Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν έχει pocketCM μέσα.

 

επίσης είδα ότι έβγαλε 0.2 και διαβάζω ότι δεν είναι και πολύ καλή.

 

Βάλτε την 0.1a! αν δεν την έχετε να την ανεβάσω.

 

Τωρα που το εψαχνα ειδα οτι εχεις δικιο.

Εμοιαζε λιγο με το pocketCM και νομιζα οτι ειναι αυτο.

 

Στο προγραμματακι που εχει ενσωματωμενο για τις επαφες παντως, μπορουμε καπως να περασουμε την Ελληνικη γλωσσα ωστε να διαβαζει σωστα τις επαφες μας που ειναι γραμμενες με Ελληνικα γραμματα?

 

Και κατι ακομα...

Ή εχω στραβωθει ή κατι εχει αλλαξει.

Απο που οριζω owner info?

Γιατι χρειαζεται στην ενεργοποιηση ορισμενων προγραμματων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την παρέα, απόκτησα πρόσφατα το D2 μετά από 1 χρόνο συμβίωσης με το D1.

Όλα καλά μέχρι στιγμής απλά θέλω να ρωτήσω, αν κανείς ξέρει, αν υπάρχει πιθανότητα

να δούμε το Sense UI και στο D2, εκτός από το HD2 με επίσημη rom της HTC.

Ακόμα θέλω να μάθω αν έχετε ακούσει για επιμέρους αναβαθμίσεις στη rom με τα νέα Win 6.5.3.

Thanks...

 

για να έχεις το ίδιο Sense. χρειάζεσαι cooked rom.

κοίτα το 2ο λινκ στην υπογραφή μου...

 

Και κατι ακομα...

Ή εχω στραβωθει ή κατι εχει αλλαξει.

Απο που οριζω owner info?

Γιατι χρειαζεται στην ενεργοποιηση ορισμενων προγραμματων.

 

κοίτα το 2ο λινκ στην υπογραφή μου.....

αν έχεις χρησιμοποιήσει την cheetah τότε θα το βρείς εκεί που πρέπει. διαφορετικά πρέπει να το ενεργοποιήσεις μέσω registry.

 

δεν έχω ακριβώς το Path αυτή τη στιγμή. θα το δω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

@ WebViRuS: δε μιλάω για custom rom αλλά για γνήσια. ξέρω πολύ καλά τι παίζει με τις custom αλλά θέλω να μάθω αν σκοπεύει η HTC να κάνει την κινήση να αναβαθμίσει τη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν πρόκειτε να δεις 2.5 σε D2. με official rom.

 

ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το spb mobile shell (3.5.1, build 9687) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Πολύ καλό το manila, αλλά για το τρόπο που χειρίζομαι εγώ το pda, με βολεύει καλύτερα το mobile shell. Το μόνο bug που έχω βρει είναι ότι δεν μπορείς να ανοίξεις τα settings από το μενού των Windows, αλλά αυτό δεν είναι μεγάλο πρόβλημα, καθώς τα ανοίγεις μέσα από το μενού του mobile shell. Επίσης, αν το εγκαταστήσεις, μπορείς να βελτιώσεις την ευχρηστία του και να προσθέσεις και άλλα widgets, εγκαθιστώντας για παράδειγμα το MSkip Pro Plus.

Αν χρειαστείς κάτι, πες μου.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το spb mobile shell (3.5.1, build 9687) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Πολύ καλό το manila, αλλά για το τρόπο που χειρίζομαι εγώ το pda, με βολεύει καλύτερα το mobile shell. Το μόνο bug που έχω βρει είναι ότι δεν μπορείς να ανοίξεις τα settings από το μενού των Windows, αλλά αυτό δεν είναι μεγάλο πρόβλημα, καθώς τα ανοίγεις μέσα από το μενού του mobile shell. Επίσης, αν το εγκαταστήσεις, μπορείς να βελτιώσεις την ευχρηστία του και να προσθέσεις και άλλα widgets, εγκαθιστώντας για παράδειγμα το MSkip Pro Plus.

Αν χρειαστείς κάτι, πες μου.

Επηρεάζει την κατανάλωση της μπαταρίας σε σχέση με το manila πιο πολύ ?

Link to comment
Share on other sites

Επηρεάζει την κατανάλωση της μπαταρίας σε σχέση με το manila πιο πολύ ?

Να σου πω την αλήθεια, αυτό δεν το πρόσεξα, γιατί το μεγαλύτερο διάστημα που ήμουν με την ίδια rom, ήταν 4-5 μέρες. :lol:

Σίγουρα τα 6.5 καταναλώνουν περισσότερο από 6.1, αλλά σε 6.5 μεταξύ manila και mobile shell δε νομίζω να υπάρχει κάποια διαφορά στην κατανάλωση.

Για το mobile shell, μπορείς να εγκαταστήσεις και το spb weather, το οποίο ενσωματώνεται στο mobile shell και με ένα template να πέρνεις δεδομένα καιρό από το meteo.gr, που κατ' εμέ είναι πιο αξιόπιστο από το accuweather που χρησιμοποιεί το manila.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε μια ρομ που να εχει Ελληνικα?

