Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο ebay βρίσκεις θήκες σιλικόνης στο 1/3 της τιμής. και καλύπτει και περισσότερο το τηλέφωνο.

 

όσο για την βάση θέλω μία και εγώ, αλλά δεν είναι τόσο σημαντική για ένα τέτοιο κόστος. μέχρι 10 - 15 ευρώ το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα! Με τους δασμους απο το ebay τι παιζει? Ποσοι ειναι απο Αγγλια και ποσοι απο αμερικη? Ξερει κανεις? Ευχαριστω εκ των προτερων !

Υ.Γ. Αν ξερει καποιος κανα αξιολογο screen protector, ας δωσει link, τιμη, τα + και τα -.

Ευχαριστω και παλι...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά.

Έχω 7 μήνες το xperia. Ένας φίλος μου έχει το touch pro. Μετά από 6 μήνες χρήσης κατέληξα ότι δεν με βολεύει ιδιαίτερα το hardware keyboard. Θέλω πχ να στείλω ένα sms γρήγορα και πρέπει να το βγάλω, να το ανοίξω, και να χρησιμοποιήσω και τα 2 χέρια! Όπως καταλαβαίνετε κάνω 10 λεπτά να στείλω ένα μήνυμα! Το ίδιο ακριβώς το αντιμετωπίζει και ο φιλαράκος.

Κατά τα άλλα είμαι πολυ ευχαριστημένος από τις εφαρμογές, αλλά πόσο συχνά τις χρησιμοποιώ; Το θέμα είναι να είναι και εύχρηστο σαν κινητό.

Για να μην μακρυγορώ, μου αρέσει το d2 και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει keyboard που να χρησιμοποιεί κάποιος και να μπορεί να στέλνει sms με το ένα χέρι, χωρίς το πενάκι. Φυσικά να στέλνει sms160. Ίσως και με Τ9 να ήταν το τέλειο. Αν υπάρχει, τότε είναι πολύ πιθανό να είναι το επόμενο κινητό μου.

Την βοήθειά σας παρακαλώ και sorry για την φλυαρία αλλά ήθελα να ξέρετε όλο το θέμα μου.

Link to comment
Share on other sites

αφού το έστησα πήγα να πειράξω την registry για να κανω το tf3d ελληνικό.

 

Τι ακριβώς έκανες και το tf3d έγινε ελληνικό; Μόνο το tf3d έγινε ελληνικό η και τα μενού του TD2;

 

Για να μην μακρυγορώ, μου αρέσει το d2 και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει keyboard που να χρησιμοποιεί κάποιος και να μπορεί να στέλνει sms με το ένα χέρι, χωρίς το πενάκι. Φυσικά να στέλνει sms160. Ίσως και με Τ9 να ήταν το τέλειο.

 

Φυσικά και υπάρχει Ελληνικό keyboard. Και εγώ το αγγλικό έχω πάρει και έχω Ελληνικό keyboard που υποστηρίζει και Τ9 και sms160!!!

Link to comment
Share on other sites

Τιμη? Καλο? Στελνεις σελιδα? Kατι αλλο καλο απο ebay? Καμια πισω ματ κατα δακτυλιων προσοψη?

Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Καλημερα. Το link για τα protectors ειναι:

 

http://cgi.ebay.com/3-Set-x-Momax-Screen-Protector-for-HTC-Touch-Diamond-2_W0QQitemZ270402555042QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3ef53f8ca2&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1205|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

 

Καλα μου φαινονται! Ειναι 3 και εχουν $9.99 .Tα προτιμησα εναντι αλλων επειδη αποτελουνται απο 2 τεμαχια το καθε ενα που καλυπτουν και την οθονη αλλα και το πισω μερος.

Τιποτα αλλο δεν εχω ψωνισει γιατι δε χρειαστηκα.

Ματ καπακι μπαταριας ειχε postαρει καποιος συμφορουμιτης πριν λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο katsj με ένα registry editor παω στο hkey_currrent _user/mui/curlang/hex και αλλάζω την τιμή σε 408 από 409 κάνε ένα δύο soft reset και θα έχεις ελληνικά ,το ίδιο είχα κάνει και στο hd.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο katsj με ένα registry editor παω στο hkey_currrent _user/mui/curlang/hex και αλλάζω την τιμή σε 408 από 409 κάνε ένα δύο soft reset και θα έχεις ελληνικά ,το ίδιο είχα κάνει και στο hd.

