Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6710 Navigator


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν γινεται αραγε να απεγκαταστησουμε τα νοκια μαπ, το εχει δοκιμασει κανεις,

απο αναπαραγωγη ταινιων ολα καλα?

 

Δε ξερω καθως δεν πολυ ασχολουμε με πλοηγηση με συμπιαν(εχω WM για αυτο το σκοπο).

Παντως οι χαρτες της Νοκια εχουν και δωρεαν τη φωνητικη πλοηγηση και οταν χρησιμοποιης A GPS κλειδωνει αμεσως σα τα WM,χωρις υποβοηθηση ομως ψιλοαργει.

 

Οσο για βιντεο σχεδον ποτε δε βλεπω στο κινητο εκτος απ τα βιντεακια που τραβαει το ιδιο και τα οποια παιζουν μια χαρα.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 350
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μένα,εγώ ήμουν κάτοχος πάντοτε κινητών SE και η πρώτη φορά που πήρα Νοκια ήταν με το 6710 μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,με όλα αυτά που διαβάζω εδώ στο forum για προβλήματα,επανεκκινήσεις κλπ το 6710 δεν μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό,οι λίγες σελίδες φανερώνουν τη μη ύπαρξη προβλημάτων,ρίξτε μιά ματιά στο Ε52 και θα διαπιστώσετε τι γίνετε.Το 6710 έχει και ένα ταχύτατο επεξεργαστή στα 600Mhz,προτείνω και εγώ να μην αλλάξετε χάρτες και να αφήσετε τους Νοκια και τη δωρεάν πλοήγηση που έχει,εγώ αν θα έβαζα ένα μειον είναι ότι η μπαταρία κρατάει για μένα με τη χρήση που του κάνω 3 ημέρες περίπου,ενώ συνηθισμένος με τα προηγουμενα κινητά μου πήγαινα και 7 ημέρες,τέλος πάντων αν κάνετε χρήση μπορείτε με μιά δεύτερη μπαταρία να το καλύψετε.Η ποιότητα κατασκευής είναι πάρα πολύ καλή και με μιά θήκη που πήρα Krussel πιστεύω ότι θα το κρατήσω αρκετά
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες...!!! εχω κι εγω το 6710 και θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματακια...δεν μου πιανει καθολου το gps, κι αν πιασει θα αργησει παρα πολυ να πιασει δορυφορους...παραδειγμα εκανα διαδρομη λαμια πατρα και δεν ειχε καθολου σημα gps. μηπως ξερει κανενας τι παιζει...??? 2ον..το κινητο ξερετε αν χακαρεται με τον κλασσικο τον τροπο που λενε στα forum??? ευχαριστω...!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες...!!! εχω κι εγω το 6710 και θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματακια...δεν μου πιανει καθολου το gps, κι αν πιασει θα αργησει παρα πολυ να πιασει δορυφορους...παραδειγμα εκανα διαδρομη λαμια πατρα και δεν ειχε καθολου σημα gps. μηπως ξερει κανενας τι παιζει...??? 2ον..το κινητο ξερετε αν χακαρεται με τον κλασσικο τον τροπο που λενε στα forum??? ευχαριστω...!!

 

Θα πας Ρυθμίσεις-Ρυθμίσεις-Γενικές-Εντοπισμός θέσης-Μέθοδοι εντοπισμού θέσης και θα κλικάρεις και το Assisted GPS και μετά θα σου κλειδώνει σε δευτερόλεπτα στους δορυφόρους όσον αφορά για τις χρεώσεις μην ανησυχείς είναι απειροελάχιστο 4-5kb δηλαδή 2-3 λεπτά του ευρώ ασήμαντο ποσό.Το πιθανότερο είναι ότι χακάρεται όπως όλα τα κινητά S60,εγώ κατέβασα την εφαρμογή από το κινέζικο site που δίνουν τα παιδιά εδώ μέσα και υπογράφω όλες τις εφαρμογές χωρίς να χακάρω τη συσκευή και κάθονται όλες μιά χαρά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!! Εχει τρεις μερουλες που αγορασα το Navigator!! Τρομερο κινητο μπορω να πω!! Θελω ομως μια μικρουλα βοηθεια! Πως περνω τα mp3 μεσα στο κινητο ωστε να τα ακουω απο την λιστα τραγουδιων και οχι να τα εχω μονο για ηχους κλησεις??

 

Ευχαριστω πολυ!!:):):D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς περνάς και οποιοδήποτε άλλο αρχείο.

