Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω μεινει αφωνος...

κατεβαστε το http://www.htc.com/uploadedFiles/WWW/Product/HTC_Hero/HTC_Hero%20_First_Look_WMV.zip και δειτε τι θα κανει το Magic μας σε λιγους μηνες!!!

Android 2.0

 

Windows Mobile 6.5 ??

iPhone ?

Palm Pre ?

 

Αντε γειαααααααααααααααααααααααααααα!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαγεία όντως. Πολλά είναι και customιες της HTC αν διέκρινα σωστά. Στα υπάρχοντα G1/G2 είναι τόσο καλή η απόκριση του λειτουργικού γιατί αυτό λογικά είναι σε emulator. Και είναι το μενού του Hero αυτό, TFL3D σε android ωραία.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

εχω μεινει αφωνος...

κατεβαστε το http://www.htc.com/uploadedFiles/WWW/Product/HTC_Hero/HTC_Hero%20_First_Look_WMV.zip και δειτε τι θα κανει το Magic μας σε λιγους μηνες!!!

Android 2.0

 

Windows Mobile 6.5 ??

iPhone ?

Palm Pre ?

 

Αντε γειαααααααααααααααααααααααααααα!!!:lol::lol::lol::lol:

 

 

 

Έχω την εντύπωση πως αυτά που βλέπουμε είναι κάποιο front-end της HTC και όχι χαρακτηριστικά του Android 2.0

 

 

miky7 με πρόλαβες. Πάντυως η ταχύτητα του Android μοιάζει αρκετά με αυτή του βίντεο και καμία σχέση δεν έχει με το lag των WM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια αγόρασα το κινητό απο τον Γερμανο και έχω βάλει μέσα κάρτα sim της vodafone και όταν πάω να ενεργοποιήσω τις google υπηρεσίες (gmai κτλ κτλ), γράφω το mail μου και τον κωδικό μου και μου λέει οτι δεν έχω network συνδεση και οτι αυτό μπορεί να είναι προσωρινό πρόβλημα ή καρτα sim μου δεν μου παρέχει data services. Πήρα τηλεφωνο τη vodafone και μου είπε οτι μπορει να μην πιάνω 3g. επίσης τους ρώτησα αν υπάρχουν οι ρυθμίσεις για mms κτλ κτλ και μου είπαν οτι δεν υπάρχουν ακομα. Βορεί κάποιοσ να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια αγόρασα το κινητό απο τον Γερμανο και έχω βάλει μέσα κάρτα sim της vodafone και όταν πάω να ενεργοποιήσω τις google υπηρεσίες (gmai κτλ κτλ), γράφω το mail μου και τον κωδικό μου και μου λέει οτι δεν έχω network συνδεση και οτι αυτό μπορεί να είναι προσωρινό πρόβλημα ή καρτα sim μου δεν μου παρέχει data services. Πήρα τηλεφωνο τη vodafone και μου είπε οτι μπορει να μην πιάνω 3g. επίσης τους ρώτησα αν υπάρχουν οι ρυθμίσεις για mms κτλ κτλ και μου είπαν οτι δεν υπάρχουν ακομα. Βορεί κάποιοσ να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ πολυ!

βρες ένα καλό δίκτυο wifi με πολύ σήμα και συνδεσου έτσι.

εγώ έτσι έκανα και δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

βρες ένα καλό δίκτυο wifi με πολύ σήμα και συνδεσου έτσι.

εγώ έτσι έκανα και δούλεψε

 

δηλαδη δεν χρειάζεται 3G για να συνδεθώ?

Link to comment
Share on other sites

όπως είπε και lionheart, δεν χρειάζεσαι 3g. μην ακούς την voda. δεν χρειάζεται να χρεώνεσαι για τέτοια πράγματα ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια. το ενεργοποιησα ολα οκ!! μηπως μπορειτε να μου πειτε πως θα περασω τις επαφες μου? με bluetooth δεν γινεται. καπως τις συγχρονιζω αλλα δεν ξερω ακριβως πως.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια. το ενεργοποιησα ολα οκ!! μηπως μπορειτε να μου πειτε πως θα περασω τις επαφες μου? με bluetooth δεν γινεται. καπως τις συγχρονιζω αλλα δεν ξερω ακριβως πως.