 

Γιώργο αυτό ισχύει μόνο για το tf3d η γενικά για τα WM; Αυτή την στιγμή το δικό μου φοράει μια έκδοση WM6.5 από τις cooked του XDA και αυτό το tweek δεν έπιασε. Βέβαια δεν έχω tf3d σε αυτή την έκδοση. Καμμία λύση για το χαμηλό σήμα της radio; Έβαλα και την Asia που πάει σε νεότερη radio αλλά και με την νέα πάλι το ίδιο χάλι! Κάνει πολλές διακοπές ειδικά με την Vodafone και το χάλι της το μαύρο!

Τώρα περιμένω να ανεβεί αυτή η ROM που δείχνει πολλά υποσχόμενη: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=527017

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο αυτό ισχύει μόνο για το tf3d η γενικά για τα WM; Αυτή την στιγμή το δικό μου φοράει μια έκδοση WM6.5 από τις cooked του XDA και αυτό το tweek δεν έπιασε. Βέβαια δεν έχω tf3d σε αυτή την έκδοση. Καμμία λύση για το χαμηλό σήμα της radio; Έβαλα και την Asia που πάει σε νεότερη radio αλλά και με την νέα πάλι το ίδιο χάλι! Κάνει πολλές διακοπές ειδικά με την Vodafone και το χάλι της το μαύρο!

Τώρα περιμένω να ανεβεί αυτή η ROM που δείχνει πολλά υποσχόμενη: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=527017

νομίζω μόνο για το tf3d εγώ φοράω της μαμάς του την 1.39.405.2 wwe. το έχω μια μερα δεν έχω πρόλάβει να βάλω καμμιά cooked rom ακόμη.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

νομίζω μόνο για το tf3d εγώ φοράω της μαμάς του την 1.39.405.2 wwe. το έχω μια μερα δεν έχω πρόλάβει να βάλω καμμιά cooked rom ακόμη.

 

Πάντως Γιώργο ήταν το πιο ανώδυνο HTC που έχω παρει αγγλικο και βρηκα αμμέσως τελειο ελληνικό πληκτρολογιο και προγραμματακι για να σου εχει δεξια ελληνικα στις επαφες για να πηγαινεις στο γράμμα που θες αμμέσως! Το HARD SPL βγηκε γρήγορα και οι ROM βροχή!

Link to comment
Share on other sites

εχει δεξια ελληνικα στις επαφες για να πηγαινεις στο γράμμα που θες αμμέσως!

αυτο παλι πως το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα,

 

μόλις έκανα ένα Diamond 2 δώρο στη γυναίκα μου, αλλά φυσικά εγώ λούζομαι τα διάφορα customizations που θέλει (όχι οτι δε μου αρέσει) :) :O

 

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση μέχρι τώρα είναι οτι δε βρήκα πώς να απενεργοποιώ το 3G, είναι εντελώς άχρηστο για τις ανάγκες μας. Χρειάζεται κάποιο ειδικό προγραμματάκι, και αν ναι, ποιο έχετε χρησιμοποιήσει;

 

Το δεύτερο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι δε διαθέτει voice dialing. Βρήκα κάπου στη σελίδα 20 στο φόρουμ ένα voice dialing cab, αλλά δεν έχω προλάβει να το εγκαταστήσω ακόμα.

 

Τέλος, έχει κανείς από σας εγκαταστήσει το Copilot Live 7; (δίνει trial για 15 μέρες) Αυτό υποτίθεται είναι πολύ καλό πρόγραμμα, και θα δένει τέλεια με το Diamond 2 αφού είναι HTC edition, αλλά οι χάρτες για Ελλάδα μάλλον θα είναι άθλιοι.. Τι εντυπώσεις έχετε από το λογισμικό και του χάρτες;

 

Συγνώμη αν αυτά έχουν απαντηθεί και προηγουμένως, αλλά έχω προλάβει να διαβάσω μέχρι τη σελίδα 50 μόνο, δε σας προλαβαίνω !

Link to comment
Share on other sites

στο hd το έκανα με το random access εδώ γίνεται;

 

Γίνετε Γιώργο αλλά στα κανονικά contacts παίζει και όχι στου tf3d!

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση μέχρι τώρα είναι οτι δε βρήκα πώς να απενεργοποιώ το 3G, είναι εντελώς άχρηστο για τις ανάγκες μας. Χρειάζεται κάποιο ειδικό προγραμματάκι, και αν ναι, ποιο έχετε χρησιμοποιήσει;

 

 

Βάλε αυτό! http://www.navimania.gr/showthread.php?t=16440

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο katsj με ένα registry editor παω στο hkey_currrent _user/mui/curlang/hex και αλλάζω την τιμή σε 408 από 409 κάνε ένα δύο soft reset και θα έχεις ελληνικά ,το ίδιο είχα κάνει και στο hd.

