Jump to content

LG Crystal (GD900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και φυσικα εχει εγγυηση 2 ετη , Οχι ομως και αντικαταστασης....

Η αντικατασταση , γινεται νομιζω μεσα σε 7 ημερες , και αναλογα και με τον χρονο ομιλιας που εχει γινει.

Αν ηταν ετσι , αμα διαβασετε το post μου στο Arena , θα επρεπε να τα ειχα σπασει στην Wind.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, εγώ τελικά το επέστρεψα το τηλέφωνο (έπειτα απο 1,5 μήνα κατοχής) και πήγα να ξαναπαραγγείλω το ίδιο...Μετά, όμως απο δύο εβδομάδες αναμονής...., μου είπαν οτι η συσκευή είναι σε έλλειψη....απο την LG....επειδή δεν έχουν εισαχθεί νέα κομμάτια...Παράλληλα, φοβάμαι οτι το πρόβλημα αυτό θα συνεχιστεί να υπάρχει και σε άλλες συσκευές....Τελικώς, παρήγγειλα άλλη μάρκα κινητού......:lol:
Link to comment
Share on other sites

:)Γεια σε ολους.Ειμαι καινουργια στην παρεα και δε γνωριζω πολλα.Αγορασα το lg crystal πριν απο 1 μηνα περιπου.Προσπαθησα να βαλω το we travel αλλα δε τα καταφερα.Μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

(μου βγαζει no map data οτι και να κανω και δειχνει μονο το βελος)

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από μένα παιδιά. Είμαι καινούργια στην παρέα και θα ήθελα τα "φώτα" σας! Μόλις πήρα και εγώ το crystal και προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένη από τη συσκευή.

Να σας ρωτήσω κάτι...προσπάθησα να κατεβάσω το e-buddy στο κινητό και μου βγάζει μια λίστα με τα μοντέλα της lg για να επιλέξω τη συσκευή μου, αλλά δεν περιλαμβάνεται σ'αυτή το lg gd900. Μπορώ να επιλέξω ως συσκευή το arena μιας και έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά? Μήπως πρέπει να κατεβάσω καποιο άλλο πρόγραμματάκι?

Link to comment
Share on other sites

πιο αχρηστο κινητο δεν υπαρχει το πήρα τον Αύγουστο απο τα πρωτα που κυκλοφόρησαν από την wind 441 ευρω παρακαλω κ απο την πρωτη στιγμη δεν εχει σταματήσει να κολλαει σε ασχετες στιγμες μετα από κλήσειs ετσι γιατί του κάπνισε ήταν η πιο αποτυχημένη αγορά που έκανα ποτέ!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

:)Γεια σε ολους.Ειμαι καινουργια στην παρεα και δε γνωριζω πολλα.Αγορασα το lg crystal πριν απο 1 μηνα περιπου.Προσπαθησα να βαλω το we travel αλλα δε τα καταφερα.Μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

(μου βγαζει no map data οτι και να κανω και δειχνει μονο το βελος)

Αν θυμάμαι καλά το crystal δεν έχει δέκτη gps..

Γειά και από μένα παιδιά. Είμαι καινούργια στην παρέα και θα ήθελα τα "φώτα" σας! Μόλις πήρα και εγώ το crystal και προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένη από τη συσκευή.

Να σας ρωτήσω κάτι...προσπάθησα να κατεβάσω το e-buddy στο κινητό και μου βγάζει μια λίστα με τα μοντέλα της lg για να επιλέξω τη συσκευή μου, αλλά δεν περιλαμβάνεται σ'αυτή το lg gd900. Μπορώ να επιλέξω ως συσκευή το arena μιας και έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά? Μήπως πρέπει να κατεβάσω καποιο άλλο πρόγραμματάκι?

Δοκίμασε και με το αρένα και με το viewty ku990 και με to kc910.Yπάρχουν και άλλα προγράμματα, όπως τα fring και nimbuzz, προσωπικά εγώ χρησιμοποιώ το ebuddy.

