Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνω απολυτα για το send money και οχι request,αλλα μηπως για τυπικους λογους να βγει ο οδηγος στο ποστ 1?

σωστος ρε φιλε, δεν υπαρχει πιο ευκολο απο το να πατησεις ενα send και αμεσως ο αλλος εχει τα χρηματα στο balance, ουτε accept ουτε τιποτα απο τα μπες βαζε καρτες πληρωνε και μετα μου τα δεσμευσε γτ ετσι γτ αλλιως. εχω ζητησει μεσα απο post να παρεμβει ενας mod ή oper αλλα δυστυχως.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Μπραβο ελληναρα ετσι!!! ουτε να ειμαστε σωστοι και νομιμοι ουτε τιποτα, τι μας νοιαζει τωρα? εμεις την δουλεια μας να κανουμε...σελιδες τωρα αναλυουμε και βοηθαμε οσους "σωστους" θελουν να κανουν κατι σωστα στο paypal και μαλιστα να το διαδωσουμε, send money φιλε μου ειναι το σωστο και δυο λογαριασμους, αλλιως φαινεσαι σαν πωλητης και μπορει να στα δεσμευσει κανα 20ημερο ή να λαβεις κανα mail ενημερωτικο οτι κανεις ασυνηθιστη χρηση του paypal, λαμβανεις δλδ πολλα χρηματα οποτε κατι βρωμαει μ σενα. Θελω να δω τι θα πεις στον φιλο που το αναλυεις να κανει request αν του δεσμευσει τα χρηματα, πλακα θα εχετε και οι δυο σας οταν θα μας ζητατε βοηθεια στο τι κανουμε τωρα.!!! Η δυνη που αναλυεις ειναι εντελως λαθος, μαθε να χρησιμοποιεις το paypal, διαβασε τους ορους που αποδεχθηκες στην αρχη και μετα συμβουλευε αλλους.

Όπως έγραψα ποιο πάνω διαβάζω εδω και 40 σελίδες οπότε...

 

1ον δεν πρόκειται να χρησιμοποιούσα αυτον τον τρόπο

2ον δεν υπάρχει περίπτωση να ζητήσω βοήθεια... θεωρώ οτι έχουν απαντηθεί όλα εδω και πολλάάάάάά post...

 

Εγω άλλα ήθελα να πω...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το send money αλλά τρώω πόρτα: We're sorry, but we can't send your payment right now.
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το send money αλλά τρώω πόρτα: We're sorry, but we can't send your payment right now.

ποια καρτα? ποια τραπεζα? τι ποσο? τα στελνεις σε εσενα? σε αλλον?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα λεφτά στον νέο λογαριασμό που έφτιαξα, αλλά όταν πάω να πληρώσω στο Vickmall μέσο paypal balance μου λέει να προσθέσω πιστωτική http://i.imgur.com/gkZ2Lkf.png

 

Πώς πήρατε ρε παιδιά εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν επαρκούν τα χρήματα του balance.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα νομιζω σε ενα ποστ μερικές σελίδες πιο πίσω αλλά ρωταω για να επιβεβαιώσω γιατί μου φαίνεται παράξενο. Το balance που έχουμε στο paypal δεν μπορούμε λόγω cc να το τραβήξουμε στον τραπεζικό μας λογαριασμό ολοκληρο η μέρος αυτου (withdraw);
Link to comment
Share on other sites

Δεν επαρκούν τα χρήματα του balance.

 

Αφού ακριβώς τα έχω http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

157€ balance έχω

Link to comment
Share on other sites

Πάντα βάζεις μερικά € παραπάνω για ασφάλεια. Για ισοτιμίες νομισμάτων μιλάμε.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σε δολάρια πόσα έχεις ; Μήπως ξεχνάς την προμήθεια του Paypal στην αλλαγή συναλάγματος ;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, πήγα στον 2ο λογαριασμό και άλλαξα το νόμισμα και έχω $170.68 USD ενώ το κινητό κοστίζει $174.99

 

Πείτε λίγο πόσα να στείλω από τον άλλο λογαριασμό για να μην κάνω άλλη γκάφα.

Link to comment
Share on other sites

ποια καρτα? ποια τραπεζα? τι ποσο? τα στελνεις σε εσενα? σε αλλον?

