Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις τωρα παρατηρησα οτι στην cm 5.0.8 t3 αν εχεις συνδεσει τα ακουστικα και σε παρουν τηλεφωνο το ringtone ακουγεται μονο στα ακουστικα και οχι απο το ηχειο. Αλλαζει με καποια ρυθμιση αυτο?

 

Γιατί δε βάζεις την 5.0.8 final; Δεν ξέρω αν διορθώθηκε το συγκεκριμένο θέμα, αλλά γενικά τα σχόλια είναι θετικότατα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δε νομιζω φιλε εγω εχω το g1 με cyanogenmod απο την πρωτη μερα αρα χωρις sence και δεν μου δουλεψε ποτε

http://www.youtube.com/watch?v=xZY2AyAPyMw

 

είναι μπέρδεμα το θέμα... το πρωι εβαλα την 0.6.12 σε καθαρή εγκατάσταση και δούλεψε με geolocation! τώρα το απόγευμα και πάλι αδυνατεί να κάνει update...μάλλον τελικά το widget είναι λίγο προβληματικό!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βάζεις την 5.0.8 final; Δεν ξέρω αν διορθώθηκε το συγκεκριμένο θέμα, αλλά γενικά τα σχόλια είναι θετικότατα.

 

OK το εκανα πριν λιγο. Πολυ καλη μου φαινεται! Εχει προστεθει και επιλογη σχετικα με αυτο θεμα που πριν δεν υπηρχε! Πολυ καλος ο οδηγος σου οπως παντα!;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μπορούσα να περιμένω το port της 5.08 στο καινούργιο radio, δοκίμασα την SuperEclair v8.8 Port v2.0.

Πρέπει να πω πως είμαι εντυπωσιασμένος και από τις αλλαγές που έχει κάνει στο interface αλλά και από την ταχύτητα της... Εάν θέλετε ρίξτε της ένα μάτι....

 

Και τώρα μία απορία, πως μπορώ να προσθέσω τα ελληνικά στο default πληκτρολόγιο της ρομ (ίδιο με αυτό του cyanogen)?

Δεν λέω για της εγκατάσταση του HTC_IME αλλά να έχω ελληνικά στο default πληκτρολόγιο....

Link to comment
Share on other sites

είναι μπέρδεμα το θέμα... το πρωι εβαλα την 0.6.12 σε καθαρή εγκατάσταση και δούλεψε με geolocation! τώρα το απόγευμα και πάλι αδυνατεί να κάνει update...μάλλον τελικά το widget είναι λίγο προβληματικό!!

 

Το είχα πάθει και εγώ στο desire. Είναι πρόβλημα του widget. Καταρχήν αφαίρεσε το widget και σιγουρέψου ότι δεν τρέχουν τα google maps στο background. Μετά, πήγαινε στο menu που κάνεις uninstall εφαρμογές, βρες τα google maps, πάτα πάνω τους και επέλεξε να καθαρίσει τα data της εφαρμογής. Όχι να την κάνει uninstall, απλά να καθαρίσει τα data. Μετά θα δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το πρόβλημα στην αλλαγή ρομ είναι η αλλαγή του spl σε enginneering SLP. Δηλαδή μετά την αλλαγή του Spl θα μπορώ να περνάω roms χωρίς να αντιμετοπίζω κάποιο ρίσκο???

HTC Saphire 32A (Magic)

Radio:6.35.10.18

SPL:1.76.2007

RCMagic 3.0

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μήπως είχε και κανενας άλλος αυτό το προβλημα.Ήθελα να αλλάξω το email με το οποίο συνδεομαι στο market για αυτο και πηγα menu-ρυθμισεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών και στις εφαρμογές τις Google πάτησα διαγραφή προσωρινής μνήμης.μετά ανοιξα το market μου ζήτησε να κάνω σύνδεση,έβαλα τα νεα στοιχεία και μου βγάζει αυτο το μήνυμα: "Δεν είναι δυνατή η αξιόπιστη σύνδεση δεδομένων με αυτον το διακομίστη..." έκλεισα και το ξαναανοιξα,μπήκα από άλλο wifi,αλλά τίποτα(και δοκιμασα πάλι τα παλιά στοιχεια,τίποτα).μπορεί να με βοηθησει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μήπως είχε και κανενας άλλος αυτό το προβλημα.Ήθελα να αλλάξω το email με το οποίο συνδεομαι στο market για αυτο και πηγα menu-ρυθμισεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών και στις εφαρμογές τις Google πάτησα διαγραφή προσωρινής μνήμης.μετά ανοιξα το market μου ζήτησε να κάνω σύνδεση,έβαλα τα νεα στοιχεία και μου βγάζει αυτο το μήνυμα: "Δεν είναι δυνατή η αξιόπιστη σύνδεση δεδομένων με αυτον το διακομίστη..." έκλεισα και το ξαναανοιξα,μπήκα από άλλο wifi,αλλά τίποτα(και δοκιμασα πάλι τα παλιά στοιχεια,τίποτα).μπορεί να με βοηθησει κάποιος

 

δεν είμαι σίγουρος αλλά δοκίμασε ρυθμίσεις->>> Λογαριασμοί και συγχρονισμός-

πάτα πάνω στον google λογαριασμό και πάτα κατάργηση!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι στην cm 5.0.8 final βγαζει αρκετα κοληματα η καμερα και η γκαλερι. Ειτε κανει επανεκκινηση ειτε λεει οτι δε μπορει να συνδεθει με την καμερα και διαφορα αλλα. Ειμαι ο μοναδικος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι νεος κατοχος htc magic.

