Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια απο slider πως παει?

 

εχει τζογους και που κλειστο , ανοικτο κλπ.

 

και η καμερα μια πολυ καλη 5αρα μαλλον ετσι?

 

το slider ειναι πολυ καλο χωρις τζογους.αν ενδιαφερεσε για το συγκεκριμενο κινητο εχω βαλει αγγελια στις πωλησεις εδω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχετε βρει καποια καλη θηκη;;;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο slider πως παει?

 

εχει τζογους και που κλειστο , ανοικτο κλπ.

 

και η καμερα μια πολυ καλη 5αρα μαλλον ετσι?

Από το λίγο που το έχω δει, η κάμερά του είναι μια μέτρια 5άρα, απλά για διακοσμητικούς λόγους.

Αν θες κινητό για κάμερα δες το C905 και το ΝΟΚΙΑ Ν82 που είναι και φτηνότερα.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Τι 5αρα λετε ρε παιδια; 8 mp εχει το κινητο! Τωρα η ποιοτητα ειναι αλλο θεμα.. σαφως και υπαρχουν καλυτερες προτασεις για φωτογραφιες στα 5 mp!
Link to comment
Share on other sites

Τη μπαταρία BST-38 έχει?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Σχετικο ειναι αυτο. Παιζει μεγαλο ρολο και η φωτεινοτητα της οθονης, ασχετα με το αν ειναι μεγαλη η μικρη(η οθονη). Αν εχεις 100% ρυθμισμενη την φωτεινοτητα, λογικο ειναι να σου τελειωνει γρηγορα η μπαταρια! Εγω στα S.E. εβαζα παντα 70% η ακομα και 50%..το βραδυ φαινεται καλα!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο site να κατεβασει κανεισ θεματα για το συγκεκριμενο τηλεφωνο?

 

Απο εδώ μπορεις να κατεβασεις free themes.εχει πολυ μεγαλη ποικιλια :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ μπορεις να κατεβασεις free themes.εχει πολυ μεγαλη ποικιλια :up:

 

ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση!!! ηδη αρχισα να κατεβαζω να του τα κανω δωρο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση!!! ηδη αρχισα να κατεβαζω να του τα κανω δωρο!!!!!!!

Να σαι καλα φίλε μου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το w995 είναι φοβερό τηλεφωνάκι, πραγματικά η Sony Ericsson έκανε πολύ καλή δουλειά σε αυτή τη συσκευή. Τρεις μέρες την έχω στα χέρια μου και έχω εντυπωσιαστεί!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις να μου πει πως βαζουμε flash themes στο w995?

 

Κοίτα εδώ πώς γίνεται:

 

http://www.se-stuff.net/help/flash-menu.html

 

Φέρεις αποκλειστική ευθύνη για τη σωστή λειτουργία της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς άμα μπορώ να κάνω το TrackID να δουλέψει με το WI FI? Μήπως πρέπει να ρυθμίσω κάτι γιατί οταν πάς στο TrackID μου λεέι οτι δεν υπάρχει προφίλ Internet αλλά στην ουσία είμαι στο Internet μέσω WI FI! Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να αποφήγω την λύση της ενεργοποίησης του GPRS ή ξέρω γω τι χρειάζεται που θα κοστίσει?

(Sorry αν είναι OffTopic για το w995 εννοώ)

 

Άκυρο έκανα ένα update στο κινητό και δουλεύει μέσω Wi Fi Wii!! Όλα Τσαμπέ!

 

Λοιπόν σήμερα που το πείρα το κινητό απ' οτι είδα είναι ΑΡΙΣΤΟ για μουσική. Φωτογραφίες αρκετά καλή ποιότητα και το Video του δεν με χαλάει καθόλου! Το Wi Fi είναι φοβερό τσαμπέ Ιnternet σχεδόν παντού και είναι λες και είσαι στο PC μπαίνεις Facebook ή στο EMAIL σου μέχρι και στο YOUTUBE και μπορώ να πω με πολυ καλη ποιότητα και τα Video κατεβαίνουν αμέσως! 389Ευρό το τσίμπησα (397 σύνολο με μεταφορικά μέσα σε 1 μέρα το παράλαβα απο Αθήνα --> Κέρκυρα) Γενικά πολύ καλο κινητό έχω ενθουσιαστεί! Σας το προτείνω! Αν θέλετε να μάθετε που το βρήκα 389 απλα ρωτήστε και μην πάτε Γερμανός και κάτι τέτοια που το δείνουν 450Ε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα που το πείρα το κινητό απ' οτι είδα είναι ΑΡΙΣΤΟ για μουσική. Φωτογραφίες αρκετά καλή ποιότητα και το Video του δεν με χαλάει καθόλου! Το Wi Fi είναι φοβερό τσαμπέ Ιnternet σχεδόν παντού και είναι λες και είσαι στο PC μπαίνεις Facebook ή στο EMAIL σου μέχρι και στο YOUTUBE και μπορώ να πω με πολυ καλη ποιότητα και τα Video κατεβαίνουν αμέσως! 389Ευρό το τσίμπησα (397 σύνολο με μεταφορικά μέσα σε 1 μέρα το παράλαβα απο Αθήνα --> Κέρκυρα) Γενικά πολύ καλο κινητό έχω ενθουσιαστεί! Σας το προτείνω! Αν θέλετε να μάθετε που το βρήκα 389 απλα ρωτήστε και μην πάτε Γερμανός και κάτι τέτοια που το δείνουν 450Ε!

