Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Μας έχεις μπερδέψει μπορώ να πω! Από τη μία θέλεις να πετάξεις το CHT και από την άλλη στα screenshots που μας δίνεις υπάρχει το CHT. Η πρώτη φωτογραφία απέχει πολύ από τη δέυτερη. Αν θες κάποιο αποτέλεσμα σαν της πρώτης φωτογραφίας, προτείνω να βάλεις μια customized rom έτοιμη για αυτό όπως αυτές του energy. Αν πάλι θέλεις το δεύτερο, αρκεί απλά να εγκαταστήσεις στην official rom το CHT μαζί φυσικά με το CHTEditor.

 

Σε πρώτη φάση όμως θέλω να πας στο device information και στο about και να μας πεις τι γράφει εκεί για να δούμε τι rom έχεις τελικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο γραφει----------> 1.86.482.1 (67102) ELL

το CHT θελω να το βγαλω αφου δεν κανει τιποτα. :(

....στην official rom το CHT μαζί φυσικά με το CHTEditor. Αααα αυτο το editor δεν τοχα βαλει....:(

Sorry για την αναστατωση.. οταν το στρωσουμε υποσχομαι να μην ξαναπαιξω με πραγματακια που δεν ξερω... χεχεχε :)

Edited by Ypoptos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε ένα hard reset (αφού πρώτα έχεις πάρει ένα backup σε επαφές, sms, calendar κτλ με το PIM Backup) και μετά πέρασε κανονικά το CHT1.8.5 (όχι την έκδοση 2.0) μαζί με τον αντίστοιχο CHTEditor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εαν σου ειναι ευκολο και επιτρεπεται να μου δωσεις ενα λινκ γιατι την βλεπω την πατατα ναρχεται...

Οποτε προτεινεις το 1.85 και οχι το 2 που ειναι beta? Την συσκευη να την ξανακλειδωσω?

Ο λογος που δεν εγινε τιποτα οταν περασα το CHT 1.85 ειναι οτι δεν ειχα περασει και το editor?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν πήγε καλά αν πέρασες το CHT 1.8.5. O Editor είναι απαραίτητος αλλά χρησιμοποιείται για την παραμετροποίηση του CHT. Δεν είμαι σίγουρος αν φταίει αυτό. Δοκίμασε αυτό που σου είπα. Μην βάλεις την beta 2.0 έκδοση, έχει μικροπροβληματάκια. Αν έχεις σκοπό να μείνεις με official rom, καλύτερα να έχεις κλειδωμένη τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιαννη να σου πω τι εκανα μηπως πιασεις κατι εσυ... και μετα αν ειναι τα ξανακανω δεν εχω προβλημα...

Λοιπον... κατεβασα το CHT 1.85, κλειδωμενη συσκευη, το εβαλα με ActiveSync σε ενα φακελο Cabs που εφτιαξα και το ετρεξα απο το τηλ απο το total comander, τελειωσε η εγκατασταση τιποτα, ανοιγοκλεινα το sense τιποτα, soft reset τιποτα μετα εκανα hard reset επανελαβα τη διαδικασια, τιποτα μετα ξεκλειδωσα τη συσκευη και ετρεξα παλι το cab απο το τηλ αλλα τιποτα... η συσκευη βρισκεται τωρα σε κατασταση σαν να περασα μολις τα 6.5 με ενα CHT στην διαχειρηση προγραμματων που δεν κανει τιποτα και δεν φευγει κιολας...

Το CHT 1.85 ειναι σαν να μην εχει εγκατασταθει και το γεγονος οτι δεν γινεται και uninstall δειχνει οτι κατι παιζει... (υπαρχει καποιο πραγραμματακι να δοκιμασω να το κανω uninstall μεσα απο αυτο μπας και ειναι καλυτερο απο την διαχειρηση εφαρμογων...)

Edited by Ypoptos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει. Όταν λες τίποτα τι εννοείς; Είσαι σίγουρος ότι το CHT δεν τρέχει; Το CHTEditor το εγκατέστησες; Ανοίγει; Παραμετροποιεί τίποτα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το editor δεν το εβαλα αλλα και τι να λεει... δεν εχει αλλαξει κατι στην εμφανιση... πφφφφφ

Τωρα ξαναεκανα hard reset το ξαναπερασα.. μου ειπε επιτυχης εγκατασταση... εκανα ενα soft reset καλου κακου... και τιποτα

Μηπως δεν βλεπω κατι... περα απο το αισθητικο του πραγματος σου βγαζει και κανενα κουμπι μεσα στην εναρξη το CHT?