Κατεβασα απο το Market to αρχειο Bluetooth file transfer αλλα δυστιχως δεν καταφερα να ανταλαξς αρχεια με κανενα κινητο (βλεπει και το βλεπουν αλλα δεν γινεται τιποτα). Υπαρχει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι στην cm 5.0.8 final βγαζει αρκετα κοληματα η καμερα και η γκαλερι. Ειτε κανει επανεκκινηση ειτε λεει οτι δε μπορει να συνδεθει με την καμερα και διαφορα αλλα. Ειμαι ο μοναδικος?

 

δεν δοκιμαζεις να κανεισ μια καθαρη εγγατασταση απ την αρχη? εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...

 

βεβαια για galery εχω την 3D tpu Smoki η οποια δουλευει σωστα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμαζεις να κανεισ μια καθαρη εγγατασταση απ την αρχη? εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...

 

βεβαια για galery εχω την 3D tpu Smoki η οποια δουλευει σωστα..

Mε wipe περασα απο την τ3 στην final. Βαριεμαι να ξαναμπω σε αυτη τη διαδικασια. Εχεις δοκιμασει να τραβηξεις βιντεο μεγαλης διαρκειας?

Link to comment
Share on other sites

Mε wipe περασα απο την τ3 στην final. Βαριεμαι να ξαναμπω σε αυτη τη διαδικασια. Εχεις δοκιμασει να τραβηξεις βιντεο μεγαλης διαρκειας?

 

ναι 16 λεπτα περιπου.. γιατι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι νεος κατοχος htc magic.

Κατεβασα απο το Market to αρχειο Bluetooth file transfer αλλα δυστιχως δεν καταφερα να ανταλαξς αρχεια με κανενα κινητο (βλεπει και το βλεπουν αλλα δεν γινεται τιποτα). Υπαρχει κατι?

 

Καλημέρα, καλορίζικο και καλή αρχή!

Προφανώς το κινητό θα έχει sense από την htc εγκατεστημένο, οπότε δε μπορείς να κάνεις τίποτα για να στείλεις αρχεία μέσω bluetooth. Για αρχή δοκίμασε να διαβάσεις από την πρώτη σελίδα τα FAQ's και ξεκίνα το μαγείρεμα... Υπάρχουν πολλές custom rom's που θα ικανοποιήσουν τις απαιτήσεις σου. Επίσης, μπες στο site του vman, όπου θα βρεις και τους πιο ολοκληρωμένους οδηγούς για αυτά που θες να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισω magιcbu. Υπαρχει καποια προταση για εγκατασταση (δεν γνωριζω και ειναι μπερδεμα για εμενα ερκετα μιας και τα ποιο πολλα τα βλεπω κινεζικα που γραφουν εδω). Ειμαι ο βασικος χρηστης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και πάλι.

 

Αποφάσισα να κάνω ένα back-up στις επαφές μου. Αρχικά δεν ήθελα να τις συγχρονίσω με το gmail (ψευδαισθήσεις ιδιωτικότητας βλέπεις). Κατέβασα κάποιες εφαρμογές αλλά δε μου δούλεψαν όπως ήθελα (είτε δεν αναγνωρίζουν τα ελληνικά είτε δεν αποθηκεύουν όλους τους αριθμούς είτε δεν αποθηκεύουν τα γενέθλια (πολύ σημαντικό για μένα)). Οπότε προσπάθησα να συγχρονίσω το τηλέφωνο με το gmail (για το HTC Sync ούτε λόγος αφού δε μου έχει δουλέψει ακόμα και μετά από επανεγκατάσταση). Αλλά και εκεί τζίφος. Συνδέθηκα στο internet, πάτησα συγχρονισμό, έδειξε το κυκλάκι....και μετά τίποτα. Οι επαφές μου δεν εμφανίζονται στο gmail.

Μετά από όλα αυτά έχετε μήπως να μου προτείνετε κάτι (είτε εφαρμογή είτε κάποια άλλη διαδικασία);

Συγγνώμη για το μέγεθος του post και ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

 

Edit: Ξέχασα να σας πώ ότι έχω το Magic με Android 1.5 ελληνικό από τη μαμά HTC :P

Edited by Clarisha
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και πάλι.

