Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το τηλεφωνο ξερει κανεις αν θα ειναι συμβατο με τα winmo 7?καπου διαβασα οτι δεν θα ειναι συμβατο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Κανείς δεν γνωρίζει μιας και δεν υπάρχουν οι επαρκείς πληροφορίες σχετικά με το εν λόγω λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειδα γραμμενο πουθενα και κανει πολυ δουλεια.

ενα tweak στην registry για την μνημη στο Diamond2 με τα win 6.5

Πατε στο HKLM/SOFTWARE/HTC/ResProxy/ShareMemSize και αλλαζετε την τιμη σε 100001 . η διαφορα στην διαχειριση μνημης ειναι εντυπωσιακη χωρις κανενα προβλημα στην συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν λες ότι παρατηρείς διαφορά στη διαχείριση μνήμης τι εννοείς; Ότι μένει με περισσότερη ελεύθερη RAM;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα με windows mobile κινητο και εχω χαζεψει...μια πρωτη ερωτηση... γιατι ενω ειμαι μεσα σε καποιο μενου και παταω το ''πισω'' με πεταει στην κεντρικη οθονη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατι θα τρελαθω με αυτο το θεμα. :cry:

 

Εχω την κεντρικη ενταση ηχου του PPC στο 100% (στην καρτελα settings και μετα στο sound and display)

Καθε φορα που ανοιγω το iGO, το κλεινω και ξανατσεκαρω, η ενταση του ηχου πεφτει στο 40%.

 

Οποιος χρησιμοποιει το iGO ας κανει μια δοκιμη, γιατι μου φαινεται ασυλληπτο αυτο που γινεται... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι παρατηρείς διαφορά στη διαχείριση μνήμης τι εννοείς; Ότι μένει με περισσότερη ελεύθερη RAM;

 

Eκτος του οτι ξεκινα η συσκευη με περισσοτερη μνημη , δεν χανει τοσο οσο εχανε στην διαρκεια της ημερας . δεν θυμαμαι τα ακριβη νουμερα πριν το tweak αλλα τωρα η συσκευη μου ξεκινα με 40% μνημη και το πολυ να φτασει μεχρι 60 οσο και να το δουλεψω . πριν το κολπο νομιζω οτι εχω δει μεχρι και 74% δεμευμενη

και η πηγη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει την Cheetah τη rom αλλά σήμερα συνειδοτοποίησα ότι δεν βρίσκω το ράδιο.πως γίνεται αυτό?

 

Παιδιά τα φώτα σας....

 

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατι θα τρελαθω με αυτο το θεμα. :cry:

 

Εχω την κεντρικη ενταση ηχου του PPC στο 100% (στην καρτελα settings και μετα στο sound and display)

Καθε φορα που ανοιγω το iGO, το κλεινω και ξανατσεκαρω, η ενταση του ηχου πεφτει στο 40%.

 

Οποιος χρησιμοποιει το iGO ας κανει μια δοκιμη, γιατι μου φαινεται ασυλληπτο αυτο που γινεται... :confused:

 

το κανει και σε μενα αυτο το iGo

Αλλάζει την ένταση του κινητού ανάλογα την δική του ρύθμιση! Σπαστικό πράγμα!!!

Link to comment
Share on other sites

το κανει και σε μενα αυτο το iGo

Αλλάζει την ένταση του κινητού ανάλογα την δική του ρύθμιση! Σπαστικό πράγμα!!!

 

Επιτελους βρηκα καποιον με το ιδιο "θεμα", γιατι με το iGO ειχα αρχισει να αισθανομαι τρελος. :p

Περα απο την πλακα τωρα, μιλαμε για εντελως βλακωδες bug.

Αυτο το προγραμμα κανω φιλοτιμες προσπαθειες να το συμπαθησω και δε με βοηθαει με τιποτα. Οσο γουσταρω τα φρου φρου που εχει τοσο με χαλανε τα bugs του και τα λαθη που κανει στην πλοηγηση.

