Jump to content

LG Crystal (GD900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου και εγω απο τον Κωτσόβολο το πήρα το κινητό και έχει τρελαθεί στα κολλήματα...Οπότε δε πιστεύω να φταίει απο που το πήραμε...Μάλλον έπεσες σε καλή παρτίδα!!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε το αντέχω άλλο αυτό το κινητό...Σήμερα κάνει καινούργια κόλπα!!Όταν χτυπάει το τηλέφωνο ή δε θ'αναψει καθόλου η οθόνη να δω ποιός είναι ή θ'αναβοσβήνει συνέχεια!!! Ε Λ Ε Ο Σ . . .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάνα μήνα τώρα και δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό κόλλημα. Μόνο πρόβλημα λειτουργικού η αδυναμία αναπαραγωγής βίντεο από YouTube μέσω wifi. (Αγορασμένο από you).
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia exw agorasei kai egw to crystal apo thn wind prin ena mina peripou alla prin 2 meres to ebala se leitourgia, simera tha tou valw kai thn karta sim na kanw dokimastikes klhseis na dw ean ola pane kala...

 

ithela na rotiso me poio tropo mporw na katebasw sto kinhto facebook , msn h skype... mporeite na me voithisete?

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia exw agorasei kai egw to crystal apo thn wind prin ena mina peripou alla prin 2 meres to ebala se leitourgia, simera tha tou valw kai thn karta sim na kanw dokimastikes klhseis na dw ean ola pane kala...

 

ithela na rotiso me poio tropo mporw na katebasw sto kinhto facebook , msn h skype... mporeite na me voithisete?

Καταρχήν καλημέρα σου και καλώς ήρθες.Κατά δεύτερον κάτι διαδικαστικο και τυπικο.Τα greeklish έχουν απαγορευτεί, οπότε το επόμενο μήνυμά σου θα σε παρακαλέσω να είναι στα ελληνικά.Δε διαγράφω το μήνυμά σου τώρα γιατί έχεις καποιες απορίες.:)

Για facebook δεν υπάρχει κάποιο application ξεχωριστό, μπορείς να το δεις από τον browser του κινητού.Για browser πάντως σου συνιστώ τον όπερα μίνι.Από τον browser του κινητού μπες στο operamini.com και κατέβασε τον 4.2 οπερα μίνι.

Για εφαρμογές μπες στο getjar.com και εκεί έχει πολλές.Για μσν δοκίμασε το ebuddy.com , είναι πολύ καλό προγραμματάκι.Για skype πάρχει ένα πρόγραμμα το skype lite(δες το από το skype.com) , αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα σε καλύψει γιατί δεν το έχω δουλέψει ποτέ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα σου και καλώς ήρθες.Κατά δεύτερον κάτι διαδικαστικο και τυπικο.Τα greeklish έχουν απαγορευτεί, οπότε το επόμενο μήνυμά σου θα σε παρακαλέσω να είναι στα ελληνικά.Δε διαγράφω το μήνυμά σου τώρα γιατί έχεις καποιες απορίες.:)

Για facebook δεν υπάρχει κάποιο application ξεχωριστό, μπορείς να το δεις από τον browser του κινητού.Για browser πάντως σου συνιστώ τον όπερα μίνι.Από τον browser του κινητού μπες στο operamini.com και κατέβασε τον 4.2 οπερα μίνι.

Για εφαρμογές μπες στο getjar.com και εκεί έχει πολλές.Για μσν δοκίμασε το ebuddy.com , είναι πολύ καλό προγραμματάκι.Για skype πάρχει ένα πρόγραμμα το skype lite(δες το από το skype.com) , αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα σε καλύψει γιατί δεν το έχω δουλέψει ποτέ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, θα προσπαθήσω τώρα να τα κάνω αυτά που είπες, και εάν χρειαστώ ξανά βοήθεια ελπίζω να με βοηθήσεις γιατί δεν είμαι και πολύ της τεχνολογίας...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα σου και καλώς ήρθες.Κατά δεύτερον κάτι διαδικαστικο και τυπικο.Τα greeklish έχουν απαγορευτεί, οπότε το επόμενο μήνυμά σου θα σε παρακαλέσω να είναι στα ελληνικά.Δε διαγράφω το μήνυμά σου τώρα γιατί έχεις καποιες απορίες.:)

