Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις όντως την καλύτερη Radio και μην την αλλάξεις με την νεότερη 4.48.25.20 H συγκεκριμένη που έχεις έχει την καλύτερη συμπεριφορά για τηλεφωνήματα στα ελληνικά δίκτυα 3G και το GPS παίζει άψογα και η μπαταρία κρατάει. Εγώ την συνιστώ ως την καλύτερη με όλες τις άλλες σε HSDPA έχανα κομμάτια της συνομιλίας και πολλές φορές κόβονταν και τηλεφωνήματα κάτι που δεν γίνετε ποτέ με την συγκεκριμένη RADIO

 

ή ξέρω να διαλέγω ή όχι :lol:

 

εγώ HSDPA δεν χρησιμοποιώ ούτε 3G, γιατί τραβάει μπαταρία άδικα. με την μπαταρία του D2 δεν έχω κανένα παράπονο. την έχω στρώσει και παίζει μια χαρά.

 

άσχετο... ρε παιδιά, παρατήρησα ότι το D2 δεν έχει πρόγραμμα ηχογράφησης. ξέρετε κάτι? (και δεν εννοώ των κλήσεων, θέλω να ηχογραφήσω κάτι που ακούγεται σε ένα δωμάτιο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ή ξέρω να διαλέγω ή όχι :lol:

 

εγώ HSDPA δεν χρησιμοποιώ ούτε 3G, γιατί τραβάει μπαταρία άδικα. με την μπαταρία του D2 δεν έχω κανένα παράπονο. την έχω στρώσει και παίζει μια χαρά.

 

άσχετο... ρε παιδιά, παρατήρησα ότι το D2 δεν έχει πρόγραμμα ηχογράφησης. ξέρετε κάτι? (και δεν εννοώ των κλήσεων, θέλω να ηχογραφήσω κάτι που ακούγεται σε ένα δωμάτιο)

Εχει το voice recorder και αν οχι το Notes ηχογραφει

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς αυτήν την κάρτα;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν η Radio ειναι καλη η οχι , παντως σαν gps ειναι απαραδεκτο !

 

αλλα αντι αλλων !!!

 

πολυ αργο να ξεκινησει ! και μονο οταν εισαι σε κινηση

παλια ακομα και σε ακινησια ξεκιναγε να δειχνει την πραγμ. θεση σου μετα απο το πολυ 30 Sec.

αργη ανταποκριση σαν να εχει lag

καθολου ευαισθητο

και τελος πεφτει αρκετα μετρα εξω - δειχνει με λιγα λογια διαφ. θεση απο αυτη που εχεις κατα καποια μετρα (οχι τα γνωστα 50 λογω του οτι ετσι ειναι τα εμπορικα gps αλλα πολυ περισσοτερα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν η Radio ειναι καλη η οχι , παντως σαν gps ειναι απαραδεκτο !

 

αλλα αντι αλλων !!!

 

πολυ αργο να ξεκινησει ! και μονο οταν εισαι σε κινηση

παλια ακομα και σε ακινησια ξεκιναγε να δειχνει την πραγμ. θεση σου μετα απο το πολυ 30 Sec.

αργη ανταποκριση σαν να εχει lag

καθολου ευαισθητο

και τελος πεφτει αρκετα μετρα εξω - δειχνει με λιγα λογια διαφ. θεση απο αυτη που εχεις κατα καποια μετρα (οχι τα γνωστα 50 λογω του οτι ετσι ειναι τα εμπορικα gps αλλα πολυ περισσοτερα)

 

radio. άλλαξε την

Link to comment
Share on other sites

Έχεις όντως την καλύτερη Radio και μην την αλλάξεις με την νεότερη 4.48.25.20 H συγκεκριμένη που έχεις έχει την καλύτερη συμπεριφορά για τηλεφωνήματα στα ελληνικά δίκτυα 3G και το GPS παίζει άψογα και η μπαταρία κρατάει. Εγώ την συνιστώ ως την καλύτερη με όλες τις άλλες σε HSDPA έχανα κομμάτια της συνομιλίας και πολλές φορές κόβονταν και τηλεφωνήματα κάτι που δεν γίνετε ποτέ με την συγκεκριμένη RADIO

Για το ποιό radio έχουμε που το κοιτάμε; Μήπως στο Ρυθμίσεις->Πληροφορίες συσκευής -> Έκδοση ραδιοεπικοινωνίας.

