Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε να δούμε... Αν δε δουλέψει κ έτσι, τότε πρέπει να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση κ να το στείλω πίσω. Αν και δεν έχω ελπίδες... Αν έχετε το vodafone boot logo, ανεβάστε το κάπου, θα το χρειαστώ :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε να δούμε... Αν δε δουλέψει κ έτσι, τότε πρέπει να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση κ να το στείλω πίσω. Αν και δεν έχω ελπίδες... Αν έχετε το vodafone boot logo, ανεβάστε το κάπου, θα το χρειαστώ :)

 

Δε θα χρειαστείς το boot logo. Είναι ενσωματωμένο στο boot.img και θα εγκατασταθεί, όταν κάνεις την εγκατάσταση της official Vodafone ROM.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου, το splash screen εννοώ...

 

Για να στείλεις τη συσκευή σου για service, θα τρέξεις το RUU της Vodafone. Έτσι το κινητό σου θα "αποκτήσει" ό,τι πρέπει να έχει ένα φτωχό πλην τίμιο Vodafone Magic:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

έχω πάρει το HTC Magic kai έκανα αναβάθμιση της ROM απο το site της ΗTC.

 

Το τηλ μου θέλω να είναι εξολοκλήρου στα Αγγλικά. Έχω επιλέξει γλώσσα τηλεφώνου και πληκτρολογίου Αγγλικά.

 

Τα μενού είναι στα Αγγλικά και το Qwerty πληκτρολόγιο επίσης στα Αγγλικά. Παρ'όλα αυτά το smart dial έχει Ελληνικούς χαρακτήρες και δεν βρίσκω τρόπο να τους αλλάξω.

 

Ευχαριστώ πολυ

 

--------------

Προσθέτω στο μύνημα μου κατι που παρατήρησα:

 

Δοκίμασα να αλλάξω γλώσσα πληκτρολογίου και τηλεφώνου απο Αγγλικά σε Ελληνικά. Το smart dial είναι στα Αγγλικά τώρα.

 

Για κάποιο λόγο το smart dial είναι σε αντίθετη γλώσσα απο αυτή που θέλω

Link to comment
Share on other sites

Υποπτέυομαι οτι κάτι άλλο δεν πάει καλά... Μετά τις τελευταίες αλλαγές, έκανα μια δοκιμή. Του έστειλα ταυτόχρονα sms από δύο αριθμούς cosmote, το ένα ήρθε αμέσως ενώ το άλλο όχι! Βλέπω να κάνω αλλαγή τις συσκευές, μόνο έτσι θα καταλάβω τι φταίει...
Link to comment
Share on other sites

Υποπτέυομαι οτι κάτι άλλο δεν πάει καλά... Μετά τις τελευταίες αλλαγές, έκανα μια δοκιμή. Του έστειλα ταυτόχρονα sms από δύο αριθμούς cosmote, το ένα ήρθε αμέσως ενώ το άλλο όχι! Βλέπω να κάνω αλλαγή τις συσκευές, μόνο έτσι θα καταλάβω τι φταίει...

 

 

 

κοσμοκαρτα εχεις , καρτοτηλεφωνο?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

κοσμοκαρτα εχεις , καρτοτηλεφωνο?

 

Ναι, what's up. Έχεις κάτι υπ'όψιν?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια! Πηρα κι εγω το magic και ηθελα να ρωτησω σχετικα με την πρωτη φορτιση.

Αυτη τη στιγμη παιζω μαζι του κι εχει αρκετη μπαταρια. Να το φορτισω ετσι η να περιμενω να αδειασει? ποσες ωρες να το αφησω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φόρτισε το μέχρι να γεμίσει και μετά μπορείς να παίξεις κανονικά με τη συσκευή σου. Σε γενικές γραμμές δεν ισχύουν εδώ οι πολύωρες φορτίσεις και μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φόρτισε το μέχρι να γεμίσει και μετά μπορείς να παίξεις κανονικά με τη συσκευή σου. Σε γενικές γραμμές δεν ισχύουν εδώ οι πολύωρες φορτίσεις και μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2832491#post2832491

Εδω λεει πρωτα να αδειασει και μετα να τη φορτισεις. Απ το μεσημερι το εχω ανοιχτο και η μπαταρια ειναι πανω απο τη μεση. Εκανα πατατα που δεν το εχω φορτισει ακομα?:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το link που δίνεις παραπέμπει σε πληροφορίες για symbian συσκευές. Στα android όπως και στα windows mobile προτείνω (χωρίς να υποχρεώνω) την παραπάνω μέθοδο.