Αν δεν γνωρίζεις πως, ανέτρεξε στο FAQ της ενότητας.

Αν τα περνάς και το πρόβλημα σου είναι το γεγονός πως δεν εμφανίζονται στην μουσική βιβλιοθήκη, απλά κάνε ανανέωση βιβλιοθήκης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω μόλις αγοράσει το Nokia 6710 Navigator κι ελπίζω στο μέλλον και με την βοήθεια της σελίδας να το αξιοποιήσω στο μέγιστο.

 

Προς το παρών μου έχει προκύψει ένα απλά σχετικά προβληματάκι στο οποίο όμως δεν έχω βρει λύσει και θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

 

Με το που έβαλα την κάρτα σιμ και άνοιξα το τηλέφωνο στην οθόνη διαρκώς ανάβει (σαν φλας) το φακελάκι των μηνυμάτων.

 

Παρότι έχω κάνει ότι μπορούσα να φανταστώ πως θα σχετίζονταν με αυτό δεν κατάφερα να το λύσω.

 

Να επισημάνω ότι πριν βάλω την κάρτα όταν ανοιξα το τηλέφωνο δεν εμφανιζόταν.

 

Κι οτι το μόνο που έκανα στο κινητό ήταν να μεταφέρω από το μπακαπ του προήγουμενου τηλεφώνου τα αρχεία στο νέο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλωσόρισες στο φόρουμ. :)

 

Για να εξαφανιστεί το φακελάκι των μηνυμάτων πήγαινε:

Μηνύματα - Επιλογές - Φάκελος SIM και σβήσε μερικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλωσόρισες στο φόρουμ. :)

 

Για να εξαφανιστεί το φακελάκι των μηνυμάτων πήγαινε:

Μηνύματα - Επιλογές - Φάκελος SIM και σβήσε μερικά.

 

Ευχαριστώ! Καλώς σας βρήκα!

 

Αν και σας διάβαζα και πριν αγοράσω το κινητάκι :lol:

 

Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα. Λες να θέλει κι άλλο;;;

 

Δεδομένο ότι στο παλιό δεν είχα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σβήσε και άλλα. Δεν έχει λογική αυτό το φαινόμενο αλλά παρατηρείται αρκετά συχνά. ΑΝ δεις ότι δεν κλείνει, κάνε και μια επανεκκίνηση στην συσκευή σου.

 

Επίσης, αν δεν το έχεις ήδη κάνει, διάβασε και το S60 5th Edition Platform FAQ. Θα σε βοηθήσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ mirror

 

ήδη έχω σβήσει πολλά μηνύματα.

 

ελπίζω να λυθεί το θέμα. κι επανεκκίνηση έκανα...

 

θα το διαβάσω! ευχαριστώ!

 

μπα τίποτα... :confused: και το θέμα είναι ότι αρχισε να αναβοσβήνει πριν βάλω τα αρχεία... με το που έβαλα την κάρτα... πριν εγκαταστήσω δηλαδή τα μηνύματα... :O

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

OK

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Είμαι και εγώ κάτοχος του 6710 navigator , αλλά αντιμετωπίζω ένα μικρό θέμα με το GPS. Δεν έχω σήμα GPS μου λέει !! Πήγα Ρυθμίσεις-Ρυθμίσεις-Γενικές-Εντοπισμός θέσης-Μέθοδοι εντοπισμού θέσης κλίκαρα και το Assisted GPS αλλά πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Είμαι και εγώ κάτοχος του 6710 navigator , αλλά αντιμετωπίζω ένα μικρό θέμα με το GPS. Δεν έχω σήμα GPS μου λέει !! Πήγα Ρυθμίσεις-Ρυθμίσεις-Γενικές-Εντοπισμός θέσης-Μέθοδοι εντοπισμού θέσης κλίκαρα και το Assisted GPS αλλά πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Σας ευχαριστώ.

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.

 

Διάβασες το σχετικό κείμενο που υπάρχει στο S60 3rd Edition Platform FAQ?

Αν όχι διάβασε το GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση, θα σε βοηθήσει αρκετά. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Είμαι και εγώ κάτοχος του 6710 navigator , αλλά αντιμετωπίζω ένα μικρό θέμα με το GPS. Δεν έχω σήμα GPS μου λέει !! Πήγα Ρυθμίσεις-Ρυθμίσεις-Γενικές-Εντοπισμός θέσης-Μέθοδοι εντοπισμού θέσης κλίκαρα και το Assisted GPS αλλά πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Σας ευχαριστώ.

