Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6720 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ήδη πάρει τηλέφωνο βεβαίως βεβαίως, κι έχω ενημερώσει... Δευτέρα πρωί-πρωί πάει για αντικατάσταση!!

Είναι η πρώτη συσκευή που παίρνω και βγαίνει (μάλλον..) προβληματική, κι έχω ξενερώσει ρπμ :mad:

Τελοσπάντων, θα δούμε... Θα ενημερώσω σχετικά...

 

 

Άσχετα με τα παραπάνω..

Φαίνεται κομπλέ σαν συσκευή. Απίστευτα γρήγορο σε μενού και τέτοια, αισθητά πιο γρήγορο ας πούμε από το Ν79... Ο φωτισμός των πλήκτρων δεν με ενθουσίασε, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό!

Περισσότερα αφού με το καλό πάρω το καινούριο..

 

Πήρα ένα μεταχειρισμένο και ο ήχος του έχει τα ίδια προβλήματα με το δικό σου. Τελικά έγινε η αντικατάσταση; Αν ναι το νέο που πήρες είναι οκ στον ήχο η παρουσιάζει τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καλό που τους θέλω να μου δώσουν καινούριο, κι όχι το ίδιο επισκευασμένο, γιατί θα γίνει σαματάς!! Το γύρισα μέσα στο χρονικό περιθώριο (1 εβδομάδα) ώστε να γίνει αντικατάσταση κι όχι επισκευή!!

 

Άραγε θα βγει τίποτα με τον τσαμπουκά;; Δε ξέρω.. Έτσι κι αλλιώς θεωρητικά ακόμα... Μπορεί να έρθει και καινούριο.. Αναμένω και βλέπουμε. Θα ενημερώσω.

 

Εσύ τι έκανες; Το πήγες πίσω; Για επισκευή;;

Link to comment
Share on other sites

Κακως περιμενεις. Για ποιο λογο σ'εχουν σε αναμονη? Δεν το πανε για service..

Οταν λεμε αντικατασταση, εννοουμε επιτοπου καινουργιο εφ'οσον ησουν ακομα στη βδομαδα της αγορας. Αυτο λεει ο νομος..

Να απαιτησεις αλλο αμεσως. Και εννοειται σφαργισμενο..

Link to comment
Share on other sites

Το καλό που τους θέλω να μου δώσουν καινούριο, κι όχι το ίδιο επισκευασμένο, γιατί θα γίνει σαματάς!! Το γύρισα μέσα στο χρονικό περιθώριο (1 εβδομάδα) ώστε να γίνει αντικατάσταση κι όχι επισκευή!!

 

Άραγε θα βγει τίποτα με τον τσαμπουκά;; Δε ξέρω.. Έτσι κι αλλιώς θεωρητικά ακόμα... Μπορεί να έρθει και καινούριο.. Αναμένω και βλέπουμε. Θα ενημερώσω.

 

Εσύ τι έκανες; Το πήγες πίσω; Για επισκευή;;

 

δευτέρα πρωί το πηγαίνω στο nokia shop της περιοχής μου. Πάντως το μόνο αρνητικό πάνω του είναι αυτό, κατά τα άλλα είναι πολύ καλή συσκευή και με γρήγορη απόκριση στο μενού και τις εφαρμογές (σε σύγκριση με το 6220 classic που είχα πριν).

Link to comment
Share on other sites

προσκαιρο προβλημα της wind στην περιοχη σου μαλλον θα ηταν..

 

Μου το ξανάκανε δυο φορές την Κυριακή (βγήκε εκτός σύνδεσης, καρτα sim απέτυχε) το έκλεισα και το ξανάνοιξα και όλα καλά (έως σήμερα τουλάχισον).

Link to comment
Share on other sites

Μου το ξανάκανε δυο φορές την Κυριακή (βγήκε εκτός σύνδεσης, καρτα sim απέτυχε) το έκλεισα και το ξανάνοιξα και όλα καλά (έως σήμερα τουλάχισον).

 

Ώπα, το "καρτα sim απέτυχε" δείχνει καθαρά θέμα sim... Συνήθως το παρουσιάζουν οι πιο παλιές κάρτες που θέλουν αντικατάσταση!! Τώρα, αν την έχεις αλλάξει με καινούρια, κοίτα μήπως θέλουν λίγο καθάρισμα οι επαφές...

 

Τώρα εγώ, ακόμα περιμένω κι έχουν αρχίσει τα νεύρα μου να γίνονται κρόσια.. :mad: Βέβαια τους πήρα τηλέφωνο και τους ξαναείπα ότι περιμένω καινούριο κι όχι το ίδιο επισκευασμένο!! Αλλά κι αυτοί δε φταίνε, από τη wind περιμένουν απάντηση... Οψώμεθα..

