Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

Την τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Στην προσπάθεια να πάρω ένα τηλ. το ξεκλιδώνω και μετα προσπαθώ να μπώ στο μενού και η οθόνη αφής να μην ανταποκρίνεται καθόλου!Εβγαλα την μπατα΄ρία για να κλείσει και στην επανεκίνηση κολλάει οταν πάω να βάλω το pin.Το πρόβλημα αυτο φαίνεται πωσ διορθώνεται οταν προσπαθήσω καμια 10αρια φορές να το ανοίξω ή να το αφήσω πολύ ώρα κλειστό χωρίς μπαταρία.Από την πρώτη φορά αντιμετώπιζα το πρόβλημα της επανεκίνησης στη δεύτερη γραμμή αλλά αυτο τώρα παραπάει!

Έχει τύχει σε κανεναν??Αν ναι, στο service βρηκε ακρη??

Για πρώτη φορά σκέφτομαι να το δώσω και με βαρια καρδια να μην ξαναπάρω samsung ......

αφηστε το γεγονος οτι θα ταλαιπωρηθει ο χριστιανος που θα το πάρει

 

 

προσωπικα το δικο μου ειναι μια χαρα αλλα γιατι αμεσως να το δωσεις αν εχει εγγυηση στειλτω να το δουν

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια προσπαθω να στειλω απο εναν φιλο με το bluetooth κατι τραγουδια στο jet μου αλλα του γραφει το εξης στο κινητο του:Η λειτουργια δεν υποστηριζεται απο την αλλη συσκευη ξερετε τι παιζει;

 

 

κοιταξτε λιγο να ειναι ειναι τα bluetooth ανοιχτα και απο τις δυο συσκευες και να εχετε την επιλογη ανακαλυψη του κινητουνα μπορει να το δει το ενα το αλλο

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω, τα java games που κυκλοφορούν στο ιντερνετ και ειναι αναλυσης 800χ480 pixels, (όπως πχ για το xPERIA X1 που βρήκα αρκετά) παίζουν στο jet? Αν ενδιαφέρεσθε να σας τα στείλω (είναι με ωραία γραφικά), πείτε μου να σας στείλω το Link στο rapidshare να τα τσεκάρετε.. Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω αν το Jet μπορούσε να τα τρέξει... Ευχαριστώ! ;)

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πια και εγώ κάτοχος του κινητού και το φόρουμ μου έλυσε τα χέρια και σας ευχαριστώ. Θέλω να πάρω σκιν... μήπως κάποιος έχει δοκιμάσει κάποιο από τα 2 να μου πει τη γνώμη του?

 

http://cretouch.com/shield-samsung-s8000-p-310.html

 

http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-jet-s8000-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει σβηστει καπιο sms απο τα εισερχομενα πως μπορω να δω πληροφοριες για το ποτε ηρθε ή ποιος το εστειλε ?
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω, τα java games που κυκλοφορούν στο ιντερνετ και ειναι αναλυσης 800χ480 pixels, (όπως πχ για το xPERIA X1 που βρήκα αρκετά) παίζουν στο jet? Αν ενδιαφέρεσθε να σας τα στείλω (είναι με ωραία γραφικά), πείτε μου να σας στείλω το Link στο rapidshare να τα τσεκάρετε.. Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω αν το Jet μπορούσε να τα τρέξει... Ευχαριστώ!

 

 

στειλε αν μπορεις μερικα

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω, τα java games που κυκλοφορούν στο ιντερνετ και ειναι αναλυσης 800χ480 pixels, (όπως πχ για το xPERIA X1 που βρήκα αρκετά) παίζουν στο jet? Αν ενδιαφέρεσθε να σας τα στείλω (είναι με ωραία γραφικά), πείτε μου να σας στείλω το Link στο rapidshare να τα τσεκάρετε.. Θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω αν το Jet μπορούσε να τα τρέξει... Ευχαριστώ! ;)

 

στειλε αν μπορεις μερικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Την τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Στην προσπάθεια να πάρω ένα τηλ. το ξεκλιδώνω και μετα προσπαθώ να μπώ στο μενού και η οθόνη αφής να μην ανταποκρίνεται καθόλου!Εβγαλα την μπατα΄ρία για να κλείσει και στην επανεκίνηση κολλάει οταν πάω να βάλω το pin.Το πρόβλημα αυτο φαίνεται πωσ διορθώνεται οταν προσπαθήσω καμια 10αρια φορές να το ανοίξω ή να το αφήσω πολύ ώρα κλειστό χωρίς μπαταρία.Από την πρώτη φορά αντιμετώπιζα το πρόβλημα της επανεκίνησης στη δεύτερη γραμμή αλλά αυτο τώρα παραπάει!