 

που τις εχεις τις επαφες σου?

ο ποιο ευκολος τροπος ειναι να κανεις ενα export απο το outlook και μετα ενα ωραιο import στο gmail σου...:D

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω αναζητηση με ελληνικα γραμματα.

σε εσας δουλευουν κανονικα οι επαφες? εκανα συγχρονισμο με outlook. μηπως πρεπει να τις κανω και εγω export?

καθε βοηθεια δεκτη

 

βρεθηκε η λυση ! export σε .csv και συγχρονισμο με google contacts

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες και συγχαρητήρια για το ζήλο (από την πρώτη στιγμή) έχω να υποβάλλω 2 ερωτήσεις (μιας και περιμένω αύριο τη συσκευή από κατάστημα της wind).

 

1. με συμφέρει να είναι htc branded ή όχι η συσκευή? (περισσότερα Vs? είδα τα link που έχετε σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν εντόπισα κάτι ιδιαίτερο- πάντα με τη δική μου κρίση)

 

2. μπορώ από το εξωτερικό του κουτιού κάπως να το εξετάσω αυτό και να ζητήσω το αντίστοιχο που συμφέρει?

 

Από τη δική μου έρευνα ο επεξεργαστής 7201a είναι ο "καλός" μιας και είναι integrated @ 45nm και "καίει" λιγότερο μπαταρία, σχετικά με τη ROM δεν έπρεπε όλα να έχουν την ίδια?

 

Anyway η βοήθεια οποιουδήποτε θα μου φανεί σωτήρια.

[υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να προσέξω στη συσκευασία τα οποία οι εταιρίες επίτηδες τα αποκρύπτουν? πχ κάποιο 3.5 mm audio καλώδιο, κάρτα μνήμης κτλ???]

 

thanx all

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες και συγχαρητήρια για το ζήλο (από την πρώτη στιγμή) έχω να υποβάλλω 2 ερωτήσεις (μιας και περιμένω αύριο τη συσκευή από κατάστημα της wind).

 

1. με συμφέρει να είναι htc branded ή όχι η συσκευή? (περισσότερα Vs? είδα τα link που έχετε σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν εντόπισα κάτι ιδιαίτερο- πάντα με τη δική μου κρίση)

 

2. μπορώ από το εξωτερικό του κουτιού κάπως να το εξετάσω αυτό και να ζητήσω το αντίστοιχο που συμφέρει?

 

Από τη δική μου έρευνα ο επεξεργαστής 7201a είναι ο "καλός" μιας και είναι integrated @ 45nm και "καίει" λιγότερο μπαταρία, σχετικά με τη ROM δεν έπρεπε όλα να έχουν την ίδια?

 

Anyway η βοήθεια οποιουδήποτε θα μου φανεί σωτήρια.

[υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να προσέξω στη συσκευασία τα οποία οι εταιρίες επίτηδες τα αποκρύπτουν? πχ κάποιο 3.5 mm audio καλώδιο, κάρτα μνήμης κτλ???]

 

thanx all

 

μιας και το παίρνεις απο την wind, το τηλεφωνο θα ειναι ῾μαμα῾ HTC και μάλλον μαυρο...:D

Link to comment
Share on other sites

οτι θα είναι μαύρο μου αρέσει (γενικά σε συσκευές θεωρώ απαίσιο το άσπρο, γούστα όμως είναι αυτά).

 

Σχετικά όμως με τις προηγούμενες ερωτήσεις? (επειδή δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πολύ με αυτό και πόνταρα στο google, opensource, linux based και το παρήγγειλα αμέσως)

 

Γενικότερα για 500 ευρώ αξίζει ή θα ήταν πιο έξυπνο να επενδύσω αλλού?