 

Ενα ακομα προβλημα που εχω ειναι με τις φωνες TSS. Η Αφροδιτη δεν παιζει σχεδον ποτε, η Αρτεμης παιζει με τις ωρες της και ενιοτε δεν παιζει καμια απο τις δυο. Ολα αυτα, χωρις να κανω καμια απολυτως αλλαγη στη συσκευη. Κανενας αλλος με το ιδιο κουσουρι? :confused:

 

Sorry για το off topic, αλλα στο νημα του iGO που ρωτησα δε μπορεσε κανενας να με βοηθησει και υπεθεσα πως μπορει τα παραπανω να σχετιζονται αποκλειστικα με το TOPAZ.

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα προβλημα που εχω ειναι με τις φωνες TSS. Η Αφροδιτη δεν παιζει σχεδον ποτε, η Αρτεμης παιζει με τις ωρες της και ενιοτε δεν παιζει καμια απο τις δυο. Ολα αυτα, χωρις να κανω καμια απολυτως αλλαγη στη συσκευη. Κανενας αλλος με το ιδιο κουσουρι? :confused:

 

Ακριβώς το ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ. Ποια rom έχεις; Εγώ την TESS Leo I.

 

ξερει κανεις που αναγραφεται ο ογκος δεδομενων που κατεβαζουμε;

 

Πρέπει να εγκαταστήσεις ένα πρόγραμμα σαν το SPB Wireless Monitor.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ. Ποια rom έχεις; Εγώ την TESS Leo I.

 

Φιλε δεν ειναι θεμα ROM.

Δοκιμασα 5-6 διαφορετικες και σε ολες τα ιδια και τα ιδια. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εγκαταστήσεις ένα πρόγραμμα σαν το SPB Wireless Monitor.

 

αυτο μετραει και για τα δεδομενα που κατεβαζουμε απο τον παροχο πχ cosmote internet;

Link to comment
Share on other sites

αυτο μετραει και για τα δεδομενα που κατεβαζουμε απο τον παροχο πχ cosmote internet;

 

Βεβαίως. :)

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα για τη βοηθεια...κατι τελευταιο...δεν υπαρχει καποια ρυθμιση για να διαλεγουμε με ποια συνδεση θα μπει στο ιντερνετ;(wifi ή cosmote internet πχ)
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα για τη βοηθεια...κατι τελευταιο...δεν υπαρχει καποια ρυθμιση για να διαλεγουμε με ποια συνδεση θα μπει στο ιντερνετ;(wifi ή cosmote internet πχ)

με το MoDacoNoData, επιλεγεις να μην ανοιγει gprs, πατριδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να σαι καλα για τη βοηθεια...κατι τελευταιο...δεν υπαρχει καποια ρυθμιση για να διαλεγουμε με ποια συνδεση θα μπει στο ιντερνετ;(wifi ή cosmote internet πχ)

 

Όχι. Μπορείς να βάλεις όμως το NoData για να απενεργοποιείς το GPRS ούτως ώστε να αποφεύγεις το φαινόμενο να συνδεθεί στο internet με τη σύνδεση που έχεις από τον provider σου.

 

http://htcdriver.com/wm6-freeware/images/nodata.png

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Nodata πρέπει να τρέχει στο παρασκήνιο ή μπορούμε να κάνουμε το GPRS Disabled και να κλείσουμε εντελώς το πρόγραμμα;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο του tsipistri που γραφει 160 στα sms το δοκιμασες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2987890#post2987890

 

δοκιμασε το και θα με θυμηθεις :)

 

βαλε το δευτερο του tsipistri απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2987890#post2987890

 

τι να πω....κατι παιζει με την ρομ σου γιατι σε ολες τις dutty rom παιζει και στο μανιλα

 

mms δεν εχω στειλει αλλα sms στελνει κανονικοτατα με 160.

χωρις disable htc mesaging παντα.

 

ΝΟΜΙΖΩ.κατσε να στειλω ενα και θα σου πω με σιγουρια

λοιπον στελνει Mms και με ελληνικο κειμενο με το πληκτρολογιο του tsipistri που χρησιμοποιω εγω.