Έχει τύχει σε κανεναν??Αν ναι, στο service βρηκε ακρη??

Για πρώτη φορά σκέφτομαι να το δώσω και με βαρια καρδια να μην ξαναπάρω samsung ......

αφηστε το γεγονος οτι θα ταλαιπωρηθει ο χριστιανος που θα το πάρει

 

μου εμφανιστηκε και μενα το ιδιο ακριβως πραγμα. οσον αφορα το service πηγα προχθες για τη γνωστη φουσκα και ο αντιπροσωπος μου πε οτι δεν εβλεπε κατι.:mad: ενω του εξηγησα οτι δε φαινεται στο φως παρα μονο σε σκοτεινο περιβαλλον με διαβεβαιωσε οτι λογικα αν στειλω τη συσκευη αθηνα θα τη στειλουν πισω ως νορμαλ και χωρις να αλλαξουν τιποτα!! ετσι αποθαρυνθηκα και δεν του ανεφερα το συγκεκριμενο προβλημα γιατι αντε να το δει με τα ματια του οπως αυτος απαιτουσε...

 

αυτο που θελω να ρωτησω εγω ειναι αν θα επρεπε να παω ο ιδιος στο service της αθηνας μιας και εχουν συναντησει το προβλημα αρκετες φορες και θα με βρει ο δρομος σε καμια 10αρια μερες ή αν θα γινει τουλαχιστον η αντικατασταση της οθονης ακομα και αν το στειλω απο επαρχια

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!σκέφτομαι να αγορασω το s8000 ρώτησα σε κάποια καταστηματα κινητής τηλεφωνίας αλλα δεν το είχαν το εψαξα μέσω ιντερνετ αλλα το βρισκω χωρίς να εχει εγκατεστημένη την ελληνικη γλώσσα....μπορει να με βοηθήσει καποιος;;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!σκέφτομαι να αγορασω το s8000 ρώτησα σε κάποια καταστηματα κινητής τηλεφωνίας αλλα δεν το είχαν το εψαξα μέσω ιντερνετ αλλα το βρισκω χωρίς να εχει εγκατεστημένη την ελληνικη γλώσσα....μπορει να με βοηθήσει καποιος;;

 

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=6082

 

http://www.open365.gr/index.php?target=products&product_id=114844

 

http://media-ram.gr/index.php?target=products&product_id=124713

 

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=a942cdef-f47e-4d13-a8ee-27af9c321e15

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&search_in_description=0&keyword=s8000&x=0&y=0

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πάρα πολυ για τα link!!Επειδή ειμαι καινουργια σε παραγγελειες μεσω ιντερνετ ειναι αξιοπιστες αυτες οι εταιρειες για αγορα του κινιτου απο καποια απο αυτές;;;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πάρα πολυ για τα link!!Επειδή ειμαι καινουργια σε παραγγελειες μεσω ιντερνετ ειναι αξιοπιστες αυτες οι εταιρειες για αγορα του κινιτου απο καποια απο αυτές;;;

 

OPEN365 και 247 ειναι 100% safe!

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πάρα πολυ για τα link!!Επειδή ειμαι καινουργια σε παραγγελειες μεσω ιντερνετ ειναι αξιοπιστες αυτες οι εταιρειες για αγορα του κινιτου απο καποια απο αυτές;;;

 

 

πολλα ευρο κανει εγω το πηρα απο το γερμανο 190 ευρω ρε παιδια και τα ειχε ολα μεσα θηκη δερματινη και τα αλλα παρελκομενα πολλα ειναι 250 και 280 ευρο

 

http://www.skroutz.gr/s/82078/Samsung-S8000-Jet.html πανε εδω αν θες και διαλεξε την τιμη που θες να το παρεις

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω χασει τη μπαλα,ποιο ειναι το καλυτερο ελληνικο firmware? τωρα εχω το s8000XXIG3. το μονο που με χαλαει λιγο ειναι το scrolling στο menu.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ ότι μου παρουσίασε αυτό το πρόβλημα με την οθόνη, να μην ανταποκρίνονται τα πλήκτρα εκεί που πατάω και στο τέλος να μην αποκρίνεται τίποτα και το έδωσα στο Γερμανό να το στείλει Αθήνα (είμαι Πάτρα). Το πιθανότερο μου είπε αντικατάσταση της οθόνης. Να σημειώσω ότι το παρουσίασε 5 μέρες μετά την αναβάθμιση στο τελευταίο firmware. Δε πιστεύω να φταίει αυτό, ίσως ήταν τυχαίο.
Link to comment
Share on other sites

vasika rwtisa sto germano kai mou eipan pws den einai diathesimo opws k se alla magazia kinitis tilefwnias to idio mou eipan.....oso gia to skroutz den vriskw kapoio katastima pou na to exei me elliniko menu