 

Δουλευει μια χαρα με τη μαμα ROM, ευχαριστουμε! :D

Link to comment
Share on other sites

ποιο αξιζει καλυτερα ρε παιδια για να παρω, αυτο η το magic της google ?

τι βασικες διαφορες εχουν ?

Link to comment
Share on other sites

ποιο αξιζει καλυτερα ρε παιδια για να παρω, αυτο η το magic της google ?

τι βασικες διαφορες εχουν ?

 

Το ένα έχει Windows Mobile και το άλλο Android λειτουργικό. Είναι σαν να ρωτάς αν θα πάρεις linux ή Windows. Ελπίζω να μην περιμένεις αντικειμενική απάντηση σε αυτό! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά.

Έχω 7 μήνες το xperia. Ένας φίλος μου έχει το touch pro. Μετά από 6 μήνες χρήσης κατέληξα ότι δεν με βολεύει ιδιαίτερα το hardware keyboard. Θέλω πχ να στείλω ένα sms γρήγορα και πρέπει να το βγάλω, να το ανοίξω, και να χρησιμοποιήσω και τα 2 χέρια! Όπως καταλαβαίνετε κάνω 10 λεπτά να στείλω ένα μήνυμα! Το ίδιο ακριβώς το αντιμετωπίζει και ο φιλαράκος.

Κατά τα άλλα είμαι πολυ ευχαριστημένος από τις εφαρμογές, αλλά πόσο συχνά τις χρησιμοποιώ; Το θέμα είναι να είναι και εύχρηστο σαν κινητό.

Για να μην μακρυγορώ, μου αρέσει το d2 και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει keyboard που να χρησιμοποιεί κάποιος και να μπορεί να στέλνει sms με το ένα χέρι, χωρίς το πενάκι. Φυσικά να στέλνει sms160. Ίσως και με Τ9 να ήταν το τέλειο. Αν υπάρχει, τότε είναι πολύ πιθανό να είναι το επόμενο κινητό μου.

Την βοήθειά σας παρακαλώ και sorry για την φλυαρία αλλά ήθελα να ξέρετε όλο το θέμα μου.

 

Θες 10 λεπτά για να γράψεις ένα μήνυμα με το Touch Pro? :X συγνώμη, αλλά είσαι ερασιτέχνης του κερατά. όταν ακούω τέτοια τρελαίνομαι. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ το μισό χρόνο θες να γράψεις ένα μήνυμα στο φανταστικό πληκτρολόγιο του Touch Pro, απο ένα Touch Screen. και δεν χρειάζεται να ανοίγεις το πληκτρολόγιο για να γράψεις ένα μήνυμα......

 

πληκτρολόγιο καλό για Touch Screen είναι το Finger Keyboard με ελληνικά κομπλέ.

 

Γιώργο αυτό ισχύει μόνο για το tf3d η γενικά για τα WM; Αυτή την στιγμή το δικό μου φοράει μια έκδοση WM6.5 από τις cooked του XDA και αυτό το tweek δεν έπιασε. Βέβαια δεν έχω tf3d σε αυτή την έκδοση. Καμμία λύση για το χαμηλό σήμα της radio; Έβαλα και την Asia που πάει σε νεότερη radio αλλά και με την νέα πάλι το ίδιο χάλι! Κάνει πολλές διακοπές ειδικά με την Vodafone και το χάλι της το μαύρο!

Τώρα περιμένω να ανεβεί αυτή η ROM που δείχνει πολλά υποσχόμενη: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=527017

 

πως πάει με 6.5? εγώ περιμένω μόνο τον Energy να βγάλει καμιά φοβερή ρομ. οι τελευταίες ρομ που είχε για το Touch Pro ηταν φανταστικές.

 

Καλημέρα κι από εμένα,

 

μόλις έκανα ένα Diamond 2 δώρο στη γυναίκα μου, αλλά φυσικά εγώ λούζομαι τα διάφορα customizations που θέλει (όχι οτι δε μου αρέσει) :) :O

 

έκανες δώρο στη γυναίκα σου ένα D2? χμμμ ....:happy:

 

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση μέχρι τώρα είναι οτι δε βρήκα πώς να απενεργοποιώ το 3G, είναι εντελώς άχρηστο για τις ανάγκες μας. Χρειάζεται κάποιο ειδικό προγραμματάκι, και αν ναι, ποιο έχετε χρησιμοποιήσει;

 

στα Settings>Phone και διαλέγεις στο Band GSM...