 

 

 

Edit:

Μίλησα τελικά σήμερα, και η αντικατάσταση έχει ήδη εγκριθεί, απλά εκεί στη wind μάλλον :fool: , γι' αυτό και η καθηστέρηση... Anyway, αύριο η παραγγελία, την Παρασκευή στα χέρια μου.. λογικά... Άντε να δούμε.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα τελικά σήμερα, και η αντικατάσταση έχει ήδη εγκριθεί, απλά εκεί στη wind μάλλον :fool: , γι' αυτό και η καθηστέρηση... Anyway, αύριο η παραγγελία, την Παρασκευή στα χέρια μου.. λογικά... Άντε να δούμε.. :cool:

 

Άντε να δεις εσύ να μάθουμε και μεις σχετικά. Εγώ το έστειλα για επισκευή μέσω nokia shop τη Δευτέρα. Να δούμε πόσο καιρό θα πάρει σ αυτούς να το επισκευάσουν και να μου το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Anyway, αύριο η παραγγελία, την Παρασκευή στα χέρια μου.. λογικά... Άντε να δούμε.. :cool:

 

Ναι καλά... :(

Θύμα λοιπόν της φωτιάς και εγώ, όπως φαντάζομαι και πολλοί πολλοί άλλοι, πάμε για την άλλη εβδομάδα... Ίσως.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά... :(

Θύμα λοιπόν της φωτιάς και εγώ, όπως φαντάζομαι και πολλοί πολλοί άλλοι, πάμε για την άλλη εβδομάδα... Ίσως.. :worry:

 

δε καταλαβαίνω το λόγο που περιμένεις από τη nokia. Έτσι είναι για επισκευή. Εσένα θα έπρεπε να στο έχε αλάξει η εταιρεία που το πήρες με ένα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Κι η εταιρία (η wind εν προκειμένω) από που θα το πάρει;;.. Θα έπρεπε να έχει στοκ; Είναι και φρέσκο τηλέφωνο..
Link to comment
Share on other sites

Κι η εταιρία (η wind εν προκειμένω) από που θα το πάρει;;.. Θα έπρεπε να έχει στοκ; Είναι και φρέσκο τηλέφωνο..

 

είχα πάει προχθές και πήρα ένα 3120 (πλήρωσα και 23 ευρώ) από το κατάστημα της wind στην Τρίπολη. Πήγα με την πωλήτρια στην αποθήκη;) για να μου δείξει τι τηλέφωνο έπαιρνα δωρεάν με 85 ευρώ επιδότηση. Είχε 7 6720. Το μόνο που με παραξένεψε ήταν ότι στα περισσότερα ήταν ανοιγμένη η συσκευασία. Πιστεύω ότι κάποια κομμάτια υπάρχουν διαθέσημα σε κάθε κατάστημα και στα κεντρικά της wind η οποία κάνει μαζική παραγγγελία στη nokia.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κιεγώ ένα 6720, εντυπώσεις εξαιρετικές ΑΛΛΑ έχω κιεγώ το πρόβλημα με τον ήχο...Θα πάω σήμερα στο μαγαζί να δω τι θα γίνει.

Με update δοκίμασε κανείς? Ή είναι hardware το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κιεγώ ένα 6720, εντυπώσεις εξαιρετικές ΑΛΛΑ έχω κιεγώ το πρόβλημα με τον ήχο...Θα πάω σήμερα στο μαγαζί να δω τι θα γίνει.

Με update δοκίμασε κανείς? Ή είναι hardware το θέμα?

 

εάν κρίνω από το δικό μου hardware. Το άφησα στο nokia shop της πόλης μου και το πήρα σε 10 μέρες περίπου πίσω. Στα συνοδευτικά έγγραφα έλεγε αλαγή ακουστικού. Τώρα δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ξενερωμένος πλήρως όμως λέμε...

Σήμερα πήρα το κινητό (ύστερα από ένα μήνα...). Καινούρια συσκευή, λέω όλα κομπλέ. Αμ δε... έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!!! :( Ο ήχος στο ακουστικό δεν είναι καλός, είναι σαν παραμορφωμένος, δε ξέρω πώς να το περιγράψω... Όσο πιο δυνατά βάζεις την ένταση, τόσο πιο χάλια. Αν το βάλεις στο τέρμα δεν ακούγεται!!

Εν τω μεταξύ, και από το μεγάφωνο ο ήχος είναι πολύ χάλια, σιγανός και αλλοιωμένος!! Το μεγάφωνο είναι εκεί που είναι το ακουστικό;; Κάπου από κει το ακούω. Τι γίνεται ρπμ... :(

 

Και τώρα τι να κάνω.. πάλι αντικατάσταση ή μήπως είναι καμιά παρτίδα έτσι, και πάλι καινούριο να έρθει θα ξαναέχει το ίδιο πρόβλημα;; Να το πάω σε Nokia shop για επισκευή;; 'Η μήπως έτσι είναι το τηλέφωνο εν τέλει, και να πάω για αντικατάσταση και να ζητήσω άλλο τηλέφωνο;;

 

Πωπω ξενέρωμα όμως...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήγενέ το σε ένα nokia shop και στείλε το για φτιάξιμο. Το δικό μου το πήρα σε 10 μέρες πίσω και όπως γράφω πιο πάνω όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Βάζω το x-plore... και παρατηρώ... Και μετά βάζω και το Phonetinfo.. και παρατηρώ αυτό...

