

 

Τα αρχεια καλυτερα ειναι να τα βρισκεις σε μορφη .cab και τα περνας με copy/paste στο κινητο απο το pc (με συνδεση usb)!

και τα κανεις εγκατασταση μετα μεσα απο το κινητο....!!

 

και να σαι σιγουρος οτι απο την στιγμη που πηρες κινητο με WM θα κανεις πολλα φορματ......!!

γιαυτο οταν βαλεις ολα τα προγραματακια που θες και δεις οτι δουλευει τελεια....τραβαας ενα ολικο μπακαπ....και εισαι οκ...! μετα κανεις οτι θες πειραματα...!!

:):)

Edited by Livas

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tolis,του εχεις βαλει πανω κανενα προγραμμα για το GPS;Αν οχι σκοπευεις και ποιο;

 

Υπάρχουν πολλές επιλογές... iGO8, Destinator7, Genius Driver, Miomap2008, Automapa, Sygic Mobile 10.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το Aytomapa . δεν μου ανοιγει γιατι μου βγαζει μηνυμα για αναλυση 240*400 , πως μπορει να φτιαχτει αυτο ρε παιδια????? ξερει κανεις??????
Link to comment
Share on other sites

KAI τι κανει ακριβως αυτο???? φτιαχνει την αναλυση του automapa στην δικια μας???

σε πια διαδρομη του προγραΜΜΑτος το ριχνουμε??? ετσι χυμα???

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι τα αρχεία μπαίνουν στον φάκελο Automapa Eu.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει για τη συγκεκριμένη ανάλυση, απλά είναι multi-resolution.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και μενα το πρωτο WM κινητο και εχω χαθει στα τοσα ποστ γυρω απο τα ομνια ..αν μπορειτε λιγο τα φωτα σας:

1)Το GPS ενω στην αρχη δουλεψε με το google maps μετα απο λιγο μου εβγαζε οτι δεν βρισκει δεκτη GPS..

Eβαλα το ginius driver που δινουν δωρο αλλα τζιφος με το GPS..

Παιζει κατι στις ρυθμισεις του?

Να περασω αλλη radio και ποια?

2)Ποια εκδοση προτεινετε για το SPB MOB SHELL?

3)To net fr. και το flash player δεν ταχει και πρεπει να τα βαλω εγω?

Ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) Βάλε το GPS Test για να βρει μόνο του τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά χρησιμοποίησε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

 

2) Την τελευταία 3.5.3

 

3) Το netcf3.5 θα πρέπει να το εγκαταστήσεις εσύ. By default έχει το 2.0

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα καποιος που να ξερει τι γινετε με την αναλυση του Automapa υπαρχει . Κριμα γιατι ειναι πολυ καλο πρόγραμμα.

γιατι πρεπει να βαλουμε το netcf 3.5 ????

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

1) Βάλε το GPS Test για να βρει μόνο του τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά χρησιμοποίησε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

 

2) Την τελευταία 3.5.3

 

3) Το netcf3.5 θα πρέπει να το εγκαταστήσεις εσύ. By default έχει το 2.0

 

Eυχαριστω για την γρηγορη ανταποκριση!:happy:θα τα δοκιμασω και βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθαν και οι χάρτες. Είναι το ginius driver deluxe edition. Τι λένε? Είναι αξιόπιστοι? Έβαλα την κάρτα μνήμης 2GB που είχαν οι χάρτες και το gps δούλεψε κανονικά.

Επειδή έχω μια κάρτα μνήμης 8GB που θέλω να βάλω στο κινητό, αντέγραψα τα αρχεία του ginius σ'αυτήν. Όταν πάω να το τρέξω μου βγάζει σφάλμα. Υπάρχει τρόπος να το τρέξω απο την μεγάλη κάρτα μνήμης? Είναι τελείως ανόητο να αλλάζω κάρτες όταν θέλω να δουλέψω το gps.

Για θήκη βρήκα στην wind μια nortonline απο LG KP500/Nokia N76. Είναι 2 χιλιοστά περίπου πιο κοντή αλλά ταιριάζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα πλοήγησης είναι αρκετά αξιόπιστο.

