Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πληκτρολογιο του tsipistri που γραφει 160 στα sms το δοκιμασες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2987890#post2987890

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το πληκτρολογιο του tsipistri που γραφει 160 στα sms το δοκιμασες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2987890#post2987890

 

Φιλε δεν ξερω ποιο ειναι αυτο που λες, αλλα δοκιμασα το finger keyboard που επαιζε σιγουρα σε παλιοτερες εκδοσεις και ειχε προβλημα. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Παρακαλω μια απορια αν ξερει καποιος.

Υπαρχει plug-in για το htc cruise να γινει συγχρονισμος με mac με το isync?

 

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@spireto:

Βρίσκεσαι σε λάθος thread... Ποιο cruise έχεις; Το πρώτο ή το δεύτερο;

 

(Σχετικά με αυτό που ρωτάς... http://www.sync-mac.com/)

 

το πληκτρολογιο του tsipistri που γραφει 160 στα sms το δοκιμασες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2987890#post2987890

 

Να σημειώσουμε ότι αυτό είναι μόνο για συσκευές με Leo ROM. Για topaz ROM υπάρχει άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και συγνωμη για το λαθος.

Ειναι το πρωτο cruise και ειναι φιλου που θελει να παρει apple και τον ενδιαφερει πολυ.

Απο rom ξερω οτι το εχει εργοστασιακο αν αυτο σας βοηθαει.

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω και συγνωμη για το λαθος.

Ειναι το πρωτο cruise και ειναι φιλου που θελει να παρει apple και τον ενδιαφερει πολυ.

 

Τότε συνέχεια εκεί για τη συγκεκριμένη συσκευή... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=176456

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το NoData. Για να είμαι σίγουρος ότι το τηλ δεν δέχεται - στέλνει δεδομένα πρέπει να τα έχω όλα απενεργοποιημένα ή κρατάω το MMS; Στην λίστα μου βγάζει Wind GPRS και Wind MMS.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός; Είσαι με WM6.5; Εγκατέστησες κάποιον άλλο task manager; Από πότε δημιουργήθηκε το πρόβλημα;

 

Eκανα Hard format για να λυσω το προβλημα με την πανω μπαρα.Ευχαριστω

 

Εχω windows mobile 6.1. Eγκατεστησα τον Opera_flash αλλα παλι στην σελιδα μου βγαζει οτι πρεπει να κατεβασω plug-in για να την δω.Περαν τουτου, οταν κανει εκκινηση το κινητο φορτωνει κατευθειαν τον flash και μου λεει error δεν βρισκει το c:/localhost. Προφανως πρεπει να το ρυθμισω ωστε να μην φορτωνει στην εκκινηση τον opera? Πως γινεται αυτο και πως θα λυσω το προβλημα που δεν φορτωνει τις σελιδες με flash?(κατεβασα και τον opera 10 BETA αλλα τπτ)

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Eκανα Hard format για να λυσω το προβλημα με την πανω μπαρα.Ευχαριστω

 

Εχω windows mobile 6.1. Eγκατεστησα τον Opera_flash αλλα παλι στην σελιδα μου βγαζει οτι πρεπει να κατεβασω plug-in για να την δω.Περαν τουτου, οταν κανει εκκινηση το κινητο φορτωνει κατευθειαν τον flash και μου λεει error δεν βρισκει το c:/localhost. Προφανως πρεπει να το ρυθμισω ωστε να μην φορτωνει στην εκκινηση τον opera? Πως γινεται αυτο και πως θα λυσω το προβλημα που δεν φορτωνει τις σελιδες με flash?(κατεβασα και τον opera 10 BETA αλλα τπτ)

 

για να μην φορτώνει ο opera κατα την εκκίνηση δες τις οδηγίες του webvirus.

για να βλέπεις σελίδες flash χρησιμοποίησε το skyfire

και να καταφέρεις να κάνεις το όπερα να παίζει flash, δεν είναι λειτουργικό. Σέρνεται.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μόλις έβαλα την opera flash του webvirus την μπαταρία σαν καλαμάκι την ρουφάει χωρίς να κάνω τπτ...δεν ξέρω αν τρέχει στο background ή είναι σύμπτωση....με την opera την μανίσια ήταν σχεδόν σαν win6.1 η μπαταρία όπως είχα πει και παλιότερα ( έχω ακόμα την HG R1 του dutty δεν έβαλα R5 ή κάποια άλλη)
Link to comment
Share on other sites

εγώ μόλις έβαλα την opera flash του webvirus την μπαταρία σαν καλαμάκι την ρουφάει χωρίς να κάνω τπτ...δεν ξέρω αν τρέχει στο background ή είναι σύμπτωση....με την opera την μανίσια ήταν σχεδόν σαν win6.1 η μπαταρία όπως είχα πει και παλιότερα ( έχω ακόμα την HG R1 του dutty δεν έβαλα R5 ή κάποια άλλη)

 

πρέπει να κλείσετε το PushInternet.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το Showcasε;

Αργεί να ανοίξει και κολλάει αρκετά συχνά...