 

Όταν σου ζητηθεί να συνδεθεί να του επιτρέψεις την πρώτη φορά,κάντο και μετά θα μπαίνει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ενω το κινητο απο καθε αποψη ειναι απο τα καλυτερα που υπαρχουν σε αυτη τη πλατφορμα,{υστερει βεβαια σε εμφανιση κ ποιοτητα απο το ε66 που εχω,υπερτερει στο μενου},μου εμφανιζει το εξης προβλημα.τις περισσοτερες φορες που καλω η κ απαντω,κοβεται η γραμη κ μιλαω μονος μου,χωρις να ξερω οτι εχει κλεισει η γραμμη.το χρονομετρο βεβαια συνεχιζει κανονικα,χωρις ο αλλος να με ακουει κ φαινεται κανονικα συνδεμενο,αλλα δεν...τι κανουμε εδω?
Link to comment
Share on other sites

Για να συνεχίζει να μετρά το χρονόμετρο και γενικότερα το κινητό να συμπεριφέρεται σαν να βρίσκεται σε κλήση, δεν τερματίζει η κλήση, απλά για κάποιο λόγο δεν ακούς τον άλλο.

Φυσικά τα παραπάνω δεν ισχύουν εάν το έχεις διασταυρώσει εσύ ο ίδιος πως η συσκευή του άλλου προσώπου είναι εκτός κλήσης.

 

Μήπως είσαι σε περιοχή με προβληματική κάλυψη δικτύου (γενικά) ή κάλυψη δικτύου 3G (ειδικά) και πάνω στη προσπάθεια μετάβασης από 3G σε 2G συμβαίνει το πρόβλημα;

 

Αν ναι, απλά απενεργοποίησε την "Διπλή λειτουργία", δηλαδή την εναλλαγή αυτόματα από 3G (UMTS) σε 2G (GSM) από τις "Ρυθμίσεις".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω μερικες μερες το 6710 και φαινεται πολυ καλο.ομως δεν καταφερα ακομη να δουλεψω το gps παρ ολο τη μελετη του παροντος λημματος και των παραπομπων. νομιζω οτι το 6710 για πολλους θα ειναι η πρωτη επαφη και με το κοσμο της πλοηγησης.στη περιπτωση μου βγαινει το μηνυμα οτι δεν υπαρχει συνδεση στο διαδικτυο και παρ ολο που ακολουθω τα βηματα που προτεινει ΄΄επιλογες>εργαλεια >συνδεση'' δεν γινεται τιποτε.μηπως φταιει η παλια μου καρτα sim? help please πιστευω οτι θα χρειαστουν και σε αλλους αναλυτικοτερες οδηγιες
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο ακομα,ο φακελος με τα αρχεια κ για την καρτα μνημης που ειναι?δεν το βρισκω πουθενα,ενω στο ε66 ειναι κανονικα

Καλησπέρα.:)

Αν μπορείς γράψε πιο αναλυτικά και κατανοητά τι ακριβώς ψάχνεις για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Αν μπορείς γράψε πιο αναλυτικά και κατανοητά τι ακριβώς ψάχνεις για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

 

οκ,ευχαριστω.το βρηκα.ειχε το φακελο αρχεια,μεσα στην ατζεντα,ενω ζτο ε66,το ειχε κανονικο εικονιδιο.επισης εκανα κ αναβαθμιση χτες κ σημερα οι κλησεις μου ηταν κανονικες χωρις διακοπες{κοβοταν η γραμμη κ φαινοταν οτι ηταν συνδεμενο κανονικα μα ειχε αποσυνδεθει}

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,μετά την αναβάθμιση λογισμικού στην έκδοση 022.013( 27-10-09) άλλαξε τελείως το Τ9 ενώ μου δείχνει ότι Abc δηλαδή το πρώτο γράμμα θα είναι κεφαλαίο και τα άλλα μικρά,δηλαδή όπως ήταν πριν,αυτό γράφει μόνο με μικρά γράμματα και για να γράψει κεφαλαία πρέπει να απενεργοποιήσω το Τ9.Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα,έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;υπάρχει θεραπεία ή θα περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση γιατί από ότι έχω δει σε άλλα ΝΟΚΙΑ Ν96,5800 λειτουργούν άψογα σε αυτό το σημείο

 

