Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το HardSPL τι είναι ρε παιδιά? :blink:

 

είδος φαγητού :lol:

 

 

είναι ένα πρόγραμμα που "ξεκλειδώνει" το τηλέφωνο σου ώστε να μπορείς να του φορτώνεις rom - radio Που δεν είναι απο την μαμα HTC.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν βολεύουν οι κυψέλες. ναι μεν δείχνει ένα νέο στυλ αλλά δεν είναι εύκολο στο μάτι. πρέπει να κοιτάξεις παντού πανω σε ένα σωρό εικονίδια για να βρείς αυτό που θες.

 

θα μείνω με την 6.1 :) μόλις έβαλα το hard spl και ανεβάζω radio.

 

Γραψε κι εσυ εντυπωσεις οταν μπορεις!

Link to comment
Share on other sites

το μόνο σίγουρο είναι ότι το wi-fi πιάνει λίγο καλύτερα. 1 μπάρα για την ακρίβεια παρα πάνω.

 

τώρα για τα άλλα δεν ξέρω ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί το geotagging σε λήψη φωτογραφίας είναι απενεργοποιημένο στις εργοστασιακές ρυθμίσεις του κινητού, και γιατί οι επίσημες προδιαγραφές του Diamond 2 δεν αναφέρουν τη δυνατότητα geotagging. Έτσι, οι περισσότεροι θα υποθέτουν οτι αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει, όπως είχα δει και σε reviews.

 

Με τη βοήθεια του HD Tweaks ενεργοποίησα αυτή τη δυνατότητα, και έχει πλάκα :)

Χρησιμοποίησα μετά το Picasa/Google Earth για να δω τη φωτογραφία που τράβηξα στο χάρτη, και δουλεύει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί το geotagging σε λήψη φωτογραφίας είναι απενεργοποιημένο στις εργοστασιακές ρυθμίσεις του κινητού, και γιατί οι επίσημες προδιαγραφές του Diamond 2 δεν αναφέρουν τη δυνατότητα geotagging. Έτσι, οι περισσότεροι θα υποθέτουν οτι αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει, όπως είχα δει και σε reviews.

 

Με τη βοήθεια του HD Tweaks ενεργοποίησα αυτή τη δυνατότητα, και έχει πλάκα :)

Χρησιμοποίησα μετά το Picasa/Google Earth για να δω τη φωτογραφία που τράβηξα στο χάρτη, και δουλεύει μια χαρά!

 

Δεν το ξερω αυτο.....

Πρωτη φορα το ακουω.

Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες τι κανει αυτο και πως ακριβως βημα βημα το ενεργοποιησες ?

Σχετικα με το Picasa/Google Earth τι προγραμμα ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

exw mia apli erwthsh, an k de kserw an exei k apli apantisi..

 

pws xrhsimopoiw to GPS tis syskeuis..? Prepei na plhrwsw kati kapou..?

 

ps.i syskeui einai enos filou o opoios den to katexei k poly..

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα εχω παιξει με το destinator 7,οτι και να κάνω δεν παιζει εχω κατεβάσει αυτό του zaxaraki, εχω δοκιμάσει τα skin του panosha τίποτα αυτό μουλάρι ,σε σας παίζει κανονικά;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

το 7 είναι χρέπι! βάλε iGO ή destinator 6.

 

antrea, για το GPS, πρέπει να έχεις ένα απο τα παραπάνω προγράμματα και δεν πληρώνεις τίποτα (εκτός απο το πρόγραμμα ..... αν θέλεις)

Link to comment
Share on other sites

είδος φαγητού :lol:

 

 

είναι ένα πρόγραμμα που "ξεκλειδώνει" το τηλέφωνο σου ώστε να μπορείς να του φορτώνεις rom - radio Που δεν είναι απο την μαμα HTC.

 

 

 

το έχω κάνει στο cruise μου αυτό αλλά δεν θυμόμουν πως λεγόταν έτσι.... :lol:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

γιατί όταν πατάω το κουμπι για να σβήσει ι οθόνη και ακούω μουσική σταματήσει να παίζει η μουσική ? καμιά ιδέα για το πως μπορώ να το διορθώσω?