 

από 2ο λογαριασμό paypal σε άλλη χώρα send money to family με πιστωτική alpha...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, πήγα στον 2ο λογαριασμό και άλλαξα το νόμισμα και έχω $170.68 USD ενώ το κινητό κοστίζει $174.99

 

Πείτε λίγο πόσα να στείλω από τον άλλο λογαριασμό για να μην κάνω άλλη γκάφα.

Βάλε 10 δολάρια και είσαι εντάξει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα νομιζω σε ενα ποστ μερικές σελίδες πιο πίσω αλλά ρωταω για να επιβεβαιώσω γιατί μου φαίνεται παράξενο. Το balance που έχουμε στο paypal δεν μπορούμε λόγω cc να το τραβήξουμε στον τραπεζικό μας λογαριασμό ολοκληρο η μέρος αυτου (withdraw);

 

οχι φιλε μου ΔΕΝ μπορεις. Ακριβως λογο CC.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από 2ο λογαριασμό paypal σε άλλη χώρα send money to family με πιστωτική alpha...

Το αλλη χωρα ισως παιζει ρολο και η καρτα που ειναι alpha, δυσκολη τραπεζα. Καποιο αλλο μελος εδω που να εστειλε χρηματα στο balance σε λογαριασμο paypal αλλης χωρας να επιβεβαιωσει?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου ΔΕΝ μπορεις. Ακριβως λογο CC.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Thanks! Παράξενο πάντως αυτό γιατί τα λεφτά μπαίνουν στην χώρα με το withdraw, που αυτό είναι γενικά το ζητούμενο στην κατάσταση της χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα άλλα 10$ και πατάω να ολοκληρώσω την αγορά και μου βγάζει αυτό http://i.imgur.com/yy9tUaF.png Τι είναι αυτό;

 

Δεν βλέπω να αγοράζω :mad:

Edited by Sherlock_7
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Παράξενο πάντως αυτό γιατί τα λεφτά μπαίνουν στην χώρα με το withdraw, που αυτό είναι γενικά το ζητούμενο στην κατάσταση της χώρας.

Mε paypal δεν μπορεις να φερεις λεφτα στην χωρα, δεν το εχουμε μπλοκαρει εμεις, τo paypal μας ριχνει ακυρο. Εδω δεν σ αφηνει να προσθεσεις bank account πλεον, μονο πιστωτικες-χρεωστικες, ευτυχως.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πάντα βάζεις μερικά € παραπάνω για ασφάλεια. Για ισοτιμίες νομισμάτων μιλάμε.

σωστοτατος! δεν τα βαζουμε ακριβως!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σωστος ρε φιλε, δεν υπαρχει πιο ευκολο απο το να πατησεις ενα send και αμεσως ο αλλος εχει τα χρηματα στο balance, ουτε accept ουτε τιποτα απο τα μπες βαζε καρτες πληρωνε και μετα μου τα δεσμευσε γτ ετσι γτ αλλιως. εχω ζητησει μεσα απο post να παρεμβει ενας mod ή oper αλλα δυστυχως.

και ετσι πρεπει να ειναι ;)

παντως με λιγο προσεκτικο διαβασμα εδω μεσα,εβγαλα ακρη!

θελει λιγο υπομονη,:lol:

thanks παιδια :D

Link to comment
Share on other sites

Mε paypal δεν μπορεις να φερεις λεφτα στην χωρα, δεν το εχουμε μπλοκαρει εμεις, τo paypal μας ριχνει ακυρο. Εδω δεν σ αφηνει να προσθεσεις bank account πλεον, μονο πιστωτικες-χρεωστικες, ευτυχως.

 

Μονο εμένα με φαίνεται λίγο παρανομο αυτό να έχει μπλοκάρει τα λεφτά μας απο το να τα παρουμε; Αλλα τις " τρυπες " για να φορτωνουμε το balance και να παίρνει και την προμήθεια του δεν τις μπλοκάρει. Τελοσπαντων...

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν μπλοκάρει το Paypal το να πάρεις τα λεφτά σου . Κανονικά κατεβάζει σε Ελληνική τράπεζα . Στο Ανέβασμα είναι το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν μπλοκάρει το Paypal το να πάρεις τα λεφτά σου . Κανονικά κατεβάζει σε Ελληνική τράπεζα . Στο Ανέβασμα είναι το πρόβλημα.

