Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε περιπτώσεις site όπως το PAYPAL, έτσι και αρχίσεις τις λαμογιές, τότε πιο πολύ φασαρία θα γίνεται χωρίς λόγο, παρά θα κάνεις τη δουλειά σου εύκολα και γρήγορα.

Πάντως για όποιον έχει κάποιο προβληματισμό, κακώς.Δεν είναι τυχαίο που στηρίζονται εκεί εκατομ ιδιώτες και εταιρείες για συναλλαγές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτώσεις site όπως το PAYPAL, έτσι και αρχίσεις τις λαμογιές, τότε πιο πολύ φασαρία θα γίνεται χωρίς λόγο, παρά θα κάνεις τη δουλειά σου εύκολα και γρήγορα.

Πάντως για όποιον έχει κάποιο προβληματισμό, κακώς.Δεν είναι τυχαίο που στηρίζονται εκεί εκατομ ιδιώτες και εταιρείες για συναλλαγές.

 

Με αφορμή αυτό να πω ότι εγω άνοιξα ενα λογαριασμό στο ebay-paypal σύνδεσα την κάρτα μου και έκτοτε δεν ξανά ασχολήθηκα και δεν αντιμετώπισα ποτέ κανένα πρόβλημα.

Οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες και προσφέρουν απίστευτες υπηρεσίες (μοναδικές θα έλεγα) στους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρω λεφτά μέσω τράπεζας με κατάθεση στο account μου πρέπει να είμαι verified. θέλω να καταθέσω χρήματα για να μεταφερθούν στο λογαριασμό μου. Άμα κάνω top ub bank account γίνομαι verified ή η μόνη λύση είναι η πιστωτική;
Link to comment
Share on other sites

Το verified αναφερεται στο ότι η κάρτα που χρεώνεται πραγματικά σου ανοίκει.Όταν κάνεις κατάθεση στο λογαριασμό σου στο paypal τα χρήματα τα έχεις στο χέρι οπότε δεν υπάρχει λόγος να γίνεις verified.Που το είδες ότι πρέπει να είσαι verified για να κάνεις κατάθεση στο λογαριασμό σου;Απλά πρέπει να δηλώσεις τα στοιχεία σου ακριβώς όπως τα έχεις στο paypal

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το verified αναφερεται στο ότι η κάρτα που χρεώνεται πραγματικά σου ανοίκει.Όταν κάνεις κατάθεση στο λογαριασμό σου στο paypal τα χρήματα τα έχεις στο χέρι οπότε δεν υπάρχει λόγος να γίνεις verified.Που το είδες ότι πρέπει να είσαι verified για να κάνεις κατάθεση στο λογαριασμό σου;Απλά πρέπει να δηλώσεις τα στοιχεία σου ακριβώς όπως τα έχεις στο paypal

 

Thanks a lot.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θελω να αγορασω εναν υπολογιστη απο ebay. Εχει κοντα στα 1300 ε . O λογαριασμος μου στο paypal ειναι personal θα μπορω να κανω την αγορα η θελει να τον καω premium?

Καταλαθος τον εκανα premium γιατι καποιος μου ειπε οτι πρεπει να ειναι premium μπορω να τον επαναφερω σε personal ?

Αν ειναι premium χρεωνομαι περισσοτερο οταν πληρωνω κατι?

Link to comment
Share on other sites

για να βρω τον 4ψηφιο για το confirm you card, πρεπει να περιμενω να εκδοθει απο την τραπεζα αντιγραφο κινησης(δηλαδη τον αλλον μηνα);

αλλος τροπος υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

για να βρω τον 4ψηφιο για το confirm you card, πρεπει να περιμενω να εκδοθει απο την τραπεζα αντιγραφο κινησης(δηλαδη τον αλλον μηνα);

αλλος τροπος υπαρχει;

 

Υπάρχει αυτός http://www.imageshack.gr/files/y2tw736v28fun6quit21.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τον άλλο μήνα?

Στο paypal λέει οτι κάνει 3-4 μέρες.. και όντως τόσο κάνει. Μπορείς είτε να περάσεις από την τράπεζα να ζητήσεις την κίνηση του λογαριασμού σου, είτε να το δεις μέσω e-banking αν έχεις, είτε μέσω τηλ όπως είπε και ο nikos_kallithea.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω χρήματα στο paypal μου για κάτι επείγον. Δεν έχω πιστωτική και η μόνη μου επιλογή είαι η τραπεζική μεταφορά. Άμα πάω στην Bank of america αυτό που πρέπει να κάνω είναι να στείλω μια πληρωμή στην paypal με το ποσό που θέλω ή θα πρέπει να ανοίξω λογαριασμό;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στην Κύπρου και σε 5 λεπτά έχεις βγάλει προπληρωμένη κάρτα.Σήμερα μετά τις 8 θα μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις,ανοίγεις λογαριασμό στο paypal και τελείωσες.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στην Κύπρου και σε 5 λεπτά έχεις βγάλει προπληρωμένη κάρτα.Σήμερα μετά τις 8 θα μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις,ανοίγεις λογαριασμό στο paypal και τελείωσες.