Edited by Ypoptos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το editor δεν το εβαλα αλλα και τι να λεει... δεν εχει αλλαξει κατι στην εμφανιση... πφφφφφ

 

Μην περιμένεις κάποια δραστική αλλαγή από μόνο του να κάνει. Εσύ θα το παραμετροποιήσεις. Γιαυτό σε ρωτάω. Μπορώ να έχω κάποιο screenshot;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περασα το editor και μου λεει Version Dismatch... :(

Αυτα περασα... Co0kie.HomeTab_v1.8.5 και CHTEditor.v1.8.5.1

Γιαννη, επειδη σε εχω πρηξει ειμαι σιγουρος... μας και ειναι ξεκλειδωμενο να περασω καποιο απο δω http://hotfile.com/list/596845/0c4b3b5 την ιδια δουλεια θα κανει η καμια σχεση...?

Edited by Ypoptos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Νομίζω ότι βρήκα τι φταίει...

 

Έχεις παλιά rom με το Sense 2.1 που δεν υποστηρίζεται από το CHT.

 

Θα χρειαστεί να βάλεις την τελευταία επίσημη...

 

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=250&cat=2&dl_id=913

 

Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις κάποια από τις μαγειρεμένες που προτείνεις που το έχουν προεγκατεστημένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κερδίζεις εμφάνιση, κόπο για customization αφού τα έχει όλα έτοιμα και ανάλογα τη rom κερδίζεις και σε ταχύτητα/απόκριση συσκευής.

 

Χάνεις όμως σε ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο το οποίο θα χρειαστεί να ψάξεις και να το βάλεις χωριστά.

 

Αν θέλεις κάτι σαν την πρώτη φωτογραφία που ήθελες, βάλε την τρίτη στη λίστα ή την πρώτη από αυτή που μου έστειλες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε εχασα.. την τριτη στη λιστα η την πρωτη στη λιστα? ποα ειναι αυτη:

http://img811.imageshack.us/i/toghomewrite.jpg/

δεν ειναι η τριτη απο το τελος?

Link to comment
Share on other sites

The 21681 Build that's the latest in the 6.5.3 series with the Start menu button at the bottom left corner and big softkeys. These builds are not as stable or perfect, but they reflect the latest cutting edge technology from Microsoft. These are also much more finger friendly throughout.

 

Να δωσω σημασια...?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να δωσω σημασια...?

 

Όχι δεν χρειάζεται. Το χρησιμοποιούμε αυτό το build κατά κόρον και είναι πολύ καλό και αξιόπιστο.

 

Αν και σύντομα θα βγάλει rom με το καινούργιο 21682 build. Αλλά αυτά δεν σταματάνε ποτέ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια διευκρίνησή γιατι βλεπω εδω στο Utube διαφορα μπας και καταλαβω... αυτη τωρα ειναι η rom με το full screen weather και τις καρτελες με τα shortcuts αριστερα και δεξια απο την main screen right?

Α και τι διαφορα εχει απο την τεταρτη απο το τελος στην λιστα?

 

p.s. ΥΠΟΜΟΝΗ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελευταια διευκρίνησή γιατι βλεπω εδω στο Utube διαφορα μπας και καταλαβω... αυτη τωρα ειναι η rom με το full screen weather και τις καρτελες με τα shortcuts αριστερα και δεξια απο την main screen right?

 

Ναι.

 

Α και τι διαφορα εχει απο την τεταρτη απο το τελος στην λιστα?

 

Αυτή που λες έχει το CHT 2.0 το οποίο είναι πιο γρήγορο και με καινούργια πράγματα αλλά είναι beta και όχι τόσο σταθερό όσο το 1.8.5. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτό αν θέλεις, το αφήνω σε σένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα δειχνουν ΟΚ. Αλλος κοσμος βεβαια... φτου κι απο την αρχη... αλλα τουλαχιστον καλυτερα τα αγγλικα... αλλα απο ελληνικο πληκτρολογιο τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...