...Οπότε προσπάθησα να συγχρονίσω το τηλέφωνο με το gmail (για το HTC Sync ούτε λόγος αφού δε μου έχει δουλέψει ακόμα και μετά από επανεγκατάσταση). Αλλά και εκεί τζίφος. Συνδέθηκα στο internet, πάτησα συγχρονισμό, έδειξε το κυκλάκι....και μετά τίποτα. Οι επαφές μου δεν εμφανίζονται στο gmail...

 

Οι επαφές σου είναι τύπου "Google"; Γιατί μόνο αυτές τις επαφές συγχρονίζει με το Gmail! Όταν οι επαφές είναι τύπου "τηλέφωνο' ή "sim", δε θα σου δουλέψει ο συγχρονισμός με το gmail.

 

Και μια δικιά μου ερώτηση, για το πιο απλό πράγμα, το πως να παίρνουμε τηλέφωνο:

Αν έχεις κάνει ήδη κλήση κάποιον αριθμό, μπορείς με παρατεταμένο πάτημα στο log να επιλέξεις επεξεργασία αριθμού και να τον διορθώσεις αν θες. Αν γράψεις κάποιο τηλέφωνο όμως, και πριν το καλέσεις, θελήσεις να αλλάξεις κάποιο νούμερο (γιατι πχ μπορεί να το πάτησες λάθος) δε μπορείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές σου είναι τύπου "Google"; Γιατί μόνο αυτές τις επαφές συγχρονίζει με το Gmail! Όταν οι επαφές είναι τύπου "τηλέφωνο' ή "sim", δε θα σου δουλέψει ο συγχρονισμός με το gmail.

 

Και μια δικιά μου ερώτηση, για το πιο απλό πράγμα, το πως να παίρνουμε τηλέφωνο:

Αν έχεις κάνει ήδη κλήση κάποιον αριθμό, μπορείς με παρατεταμένο πάτημα στο log να επιλέξεις επεξεργασία αριθμού και να τον διορθώσεις αν θες. Αν γράψεις κάποιο τηλέφωνο όμως, και πριν το καλέσεις, θελήσεις να αλλάξεις κάποιο νούμερο (γιατι πχ μπορεί να το πάτησες λάθος) δε μπορείς;;;

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!Όμως έχω μία απορία....πώς τις κάνω τύπου Google; :$

Link to comment
Share on other sites

Τις κάνεις απο το Gmail σου. Και όταν μπεις στο νετ από το κινητό σου τις κατεβάζει αυτόματα.Τωρά εαν ρωτάς πως τις κάνεις τύπου γοογλε μέσα απο το κινητό δεν ξερω

HTC Saphire 32A (Magic)

Radio:6.35.10.18

SPL:1.76.2007

RCMagic 3.0

Link to comment
Share on other sites

Το νέο version 2.2 του android θα μπαίνει στο Magic ?

 

η T-mobile και η Vodafone στν αμερικη μ φενεται θα βαλουν 2.2 στο magic.Ισως η HTC στο απωτερο(πολυυυ) μελον...γι'αυτο cyanogen!

 

και μια ερωτηση, το οτι εχω χαμηλο σημα (2 μπαρες) μεσα στο σπιτι τις περισσοτερες φορες ειναι προβλημα software?(δεν πιστευω να ειναι της εταιρειας, με το προηγουμενο κινητο επιανα μια χαρα)

φοραω cyanogenmod 5.0.8 final

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω εχω το τηλεφωνο τοσο καιρο με την αναβαθμηση σε 1.6 αλλα οχι την μαμα,με τον τροπο του vman και το τηλεφωνο καθε λιγο και λιγακι μου χανει τελειως το σημα και οταν παω στις ρυθμησεις για να ξανακανει αναζητηση δικτυου και παω να επιλεξω να συνδεθω μου βγαζει μηνυμα και λεει πως η καρτα sim δεν μπορει να συνδεθει.

Με λιγα λογια σαν να χανετε η επαφη καρτας σιμ και τηλεφωνου...το παω με την εγγυηση πισω?

Θα εχω προβλημα με την εγγυηση αν το παω με αυτη τη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!Όμως έχω μία απορία....πώς τις κάνω τύπου Google; :$
Θα πρέπει για να φαίνονται ως google επαφες να κάνειs εξαγωγη στην κάρτα sd , θα σβήσεις όλες τις επαφές στο τηλ. και θα κάνεις εισαγωγη από sd σε λογαριασμό google.Προσοχή για να μην τις χάσεις θα πρέπει να υπάρχουν και στο outlook ως backup. Βέβαια εάν κάνεις sync με google δεν θα μπορείς και με το outlook. Ένας άλλος τρόπος εάν φοβάσαι μήπως τις χάσεις είναι αφού κάνεις εξαγωγή στην κάρτα να κάνεις εισαγωγή στο gmail από το pc σου , να σβήσεις όλες τις επαφές στο τηλ. και να περιμένεις να κάνει το τηλ. συγχρονισμό.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...