Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε από τη recovery να κάνεις ένα fix permissions μήπως και γλυτώσεις από τα fc. Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις και τη rom μήπως και δεν κατέβηκε σωστά την προηγούμενη φορά! Διαφορετικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, πέρα από το κατέβασμα μιας άλλης rom, αν και δεν έχω το magic οπότε δεν έχω να σου προτείνω κατι.
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε από τη recovery να κάνεις ένα fix permissions μήπως και γλυτώσεις από τα fc. Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις και τη rom μήπως και δεν κατέβηκε σωστά την προηγούμενη φορά! Διαφορετικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, πέρα από το κατέβασμα μιας άλλης rom, αν και δεν έχω το magic οπότε δεν έχω να σου προτείνω κατι.

 

Τα δοκίμασα αλλά τίποτα. Πριν την diet την χρησιμοποιούσα και ήταν όλα μια χαρά και μου φαίνεται πολύ περίεργο. Φλάσαρα την rom που κατέβασα από το site του cyanogen αρχικά και μετά αυτή που μου είχε στείλει ο vman αλλά τα ίδια.. :(

 

Reflash το radio, wipe all και ξανα flash τα 3 αρχεια

 

Δεν πιάνει ούτε αυτό :worry:

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την dietgb εχω αλλα ενω ειναι πολυ γρηγορη, δε μου ειναι και τοσο σταθερη. Ξερουμε τι λεει συγκριτικα η ginger yoshi?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την dietgb εχω αλλα ενω ειναι πολυ γρηγορη, δε μου ειναι και τοσο σταθερη. Ξερουμε τι λεει συγκριτικα η ginger yoshi?

 

Αρκετά καλή με πολλές επιλογές. Σταθερότατη και επισης υποστηριζει και ext3/ext4 partition και δεν υπαρχει προβλημα και με τον χωρο.Αυτην έχω τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

σήμερα μου ήρθε το δέμα με το μτχ HTC Magic που αγόρασα. Με την εμφάνισή του δεν έχω πρόβλημα...ωστόσο το κινητό ΣΕΡΝΕΤΑΙ! Όταν λέω σέρνεται κυριολεκτώ. Η απόκρισεις είναι χαρακτηριστικά αργές και γενικότερα σε ότι κι αν κάνω καθυστερεί είτε αυτό λέγεται κατεβαίνω στο menu είτε παίζω Angry Birds (καλά εδώ Η καθυστέρηση).

 

Το κινητό τρέχει το 2.3.4 και απ'τις πληροφορίες :

Mem Info -> 52MB/201 MB

CyanogenMod

 

Συνολικά έχει εσωτερική μνήμη 166ΜΒ και είναι διαθέσιμα τα 155!!

 

To παρακάτω λύθηκε...

EDIT:

 

Έχω και το setcpu το οποίο δε ξέρω να λειτουργώ καθόλου και μου τρέχει όπου γουστάρει τη cpu. Ακόμη κι όταν κάνω profile με συγκεκριμένες συχνότητες, αυτό τρέχει εκεί που θέλει.

 

βγάζει αυτό

SETCPU not obtain root access. Did you allow SetCPU through Superuser Permissions? If you checked Superuser Permission and SETcpu still cannot get root, there may be a permisssions issue with your ROM.

 

Πάντως και με κλειστό το setcpu σέρνεται πάλι...

 

Έχω απογοητευτεί, μετανιώσει τελείως για την αγορά μου.

 

Εάν μπορούσε να βοηθήσει κανείς για να το κάνω να τρέχει πιο αξιοπρεπώς...καλοδεχούμενο οτιδήποτε

Edited by Scatman
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω τι συσκευή έχεις ως σημείο αναφοράς αλλά είναι παλαιότερης τεχνολογίας και λογικό είναι να έχει περιορισμένες δυνατότητες και απόδοση. Από τη στιγμή ωστόσο που φοράς CM rom δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσες να κάνεις για να δεις βελτιώσεις σε θέματα ταχύτητας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει κι εγω ενα μεταχειρισμενο magic ,εχω βαλει την cyanogen 6.2

το angry birds σερνεται .....