Αν ναι το δικό μου λέει 3.43.25.19 :X

Θέλω αναβάθμιση; Από που παίρνω ποιό καινούργια;

Αλλά να μην χάσω και την εγγύηση.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν θέλεις να χάσεις την εγγύηση... μην το πειράξεις.

Ευχαριστώ..

Θα κάνω υπομονή όσο μπορώ. :O

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν η Radio ειναι καλη η οχι , παντως σαν gps ειναι απαραδεκτο !

 

αλλα αντι αλλων !!!

 

πολυ αργο να ξεκινησει ! και μονο οταν εισαι σε κινηση

παλια ακομα και σε ακινησια ξεκιναγε να δειχνει την πραγμ. θεση σου μετα απο το πολυ 30 Sec.

αργη ανταποκριση σαν να εχει lag

καθολου ευαισθητο

και τελος πεφτει αρκετα μετρα εξω - δειχνει με λιγα λογια διαφ. θεση απο αυτη που εχεις κατα καποια μετρα (οχι τα γνωστα 50 λογω του οτι ετσι ειναι τα εμπορικα gps αλλα πολυ περισσοτερα)

 

για το σφαλμα έχω παρατηρήσει οταν εναλλάσσομαι απο to ndrive στα υπόλοιπα, (dest, igo) οτι δημιουργείται ένα μεγάλο σφάλμα θέσης σε σημείο να σε βγάζει σε άλλη γειτονιά!!!! μάλλον κρατάει διαφορετικό Log file απο τα υπόλοιπα. λύση είναι να τρέχω το cleanGPSData.exe στον φάκελο windows

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμιά ενημέρωση για το πότε η htc θα διαθέσει τα win mobile 6.5 σαν αναβάθμιση?

Το νέο touch flo 3d 2.6 θα το διαθέσει και αυτο?

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πριν απο τρεις μερες.

Καλοριζικο!!!

Απο τη Vodafone, και μεσα ειχε microsd 1GB με το προγραμμα

GOPILOT. Στην Κατερινη, απο οπου ειμαι, δουλευει εξαιρετικα,

με δειχνει σωστα στη θεση μου και ειναι σωστα ενημερωμενο

(Σε στυλ: "Μπειτε στον κυκλο και βγειτε στην πρωτη εξοδο")

Δεν ξερω αν λεω καμια χαζομαρα, αλλα, στο Ν95 ειχα το Garmin,

μια εκδοση κατι σαν 5.00.20 ή κατι τετοιο, οπου μου εδειχνε αλλα αντ'

αλλων. Περνουσα τη διασταυρωση και μου ελεγε μετα απο 50μ.

"εδω στριβουμε μαστορα", στο χωριο μου ειχε μονο τον κεντρικο δρομο,

δρομους μεταξυ των χωριων δεν ειχε. Και σε καποια στιγμη εβαλα το

επομενο (5.00.50 ή κατι τετοιο), και ηταν μερα με νυχτα.

Μηπως ειναι υπευθυνα τα προγραμματα για την "οχι καλη" λειτουργια του

GPS;

Και κατι αλλο. Εγω μπορω να χρησιμοποιησω αλλη microsd χωρις να χασω το

GOPILOT; Το εκανα εγκατασταση στην καρτα.

Αν σας μπερδεψα καπου, το ξανασυζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο. Εγω μπορω να χρησιμοποιησω αλλη microsd χωρις να χασω το

GOPILOT; Το εκανα εγκατασταση στην καρτα.

Αν σας μπερδεψα καπου, το ξανασυζηταμε.

Φυσικά και μπορείς να χρησιμοποιήσεις άλλη κάρτα.

Απλά το κάνεις copy το φάκελο με το πρόγραμμα όπως είναι στην άλλη κάρτα.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

προβλήματα επαφών συνέχεια...

Όπως είχα γράψει, μετά τον συγχρονισμό πολλές επαφές δεν είχαν κρατήσει τα τηλέφωνα, παρά μόνο τα ονόματα. Κάθησα λοιπόν και έβαλα όλους τους αριθμούς στην θέση "κινητό". Επίσης έβγαλα από όλα το +30. αποτέλεσμα όλων αυτών είναι να φαίνονται όλες οι επαφές εντάξει.Το πρόβλημα τώρα είναι ότι όταν καλούν οι μισές να μην εμφανίζεται το όνομα. Το κορυφαίο είναι πως μετά την κλήση, κάνω αποθήκευση τον αριθμό, κάνοντας αντικατάσταση τον παλιό και πάλι δεν μου τον αναγνωρίζει! Και μιλάμε για 480 επαφές περίπου. Καμιά βοήθεια παιδιά γιατί θα τρελαθώ

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα συγχρονισμο των δυο τηλεφωνων μεσω

bluetooth

Το προβλημα που μου εμφανισε ειναι καποιες επαφες τις

οποιες δεν τις αναγνωριζει, αλλα παρατηρησα οτι αυτες

οι επαφες ειχαν σχηματιστει σε ενα Sony Ericsson k800i

και ειχα προβλημα μ'αυτες και στο Ν95.

