Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6710 Navigator


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπό φωτογραφία πως τα πάει; Υπάρχει κάποιος να δωσει μια σύγκριση με κάποιο; Το "λοκάρισμα" γίνετε γρήγορα; Είχε ακουστεί ότι από την alphacopy θα έχει εφόρου δωρεάν πλοήγηση, ισχύει;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 350
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φωτογραφιες πολυ καθαρες κοντα με το Ν85 και συγκριτικα με το Ν97 ειδικα νυχτα ας το αφησουμε καλυτερα,η δωρεαν πληγηση ισχυει.Το gps χωρις υποβοηθηση κλειδωνει σε 1 με 2 λεπτα
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ από e-shop, ευτυχώς είναι ελληνικό.

 

Η ποιότητα κατασκευής δεν μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε: Απειροελάχιστος (αλλά υπάρχει) τζόγος με το slide ανοιχτό, δύσχρηστο καπάκι μπαταρίας και ακούγεται και κανά κράτσα κρούτσα αραιά και πού. Τουλάχιστον είναι πολύ βολικό στο χέρι.

 

Ενυπωσιακή όμως είναι η πληρότητά του, αφού τα έχει κυριολεκτικά ΟΛΑ. Πάρα πολύ γρήγορο στο μενού, τέλεια οθόνη και ήχος, καλή κάμερα και κλείδωμα δορυφόρων σε 20'' (και απ' ότι διάβασα στο χαρτάκι η άδεια ισχύει για 2 χρόνια στο drive και εφ' όρου ζωής στο walk...στο δούλεμα δλδ).

 

Η μπαταρία από τη μάνα του (περίπου 3 γραμμές) κράτησε 3 ώρες, αλλά το σετάριζα.

Έκανε μια επανεκκίνηση(!!!) στην πρώτη κλήση που δέχτηκα, μετά έστρωσε.

 

Αυταααά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το καφε εχει ερθει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί με gps,για όποιον το έχει πάρει η ερώτηση,οι χάρτες του navigator τι καλύπτουν στην Ελλάδα,είναι αναλυτικοί?Ευχαριστώ.

 

Οι χάρτες είναι αναλυτικοί και ενημερωμένοι (ελέω Navteq) και αυτό το λέω αφού έχω αυτόνομο σύστημα στο αυτοκίνητο με NGI χάρτες (που θεωρούνται οι καλύτεροι) και περιέχουν ακριβώς τα ίδια στοιχεία στην περιοχή που κινούμαι (Πάτρα και προάστια). Σαν σύστημα GPS ίσως είναι το καλύτερο κινητό τηλέφωνο.

 

Εδώ μπορείς να δεις και τις περιοχές που σ' ενδιαφέρουν για κάλυψη. http://www.navteq.com/

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Το link που μου έδωσες εμπεριέχει και χώρες τις Ευρώπης είναι και αυτές μέσα?Επίσης υπάρχουν και φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά?Sorry αν σε κούρασα..

 

Υπάρχει όλη η Ευρώπη και φωνητική καθοδήγηση στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Η παρούσα έκδοση λογισμικού 21.013 είναι νομίζω κοινή στα Ε55,6710 Navigator με κάποιες διαφοροποιήσεις βέβαια ως προς κάποιες λειτουργίες που υποστηρίζονται από το διαφορετικό hardware,αλλά ο "πυρήνας" ίδιος.Το μεγάλο μειονέκτημα και το μοναδικό που βρήκα στο 6710 είναι η χαμηλή διαθέσιμη ram και αυτό φαίνεται στα απαιτητικά προγράμματα πλοήγησης(Garmin,NDrive,Sygic) με αποτέλεσμα να σε πετάει εξω.....και ειδικότερα στο NDrive ανακαλύπτεις και πως δεν μπορείς να εισάγεις στην αναζήτηση διεύθηνσης κάποια γράμματα(πχ. στο πλήκτρο 1 μπαίνει μόνο το α,γ και το β όχι)-κάποιο conflict στο keymapping ?....:confused:

Ελπίζω σύντομα να βγει αναβάθμιση λογισμικού ειδικά για αυτά τα δυο θεματάκια,κυρίως για την preserved ram που είναι πολύ χαμηλή η διαθέσιμη(γύρω στα 40 ΜΒ μόνο) και δεν μπορείς να κάνεις και πολλά μετά.

Κατα τα άλλα ειδικά στην λήψη βίντεο δεν υπάρχει πιο ευαίσθητη καταγραφή όλων των ήχων και πολύ δυνατή αναπαραγωή αυτών από το εξαιρετικό ηχείο του,πραγματικά εδώ δίνει ρέστα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και εγώ είμαι από τους ευχαριστημένους κατόχους του 6710.

Μία παρατήρηση που έκανα είναι ότι όταν μπω στις επαφές η συσκευή χρειάζεται 2-3 δεύτερα μέχρι να ετοιμαστεί και μετά πρέπει να πατήσω το γράμμα που ψάχνω, ενώ όπως έχει γραφτεί παραπάνω ο επεξεργαστής είναι από τους γρήγορους για κινητά.

Ένα άλλο που με ενόχλησε είναι ότι δεν έχει αντίστροφη μέτρηση, πάντα είχα σε κινητά Νόκια (ποτέ δεν είχα μέχρι τώρα Symbian).