πιο αχρηστο κινητο δεν υπαρχει το πήρα τον Αύγουστο απο τα πρωτα που κυκλοφόρησαν από την wind 441 ευρω παρακαλω κ απο την πρωτη στιγμη δεν εχει σταματήσει να κολλαει σε ασχετες στιγμες μετα από κλήσειs ετσι γιατί του κάπνισε ήταν η πιο αποτυχημένη αγορά που έκανα ποτέ!!!!!!!!!!!

To πας σέρβις πάραυτα..

-----------------------------

Στα νέα μέλη του φόρουμ, καλώς ήρθατε :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

το πήγα κ μου έκαναν μία απλή αναβάθμιση λες κ το προβλημα θα ήταν εκεί...... τελος παντων δε προκειτε να ασχοληθώ αλλο με το crystal στα σκουπίδια κ τελος, απλα ηθελα να μοιραστω την εμπειρία μου για όσους υποψήφιους επυθυμούν να το αποκτήσουν
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλισπερα αγορασα σήμερα το crystal και αντιμετωπίζω ένα μεγάλο πρόβλημα και θελω την βοιθια σας.'Oταν περνω ένα τιλ κατεφθιαν κλινει η οθόνη και δεν διχνει τίποτα ούτε και τα κουμπια δουλεβουν από κάτω όταν με περνουν χτιπαει και η οθονη πάλι κλινει και δεν μπορω να δω τίποτα πιος με περνει.Μπορει καπιος να με βοιθισει για να δω τι μπορο να κάνω άμα εινε να το παω πίσω.Σας παρακαλω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλισπερα αγορασα σήμερα το crystal και αντιμετωπίζω ένα μεγάλο πρόβλημα και θελω την βοιθια σας.'Oταν περνω ένα τιλ κατεφθιαν κλινει η οθόνη και δεν διχνει τίποτα ούτε και τα κουμπια δουλεβουν από κάτω όταν με περνουν χτιπαει και η οθονη πάλι κλινει και δεν μπορω να δω τίποτα πιος με περνει.Μπορει καπιος να με βοιθισει για να δω τι μπορο να κάνω άμα εινε να το παω πίσω.Σας παρακαλω

 

Mε τη μια το πας πισω..ειναι ελαττωματικο.Εντος 7 ημερων δικαιουσαι και αντικατασταση συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλιμερα μπορω να του κανω μονος μου αναβαθμιση?δεν το κανει παντα ποτε αναβει η οθονη και ποτε οχι υπαρχει προγραμμα να το βαλω στο pc και να μου περασει τιν κενουρια?

Ευχαριστω

 

Κανεις δεν ξερει?

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση όταν θες να προσθέσεις κάτι σε υπάρχον μήνυμά σου.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλιμερα μπορω να του κανω μονος μου αναβαθμιση?δεν το κανει παντα ποτε αναβει η οθονη και ποτε οχι υπαρχει προγραμμα να το βαλω στο pc και να μου περασει τιν κενουρια?

Ευχαριστω

 

Κανεις δεν ξερει?

Εγκαθιστάς το LG PC SUITE, συνδέεις το κινητό σε pc suite (ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα) και περιμένεις , όταν το αναγνωρίσει, αν θα σου βγάλει μήνυμα αναβάθμισης.Πες μας τι έκδοση φοράς.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα

Το τελευταιο καιρο το κινητό μου LG CRYSTAL κανει τα δικα του κ παρομοια με τα παραπανς που διαβασα με τη διαφορα οτι εμενα δε μαυριζει οθονη αλλα απλος κολαει στα μηνυματα κ ξεκολαει μονο αν του βγαλω τη μπαταρια αλλιος δε δουλευει κανενα πληκτρο !!!

