Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν, έχεις 3G από Vodafone, έτσι;

Σου βγάζει Slide for emergency? Αν ναι, πρέπει να το συνδέσεις με το iTunes και να έχεις internet για να γίνει activation του iPhone.Μετά θα είναι εντάξει.

ναι το 3g εχω αλλα το συνδεσα με το i tunes και μου λεει οτι πρεπει να εχω λογαριασμο dev για να κανει activation του περασα το quikpwn και μονο ετσι μου το ανοιηε αλλα δεν εχει καθολου σημα το τηλ....ειναι σαν να ειναι κλειστο...ενω βλεπω κανονικα το μενου και ολα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nitram, είσαι σίγουρη ότι το firmware που έβαλες είναι το GM (Gold Master);
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
ναι το 3g εχω αλλα το συνδεσα με το i tunes και μου λεει οτι πρεπει να εχω λογαριασμο dev για να κανει activation του περασα το quikpwn και μονο ετσι μου το ανοιηε αλλα δεν εχει καθολου σημα το τηλ....ειναι σαν να ειναι κλειστο...ενω βλεπω κανονικα το μενου και ολα
Είσαι σίγουρη ότι έβαλες την GM έκδοση κι όχι κάποια προηγούμενη beta;

Αν πας στο Settings->General->About πρέπει στο σημείο που λέει Version να σου γράφει 3.0 (7Α341)

Για δες το.

 

Εdit: Mε πρόλαβε ο stereo :p

Link to comment
Share on other sites

:lol: ΕΛΕΟΣ :lol:

 

Ούτε το spotlight τα βρίσκει;

 

Καλημέρα παιδιά! Η έκδοση 3.0 υποτίθεται ότι θα βγει στις 17 Ιούνη. Ετσι δεν είναι; εσύ πέρασες την κανονική ή την beta???

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η mitra26 πέρασε κάποια beta έκδοση του OS3.

Γι αυτό και κλείδωσε. Κατέβασε την GM και κάνε restore και θα γίνει κανονικά το activation.

Link to comment
Share on other sites

Aυτές έβαλα εγώ:

 

Vodafone

 

MMSC : http://mms.vodafone.gr

Proxy : 213.249.019.049:5080

APN: mms.vodafone.net

Username: user

Password: pass

 

Tα δύο τελευταία πεδία κενά.

 

Έβαλα τα ίδια, έκανα και restart. Όταν πάω να στείλω MMS βγαίνει η progress bar στο πάνω μέρος της οθόνης αλλά λίγο πριν φτάσει στο τέλος σταματάει και δίπλα από την φωτογραφία βγάζει ένα κόκκινο απαγορευτικό κυκλάκι. Πατώντας πάνω του βγαίνει ένα pop-up που λέει "Δεν εστάλη το μήνυμά σας. Αγγίξτε το "Νέα δοκιμή" για να στείλετε αυτό το μήνυμα". Όσες φορές όμως κι αν πατήσω την επαναποστολή βγαίνει το ίδιο.

 

Καμιά ιδέα?

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Έβαλα τα ίδια, έκανα και restart. Όταν πάω να στείλω MMS βγαίνει η progress bar στο πάνω μέρος της οθόνης αλλά λίγο πριν φτάσει στο τέλος σταματάει και δίπλα από την φωτογραφία βγάζει ένα κόκκινο απαγορευτικό κυκλάκι. Πατώντας πάνω του βγαίνει ένα pop-up που λέει "Δεν εστάλη το μήνυμά σας. Αγγίξτε το "Νέα δοκιμή" για να στείλετε αυτό το μήνυμα". Όσες φορές όμως κι αν πατήσω την επαναποστολή βγαίνει το ίδιο.

 

Καμιά ιδέα?

Είναι ενεργοποιημένες και οι ρυθμίσεις στην κάρτα σου; :)

Aν ναι, δεν μου έρχεται κάτι άλλο, κοίταξε μήπως σου έχει ξεφύγει κανα λαθάκι :(

Link to comment
Share on other sites

Χμ, θα ρωτήσω ένα φίλο που δουλεύει στη vodafone μήπως χρειάζεται κάποια ενεργοποίηση στο account μου. Τη σύνδεση στη vodafone μου την έκανε αυτός και πιθανόν να έχει κάνει καμιά ταρζανια... :D

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στέλνει κανονικά mms
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω σε iPhone 1st Gen και προσπαθώ να περάσω την 3.0 GM...

το κάνω αναβάθμιση σε 3.0 με το iTunes 8.2 χωρίς σύνδεση και στο τέλος μου γράφει

οτι η SIM δεν υποστηρίζεται και με έχει στην θόνη "slide for emergency" με λίγα λόγια δεν ενεργοποιήθηκε από το iTunes.

Μετά πήρα την πρωτοβουλία και σκέφτηκα να ανοίξω το Quickpwn για την Beta 5

και όταν μου έγραφε να ψάξω για Firmware διάλεξα την Beta 5...

Διάλεξα Activate και όταν τελείωσε το Quickpwn το iPhone μου ήταν σε Recovery Mode και προσπάθησα να το κάνω Reset αλλα τζίφος..

Μήπως προτείνετε κάτι;;ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ:wacko:

http://i3.ytimg.com/vi/Z_op8LqWYrg/default.jpg

Jumpstyle!