με ενδιαφερει το default πληκτρολογιο που εχει να ειναι στα ελληνικα οπως στην ρομ της htc.

δεν θελω να βαλω αλλο πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορειτε να μου πειτε μια ρομ που να εχει Ελληνικα?

με ενδιαφερει το default πληκτρολογιο που εχει να ειναι στα ελληνικα οπως στην ρομ της htc.

δεν θελω να βαλω αλλο πληκτρολογιο.

 

Και σε μη ελληνική ROM, υπάρχει τρόπος να έχεις ελληνικά κανονικότατα στο πληκτρολόγιο της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε μη ελληνική ROM, υπάρχει τρόπος να έχεις ελληνικά κανονικότατα στο πληκτρολόγιο της HTC.

 

Αυτον τον τροπο ψαχνω και δε βρισκω. :(

Δε με χαλανε καθολου τα menu και τα προγραμματα στα Αγγλικα, αλλα δυο πραγματακια θα τα προτιμουσα στα Ελληνικα.

 

1) Το Keyboard.

2) Το ενσωματωμενο προγραμμα που εχει για τις επαφες.

 

Ξερω οτι πολλοι θα πειτε... υπαρχουν και αλλα προγραμματα που παιζουν στα Ελληνικα και μαλιστα ειναι και καλυτερα...

απλα εχω κολλησει λιγο να κανω τα συγκρεκριμενα να παιξουν Ελληνικα. ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΥΣΙΚΑ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) GR-EN keyboards.cab

 

2) Πρέπει να αλλάξεις το interface του manila σε ελληνικό:

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang και άλλαξε την τιμή από 409 σε 408 (Hex)

 

και με την προσθήκη του RandomAccess (επέλεξε την WVGA έκδοση) αλλάζουμε σε ελληνική και την μπάρα των επαφών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1)GR-EN keyboards.cab

 

2) Πρέπει να αλλάξεις το interface του manila σε ελληνικό:

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang και άλλαξε την τιμή από 409 σε 408 (Hex)

 

και με την προσθήκη του RandomAccess (επέλεξε την WVGA έκδοση) αλλάζουμε σε ελληνική και την μπάρα των επαφών.

 

thanks a lot !!!

To βραδακι θα τα δοκιμασω και θα πω εντυπωσεις. :happy:

...

...

...

...

Το δοκιμασα και ολα SUPER. :D

 

1) Το Keyboard δουλεψε με τη μια.

2) Στην προσπαθεια να παιξει η μπαριτσα των επαφων στα Ελληνικα, παρατηρησα το εξης. Αλλαζοντας την τιμη στη Registry, μου εβγαζε ολα τα ονοματα με την προσθηκη του IDS_ (IDS_Home, IDS_Phone κτλ κτλ).

Οποτε εβαλα την αρχικη τιμη στη Registry, εγκατεστησα το HTC - Xavier RandomAccess - Greek WVGA.cab και η μπαριτσα των επαφων παιζει τελεια στα Ελληνικα.

 

Ευχαριστω και παλι. :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να εγκαταστήσω το advance config και μου έβγαλε μήνυμα ότι χρειαζομαι νεότερη εκδοση του net compact framework. Εχω τα ελληνικά W 6.1, ποια έκδοση κατεβάζω και από που?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα.

 

Έχει κανείς διαθέσιμο το πακέτο ελληνικής γλώσσας για το Myscript Stylus 3; Έχω το πρόγραμμα με την default english και χαραμίζεται χωρίς τα ελληνικά.

Αν το διαθέτει κάποιος, ας μου δώσει ένα link, παρακαλώ.

 

Τίποτα, βρε παιδιά; Κανείς δεν χρησιμοποιεί αυτό το πρόγραμμα; Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για handwiriting; Το Penreader παρουσιάζει προβλήματα στο Diamond 2 wm6.1 pro ELL: Δεν λειτουργεί σε περιβάλλον δημιουργίας SMS, MMS, email. Λειτουργεί στον Word, αλλά, αν φορτωθεί ένα άλλο πληκτρολόγιο, τότε πρέπει να κάνεις Soft Reset, για να ξαναλειτουργήσει. To Calligrapher δεν υποστηρίζει ελληνικά. Ούτε το MobileWrite.

 

Κανείς δεν αξιοποιεί αυτή τη λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγα να εγκαταστήσω το advance config και μου έβγαλε μήνυμα ότι χρειαζομαι νεότερη εκδοση του net compact framework. Εχω τα ελληνικά W 6.1, ποια έκδοση κατεβάζω και από που?

 

NETCFv35.wm.armv4i.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προς WebVirus

 

Φιλε σχετικά με το ρομ τσιταχ. Στον οδηγό σου λέεις να εγκαταστησουμε το 0.2. Τελικά είναι καλό? Επειδή σε μεταγενέστερο μύνημα σου λέεις να πάμε με το 0.1α. Ευχαριστώ.