 

Όσον αφορά την κάρτα, το πρόγραμμα δουλεύει σε συγκεκριμένη κάρτα μιας και χρειάζεται το card id για να πιστοποιηθεί. Θα χρειαστεί η ίδια η εταιρία να σου στείλει καινούργιο κωδικό για την καινούργια κάρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπιλαρε γραφει στο μανουαλ των χαρτων οτι δεν αντιγραφεται το προγραμα σε αλλη καρτα για λογους προστασιας.:mad:Μπορεις να μου πεις αναλυτικα στις συνδεσεις του GPS

τις παραμετρους [COM,BAUD] που σου δουλεψε?

ουπς με προλαβε ο mod!

Edited by piros61
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια χαζά είναι που μου σπάνε τα νεύρα. Θα τους πάρω τηλέφωνο απο Δευτέρα μήπως βγάλω άκρη.

piros61

Είναι: θύρα προγράμματος gps: com 7

θύρα υλικού gps: com 9

Baud rate: 4800

Link to comment
Share on other sites

1) Βάλε το GPS Test για να βρει μόνο του τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά χρησιμοποίησε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

Εκανα το gps test και δεν βρηκε θυρα ουτε δουφορο:(Μηπως ν ανεβω στη ταρατσα?

Μηπως να αλλαξω radio?O μπιλαρος ομως τα καταφερε κι ετσι:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν βρίσκω λόγο να αλλάξεις radio. Έβαλες καρφωτά τις τιμές που προτείνονται παραπάνω και δεν κάνει τίποτα; Εν τω μεταξύ μου κάνει εντύπωση που δεν σου έκανε δουλειά το GPS Test, αυτό δεν αποτυγχάνει συνήθως. Σίγουρα έκανες σωστά τη διαδικασία; Έχεις βγει σε ανοιχτό ουρανό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Bγηκα στο μπαλκονι αλλα τζιφος..εβαλα και τις τιμες..Θα δοκιμασω και αυριο σε

καλυτερο σημειο εξω..σαςευχαριστω παιδια καληνυχτα..

Link to comment
Share on other sites

Και θελεις αρκετα προγραματακια για να το κανεις να λειτουργησει το κινητο ωραια και καλα...!

θελεις σιγουρα : Nodata , net framework , flash player . . . . .........................

 

και πολλα αλλα και διαφορα προγραματα για να φερεις το κινητακι στα μετρα σου....!!

 

:):)

 

Έψαξα για το flash player και ψιλομπερδεύτηκα με τις εκδόσεις για windows mobile. Ποιαν έχετε βάλει εσείς ; Την 10.1 ?

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Τον flash player τον κατεβάζουμε απο εδώ?-->http://www.adobe.com/products/flashplayer_pocketpc/

Λέει οτι είναι για Windows Mobile 5 και Pocket PC 2003 devices. Το omnia lite έχει τα 6.5. Να τον κάνω εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα λοιπόν κι εγώ. Κοιτώντας μετά στο Activesync τα "Εργαλεία/Προσθαφαίρεση προγραμμάτων" βλέπω να το περιγράφει ως "Macromedia Flash Player ActiveX". Φαντάζομαι πως αυτό είναι.

Ακολούθως πάω να ανοίξω ένα τυχαίο video στη σελίδα http://www.nooz.gr/sports/germania-kleidose-ton-titlo-i-mpagern (σαν παράδειγμα την αναφέρω) αλλά στο χώρο που υπάρχει το video παρουσιάζεται το απόλυτο κενό. Κάνω κάτι λάθος ; :(

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδια το ομνιάκι για τα λεφτά του τα σπάει!Μιά χαρα τό ginius driver που δινει για το GPS, καλη ποιοτητα κατασκευης,ενα σωρο εφαρμογες, best value for money!

p.s.τη βρηκα την ακρη τελικα με το GPS ευχαριστω για τη βοηθεια:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...