Για facebook δεν υπάρχει κάποιο application ξεχωριστό, μπορείς να το δεις από τον browser του κινητού.Για browser πάντως σου συνιστώ τον όπερα μίνι.Από τον browser του κινητού μπες στο operamini.com και κατέβασε τον 4.2 οπερα μίνι.

Για εφαρμογές μπες στο getjar.com και εκεί έχει πολλές.Για μσν δοκίμασε το ebuddy.com , είναι πολύ καλό προγραμματάκι.Για skype πάρχει ένα πρόγραμμα το skype lite(δες το από το skype.com) , αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα σε καλύψει γιατί δεν το έχω δουλέψει ποτέ.

 

κατεβασα το οπεραμινι κανονικα, μπορεις να μου δωσεις λεπτομερειες πως θα κατεβασω το μσν ? το σιτε το buddy που εδωσες το βαζω απο το κινητο μου να το κατεβασω ? οπως και του skype?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακουστε ξερετε οτι πχ οταν βλεπεις κανονικα το κινητο (μενου κτλ) ειναι οκ και οταν το γυρισεις απο τα πλαγια γυριχει και το μενου...οκ εμενα μου γυριζει το μενου τα μηνυματα αλλα δεν γυριζει εκει που βρισκονται οι εικονες(εκει που ειναι ολες μαζεμενες)δηλαδη γιατι να γυριζει μονο στο μενου και οχι αλλου?ειναι φυσιολογικο????:cry:
Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφίες γυρίζει όταν έχεις ανοίξει και βλέπεις μια φωτο...οχι όταν είναι όλες μαζί σε λίστα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτησω κατι αν ξερετε. Μπορεις στο gd900 να εγκαταστησεις διαφορα προγραμματα η παιχνιδια που κυκλοφορουν στο ιντερνετ για τα αλλα κινητα της lg οπως το arena η viewty κτλ Και δουλευουν κανονικά? Γιατι το αρενα και το gd900 υποτιθεται οτι εχουν το ιδιο λογισμικο.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αν ξερετε. Μπορεις στο gd900 να εγκαταστησεις διαφορα προγραμματα η παιχνιδια που κυκλοφορουν στο ιντερνετ για τα αλλα κινητα της lg οπως το arena η viewty κτλ Και δουλευουν κανονικά? Γιατι το αρενα και το gd900 υποτιθεται οτι εχουν το ιδιο λογισμικο.

akis_geo επειδή όπως λες και συ έχουν το ίδιο λογισμικό η λογική λέει ότι παίρνουν και τις ίδιες εφαρμογές... δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα... αλλά είμαι σίγουρος 100% γι' αυτό!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το συγκεκριμένο κινητό 3-4 μέρες και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι..;) Πάντως από θέμα ομορφιάς τα σπάει. Και το touch του είναι πολύ καλό,καλή camera και αρκετά γρήγορο. Αν υπάρξει κανένα update ή κανένα καλό application παρακαλώ ενημερώστε!
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μέρες ανέφερα ότι εμένα δεν μου κάνει restarts

 

Το firware του κινητού είναι : GD900AT_V10c

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, αγορα κιεγω το κινητο αυτο. Ξερετε αν εχει κανενα update η lg ηδη γιαυτο η οχι. Και αν ναι πως το κατεβαζει κανεις.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλή χρονιά!!!