η μπαταρια με 2-3 τηλεφωνα των δυο λεπτων δυο τρια μυνηματα και 10 λεπτα ιντερνετ (wifi)μου κραταει μια μερα,ειναι φυσιλογικο η να παρω μια καινουρια , ο προηγουμενος το ειχε 1.5 χρονο

ποιο προγραμμα πλοηγησης παιζει στο magic ικανοποιητικα ?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει χαμηλό επεξεργαστή και δεν υπάρχει "δυνατό" τσιπ γραφικών, μην περιμένετε να παίζετε Angry Birds χωρίς Lag! Εδώ κολλάει σε 600Mhz επεξεργαστές.
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα πλοηγησης παιζει στο magic ικανοποιητικα ?

Με nDrive δεν ειχα προβληματα απ οσο θυμαμαι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα πλοηγησης παιζει στο magic ικανοποιητικα ?

 

Το NDrive λειτουργεί κανονικότατα, όπως και το Navigon. Συνιστώ όμως το NDrive που είναι πιο ελαφρύ για το Magic.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

για τη μπταρια κανενα νεο???ποσο σας κραταει ??

εβαλα το nDrive0καλο φαινεται με την πρωτη ματια

 

Στην θέση σου θα έκανα wipe battery stats από την recovery και μετά θα έκανα λίγη υπομονή με "καλές" φορτίσεις και θα έστρωνε. Έτσι συνέβη σε μένα τουλάχιστον.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Eκανα αυτα και βλεπω οτι παει καλυτερα...θα ενημερωσω

 

 

1) Φορτίστε το κινητό ενώ είναι αναμμένο, μέχρι να δείξει 100%. Βγάλτε το φορτιστή.

2) Σβήστε το, και περιμένετε να σβήσει τελείως (~μισό λεπτό.. τα κουμπιά δε θα φωτίζουν, και στο froyo κάνει μια μικρή δόνηση)

3) Με το κινητό σβηστό, βάλτε το φορτιστή. Θα βγει η πράσινη μπαταρία, αλλά θα δείτε ότι δεν είναι στο 100%. Περιμένετε (σβηστό), να δείξει 100%. (~5 λεπτά).

4) Βγάλτε το φορτιστή. Ανάψτε το πάλι, και περιμένετε να φορτώσουν όλα. Μόλις φορτώσουν, σβήστε το.

5) Ξαναβάλτε το στην πρίζα. Ξανά η πράσινη μπαταρία, ξανά λίγο περιμένετε μέχρι να φτάσει 100%.

6) Έτοιμοι, βγάλτε το απ'την πρίζα και χρησιμοποιήστε το, κάντε μια σύγκριση με χθες και γράψτε τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αυτα και βλεπω οτι παει καλυτερα...θα ενημερωσω

 

 

1) Φορτίστε το κινητό ενώ είναι αναμμένο, μέχρι να δείξει 100%. Βγάλτε το φορτιστή.

2) Σβήστε το, και περιμένετε να σβήσει τελείως (~μισό λεπτό.. τα κουμπιά δε θα φωτίζουν, και στο froyo κάνει μια μικρή δόνηση)

3) Με το κινητό σβηστό, βάλτε το φορτιστή. Θα βγει η πράσινη μπαταρία, αλλά θα δείτε ότι δεν είναι στο 100%. Περιμένετε (σβηστό), να δείξει 100%. (~5 λεπτά).

4) Βγάλτε το φορτιστή. Ανάψτε το πάλι, και περιμένετε να φορτώσουν όλα. Μόλις φορτώσουν, σβήστε το.

5) Ξαναβάλτε το στην πρίζα. Ξανά η πράσινη μπαταρία, ξανά λίγο περιμένετε μέχρι να φτάσει 100%.

6) Έτοιμοι, βγάλτε το απ'την πρίζα και χρησιμοποιήστε το, κάντε μια σύγκριση με χθες και γράψτε τα αποτελέσματα...