 

http://img214.imageshack.us/img214/6114/screenshot0004i.jpg http://img134.imageshack.us/img134/1714/screenshot0006o.jpg

Και αναρωτιέμαι... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν διαβάζουν σωστά την ταχύτητα του επεξεργαστή. Συμβαίνει σε αρκετές συσκευές. Όπως π.χ. το X-Plore δεν διαβάζει σωστά τον επεξεργαστή του 5800 ενώ διαβάζει σωστά του Ε66.

Μην σε απασχολεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και τα 35 mb ελευθερα... καινουριο τηλεφωνο, με τίποτα επάνω, με τιποτα ανοιχτό... λίγα δεν είναι;

 

 

Edit:

Έβγαλα τη sim και το έχω "εκτός σύνδεσης", και δε μπορώ να βρώ τις εφαρμογές που έβαλα... Τις είχα βάλει στην ΄καρτα μνήμης. Δεν τις εμφανίζει πουθενά!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Και τα 35 mb ελευθερα... καινουριο τηλεφωνο, με τίποτα επάνω, με τιποτα ανοιχτό... λίγα δεν είναι;

Εννοείς 35ΜΒ ελεύθερη αποθηκευτική μνήμη ή μνήμη RAM?

Στο forum.nokia http://www.forum.nokia.com/devices/6720_classic αναφέρει ότι διαθέτει 45ΜΒ ελεύθερη μνήμη στην συσκευή. Οπότε τα 35ΜΒ είναι λογικά. Μην ξεχνάς ότι υπάρχουν αρχεία του συστήματος αποθηκευμένα στην C:.

 

Edit:

Έβγαλα τη sim και το έχω "εκτός σύνδεσης", και δε μπορώ να βρώ τις εφαρμογές που έβαλα... Τις είχα βάλει στην ΄καρτα μνήμης. Δεν τις εμφανίζει πουθενά!! :worry:

Το ότι το έβγαλες εκτός σύνδεσης δεν έχει σχέση με το ότι δεν βρίσκεις τις εφαρμογές. Δοκίμασε να βάλεις και να βγάλεις την κάρτα μνήμης από την συσκευή. Στην διαχείριση εφαρμογών υπάρχουν εγκατεστημένες?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς 35ΜΒ ελεύθερη αποθηκευτική μνήμη ή μνήμη RAM?

Στο forum.nokia http://www.forum.nokia.com/devices/6720_classic αναφέρει ότι διαθέτει 45ΜΒ ελεύθερη μνήμη στην συσκευή. Οπότε τα 35ΜΒ είναι λογικά. Μην ξεχνάς ότι υπάρχουν αρχεία του συστήματος αποθηκευμένα στην C:.

 

Μιλάω για τη ram. Η αποθηκευτική είναι οκ, αλλά η ram?? Από 120 μόνο 35 ελεύθερα??

 

Το ότι το έβγαλες εκτός σύνδεσης δεν έχει σχέση με το ότι δεν βρίσκεις τις εφαρμογές. Δοκίμασε να βάλεις και να βγάλεις την κάρτα μνήμης από την συσκευή. Στην διαχείριση εφαρμογών υπάρχουν εγκατεστημένες?

 

Όντως η sim δεν παίζει ρόλο, τώρα τη ξαναέβαλα και τα ίδια. Που πήγαν οι εφαρμογές; Δε φαίνονται ούτε στη διαχείρηση, ούτε πουθενά!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επανεκκίνηση της συσκευής πόση ελεύθερη ram έχεις;

 

Παρόλο που η συσκευή σου είναι καινούρια, κάνοντάς της format σε τηλέφωνο και κάρτα, θα δεις διαφορά προς το καλύτερο. Μην επαναφέρεις όμως τις ρυθμίσεις παρά μόνο τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πλήρες format σε κινητό και κάρτα (έτσι κι αλλιώς καινούριο είναι, δεν χάνω τίποτα).

Ξαναπερασμένες οι εφαρμογές, αυτή τη φορά τελευταίες εκδόσεις υπογεγραμμένες :rolleyes:

 

Τα αποτελέσματα είναι:

 

http://img683.imageshack.us/img683/3912/screenshot0005.jpghttp://img14.imageshack.us/img14/2487/screenshot0006mi.jpghttp://img10.imageshack.us/img10/4156/screenshot0007x.jpg

 

Στην φοτό του x-plore φαίνεται η αποθηκευτική μνήμη, 52 στα 70, οκ!

Η free ram δεν παραμένει χαμηλά;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...