Σκεφτικα να του σπασω το software (κατι αναλογο εκανα στο iPhone μενα φιλο) αλλα στο ψαξιμο βρηκα αυτο το official site LG http://www.lge.com/gr/mobile-phones/all-lg-phones/LG-GD900.jsp για update software κ σκεφτομαι να το δοκιμασω μπας κ το κανω να απαλαγει απο τα κοληματα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα

Το τελευταιο καιρο το κινητό μου LG CRYSTAL κανει τα δικα του κ παρομοια με τα παραπανς που διαβασα με τη διαφορα οτι εμενα δε μαυριζει οθονη αλλα απλος κολαει στα μηνυματα κ ξεκολαει μονο αν του βγαλω τη μπαταρια αλλιος δε δουλευει κανενα πληκτρο !!!

Σκεφτικα να του σπασω το software (κατι αναλογο εκανα στο iPhone μενα φιλο) αλλα στο ψαξιμο βρηκα αυτο το official site LG http://www.lge.com/gr/mobile-phones/all-lg-phones/LG-GD900.jsp για update software κ σκεφτομαι να το δοκιμασω μπας κ το κανω να απαλαγει απο τα κοληματα ....

 

τελικα δε εγινε τπτ με το προγραμματακι που εδεινε η ετερια ,κανει απλος update k οχι reset οποτε στη περιπτοση μου που ελεγε οτι ειχα τι τελευταια εκδοση software κ δε εγινε τπτ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια!λιγο καθυστερημενα αλλα θελω να αγορασω αυτο το κινητο γιατι νομίζω ειναι ενα απο τα πιο ομορφα ((ισως και το πιο ομορφο)) που εχει κυκλοφορησει..εχω διαβασει πολλα αρνητικα σχολια στο φορουμ ομως, και αυτο με φοβιζει.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΝΑ το παρω η οχι?Αξιζει?ευχαριστω προκαταβολικα.απλα να μου πειτε αν ειναι αξιοπιστο..ως προς μπαταρια,μηνυματα,κλπ..και οχι τοσο σαν γκατζετ.απλα σαν τηλεφωνο!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παρατηρησα και εγω το προβλημα που μιλατε πολλοι οτι μαυριζει η οθονη οταν σας καλουν η καλειτε εσεις καποιον, ομως αμα κανεις μια αποτομη κινηση του κινητου στο δικο μου τουλαχιστον η οθονη επανέρχεται αμεσως. Μηπως αυτο ειναι το κολπο και υπαρχει επιτηδες αυτο για να μη πατιονται τα κουμπια οταν το κινητο ακουμπαει στο προσωπο οταν μιλαμε στο τηλεφωνο? Οπως σας ειπα εμενα δεν με εχει προβληματισει πολυ αυτο το θεμα ενω εχω το κινητο καιρο και το κανει απο την αρχη γιατι αμα θελω να δω την οθονη κανω μια αποτομη κινηση και η οθονη επανερχεται αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην ανησυχειτε. Το κινητο σας δεν εχει κανενα προβλημα, αντιθετα ειναι υγιεστατο:)Εγω εχω το lg bl40 new chocolate που φοραει το s class λειτουργικο οπως δηλαδη και το crystal.Aυτο το μαυρισμα της οθονης ειναι μια λειτουργια του τηλεφωνου για εξοικονομιση ενεργειας κατα την διαρκεια της κλησης:) το λεει καπου και το manual, εαν ψαξετε θα το βρειτε.Πρατηρειστε κατα την διαρκεια μια κλησης οτι τα χρωματα θα επανελθουν στην οθονη, οταν απομακρυνετε το κινητο απο το αυτι σας , πως να σας το εξηγησω ειναι σαν αισθητηρας εγγυτητας το εχει και το iphone.:):D Edited by harry920
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικά το πήρα και εγώ. Αν και μερικά post με αποθάρρυναν να το έκανα.