 

 

και εγω οταν ηταν να το παρω ρωτησα παντου γερμανο wind cosmote vodafone και σε αλλα καταστηματα και μου ειπαν δεν υπαρχει και και ειπα να κανω μια ερευνα στα sites τους και το βρηκα στο γερμανο και πηγα και εκανα φασαρια τελικα μου ειπανε κυριε συγνωμη ειχαμε ενα τελευταιο κομματι και δεν το ειδαμε.

http://media-ram.gr/index.php?target=products&product_id=124713

αν δεν εισαι σιγουρη παρε και ενα τηλεφωνω δεν κανει κακο να σιγουρευτης οτι εχει ελληνικο μενου

αν το παρεις καλωριζικο ειναι ενα καλο κινητο τηλεφωνω:D:D:D:D

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω χασει τη μπαλα,ποιο ειναι το καλυτερο ελληνικο firmware? τωρα εχω το s8000XXIG3. το μονο που με χαλαει λιγο ειναι το scrolling στο menu.

 

εγω εχω την S8000XPJA1 εχει και ελληνικα εχει και αυτο που μπορεις να αλλαξεις τα εικονιδια σειρα και ειναι μια χαρα κανενα προβλημα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

και εγω οταν ηταν να το παρω ρωτησα παντου γερμανο wind cosmote vodafone και σε αλλα καταστηματα και μου ειπαν δεν υπαρχει και και ειπα να κανω μια ερευνα στα sites τους και το βρηκα στο γερμανο και πηγα και εκανα φασαρια τελικα μου ειπανε κυριε συγνωμη ειχαμε ενα τελευταιο κομματι και δεν το ειδαμε.

http://media-ram.gr/index.php?target=products&product_id=124713

αν δεν εισαι σιγουρη παρε και ενα τηλεφωνω δεν κανει κακο να σιγουρευτης οτι εχει ελληνικο μενου

αν το παρεις καλωριζικο ειναι ενα καλο κινητο τηλεφωνω:D:D:D:D

ευχαριστώ πολύ panos314 αλλα μια τελευταια ερωτηση πριν πόσο καιρο πήρες το κινητο σου; μηπως σταματησαν τα το φερνουν τα καταστημάτα και το ψαχνω αδικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει το s8000 jet πάνω από ένα μήνα και προσπαθώ να περάσω χάρτες για περιήγηση στο GPS αλλά τίποτα. Το έχω πάρει από τον Γερμανό στην Καλαμάτα αλλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Έχω κατεβάσει στον υπολογιστή το ROUTE 66 Sync και προσπαθώ να το περάσω στο κινητό αλλά ενώ έχω κάνει την σύνδεση του τηλεφώνου κανονικά και δίνω μεταφορά, νου βγάζει ότι η σύνδεση δεν είναι κανονική και να πατήσω στο τηλέφωνο "μαζική μεταφορά", στο τηλέφωνο όμως δεν υπάρχει τέτοια εντολή. Τι συμβαίνει; Edited by sopa
Link to comment
Share on other sites

το χω δει και σε αλλα κινητα οχι μονο στο jet και ναι εκτος απο το ψυχολογικο δεν εχει αλλες επιπτωσεις

 

είσαι σίγουρος οτι δεν έχει άλλες επιπτώσεις? σε ρωτάω γιατί στο δικό μου Jet επί παραδείγματι, κάθε φορά που εμφανίζεται η φούσκα, σταματάει να αποκρίνεται η οθόνη αλλα και τα κουμπια..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω θα βρειτε πολλα παιχνιδια για το jet.wapday.com μπειτε απο το κινητο, κλικ στο Games, διαλεξτε την σαμυ ,μετα την αναλυση και διαλεξτε παιχνιδι .να πω εδω οτι εχει πολλα παιχνιδια για το s8500 ομως στο δικο μου jet παιζουν κανονικα και πολλα απο αυτα εχουν ελληνικα στο μενου τους.εχω κατεβασει και απο SE και τα παιζει και αυτα. πιστευω να βοηθησα αυτους που ψαχνουν Games για jet. Edited by epi_kritikos
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...