δοκιμασες?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Χτες σπαζοκεφαλιασα λιγακι... Οποτε ας με βοηθησει καποιος να καταλαβω τι παιχτηκε! Κ αν υπαρχει κ λυση σε αυτο που περιγραφω θα ημουν ευγνωμων.

 

Εχω λογ. PP με συνδεδεμενο αριθμο λογαριασμού, οχι καρτα. Μεσα εχω balance 1,67$ δολλαρια κ σεταρισμενο σαν primary νομισμα.

Κ παω να το "διωξω" ως εχει (δλδ δολλαρια) σε friends&family κ μου ζηταει να περασω καρτα κ να κανει τη μεταφορά.

Λεω οκ, ας περασω μονο καρτα, το κανω, ολα κομπλέ.

Παω να κανω απο την αρχη τη μεταφορά με τα ιδια βηματα κ μου ζηταει να χρεωσει την καρτα κ οχι το balance. Γιατι;;;;

Μετα μου βγαλε κ κατι μηνυματα τυπου error, περιμενετε κτλ... Κ το παρατησα.

Το μονο που εκανα ηταν να κανω primary τις λιρες ..

 

{Ο λογος που ηθελα να ξεφορτωθω το balance σε δολλαρια ειναι γιατι θα λαβω καποια χρηματα απο πωλησεις σε λιρες κ θελω primary τις λιρες ωστε να τις στειλω απευθειας στον αγγλικό μου λογαριασμό .. (Δεν μπορω ομως να τον συνδεσω σε αυτη τη φαση για να αποφυγω ολο αυτο το περα δωθε, μεγαλη ιστορια, anyways). }

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Mε paypal δεν μπορεις να φερεις λεφτα στην χωρα, δεν το εχουμε μπλοκαρει εμεις, τo paypal μας ριχνει ακυρο. Εδω δεν σ αφηνει να προσθεσεις bank account πλεον, μονο πιστωτικες-χρεωστικες, ευτυχως.

 

Αν δεν γνωρίζεις κάτι καλύτερα να μη μιλάμε, γιατί παραπληροφορούμε και παίζουμε χαλασμένο τηλέφωνο. Λεφτά ΑΠΟ Paypal προς ελληνική τράπεζα έρχονται από την πρώτη στιγμή ΧΩΡΙΣ πρόβλημα. Το κράτος ΘΕΛΕΙ να φέρεις λεφτά πίσω, σιγά μη στα μπλόκαρε!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, στο paypal είχα στείλει χρήματα 2 φορές 1 τον Αύγουστο και 1 τον Σεπτέμβριο με request money (πριν ακομα μαθω για το send money), την 2η φορα ειχα στειλει 40 δολαρια, μεσα στο Paypal λεει ξεχωριστα καπου σε ευρω και ξεχωριστα σε δολαρια αλλα πανω πανω τα δειχνει ολα μαζι, υπαρχει προβλημα που μερικα χρηματα ειναι δολαρια ή αμα κανω αγορα σαν συνολο θα τα δει ευρω? γιατι συνολο ειναι 110 κατι ευρω, ή πρέπει να κάνω κάποια κίνηση να κάνω τα δολάρια σε ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, στο paypal είχα στείλει χρήματα 2 φορές 1 τον Αύγουστο και 1 τον Σεπτέμβριο με request money (πριν ακομα μαθω για το send money), την 2η φορα ειχα στειλει 40 δολαρια, μεσα στο Paypal λεει ξεχωριστα καπου σε ευρω και ξεχωριστα σε δολαρια αλλα πανω πανω τα δειχνει ολα μαζι, υπαρχει προβλημα που μερικα χρηματα ειναι δολαρια ή αμα κανω αγορα σαν συνολο θα τα δει ευρω? γιατι συνολο ειναι 110 κατι ευρω, ή πρέπει να κάνω κάποια κίνηση να κάνω τα δολάρια σε ευρώ?

Οι αγορές γίνονται στο νόμισμα που έχεις δηλώσει ως primary. Για παράδειγμα, αν το primary είναι σε €, και αγοράσεις σε $, τα λεφτά που έχεις σε € θα μετατρέπονται σε $ με βάση την ισοτιμία του PayPal.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...