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία έκανες. Αφού δεν έχει βγει jailbreak/unlock για την GM γιατί το 'κανες? :O

Δοκίμασε να επιστρέψεις πίσω αν είσαι τυχερός ή ψάξε στο ίντερνετ για το quickpwn μιας και κάποιοι αναφέρουν ότι κάναν jailbreak χρησιμοποιώντας το quickpwn για την beta5 αν και δεν συνίσταται

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία έκανες. Αφού δεν έχει βγει jailbreak/unlock για την GM γιατί το 'κανες? :O

Δοκίμασε να επιστρέψεις πίσω αν είσαι τυχερός ή ψάξε στο ίντερνετ για το quickpwn μιας και κάποιοι αναφέρουν ότι κάναν jailbreak χρησιμοποιώντας το quickpwn για την beta5 αν και δεν συνίσταται

 

Ευχαριστώ.

Έχω δοκιμάσει και από jailbroken 2.2.1 ανέβω σε 3.0 GM και ακόμα το iTunes δεν μου το ενεργοποιεί!:mad:

http://i3.ytimg.com/vi/Z_op8LqWYrg/default.jpg

Jumpstyle!

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα σε μενα σε 3g,cosmote.εκανα restore πρωτα σε 2.2.1 και μετα περασα την 3.0

ολα δουλευουν κανονικα,mms παιρνω και στελνω κανονικα χωρις να βαλω χειροκινητα καποια ρυθμιση.

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζεται αν το καινουργιο λειτουργικο μπορει να μετατρεψει το κινητο σε εξωτερικο σκληρο? Απο οτι διαβασα μεχρι στιγμης δεν ειδα να αναφερεται κατι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

το tethering δουλευει κανονικα σε 3G ( cosmote ) εαν το κανετε restore sthn 3.0 kai setup as new και αναφερεται στα ελληνικα ωσ κοινη χρηση internet... ρυθμισεις - γενικα - δικτυο - κοινη χρηση internet
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
το tethering δουλευει κανονικα σε 3G ( cosmote ) εαν το κανετε restore sthn 3.0 kai setup as new και αναφερεται στα ελληνικα ωσ κοινη χρηση internet... ρυθμισεις - γενικα - δικτυο - κοινη χρηση internet
Σε Vodafone δεν εμφανίζεται και έκανα Restore χωρίς να επαναφέρω backup :(
Link to comment
Share on other sites

Σε Vodafone δεν εμφανίζεται και έκανα Restore χωρίς να επαναφέρω backup :(

 

δυστυχως για vodafone εγω δεν μπορω να βοηθησω:(

Link to comment
Share on other sites

Σε Vodafone δεν εμφανίζεται και έκανα Restore χωρίς να επαναφέρω backup :(

Νομίζω πως εξαρτάται από τα Carrier Settings. Αυτά της Vodafone δεν έχουν ενεργοποιημένο το tethering ενώ τα αντίστοιχα της cosmote το έχουν. Συνεπώς μάλλον πρέπει να περιμένουμε το jailbrake για να πειράξουμε τα αρχεία με το χέρι, ή να περιμένουμε να κάνει update η vodafone...

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Η τελική έκδοση, πριν από καμιά ώρα, διαθέσιμη στους developers.

 

Μάλλον πρέπει να αλλάξει τίτλο το θέμα ή να ανοίξουμε νέο.

 

 

GM (Gold Master)

Apple, Inc. can be seen using the term in a document, first written in April 1988, describing its software versioning system.

The term is often confused with "gold master" which refers to a physical recording entity such as that sent to a manufacturing plant. Apple, Inc. used the term to describe the sending of a physical gold master disc to manufacturing in a Press Release written in March 2001

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Η τελική έκδοση, πριν από καμιά ώρα, διαθέσιμη στους developers.

 

Μάλλον πρέπει να αλλάξει τίτλο το θέμα ή να ανοίξουμε νέο.

 

 

GM (Gold Master)

Apple, Inc. can be seen using the term in a document, first written in April 1988, describing its software versioning system.

The term is often confused with "gold master" which refers to a physical recording entity such as that sent to a manufacturing plant. Apple, Inc. used the term to describe the sending of a physical gold master disc to manufacturing in a Press Release written in March 2001

 

Μα έχει κυκλοφορήσει τουλάχιστον από χθες, μήπως αναφέρεσαι σε κάτι άλλο;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

το tethering δουλευει κανονικα σε 3G ( cosmote ) εαν το κανετε restore sthn 3.0 kai setup as new και αναφερεται στα ελληνικα ωσ κοινη χρηση internet... ρυθμισεις - γενικα - δικτυο - κοινη χρηση internet

 

εχεις λειτουργισει το tethering μεσω cosmote? διοτι 2 φορες πειρα και δεν ηξεραν τι ηταν αυτο.διοτι οταν παω να ανοιξω το tethering μου λεει να καλεσω στο 1212 και εκει πειρα ου δεν ηξεραν τιποτα.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μα έχει κυκλοφορήσει τουλάχιστον από χθες, μήπως αναφέρεσαι σε κάτι άλλο;

Mea culpa :O

 

Τωρα είδα τα mail μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα ίδια, έκανα και restart. Όταν πάω να στείλω MMS βγαίνει η progress bar στο πάνω μέρος της οθόνης αλλά λίγο πριν φτάσει στο τέλος σταματάει και δίπλα από την φωτογραφία βγάζει ένα κόκκινο απαγορευτικό κυκλάκι. Πατώντας πάνω του βγαίνει ένα pop-up που λέει "Δεν εστάλη το μήνυμά σας. Αγγίξτε το "Νέα δοκιμή" για να στείλετε αυτό το μήνυμα". Όσες φορές όμως κι αν πατήσω την επαναποστολή βγαίνει το ίδιο.

 

Καμιά ιδέα?

 

Ομοιως στελνει κανονικα mms

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...