 

Eίμαι ανήλικος και για να βγάλω χρεωστική πρώτα χρειάζομαι ΑΦΜ. Για ΑΦΜ χρειάζομαι υπογραφή του πατέρα μου που έχω να τον δω 2 χρόνια. Είναι μεγάλη ανάγκη να σταλούν αυτά τα λεφτά και φαίνεται ως η μόνη μου λύση.

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι κάνω αγορά μέσω ebay. Πληρώνω με paypal. Ο πωλητής δεν μου στέλνει το αντικείμενο (ή ας πούμε μου στέλνει ένα σακί με πατάτες).

Τι μπορώ να κάνω (εκτός από το να διαβάσω 50 σελίδες thread που σίγουρα έχει απαντηθεί);

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι κάνω αγορά μέσω ebay. Πληρώνω με paypal. Ο πωλητής δεν μου στέλνει το αντικείμενο (ή ας πούμε μου στέλνει ένα σακί με πατάτες).

 

 

 

Τι μπορώ να κάνω (εκτός από το να διαβάσω 50 σελίδες thread που σίγουρα έχει απαντηθεί);

 

κανεις dispute στο paypal οτι δεν ηρθε το σωστο αντικειμενο η δεν ηρθε καθολου και αναλαμβανει να λυσει το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ασχετο λιγο αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη στον υπολογιστη μου προσπαθωντας να μπω στο paypal να κανω ελεγχο στον λογαριασμο μου (δεν χω μπει παλι απο τον υπολογιστη αυτο στο paypal) τοσο ο ΙΕ .οσο και ο Firefox δεν συνδεεται στο site και μου απαντα οπως πιο κατω ο firefox.Το εχει αντιμετωπισει αλλος αυτο,δεδομενου οτι απο το pda μπαινω κανονικα και εχω απενεργοποιησει το firewall.

Καμμια ιδεα υπαρχει γιατι πρεπει να κλεισω κατι συναλλαγες ;

εχω win xp

 

FIREFOX

 

Υπέρβαση ορίου χρόνου της σύνδεσης

 

Λήξη προθεσμίας ενέργειας κατά την προσπάθεια σύνδεσης σε http://www.paypal.com.

* Η σελίδα μπορεί να είναι προσωρινά μη διαθέσιμη ή πολύ απασχολημένη. Προσπαθήστε ξανά σε λίγο.

* Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμία σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας στο δίκτυο.

* Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ασχετο λιγο αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη στον υπολογιστη μου προσπαθωντας να μπω στο paypal να κανω ελεγχο στον λογαριασμο μου (δεν χω μπει παλι απο τον υπολογιστη αυτο στο paypal) τοσο ο ΙΕ .οσο και ο Firefox δεν συνδεεται στο site και μου απαντα οπως πιο κατω ο firefox.Το εχει αντιμετωπισει αλλος αυτο,δεδομενου οτι απο το pda μπαινω κανονικα και εχω απενεργοποιησει το firewall.

Καμμια ιδεα υπαρχει γιατι πρεπει να κλεισω κατι συναλλαγες ;

εχω win xp

 

FIREFOX

 

Υπέρβαση ορίου χρόνου της σύνδεσης

 

Λήξη προθεσμίας ενέργειας κατά την προσπάθεια σύνδεσης σε http://www.paypal.com.

* Η σελίδα μπορεί να είναι προσωρινά μη διαθέσιμη ή πολύ απασχολημένη. Προσπαθήστε ξανά σε λίγο.

* Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμία σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας στο δίκτυο.

* Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό.

Σε XP και σε Win7 μια χαρά μπαίνει και με τους 2 browser.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ασχετο λιγο αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη στον υπολογιστη μου προσπαθωντας να μπω στο paypal να κανω ελεγχο στον λογαριασμο μου (δεν χω μπει παλι απο τον υπολογιστη αυτο στο paypal) τοσο ο ΙΕ .οσο και ο Firefox δεν συνδεεται στο site και μου απαντα οπως πιο κατω ο firefox.Το εχει αντιμετωπισει αλλος αυτο,δεδομενου οτι απο το pda μπαινω κανονικα και εχω απενεργοποιησει το firewall.