 

άκυρο. το κάνει μονό όταν δν έχω συνδέσει τα ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παδια.θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να γράψω ελληνικά με το Htc Diamod 2 διότι το πήρα μέσω e-bay από Αμερική.Εάν υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει θα του είμαι ευγνώμων.
nikolakis
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15920

στα *ευρωπαικα* παιζει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Δε ξερω αν σας φανει χαζο, αλλα κοιταξα στο αναλυτικο link για την εγκατασταση της κεραιας, και δεν ειναι ευκολο να γινει. Μπορει καποιος πιο αναλυτικα( και για το hardspl παρακαλω) και στα Ελληνικα να το περιγραψει? Τελικα μετα απο τη δοκιμη για παραπανω απο μια μερα εχει βελτιωση?

Με την εγγυηση τι παιζει?

Επισης, υπαρχει και κανας explorer καλυτερος?

Προτεινετε να βαλω το 6 ή το 7 Destinator? Eχω ακουσει οτι σορισμενους ( κυριως με αλλες συσκευες κολλαει)

Ευχαριστω εκ των προτερων, συγνωμη για τη κουραση και περιμενω συντομα νεα σας!

Link to comment
Share on other sites

Επισης, υπαρχει και κανας explorer καλυτερος?

Προτεινετε να βαλω το 6 ή το 7 Destinator? Eχω ακουσει οτι σορισμενους ( κυριως με αλλες συσκευες κολλαει)

 

resco file explorer

destinator το 7 δουλευει μια χαρα οποτε δεν εχεις λογο να βαλεις το 6

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Κανα λινκ και για τα 2? Το ντεστινειτορ 7 ειναι για εγκατασταση απευθειας στη καρτα? Εψαξα και στο http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=23 , και στους xda, αλλα τιποτα.

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

ακτινολογε αυτα τα προγραμματα δεν κυκλοφορουν στο xda

εχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15920

στα *ευρωπαικα* παιζει σιγουρα

 

Καλο αυτο αλλα εγω χρησιμοποιω το Finger Keyboard. Εχει πιο μεγαλα κουμπια και ειναι πιο ευκολο να τα πατας με τα δαχτυλα. Μακαρι παντως να υπηρχε ενα ελληνικο πληκτρολογιο οπως εχουν ολα τα κινητα με 3 γραμματα ανα πληκτρο ετσι ωστε να ειναι μεγαλυτερα τα κουμπια και να γραφεις μηνυμα με το ενα χερι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Πρίν από λίγο καιρό είχατε δώσει αυτο το link για να δούμε αν με το ΑΦΜ της εταιρίας μας μπορούμε να πάρουμε το διαμάντι από expansys χωρίς ΦΠΑ.

Σήμερα το επισκέφτηκα. Απλά βάζουμε τα στοιχεία μας στα κενά δίπλα στα αστεράκια και κάνουμε verify;

Και μετά πάμε στο expansys και βάζουμε το ΑΦΜ στην παραγγελία και θα το πάρουμε χωρίς ΦΠΑ;

Το ξέρω ότι έχει αναφερθεί ξανά απλά θέλω μια επιβεβαίωση.

Ευχαριστώ πολύ.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Δεν μπορς να συνδεσω το D2 με το Pc...υπαρχει περιπτωση να φταει που εχω στο pc, xp professional sp3?
Link to comment
Share on other sites

κουφο η πρεπει να αλλαξω κατι στο τοπαζ μου και δεν το γνωριζω;;

 

Ενω γραφω ελληνικα, περασα διαφορα αρχεια cab που βρηκα εδω, ο παραληπτης δεχεται το μυνημα μονο σαν ερωτηματικα.

 

Το μηχανημα ειναι γερμανικης εκδοσης εχει δηλαδη λογισμικο GER στο τελος.

 

Πρεπει να κανω κατι ακομα για να δεχονται τα μυνηματα σωστα οι παραληπτες;

 

pavlosk

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις επιλογες των sms και τσεκαρε την επθλογη use unicode when necesery
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...