Edit: πήγα να το απεγκαταστήσω, αλλά από ότι βλέπω δεν υπάρχει στο "Remove programs"!

 

Έχει κανείς να μου στείλει τον Task Manager που είχε ενσωματωμένο η Rom του Dutty;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κανείς να μου στείλει τον Task Manager που είχε ενσωματωμένο η Rom του Dutty;

 

Ποιον έχει; Υπάρχει κάποιο screenshot;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το Showcasε;

Αργεί να ανοίξει και κολλάει αρκετά συχνά...

Edit: πήγα να το απεγκαταστήσω, αλλά από ότι βλέπω δεν υπάρχει στο "Remove programs"!

 

Έχει κανείς να μου στείλει τον Task Manager που είχε ενσωματωμένο η Rom του Dutty;

 

Δεν ξερω αν εννοεις αυτον που ανεβαζω... [ATTACH]14957[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό θα είναι, αλλά έχω πρόβλημα.

Το εγκατέστησα, μου ζήτησε restart, έκανα, αλλά τώρα που άνοιξα ξανά το κινητό δεν το βλέπω πουθενά.

 

Το showcase πως το κάνω unistall;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω και εγώ να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή, αξίζει ή έχει πολλά προβλήματα???

Επίσης θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1. Μπορω να κατεβάζω διάφορες εφαρμογές και να του βάζω ή εχει κλειστό λογισμικο;

2. skype για να μιλαω Free με άλλυς χρηστες skype καλύπτει?

3. msn κλπ???

4. εχει κάποιο εγκατεστημένο πρόγραμμα με χάρτες ή πρέπει κάθε φορά να συνδέομαι με ιντερνετ/δορυφόρο να κατεβάζω και να πληρώνω? Δηλαδή μπορώ να κατεβάσω από κάπου χάρτες πχ ελλάδας και να τους χρησιμποιώ χωρίς να χρεώνομαι???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω και εγώ να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή, αξίζει ή έχει πολλά προβλήματα???

Επίσης θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1. Μπορω να κατεβάζω διάφορες εφαρμογές και να του βάζω ή εχει κλειστό λογισμικο;

2. skype για να μιλαω Free με άλλυς χρηστες skype καλύπτει?

3. msn κλπ???

4. εχει κάποιο εγκατεστημένο πρόγραμμα με χάρτες ή πρέπει κάθε φορά να συνδέομαι με ιντερνετ/δορυφόρο να κατεβάζω και να πληρώνω? Δηλαδή μπορώ να κατεβάσω από κάπου χάρτες πχ ελλάδας και να τους χρησιμποιώ χωρίς να χρεώνομαι???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ!!!

φτου και απο την αρχή!!!

 

Αξίζει!

Δεν έχει προβλήματα (ή τουλάχιστον περισσότερα απο αλλα του είδους του)

1. Εννοείται οτι μπορείς!!!

2. Ναι (εκτός βιντεοκλήσεων μεσω skype)

3. Το ίδιο

4. Συνήθως συνοδεύεται απο το Copilot 7 δοκιμαστική εκδοση.

Καλύτερα είναι να αγοράσεις ξεχωριστά χάρτες (destinator, igo κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εγκατέστησα, μου ζήτησε restart, έκανα, αλλά τώρα που άνοιξα ξανά το κινητό δεν το βλέπω πουθενά.

 

Δεν σου έχει εμφανιστεί στην πάνω μπάρα δεξιά το σχετικό εικονίδιο; Μπορείς να το ενεργοποιήσεις, θα το βρεις στα Settings σαν Task Manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμφανίστηκε. Έσβησα το Showcase από τον φάκελο startup και δουλεύει κανονικά ο original της HTC.

Για να διαγράψω τελείως το Showcase πρέπει να πειράξω και τίποτα στην registry ή απλά διαγράφω τα αρχεία του;

 

Edit: Μόλις προσπάθησα να διαγράψω τα αρχεία και μου βγάζει αυτό το μήνυμα: File 'Windows\Showcase_320.png is in ROM memory! You cannot delet it.

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...