 

Φυσικά μπορείς να κάνεις την αναζήτησή σου και να καταλήξεις μόνος σου στο ποια μέθοδος βρίσκεις εσύ πιο σωστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδία το είδατε αυτό?

 

Αφενός πρόκειται για ένα ακόμα theme για το HTC Sense, αφετέρου είναι για τα windows mobile κάτι που σημαίνει ότι δεν δουλεύει εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το link που δίνεις παραπέμπει σε πληροφορίες για symbian συσκευές. Στα android όπως και στα windows mobile προτείνω (χωρίς να υποχρεώνω) την παραπάνω μέθοδο.

 

Φυσικά μπορείς να κάνεις την αναζήτησή σου και να καταλήξεις μόνος σου στο ποια μέθοδος βρίσκεις εσύ πιο σωστή.

ok ευχαριστω! δε θα περιμενω να τελειωσει, θα το χρησιμοποιησω για κανα 3ωρο και μετα θα το βαλω να φορτισει. δε νομιζω να παθει κατι απο αυτα που διαβαζω. Στις επομενες φορτισεις λες να μην το αφησω να τελειωσει πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Αφενός πρόκειται για ένα ακόμα theme για το HTC Sense, αφετέρου είναι για τα windows mobile κάτι που σημαίνει ότι δεν δουλεύει εδώ.

 

ένα ακόμα? που μπορούμε να τα βρούμε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, what's up. Έχεις κάτι υπ'όψιν?

 

το δικτυο φταιει , εχει μπουκωσει . οσο για το αλλο ειναι bug με το πληκτρολογιο ετσι

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ένα ακόμα? που μπορούμε να τα βρούμε?

 

Ποιο να βρεις; Αφού είναι αποκλειστικά για windows mobile συσκευή της HTC.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=592584

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο να βρεις; Αφού είναι αποκλειστικά για windows mobile συσκευή της HTC.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=592584

 

για android υπάρχει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε μήπως πώς αλλάζουμε τη γλώσσα του smart dial στο htc magic?

 

Για κάποιο λόγο ενώ το τηλέφωνο μου έιναι στα αγγλικά (πληκτρολόγιο-μενού) το smart dial έχει Ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Άν το γυρίσω όλο το τηλ στα Ελληνικά το smart dial έχει Αγγλικούς χαρακτήρες !

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξεις μεμονωμένα τους χαρακτήρες στον dialer. Κατά πάσα πιθανότητα αυτό είναι bug που μόνο η HTC μπορεί να διορθώσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Σκεφτομαι να αγοράσω και εγώ το Magic, κάτι που με ξενερώνει είναι οτι η οθόνη έχει μόνο 65.536 (16-bit) χρώματα, ενώ άλλα κινητά έχουν 16.777.216.

 

Η εικόνα που βγάζει το Magic πως σας φένεται, ??

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με τα νούμερα που αναφέρεις, η οθόνη του Magic είναι πάρα πολυ καλή. Μη σε προβληματίζει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκεφτομαι να αγοράσω και εγώ το Magic, κάτι που με ξενερώνει είναι οτι η οθόνη έχει μόνο 65.536 (16-bit) χρώματα, ενώ άλλα κινητά έχουν 16.777.216.

 

Μην επηρεάζεσαι από τα μεγάλα νούμερα σε χρώματα οθόνης. Δεν είναι τίποτε άλλο από "κόλπα" του marketing. Άλλοι είναι οι παράγοντες που επηρεάζουν ένα καλό αποτέλεσμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...