Μαλλον το προβλημα μου ηταν οι γραμματοσειρες του SE.

Αυτο που κανει τωρα, πριν το διορθωσω βεβαια, ειναι οτι

δε μου εμφανιζει ονομα καλουντος, αν τους καλεσω δε μου εμφανιζει ονομα καλουμενου, δεν μπορω να ανζητησω αυτες τις επαφες αλλα μπορω να τις βρω

κυλωντας τον καταλογο.

Επισης, βγαζει αντιθετα τα πεδια "Ονομα" και "Επωνυμο", κατι ομως που δεν αποτελει προβλημα

εφ'οσον μπορει και κανει αναζητηση και στα δυο πεδια

 

 

 

Κανενα screen rotating προγραμμα, παιδια;

Με οδηγιες, γιατι απο WM ειμαστε ψιλομπουφοι.

Link to comment
Share on other sites

προβλήματα επαφών συνέχεια...

Όπως είχα γράψει, μετά τον συγχρονισμό πολλές επαφές δεν είχαν κρατήσει τα τηλέφωνα, παρά μόνο τα ονόματα. Κάθησα λοιπόν και έβαλα όλους τους αριθμούς στην θέση "κινητό". Επίσης έβγαλα από όλα το +30. αποτέλεσμα όλων αυτών είναι να φαίνονται όλες οι επαφές εντάξει.Το πρόβλημα τώρα είναι ότι όταν καλούν οι μισές να μην εμφανίζεται το όνομα. Το κορυφαίο είναι πως μετά την κλήση, κάνω αποθήκευση τον αριθμό, κάνοντας αντικατάσταση τον παλιό και πάλι δεν μου τον αναγνωρίζει! Και μιλάμε για 480 επαφές περίπου. Καμιά βοήθεια παιδιά γιατί θα τρελαθώ

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Το πρόβλημα σου μπόρει να λυθεί κάνοντας εγκατάσταση το advanced config (τελευταία έκδοση=> 3.3). Μετά πάνε Phone=> Call id match: και άλλαξε τον αριθμό. Αυτή η ρύθμιση ελέγχει το πόσα νούμερα θα πρέπει να ταιριάζουν για να αναγνωρίσει έναν αριθμό. Εγώ είχα όλα μου τα νούμερα με το +30, αναγνώριζε όλα τα εισερχόμενα τηλ. εκτώς από ένα νούμερο, το οποίο τωρα που αφαίρεσα το +30 (μόνο από αυτό) μου το αναγνωρίζει χωρις πρόβλημα. Ελπίζω να βοήθησα.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι (μάλλον) αυτή:

http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=249&act=sd&cat=all

Το έβαλα τώρα και μια από τις επαφές που δεν αναγνώριζε διορθώθηκε.

Θα δω την συνέχεια και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ όλους που προσπάθησαν να βοηθήσουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που ρωταει για το screen rotation υπαρχει το change screen. πολυ καλο προγραμα. μπες στο xda και google it! καλημερα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αν μπορουσε καποιος να μου προτεινει καποια καλη θηκη(οχι για ζωνη).

Επισης μεχρι ποσα GB microSD παιρνει?

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αν μπορουσε καποιος να μου προτεινει καποια καλη θηκη(οχι για ζωνη).

Επισης μεχρι ποσα GB microSD παιρνει?

Ευχαριστω:)

 

Eγω παντως πηρα ΑΥΤΗ (οχι απο τον συγκεκριμενο πωλητη αλλα αυτο ειναι το πρωτο link που βρηκα τωρα) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. :D

Πολυ διακριτικη και ομορφη. Ασε που απο λιγο που το εψαξα, αυτη η μαρκα (cadpase) θεωρειται κορυφαια στις θηκες για κινητα. ;)

 

Για να κανω και εγω μια ερωτησουλα με τη σειρα μου...