Όπως και η πυξίδα δεν λειτουργεί αν δεν έχεις σήμα GPS.

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το κινητό αυτό, το οποίο ούτε που ακούγεται γενικώς.

Για τη ram δεν μπορώ να πω ότι αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, αν και δεν χρησιμοποιώ τα προγράμματα που λέει ο rostropol.

Για τις επαφές, όντως αργεί λίγο στην αρχή ή αν είναι ανοιχτές άλλες εφαρμογές, ενώ για την αντίστροφη μέτρηση υπάρχουν και τα handyτέτοια και τα bestάλλα.

Link to comment
Share on other sites

Η ram ειναι οντως λιγη αν σκεφτει κανεις οτι το 6210 navigator ειχε 68-70mb ελευθερα
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε σύντομα να βγεί αναβάθμιση και να λυθεί κάπως αυτό το θεματάκι που ουσιωδώς δεν επηρεάζει το κινητό σε όλο το φάσμα των λειτουργιών/δυνατοτήτων του αλλά σε λίγα(πχ. στο Garmin σε πλόηγηση κάποια στιγμή σε πετάει έξω γιατί απλά δεν φτάνει η ram για να επεξεργαστεί/αποδόσει τα δεδομένα μιας διαδρομής μεγάλης κλπ.) προγράμματα απαιτητικά κλπ.,στο Ovi Maps(Χάρτες) όλα καλά και πλοήγηση μια χαρά κάνει-υποπτεύομαι πως η ram σε μεγάλο βαθμό είναι preserved ακριβώς εκεί.....;)

Κατα τ΄άλλα είμαι πολύ ικανοποιημένος και από την απόδοση της μπαταρίας που βγάζει άνετα 2 μέρες με αρκετό σκάλισμα και 3 με πιο χαλαρούς ρυθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Φωτο απο το 6710! Πολυ καλη!

 

http://img18.imagehosting.gr/out.php/t1077203_27092009009.jpg

 

Όντως,πολύ καλή-σε βλέπω ενθουσιασμένο με το 6710,και ΄γω το ίδιο είμαι-το κινητό είναι αυτό ακριβώς που περίμενα να είναι,έχει απ΄όλα και τα κάνει καλά...:);)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να το πάρω και εγώ,μπορείτε να μου πείτε το GPS του με το πρόγραμμα χάρτες της Nokia είναι στα ελληνικά;απ'ότι λέτε εδώ έχει απεριόριστη διάρκεια.Σαν κατασκευή συσκευής πως είναι;θα μου ήταν χρήσιμο να μου πείτε.Επίσης ένα τόσο καλό κινητό έχει μόνο 5 σελίδες forum και το Ε52 ή κάποια άλλα με προβλήματα τόσες πολλές;
Link to comment
Share on other sites

Εχει λιγες σελιδες γιατι εχει ελαχιστα προβληματα!οι χαρτες ειναι στα ελληνικα,η ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλη αν και καποιες φορες τριζει το πισω καπακι
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Εχει λιγες σελιδες γιατι εχει ελαχιστα προβληματα!οι χαρτες ειναι στα ελληνικα,η ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλη αν και καποιες φορες τριζει το πισω καπακι

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,πες μου κάτι ακόμα,ισχύει η δωρεάν πλοήγηση συνέχεια της Nokia,που νομίζω ότι έχει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει η δωρεαν πλοηγηση:!:
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εχω μια μικρη επιδοτηση απο βονταφοω αλλα επειδη στο σαιτ της δεν εχει το κινητο μπορω να το παρω απο πλαισιο ?

επισης θελω να ρωτησω μεχρι τι καρτα παιρνει για να περασω καινουργιο προγραμμα λποηγησης?

Link to comment
Share on other sites

καρτα παιρνει μεχρι 16gb.Εγω το δουλεψα με μια sandisk 16gb και δουλευε μια χαρα
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Ναι 16 GB κάρτα έβαλα και εγώ και δεν έχει κανένα πρόβλημα να την τρέξει.

Όσο για τους χάρτες της Garmin και σε εμένα κρασάρει μετά από λίγο.

Σχετικά με την αναβάθμιση, επειδή δεν είχα ποτέ Symbian, γίνεται μέσα από το ίντερνετ, ή πρέπει να πάει κάποιος σε κατάστημα της Nokia όπως με τα τηλέφωνα χωρίς λειτουργικό.

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αναβάθμιση, επειδή δεν είχα ποτέ Symbian, γίνεται μέσα από το ίντερνετ, ή πρέπει να πάει κάποιος σε κατάστημα της Nokia όπως με τα τηλέφωνα χωρίς λειτουργικό.

Ηλίας

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

 

Η απάντηση σε όλες σου τις ερωτήσεις...

 

 

 

εχω μια μικρη επιδοτηση απο βονταφοω αλλα επειδη στο σαιτ της δεν εχει το κινητο μπορω να το παρω απο πλαισιο ?

επισης θελω να ρωτησω μεχρι τι καρτα παιρνει για να περασω καινουργιο προγραμμα λποηγησης?

Μπορείς και από το Πλαίσιο.

Και με 2GB μπορείς να εγκαταστήσεις με μεγάλη άνεση πρόγραμμα πλοήγησης.

Όπως και να έχει, η χωρητικότητα έχει άμεση σχέση με τις ανάγκες σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...