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει και αυτό...πέρα από την 5mp κάμερα, που δε με ενδιαφέρει προσωπικά, δεν υπάρχει άλλος λόγος να περιμένει κανείς το hero ε;

 

Όχι ότι μου αρέσει περισσότερο το interface του hero...αλλά αμα μπορείς και να το βάλεις στο magic δε το σκεφτεσαι καν...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτά ίσως :P

 

νομίζω πάντως οτι θα κάνει την διαφορά, πολύ πιο όμορφο!

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

οτι θα είναι μαύρο μου αρέσει (γενικά σε συσκευές θεωρώ απαίσιο το άσπρο, γούστα όμως είναι αυτά).

 

Σχετικά όμως με τις προηγούμενες ερωτήσεις? (επειδή δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πολύ με αυτό και πόνταρα στο google, opensource, linux based και το παρήγγειλα αμέσως)

 

Γενικότερα για 500 ευρώ αξίζει ή θα ήταν πιο έξυπνο να επενδύσω αλλού?

 

Προσωπικά για έμενα αξίζει. Μπορεί να μην έχει το design του diamond για παράδειγμα , αλλά έχει φοβερές δυνατότητες. και μην ξεχνάμε ότι θα βγει και η αναβάθμιση για το android 2.

Προσωπική μου άποψη :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά, καθώς είδα μπόλικες δημοπρασίες να πουλάνε το Google ION.. Υποτίθεται οτι το παραπάνω τηλέφωνο είναι ολόιδιο με το G2 που πουλάνε εδώ; Απλά απο ότι γράφει είναι ξεκλείδωτο τελείως γιατί είναι developers phone..

Το έδιναν στο Google IO conference.

 

Ρωτάω γιατί είναι πολύ πιο χαμηλή η τιμή και γιατί όχι το developers απο το branded ειδικά αν είναι και τελείως ξεκλείδωτο (τώρα θα μου πείτε ξεκλείδωτο σε τι ακριβώς, αφού γενικά είναι "ανοιχτό" τηλέφωνο).

Link to comment
Share on other sites

1. με συμφέρει να είναι htc branded ή όχι η συσκευή? (περισσότερα Vs? είδα τα link που έχετε σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν εντόπισα κάτι ιδιαίτερο- πάντα με τη δική μου κρίση)

 

2. μπορώ από το εξωτερικό του κουτιού κάπως να το εξετάσω αυτό και να ζητήσω το αντίστοιχο που συμφέρει?

 

Από τη δική μου έρευνα ο επεξεργαστής 7201a είναι ο "καλός" μιας και είναι integrated @ 45nm και "καίει" λιγότερο μπαταρία, σχετικά με τη ROM δεν έπρεπε όλα να έχουν την ίδια?

 

Κοίτα το HTC Branded έχει μεν τον 7200 (που είναι 65nm με ό,τι αυτό συνεπάγεται), αλλά έχει 288ΜΒ Ram αντί για 192 του Google + 1000+2 καλούδια της HTC (βλ. παρακάτω για τη νέα v2.0 ROM)...

 

Από Ελλάδα το google branded θα είναι το Vodafone όταν αυτή το φέρει φαντάζομαι...

 

 

Αν ισχύει και αυτό...πέρα από την 5mp κάμερα, που δε με ενδιαφέρει προσωπικά, δεν υπάρχει άλλος λόγος να περιμένει κανείς το hero ε;

 

Όχι ότι μου αρέσει περισσότερο το interface του hero...αλλά αμα μπορείς και να το βάλεις στο magic δε το σκεφτεσαι καν...

 

Προσωπικά για έμενα αξίζει. Μπορεί να μην έχει το design του diamond για παράδειγμα , αλλά έχει φοβερές δυνατότητες. και μην ξεχνάμε ότι θα βγει και η αναβάθμιση για το android 2.