Απο ολα τα προγραμματα πλοηγησης μονο το iGO μου το δειχνει σωστα χωρις να αλλαξω κατι σε σχεση με το P3300 που ειχα πριν.

Τα Destinator, driver ginius και ΜiοΜαp μου τα πετσοκοβει λογω διαφορας αναλυσης αναμεσα στα δυο κινητα. (τα τρεχω απο την SD καρτα που τα ειχα ηδη περασμενα).

 

Μπορω να βρω καπου διαφορετικα Skins να περασω στην καρτα ή πρεπει να τα κανω εγκατασταση απο την αρχη ωστε να παρουν τη σωστη αναλυση της οθονης του Diamond 2?

 

Αν καποιος κρινει οτι η απαντηση περιεχει "περιεργα" links, ας μου στειλει PM. :X

Link to comment
Share on other sites

Guyz, μόλις το παρέλαβα και εγώ!

Από ότι είδα έχει Radio v3.43.25.19, οπότε λέω να του περάσω την 4.48.25.13!

 

Παραθέτω τα βήματα και μου λέτε αν είναι σωστά:

1) Κατεβάζω το Topaz-HardSPL_V3_01R2.zip

2) Συνδέω το κινητό με το pc (να μην έχω το κινητό σε flight mode)

3) Τρέχω το Topaz-HardSPL_V3_01R2

4) Ακολουθώ τα βήματα και επιλέγω "Automatic flash mode"

5) Αν όλα πάνε καλά το κινητό θα κάνει restart και στο bootloader θα δείχνει αυτή την έκδοση: 1.33.OliNex

 

Κατεβάζω την έκδοση Radio και τρέχω το CustomRUU.

 

Μετά δεν κατάλαβα τι ακριβώς πρέπει να κάνω! Λέει αυτό:

"Rename radio to TOPAIMG.nbh, copy to your SD-Card, go to bootloader (Reset with VolumeDown pressed)"

Όταν τρέξω το CustomRUU θα μου δημιουργήσει κάποιο αρχείο το οποίο θα πρέπει να το μετονομάσω σε TOPAIMG.nbh και να το περάσω στην κάρτα;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα γραφτηκα στο forum οποτε δεν ξερω ακριβως πως λειτουργει οποτε ισως κανω κανα λαθακι.Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας οσον αφορα ποιο κινητο να διαλεκσω:iPhone η diamond 2 και γιατι...Δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια σε αυτους τους τυπουσ κινητων οποτε θα ηθελα την βοηθεια σας..Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

Απο ολα τα προγραμματα πλοηγησης μονο το iGO μου το δειχνει σωστα χωρις να αλλαξω κατι σε σχεση με το P3300 που ειχα πριν.

Τα Destinator, driver ginius και ΜiοΜαp μου τα πετσοκοβει λογω διαφορας αναλυσης αναμεσα στα δυο κινητα. (τα τρεχω απο την SD καρτα που τα ειχα ηδη περασμενα).

Βρες άλλα skin. Π.χ. για το Destinator υπάρχει το panosha 800 ή 801 που τεριάζει με την ανάλυση του κινητού σου. Δεν φταίει το πρόγραμμα

 

 

Καλησπερα παιδια.Σημερα γραφτηκα στο forum οποτε δεν ξερω ακριβως πως λειτουργει οποτε ισως κανω κανα λαθακι.Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας οσον αφορα ποιο κινητο να διαλεκσω:iPhone η diamond 2 και γιατι...Δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια σε αυτους τους τυπουσ κινητων οποτε θα ηθελα την βοηθεια σας..Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Για επιλογή συσκευής άνοιξε νέο θέμα στους διαξιφισμούς ;) (Καλώς ήρθες στο myphone :))

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα γραφτηκα στο forum οποτε δεν ξερω ακριβως πως λειτουργει οποτε ισως κανω κανα λαθακι.Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας οσον αφορα ποιο κινητο να διαλεκσω:iPhone η diamond 2 και γιατι...Δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια σε αυτους τους τυπουσ κινητων οποτε θα ηθελα την βοηθεια σας..Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

 

Καλως ηλθες φιλε. :)

 

Εδω που μπηκες τι απαντηση περιμενεις να παρεις..... :cool:

 

Αφου το 90% σε αυτο το θεμα εχουμε παρει το Diamond 2 και το υπολοιπο 10% το θεωρει αρκετα καλο ωστε να παρακολουθει το θεμα.

 

Αλλα αν και παλι θελεις να το ακουσεις....

 

:!::!::!:DIAMOND 2 :!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...