 

Το δεύτερο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι δε διαθέτει voice dialing. Βρήκα κάπου στη σελίδα 20 στο φόρουμ ένα voice dialing cab, αλλά δεν έχω προλάβει να το εγκαταστήσω ακόμα.

 

το είχα δώσει, είναι αυτό που λες

 

 

ποιο αξιζει καλυτερα ρε παιδια για να παρω, αυτο η το magic της google ?

τι βασικες διαφορες εχουν ?

 

δαγκωτό το D2. ένας ωραίος και σημαντικός λόγος είναι πως το 80% (το ελάχιστο) των προγραμμάτων που υπάρχουν για pda είναι σε Windows platform. άρα .....

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να πάρω αυτή τη θήκη απο pdair όταν το πάρεις πες μου εντυπώσεις αν θέλεις. Επίσης με τα μεταφορικά τι παίζει με πόσο στα φέρνουν και με τι εταιρία? Paypal χρησιμοποίησες?

 

Γεια χαρα ... Δεν υπαρχει καποια επιπλεον χρεωση για μεταφορικα - ειναι με απλο ταχυδρομειο. Αν εχεις ορεξη για υπομονη τοτε παραγγελνεις απο pdair (13 μερες απο την παραγγελια και ακομα να ερθουν). Tracking της παραγγελιας παντως απο την δικη τους πλευρα εχεις μια χαρα ... εδω στο ελαντα χανεται λιγο η μπαλα... anyway!! Απο ποιοτητα παντως για τα προιοντα της pdair (ειδικα στις θηκες) μια και ειχα και στο αλλο κινητο , θεωρω οτι τα 13 euro δεν ειναι πολλα, ποσό μαλιστα οταν εχεις σκασει 500 για το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μια θήκη κανονική της pdair, αλλά δεν την χρησιμοποιώ γιατί με βολεύει η θήκη σιλικόνης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Πια βηματα ακολουθουμε για την απενεργοποιηση του WiFi? Του κανω καποια τεστακια στο κινητο, και παει πολυ καλα...

 

 

 

OΚ ! Το βρηκα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα ... Δεν υπαρχει καποια επιπλεον χρεωση για μεταφορικα - ειναι με απλο ταχυδρομειο. Αν εχεις ορεξη για υπομονη τοτε παραγγελνεις απο pdair (13 μερες απο την παραγγελια και ακομα να ερθουν). Tracking της παραγγελιας παντως απο την δικη τους πλευρα εχεις μια χαρα ... εδω στο ελαντα χανεται λιγο η μπαλα... anyway!! Απο ποιοτητα παντως για τα προιοντα της pdair (ειδικα στις θηκες) μια και ειχα και στο αλλο κινητο , θεωρω οτι τα 13 euro δεν ειναι πολλα, ποσό μαλιστα οταν εχεις σκασει 500 για το κινητο.

 

για ελλάδα σε πόσες μέρες έκανε? όταν σου έρθει πες εντυπώσεις για να παραγγείλω και εγώ αυτήν. με paypal πλήρωσες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία..Σήμερα αγόρασα το HTC Touch Diamond 2 και έχω μια μικρή απορία..όταν πατάς το κουμπί έναρξη δεν σου βγάζει την γνωστή μορφή έναρξης των Windows Mobile..π.χ όπως στο HTC HD..Βγάζει τα προγράμματ σε μορφή εικονιδίων και όχι στην κλασσική μορφή λίστας..Γιατί?Μου διαφεύγει κάτι??Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

είναι ένα Addon της HTC για το Start Menu. να φανταστώ ότι το τηλέφωνο το αγόρασες χωρίς να το δεις στο internet ε?

 

αν σε ενοχλεί (όπως ενοχλούσε εμένα, αλλά τελικά το συμπάθησα πάρα πολύ) μπορείς να το κλείσεις με ένα προγραμματάκι που λέγεται Manilla Tweaks θα το βρείς στους xda-developers.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μια θήκη κανονική της pdair, αλλά δεν την χρησιμοποιώ γιατί με βολεύει η θήκη σιλικόνης

 

Ναι συμφωνω. Μακραν οι πιο βολικες. Και εγω σε σιλικονη (ξανα)παρηγγειλα.

 

 

για ελλάδα σε πόσες μέρες έκανε? όταν σου έρθει πες εντυπώσεις για να παραγγείλω και εγώ αυτήν. με paypal πλήρωσες?

 

14 μερες γραφω σημερα και περιμενω. Θα γραψω εντυπωσεις αν και ηδη ειχα την ιδια θηκη απλα για αλλο κινητο οποτε η ποιοτητα ειναι αναμενομενα πολυ καλη. Ναι με paypal .. Σιγουρα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...