Για πες εδω στον παππου,πως γινεται να εχεις Ιντερνετ τσαμπα.

Εγω ηξερα οτι επρεπε να ανοιξεις λογαριασμους,και να πεφτει ο παράς...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για πες εδω στον παππου,πως γινεται να εχεις Ιντερνετ τσαμπα.

Εγω ηξερα οτι επρεπε να ανοιξεις λογαριασμους,και να πεφτει ο παράς...

 

φιλε οταν βρεις ανοιχτο δικτυο μπαινεις παντου.εξαλλου σημερα οι περισσοτερες καφετεριες εχουν wifi,ο δημος αθηναιων,το μοναστηρακι και οπου μπορεις να βρεις ανοιχτα δικτυα.

Link to comment
Share on other sites

Για πες εδω στον παππου,πως γινεται να εχεις Ιντερνετ τσαμπα.

Εγω ηξερα οτι επρεπε να ανοιξεις λογαριασμους,και να πεφτει ο παράς...

 

Δεν κάνεις τίποτα το σπουδαίο!Απλά,ενεργοποιείς τη λειτουργία του Wi-Fi,περιμένεις μερικά δευτερόλεπτα να ανιχνεύσει τα διαθέσιμα δίκτυα στην περιοχή που βρίσκεσαι-εφόσον υπάρχουν διαθέσιμα δίκτυα-και έπειτα συνέδεσαι στο δίκτυο της αρεσκείας σου.Υπόψιν,κάποια δίκτυα είναι ανοικτά(ελεύθερα,δηλαδή δεν απαιτούν κωδικό για να συνδεθείς σ'αυτά)και άλλα δίκτυα είναι ασφαλή(απαιτείται να γνωρίζεις τον κωδικό τους για να συνδεθείς).Αφού συνδεθείς λοιπόν,χρησιμοποιείς τις λειτουργίες του τηλεφώνου που απαιτούν σύνδεση με Ίντερνετ,τσάμπα(σερφάρισμα,ανανέωση RSS feeds,αναβάθμιση λογισμικού,Google maps κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

γιατι το C905 εχει καλυτερη καμερα απο αυτο?

αν εξαιρεσεις το φλας δεν εχουν αλλες διαφορες, σωστα?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρε παιδια,το κινητο αξιζει ή οχι? απο θεμα slide πρεπει να ειναι καλο. απο θεμα καμερας? ειναι πχ σαν του n95 8gb? απο ηχο δεν καιγομαι και πολυ. σας ρωταω διοτι το επεξεργαστηκα πολυ λιγο και δεν εχω πληρη εικονα.

παρολαυτα το εχω παρεγγηλει!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

@ bilakoss,

 

στο μαγαζί όλη μέρα τι κάνεις και δεν μπορείς να το περιεργαστείς; :p

 

Η κάμερά του είναι σχεδόν όπως του Ν95 8 gb,το οποίο αν δεν κάνω λάθος,είχε ελαφρώς χειρότερη απ'του Ν95.Απλά,φαντάσου ότι οι φωτογραφίες είναι στα 8 mpixels.Επίσης,είναι ελαφρώς χειρότερη η απόδοση απ'το Ν95 8 gb στις νυχτερινές λήψεις,επειδή το led του είναι σχετικά αδύναμο.Φωτογραφική πρόταση δεν είναι σε καμία περίπτωση.Αν θες φωτογραφία,κοίτα προς C905.Το W995 είναι σχεδόν σε όλα καλυτερο/πιο βελτιωμένο απ'το C905(ηχητική ποιότητα,λειτουργίες,ποιότητα κατασκευής,οθόνη,ηχεία)πλην της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Σκετη απογοιτευΣη η καμερα.Σαν 2megapixel τραβαει. Εβλεπα τωρα photos απο το innov που ειχα κ το νοσταλγησα. Δ υπηρχε αυτο το κιν απο θεμα καμερας, μακραν πιο μπροστα απ ολα.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

με προβληματιζει η κακη του καμερα αλλα το εχω ιδη παραγγηλει απο την vodafone......και μου αρεσει και το n86....
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες δει προηγούμενα δείγματα από την κάμερά του;Αν ναι,θεωρώ πως έκανες λάθος αν το παρήγγειλες για να τραβάς και φωτογραφίες!Για φωτογραφίες στιγμής καλό είναι,αλλά μέχρι εκεί!(βασικά,κανένα τηλέφωνο δεν κάνει για "σοβαρές" φωτογραφίες,όλα για φωτό στιγμής είναι,αλλά τουλάχιστον,καποια αλλα μοντέλα κάνουν καλύτερη δουλειά)
Link to comment
Share on other sites

Οντως το κινητο ειναι για φωτο της στιγμης.......δεν παμε να κερδισουμε διαγωνισμο φωτογραφιας με το κινητο........για αυτο εχουμε την canon
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...