Προσωπική μου άποψη :cool:

 

Ρε παιδιά και στο magic θα μπει ακριβώς η ίδια ROM φαντάζομαι επίσημα...

Για εμένα οι μόνοι λόγοι να πάρει κανείς το Hero είναι:

  1. Αν δεν έχει το Magic
  2. Έχει το Magic αλλά του αρέσει τόσο πολύ το νέο σχήμα και η 5άρα κάμερα

 

Κατά τα άλλα οι συσκευές έχουν ακριβώς τα ίδια specs!!

 

Y.Γ. Μην ξεχάσετε να τσεκάρετε το link που παρέθεσα στο "επίσημα" :p

Link to comment
Share on other sites

αν το παραπανω Link λεει αληθεια και το magic θα εχει το νεο sence UI τοτε τα σπαει

 

το κινητακι ειναι τελειο. αρχικα μπορει να απογοητευσει καποιους αλλα με το android market και αυτα που μπορεις να κατεβασεις μεταμορφωνεις στο αψε σβησε το κινητο!!

 

μη ξεχναμε οτι δε βρισκεται στη κυκλοφορια το android πανω απο 1,5 χρονο αν δεν κανω λαθος,

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά είμαι σκεπτικός για το sense UI και ελπίζω να σβήνει αν είναι choppy ή τραβάει πολύ μπαταρία.. Ότι είναι κορυφαίο εμφανισιακά, είναι πάντως!!

 

Το κινητό είναι κορυφή για εμένα αυτή τη στιγμή μαζί με το iPhone... :)

 

Και το παραπάνω Link λέει προφανώς την αλήθεια αφού το είπε CEO της HTC.. Εκτός αν αλλάξουν γνώμη. Ότι το είπαν, το είπαν πάντως :p

 

Πάντως και να μη βγει officially σίγουρα θα βρούμε τρόπο να το περάσουμε στο magic μας εφ'όσων έχει το ίδιο hardware με το Hero :D

 

Νά'ναι καλά το xda-developers :D

Link to comment
Share on other sites

αν το παραπανω Link λεει αληθεια και το magic θα εχει το νεο sence UI τοτε τα σπαει

 

το κινητακι ειναι τελειο. αρχικα μπορει να απογοητευσει καποιους αλλα με το android market και αυτα που μπορεις να κατεβασεις μεταμορφωνεις στο αψε σβησε το κινητο!!

 

μη ξεχναμε οτι δε βρισκεται στη κυκλοφορια το android πανω απο 1,5 χρονο αν δεν κανω λαθος,

ναι εχεις δικιο ειναι μακραν το καλυτερο και θα γινει best seller !

 

αναμενουμε για αγορα !

 

ΗΤC αφου εχει κατακτησει την αγορα των windows , τωρα θα κανει το ιδιο και με τα androids..

μονο η samsung προσπαθει να μπει σφηνα...

 

που ειναι οι SE,HP,MOTOROLA,LG ...μηπως ....ΖΖΖΖΖ...εκοιμουνται?

τι κανουν τα ...golden boys τους, που μαλλον πληρωνονται και πολυ περισσοτερο απο

αυτους των samsung , HTC

 

oyps///λαθος το hero εννοουσα αλλα..anyway

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο φίλος Lion Heart, το διάβασα και εγώ εδώ: http://www.talkandroid.com/1356-htc-sense-interface-for-htc-magic/. Προσωπικά ελπίζω να ισχύει, γιατί αν στο λατρεμένο Magic μου περάσω το Sense UI, τότε θα μετατραπεί σε υπερ-κινητό! Μόνο αυτό θέλω, ούτε κάμερα 5MP, oύτε audio jack 3.5mm! Ελπίζω να το βγάλουν officialy και σύντομα!

Και μια μικρή παρατήρηση: το Magic είναι πολύ πιο όμορφο από το Hero!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...