 

Επίσης, στα missed calls στο sound notifications, δεν μπορώ να αλλάξω τα 5 λεπτά που αφορά τον χρόνο που αναβοσβήνει το LED. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί νομίζω έτσι. Χτένισα 2 forums και δεν βρήκα την λύση

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/311905243/0.1a.Cheetah.rar

 

ορίστε το λινκ απο την 0.1a

 

@athanaso γιάννη σε παρακαλώ στο 2o link μου, άλλαξε στο 2ο βήμα το path για την ρομ στους xda με το λινκ που έχω δώσει πιο πάνω.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατήρησα ότι τα εισερχόμενα mms δεν εμφανιζουν την εικόνα που μου έχουν στείλει. Για να την δώ πρέπει να κάνω reply να παω από το πλαισιο διαλόγου μηνυματων των windows να πατήσω πάνω στο εικονίδιο του μμσ και περιεχομενα μηνύματος. Καμία λύση υπάρχει?

Επίσης τα email μου τα εξαφανίζει για καποιο λόγο μετά από 2-3 μερες. ¨οχι όλα αλλά τα πιο παλια, δεν υπάρχει τρόπος να το ρυθμίσω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο προβληματάκια με την ρόμ 0.1a.Cheetah

1) Δεν συγχρονίζει τις σημειώσεις

2) Δεν εμφανίζει με ελληνικά τις εξηγήσεις της κάθε σημειώσεις “description”(ο τίτλος στις σημειώσεις στο ημερολόγιο εμφανίζετε κανονικά με ελληνικά).

Έχει κανείς την λύση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@athanaso γιάννη σε παρακαλώ στο 2o link μου, άλλαξε στο 2ο βήμα το path για την ρομ στους xda με το λινκ που έχω δώσει πιο πάνω.

 

Done. Κάνε τον έλεγχο σου και πες μου αν θες τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις ακομα παιδες...

1)Κατεβασα τα προγραμματα του webvirus.Που βρισκω πληροφοριες για το τι κανει το καθενα?

 

2)Πως καταλαβαινω αν χρειαζομαι αναβαθμιση?Δεν βρηκα κατι αναλογο οπως με το nokia update

 

3)Πως αλλαζω την σειρα στα εικονιδια στο Menu Εναρξη?

 

4)Πως βαζω δικο μου ηχο κλησης(mp3)?Δεν μου δινει τετοια επιλογη στους ηχους κλησης

 

5)Κατεβασα το operα_flash(φανταζομαι για να παιζει flash).Πως το κανω εγκατασταση?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις ακομα παιδες...

1)Κατεβασα τα προγραμματα του webvirus.Που βρισκω πληροφοριες για το τι κανει το καθενα?

 

αν είσαι τυχερός στο internet. τα περισσότερα απο αυτά λέω τι κάνουν στον οδηγό μου.

 

2)Πως καταλαβαινω αν χρειαζομαι αναβαθμιση?Δεν βρηκα κατι αναλογο οπως με το nokia update

 

update υπάρχουν στις radio. τώρα τι είναι radio... πας στους xda-developers.com και διαβάζεις.

 

3)Πως αλλαζω την σειρα στα εικονιδια στο Menu Εναρξη?

κρατάς πατημένο σου βγάζει ένα μενού που λέει Move To Top

 

4)Πως βαζω δικο μου ηχο κλησης(mp3)?Δεν μου δινει τετοια επιλογη στους ηχους κλησης

 

mp3Trimmer είναι μέσα στα αρχεία μου.

 

5)Κατεβασα το operα_flash(φανταζομαι για να παιζει flash).Πως το κανω εγκατασταση?

 

το τρέχεις?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

 

απάντησα πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μερικες ερωτησεις ακομα παιδες...

1)Κατεβασα τα προγραμματα του webvirus.Που βρισκω πληροφοριες για το τι κανει το καθενα?

 

2)Πως καταλαβαινω αν χρειαζομαι αναβαθμιση?Δεν βρηκα κατι αναλογο οπως με το nokia update

 

3)Πως αλλαζω την σειρα στα εικονιδια στο Menu Εναρξη?

 

4)Πως βαζω δικο μου ηχο κλησης(mp3)?Δεν μου δινει τετοια επιλογη στους ηχους κλησης

 

5)Κατεβασα το operα_flash(φανταζομαι για να παιζει flash).Πως το κανω εγκατασταση?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

 

2) Εδώ βγαίνει ότι υπάρχει για τη συσκευή σου.

 

3) Με παρατεταμένο πάτημα στο εκάστοτε εικονίδιο του start menu σου δίνει την επιλογή Move to top.

 

4) Πετάς τα mp3 σου στον φάκελο /Storage Card/My Documents και θα μπορείς να τους βλέπεις κανονικά στους ήχους κλήσης.

 

5) Τι κατέβασες ακριβώς; Κάποιο link;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5) Τι κατέβασες ακριβώς; Κάποιο link;

 

Kατεβασα απο ενα link (δεν το βρισκω τωρα) ενα αρχειο με καμια 30αρια προγραμματακια (το εν λογω ειναι το Opera_Flash.rar)

 

Ευχαριστω!

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...