Καμμια ιδεα υπαρχει γιατι πρεπει να κλεισω κατι συναλλαγες ;

εχω win xp

 

FIREFOX

 

Υπέρβαση ορίου χρόνου της σύνδεσης

 

Λήξη προθεσμίας ενέργειας κατά την προσπάθεια σύνδεσης σε http://www.paypal.com.

* Η σελίδα μπορεί να είναι προσωρινά μη διαθέσιμη ή πολύ απασχολημένη. Προσπαθήστε ξανά σε λίγο.

* Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμία σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας στο δίκτυο.

* Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό.

 

Ή το firewall είναι ή το ποιο πιθανόν εχεις πολύ αργή σύνδεση, οποτε μέχρι να ανταλλάξει τα κριτήρια κάνει timeout.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! θελω να κανω και εγω καποιες ερωτησεισ.

1.Εχω μια χρεωστικη απο τη eurobank (visa) αλλα δεν την εχω ενεργοποιησει, ξερει κανεις πως μπορω να την ενεργοποιησω και που θα βρω τον κωδικο(στο ατμ μου ζηταει pin αλλα δεν μου εχουν δωσει τπτ).

2.Η καρτα που εχω δεν ειναι συνδεμενη με καποιο βιβλιαριο της eurobank, αλλα θελω να πουλησω καποια πραγματα στο ebay και να πληρωθω μεσω paypal.

Αυτο μπορω να το κανω με τη κξαρτα που εχω, και αν ναι πως βγαζω τα χρηματα (η χρεωση για να πουλησεις στο ebay και να πληρωθεις μεσω paypal ποσο ειναι?)

Αν δεν μπορω να πληρωθω με τη καρτα που εχω, τι καρτα πρεπει να παρω ωστε να μπορω?

www.e-offer.gr Οι καλύτερες προσφορές, και προτάσεις-συμβουλές αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οταν θελουμε να αγορασουμε κατι απο Αγγλια...

επειδη θα ειναι το ποσο περιπου 400 ευρω,και θα μετατρεψει το paypal την ισοτιμια εις βαρος της τσεπης μου,υπαρχει τροπος να ρυθμισω απο την τραπεζα μου να τραβηξει κατευθειαν το ποσο σε λιρες?ή να κανει τη μετατροπη η τραπεζα μου..

Link to comment
Share on other sites

οταν θελουμε να αγορασουμε κατι απο Αγγλια...

επειδη θα ειναι το ποσο περιπου 400 ευρω,και θα μετατρεψει το paypal την ισοτιμια εις βαρος της τσεπης μου,υπαρχει τροπος να ρυθμισω απο την τραπεζα μου να τραβηξει κατευθειαν το ποσο σε λιρες?ή να κανει τη μετατροπη η τραπεζα μου..

 

οχι, κανει αυτο την μετατροπη και πληρωνεις σε ευρω .

εκτος και πληρωσεις με πιστωτικη και γινει η μετατροπη απο την τραπεζα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις εκανα λογαριασμο στ paypal. δν εχω καταλαβει πολλα ειναι η αληθεια, το θελω για να μ στελνουν χρηματα κ οχι να στελνω. μου ζηταει στ site που θελω το paypal id μου ή το email, αυτα που τ βρισκω? δν μπορω να καταλαβω ποια ειναι.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις εκανα λογαριασμο στ paypal. δν εχω καταλαβει πολλα ειναι η αληθεια, το θελω για να μ στελνουν χρηματα κ οχι να στελνω. μου ζηταει στ site που θελω το paypal id μου ή το email, αυτα που τ βρισκω? δν μπορω να καταλαβω ποια ειναι.

ευχαριστω

Καλά το email σου που δήλωσες θα το γνωρίζεις πιστέυω.

Το paypal id θα είναι το username που γράφτηκες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά το email σου που δήλωσες θα το γνωρίζεις πιστέυω.

Το paypal id θα είναι το username που γράφτηκες.

 

To email, το username και το userid για το paypal είναι ενα και το αυτό ο κάθε ένας το λέει όπως νομίζει.

 

Εσύ δίνει μόνο το email σου και εκεί σου καταθέτει ο άλλος τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. απλα σε ενα site μ ελεγε να βαλω το paypal id μου κ οταν προσπαθουσα να γραψω το email μ δν με αφηνε να γραψω παραπανω απο 5-6 χαρακτηρες.

μαλλον θα ειχε προβλημα το site?

κατι ακομη.δν εχω κανει register πιστωτικη. οταν θα μου στειλουν καποια χρηματα στο paypal πως θα μπορεσω να τα παρω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...