 

Φιλε christou, μετα απο τοση διαφημηση στο πληκτρολογιο του tsipistri ειπα να το δοκιμασω και εγω.

Φυσικα στη ROM μου (NRG 6.5) δεν επαιξε και ετσι απο περιεργεια ειπα να βαλω τη δικη σου ROM (Holy Grail R1) για να δω τι γινεται.

Ε λοιπον ουτε σε αυτη μου δουλεψαν τα SMS με 160 χαρακτηρες χωρις να απενεργοποιησω το HTC Messaging. :p

 

Στη συνεχεια δοκιμασα αλλες 5-6 ROM, για να καταληξω οτι δε δουλευει σε καμια σωστα. Ασε που στις μισες απο αυτες, παρουσιαζει και ενα bug στα γραφικα, οπου πιστευω οτι προκυπτει απο την ασυμβατοτητα του προγραμματος. (αν δεν κανω λαθος ειναι φτιαγμενο για αλλη συσκευη).

 

Να τονισω απλα, οτι στην αρχη ο μετρητης που εχει για το ποσους χαρακτηρες εχουν γραφτει σε καθε μηνυμα γραφει 160 αλλα με το που γραφεις τους πρωτους 5-10 χαρακτηρες ή τις 2-3 πρωτες λεξεις, αλλαζει το νουμερο και σου λεει οτι επιτρεπονται συνολικα 70 χαρακτηρες ανα SMS. :wacko:

 

Αυτο που ειχα γραψει δηλαδη απο την αρχη δοκιμαζοντας διαφορα αλλα πληκτρολογια.

 

Δε μπορω να καταλαβω ενα πραγμα...

Παω να γραψω μηνυμα με το HTC Messaging και ενω μου γραφει 0/160 χαρακτηρες, με τον πρωτο χαρακτηρα που γραφω, αλλαζει η επιλογη σε 70 χαρακτηρες ανα SMS.

 

Στην αρχη νομιζα οτι ειναι λογω του πληκτρολογιου, αλλα και το FingerKeyboard που δοκιμασα το ιδιο μου κανει. :confused:

 

Στα Αγγλικα γραφει κανονικα 160 χαρακτηρες.

 

Μακαρι να κανω καποιο λαθος εγω, αλλα δε νομιζω οτι υπαρχει καποιο σημειο που θα μπορουσα να κανω καποιο κολπο ωστε να παιξει. Απλα επιλεγω Ελληνικα και κεφαλαια γραμματα και η συνεχεια ειναι αυτη που λεω. :cry:

Link to comment
Share on other sites

το ενλόγω πληκτρολόγιο το έχω περάσει στην tess leo I

Για να γράψεις ελληνικά με 160 χαρακτήρες πατάς τοπ πλήκτρο δεξια του space "12#"

Αν πατήσεις το πλήκτρο αριστερά και μετά τα κάνεις κεφαλαία με το shit ΔΕΝ παιζει με 160

Link to comment
Share on other sites

το ενλόγω πληκτρολόγιο το έχω περάσει στην tess leo I

Για να γράψεις ελληνικά με 160 χαρακτήρες πατάς τοπ πλήκτρο δεξια του space "12#"

Αν πατήσεις το πλήκτρο αριστερά και μετά τα κάνεις κεφαλαία με το shit ΔΕΝ παιζει με 160

Αν θελει τετοιο κολπακι αλλαζει το πραγμα. :)

 

Aν και πλεον ειμαι καλυμμενος με το setup που εχω ωστε να παιζουν σωστα SMS και MMS, θα το δοκιμασω σιγουρα σε καποια φαση για να μου φυγει η περιεργεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θελει τετοιο κολπακι αλλαζει το πραγμα. :)

 

Aν και πλεον ειμαι καλυμμενος με το setup που εχω ωστε να παιζουν σωστα SMS και MMS, θα το δοκιμασω σιγουρα σε καποια φαση για να μου φυγει η περιεργεια. ;)

 

δες και αυτό το βίντεο για βοήθεια:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...