 

Πρώτες εντυπώσεις είναι ένα άριστο κινητό με καταπληκτική οθόνη και χρώματα αρκετά γρήγορο με καλή ανταπόκριση στην οθόνη αφής και γρήγορη εναλλαγή μενού. Wifi άψογο και web internet γρήγορο 7,2Mbps. Οι φώτο του είναι καλές και το video του ακόμη πιο καλό. Τα games που έχει μέσα προεγκατεστημένα είναι αρκετά διασκεδαστικά αφού ενσωματώνουν χρήση διαφόρων άλλων κινήσεων εκτός πλήκτρων (μέχρι και έντασης αέρα που φυσάς στο μικρόφωνο!!!). Από σύνταξη μηνυμάτων δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Η εμφάνιση του κινητού είναι όλα τα λεφτά πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πηγα κα εγω σημερα να το αποκτησω με επιδοτηση απο την Wind με νεα συνδεση 300 euro που ηταν προσφορα για νεες συνδεσεις μεχρι τις 6-4-2010 και σημερα μου ειπαν οτι η αιτηση μου δεν εγινε δεκτη παρολο που περαστηκε στις 6 του μηνα.Μου ζητουσαν επιπλεον 236 euro αντι για 46 euro.Τι προτεινετε να κανω διοτι ειμαι ξετρελαμενος με αυτο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πηγα κα εγω σημερα να το αποκτησω με επιδοτηση απο την Wind με νεα συνδεση 300 euro που ηταν προσφορα για νεες συνδεσεις μεχρι τις 6-4-2010 και σημερα μου ειπαν οτι η αιτηση μου δεν εγινε δεκτη παρολο που περαστηκε στις 6 του μηνα.Μου ζητουσαν επιπλεον 236 euro αντι για 46 euro.Τι προτεινετε να κανω διοτι ειμαι ξετρελαμενος με αυτο το κινητο.

 

Αμα σου αρεσει τοσο πολυ το κινητο(και εμενα μου αρεσει:)), αγορασε το.Αλλα πρεπει να διευκρινισεις πρωτα στον εαυτο σου οτι δεν ενδιαφερεσαι καθολου για smartphone διοτι το κινητο δεν συνισταται για τετοια χρηση.Το κινητο ειναι ενα παρα πολυ καλο κινητο με αξιοπρεπεστατα multimedia χαρακτηριστικα και super design.Απο εμενα αγορασε το.:)

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα πρόβλημα με την οθόνη το τηλ. Είναι άψογο σαν ποιότητα κατασκευής και το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι η αδυναμία μέσο wifi να παίξει βίντεο από YouTube μέσο του προεγκατεστημένου widget. Μέσο browser μια χαρά.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα πρόβλημα με την οθόνη το τηλ. Είναι άψογο σαν ποιότητα κατασκευής και το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι η αδυναμία μέσο wifi να παίξει βίντεο από YouTube μέσο του προεγκατεστημένου widget. Μέσο browser μια χαρά.

 

εμενα παιζει utube απο το εικονιδιο στο κυριο μενου G και μεσω wifi και οχι 3G για δοκιμασε το.

 

Ποιο είναι το τελευταίο version του firmware??

στο δικό μου λέει GD900AT_V10c

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εμενα παιζει utube απο το εικονιδιο στο κυριο μενου G και μεσω wifi και οχι 3G για δοκιμασε το.

 

Ποιο είναι το τελευταίο version του firmware??

στο δικό μου λέει GD900AT_V10c

 

Kαλησπέρα!

Σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε με γιατί θέλω κι εγώ να αγοράσω το κινητό.

Όσον αφορά τα videos μέσω youtube τελικά παίζουν και μέσω wifi και μέσω 3g????

Επίσης αυτό που ανέφεραν κάποιοι για κάποιο κόλλημα ή κάποιο σβήσιμο της οθόνης, τελικά ισχύει;

Το σβήσιμο της οθόνης είναι feature ????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...