Απο την πρώτη εβδομάδα που πήρα το τηλέφωνο αυτό από τα WIND, μου παρουσιάζει πρόβλημα. Συγκεκριμένα, 7 στις 10 κλήσεις είτε με καλούν είτε καλώ εγώ, η οθόνη μαυρίζει-νκρώνει τελείως κ δεν μπορώ να δω ποιος με καλεί ή να ακυρώσω την κλήση μου κλπ....Το πήγα 3 φορές για σέρβις, την πρώτη φορά μου έκαναν αναβάθμιση και καλιμπράρισμα της οθόνης, την δεύτερη φορά κάποια αλλαγή στην αφή και την τρίτη φορά μου αλλάξανε την πρόσοψη.......Κι όμως, το πρόβλημα παραμένει........Το έχω 1,5 μήνα...και μάλλον θα ζητήσω να μου το αλλάξουν......Μου είπαν οτι πρέπει να απευθυνθώ στην LG, η οποια αν εγκρίνει το αιτημά μου θα με παραπέμψει στο κατάστημα όπου πραγματοποιηθηκε η αγορά.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλή χρονιά!!!

Απο την πρώτη εβδομάδα που πήρα το τηλέφωνο αυτό από τα WIND, μου παρουσιάζει πρόβλημα. Συγκεκριμένα, 7 στις 10 κλήσεις είτε με καλούν είτε καλώ εγώ, η οθόνη μαυρίζει-νκρώνει τελείως κ δεν μπορώ να δω ποιος με καλεί ή να ακυρώσω την κλήση μου κλπ....Το πήγα 3 φορές για σέρβις, την πρώτη φορά μου έκαναν αναβάθμιση και καλιμπράρισμα της οθόνης, την δεύτερη φορά κάποια αλλαγή στην αφή και την τρίτη φορά μου αλλάξανε την πρόσοψη.......Κι όμως, το πρόβλημα παραμένει........Το έχω 1,5 μήνα...και μάλλον θα ζητήσω να μου το αλλάξουν......Μου είπαν οτι πρέπει να απευθυνθώ στην LG, η οποια αν εγκρίνει το αιτημά μου θα με παραπέμψει στο κατάστημα όπου πραγματοποιηθηκε η αγορά.....

Επιβάλλεται να πας και υποχρεούνται να στο αλλάξουν αμέσως.

παιδια υπαρχει καμα περιπτωση να βαλω εφαρμογες iphone σε lg crystal????/(ειμαι λιγο ασχετος):(

Όχι.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΑΡΧΕΙΑ OFFICE.

 

Υποστηριζει αρχεια office και pdf,μονο για αναγνωση ομως.Οχι για δημιουργια και επεξεργασια.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τελικα τους πήρα τηλ...για αλλαγή συσκεύης...Μήπως γνώριζεται πόσος καιρός χρείαζεται για να λάβω την απαντηση (με φαξ οπώς μου είπαν).....και αν θα έχω το δικαίωμα να πάρω μόνο την ίδια συσκευή, δηλ...lg crystal gd900 ή και κάποια άλλη..???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...Το έχω περίπου έναν μήνα και απο την δεύτερη εβδομάδα άρχισε τα κολλήματα. Πολλές φορές όταν με καλούν μαυρίζει η οθόνη και όταν τελειώνω την κλήση κολλάει και δουλεύει μόνο το πλήκτρο ενεργοποίησης με αποτέλεσμα να πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω για να ξεκολλήσει. Ελπίζω να βγάλω άκρη με τον κοτσόβωλο και να μου το αντικαταστήσουν. Ξέρει κανείς πόσο καιρό έχει εγγύηση απο την LG????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...Το έχω περίπου έναν μήνα και απο την δεύτερη εβδομάδα άρχισε τα κολλήματα. Πολλές φορές όταν με καλούν μαυρίζει η οθόνη και όταν τελειώνω την κλήση κολλάει και δουλεύει μόνο το πλήκτρο ενεργοποίησης με αποτέλεσμα να πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω για να ξεκολλήσει. Ελπίζω να βγάλω άκρη με τον κοτσόβωλο και να μου το αντικαταστήσουν. Ξέρει κανείς πόσο καιρό έχει εγγύηση απο την LG????

Όλα τα κινητά έχουν 24 μήνες εγγύηση βάσει νόμου.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...