 

μα οταν το κλεινεις, για ποια πρασινη μπαταρια μιλας?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

την ιδια απορια ειχα κ εγω...δεν ειδα πρασινη μπαταρια αλλα πρασινο λεντ

 

το παραπανω το βρηκα στο ιντερνετ δεν ειναι δικο μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα σε όλους..έχω το htc magic εδώ και ένα χρόνο ίσως και περισσότερο..Θά ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος flash player ώστε να μπορώ να δώ τηλεόραση μέσω κινητού ή να ακούσω ραδιόφωνο μέσω διαφόρων sites...
Δεν είναι Rooted το κινητό!!
Link to comment
Share on other sites

Το Magic δεν υποστηρίζει flash player, οπότε δεν μπορείς να δεις site που στηρίζονται σε flash. Για το ραδιόφωνο κατέβασε την εφαρμογή tunein radio. Έχει και αρκετούς ελληνικούς σταθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα αυτή τη ρομ και μπορω να πω ειναι πολυ γρηγορη.Αμα τη βαλετε και εχετε force close στο launcher pro καντε fix_permission -r μεσω adb shell.
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,έχω μια απορία σχετικά με το htc magic,

έχω κατεβάσει έναν ήχο για μήνυμα αλλά δεν μπορώ να το βάλω..που το βγάζει μόνο για ήχο κλήσης!

παλαιότερα που είχα μια άλλη ρομ είχα φτιάξει έναν φάκελο Media και μέσα σε αυτόν είχα φτιάξει 3 υποφακέλους με ονόματα notifications,alarms και ringtones..τότε μου δούλευε μια χαρά..

Μετά την αναβάθμιση που έκανα μέσω το site της htc(αβάθμιση ROM (με HTC Sense) για το HTC Magic) δεν μπορώ να βάλω ήχο μηνύματος..

Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

Φιλικά,

Άγγελος!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,έχω μια απορία σχετικά με το htc magic,

έχω κατεβάσει έναν ήχο για μήνυμα αλλά δεν μπορώ να το βάλω..που το βγάζει μόνο για ήχο κλήσης!

παλαιότερα που είχα μια άλλη ρομ είχα φτιάξει έναν φάκελο Media και μέσα σε αυτόν είχα φτιάξει 3 υποφακέλους με ονόματα notifications,alarms και ringtones..τότε μου δούλευε μια χαρά..

Μετά την αναβάθμιση που έκανα μέσω το site της htc(αβάθμιση ROM (με HTC Sense) για το HTC Magic) δεν μπορώ να βάλω ήχο μηνύματος..

Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

Φιλικά,

Άγγελος!

 

Δεν θυμαμαι που εχουν το directory αυτο η sense αλλα αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να κανεις αναζητηση σε εναν file explorer ενα notification μυνηματος του κινητου, το ονομα του δλδ, να σου δειξει που ειναι και να πεταξεις εκει μεσα το αρχειο σου

 

Sent from my HTC Wildfire

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,έχω μια απορία σχετικά με το htc magic,

έχω κατεβάσει έναν ήχο για μήνυμα αλλά δεν μπορώ να το βάλω..που το βγάζει μόνο για ήχο κλήσης!

παλαιότερα που είχα μια άλλη ρομ είχα φτιάξει έναν φάκελο Media και μέσα σε αυτόν είχα φτιάξει 3 υποφακέλους με ονόματα notifications,alarms και ringtones..τότε μου δούλευε μια χαρά..

Μετά την αναβάθμιση που έκανα μέσω το site της htc(αβάθμιση ROM (με HTC Sense) για το HTC Magic) δεν μπορώ να βάλω ήχο μηνύματος..

Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

Φιλικά,

Άγγελος!

 

για δοκιμασε να φτιαξεις φακελο: media/audio/notifications και βαλτο εκει μεσα.

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να φτιαξεις φακελο: media/audio/notifications και βαλτο εκει μεσα.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!ολα οκ!!!είσαι πρώτος σε υπερ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω εδω και 2-3 μέρες την gingeryoshi (android 2.3.5) που εγκατέστησα με τη βοηθεια του φιλου Vman και ειμαι πολυ ικανοποιημένος. Το αλμα ειναι αναλογο με την μετάβαση απο την 1.5 σε froyo Cyanogen! Απέκτησα καινούργιο τηλέφωνο, again! Μεγάλη αναβάθμιση σε ταχύτητα, σταθερότητα, λειτουργικότητα του Wi-Fi, λειτουργία κάμερας- gallery, διάρκεια μπαταρίας κτλ. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα.
HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...