ΥΓ Πως μπορώ να μαθω τι διορθώνει μιά αναβάθμιση λογισμικού γιατί στο site της Nokia δεν λέει κάτι-μπορώ να ξαναγυρίσω στην προηγούμενη;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω μερικες μερες το 6710 και φαινεται πολυ καλο.ομως δεν καταφερα ακομη να δουλεψω το gps παρ ολο τη μελετη του παροντος λημματος και των παραπομπων. νομιζω οτι το 6710 για πολλους θα ειναι η πρωτη επαφη και με το κοσμο της πλοηγησης.στη περιπτωση μου βγαινει το μηνυμα οτι δεν υπαρχει συνδεση στο διαδικτυο και παρ ολο που ακολουθω τα βηματα που προτεινει ΄΄επιλογες>εργαλεια >συνδεση'' δεν γινεται τιποτε.μηπως φταιει η παλια μου καρτα sim? help please πιστευω οτι θα χρειαστουν και σε αλλους αναλυτικοτερες οδηγιες

 

Φιλε μου πρεπει να ψαξεις στις ρυθμισεις του nokia maps καπου λεει για τη συνδεση,να διαλεξεις την σωστη επιλογη (πχ εγω που εχω vodafone cu στο n79-το προγραμμα ειναι ιδιο..διαλεγω το vodafine live prepay.οποτε μετα συνδεεται στο ιντερνετ..αλλες φορες αν ειμαι μες το σπιτι μου το συνδεω με το wifi μου και βρισκει ιντερνετ οποτε ακομα κ μεσα στο σπιτι οι δορυφοροι κλειδωνουν αμεσως.)

απο εκει και περα και χωρις ιντερνετ θα σου λειτουργησει αλλα περιμενε εξω σε ανοιχτο χωρο για πολλη ωρα,πανω απο 5 λεπτα,μπορει και 10 μπορει και 15...κ θα βρει δορυφορους..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,μετά την αναβάθμιση λογισμικού στην έκδοση 022.013( 27-10-09) άλλαξε τελείως το Τ9 ενώ μου δείχνει ότι Abc δηλαδή το πρώτο γράμμα θα είναι κεφαλαίο και τα άλλα μικρά,δηλαδή όπως ήταν πριν,αυτό γράφει μόνο με μικρά γράμματα και για να γράψει κεφαλαία πρέπει να απενεργοποιήσω το Τ9.Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα,έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;υπάρχει θεραπεία ή θα περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση γιατί από ότι έχω δει σε άλλα ΝΟΚΙΑ Ν96,5800 λειτουργούν άψογα σε αυτό το σημείο

 

ΥΓ Πως μπορώ να μαθω τι διορθώνει μιά αναβάθμιση λογισμικού γιατί στο site της Nokia δεν λέει κάτι-μπορώ να ξαναγυρίσω στην προηγούμενη;

 

καμμιά ιδέα για αυτό παιδιά που ρώτησα υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγχαρητήρια σε όλους για το υπέροχο forum.

 

Όταν λέμε ότι στο κινητό περιλαμβάνεται άδεια πλοήγησης για 2 χρόνια δωρεάν... τι εννοούμε; Γιατί στο δικό μου όταν του βάζω μια διεύθυνση και μετά επιλέγω "Οδηγήστε εδώ" , ξεκινά την πλοήγηση και μετά από κάποια δευτερόλεπτα προσπαθεί να συνδεθεί στο internet για να με ενημερώσει για τον τιμοκατάλογο των αδειών.

Αντίθετα όταν γίνεται το ίδιο αλλά επιλέγω "περπατήστε εδώ" δουλεύει κανονικά.

 

Στο "αγορά και άδειες" --> "οι άδειες μου" έχω ενεργοποιημένες δυο άδειες την "Κυκλοφορία & ασφάλεια Ευρώπης " και "Εξερεύνηση πόλης", μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια άλλη και αν ναι πώς γίνεται αυτό. Επίσης σύμφωνα με τον Nokia Map Loader η έκδοση των χαρτών μου είναι η 0.1.23.110

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

 

Έχει λίγες μέρες που πήρα το 6710 και το βρίσκω και εγώ πολύ καλό μέχρι στιγμής. Θέλω όμως να ρωτήσω δύο πράγματα:

 

1. Αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να έχω σε οριζόντια (Landscape) προβολή την πλοήγηση του gps. Μέχρι τώρα η πλοήγηση είναι σε κάθετη προβολή και δεν έχω καταφέρει να βρω στις ρυθμίσεις κάποια επιλογή που να το δείχνει οριζόντια.

 

2. Όταν κατεβάζει διάφορα δεδομένα ενημερώσεων (άσχετο με το gps) πως μπορώ να καταλάβω αν εκεινη την στιγμή τα κατεβάζει με 3G ή WLAΝ.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...