Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω θα προτεινα αυτο, εκτος και αν θες οπωσδηποτε touch screen! Το W995 ειναι ενα κινητο που κανει ο,τι υποσχεται σε αντιθεση με το Smart που θεωρητικα τουλαχιστον θα επρεπε να ειναι απο τα κορυφαια φωτογραφικα κινητα! Εδω εχεις και 8 μεγαπιξελ στην αναμενομενη ποιοτητα και κορυφαιο ηχο και αρκετα μεγαλη οθονη και απ'οτι φαινεται αψογη κατασκευη. Τι αλλο θελεις; Εγω το εχω για No1 υποψηφιο αν αλλαξω κινητο μετα απο μερικους μηνες...

Μα είναι κλειστο λειτουργικο όπως και το smart.

 

Ακομα 2 ερωτησεις παρακαλω:

Ποιοι είναι οι περιορισμοί μου στα κλειστα λειτουργικα?

Kαι επίσης το W995 υποστηριζει flash player??

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρωτες εντυποσεις Πολυ καθαρος ηχος και αρκετα δυνατος, Καμερα καταπλικτικη θα ελεγα βγαζει καλιτερες φωτογραφιες και απο απλες φωτογραφικες, Τα πλικτρα ειναι εντελος αθοριβα και παντιουντε ευκολα αυτα μεχρι στιγμης:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακη υποστηριζει flash player??

βιντεακια youtube ομως βλεπεις κανονικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μόνο πράγμα που δεν υπαρχει στα κλειστα λειτουργικα είναι τα θεματα? Δηλαδή προγράμματα για gps και java εφαρμογές δέχονται.

Βασικα δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Το αν παιρνει θεματα εξαρταται απο την συσκευη και συγκεκριμενα τα SE παιρνουν θεματα. Οπως επισης τα κλειστα παιρνουν και java εφαρμογες.

Το gps στα κλειστα μονο με google maps πραγμα που σημαινει οτι θες ιντερνετ ταυτοχρονα. Δυστυχως δεν υπαρχουν τα προγραμματα που υπαρχουν στα ανοιχτα οπως πχ garmin destinator κτλ.

Ποιοι είναι οι περιορισμοί μου στα κλειστα λειτουργικα?

Στα ανοιχτα λειτουργικα το τηλεφωνο ειναι παραμετροποιησιμο και μπορεις να κανεις αυτο που θες ενω στα κλειστα εισαι αναγκασμενος να κινησαι σε καποια ορια συγκεκριμενα.

 

Για περισσοτερες πληροφοριες εδω.

 

Ερωτηση σε αυτους που κατεχουν την συσκευη.

Πως παει παιδια απο μπαταρια? Εχουν περασει μερικες μερες απο τοτε που το πηρατε οποτε σιγα σιγα με τις φορτησεις θα στρωνει.

Πως παει λοιπον η μπαταρια? Ποσο κραταει με φυσιολογικη χρηση για αρχη?

 

βιντεακια youtube ομως βλεπεις κανονικα.

Αληθεια εχει απο την μαμα youtube εφαρμογη ε?

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι απλος χρηστης τι να το κανεις το ανοιχτο λειτουργικο; Τι εφαρμογες θελεις να εχει μεσα; Ασε που τα ανοιχτα ειναι και πιο πολυπλοκα στη χρηση. Εμενα οι λειτουργιες του W995 μου ειναι υπεραρκετες! Το τηλεφωνο μου φαινεται αψογο και νομιζω οτι καλυπτει τις απαιτησεις ενος μεγαλου αγοραστικου κοινου! Αν πεσει η τιμη του θα το θεωρω ασυναγωνιστο! Τωρα αν θες σονυ και καλα ανοιχτο λειτουργικο πρεπει να κοιταξεις απο symbian η win mobile μερια..(κανα Omnia ας πουμε)
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια εχει απο την μαμα youtube εφαρμογη ε?

 

Ναι εχει! ομως αυτη την εφαρμογη την λανασαρε πρωτα το W705.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι απλος χρηστης τι να το κανεις το ανοιχτο λειτουργικο; Τι εφαρμογες θελεις να εχει μεσα; Ασε που τα ανοιχτα ειναι και πιο πολυπλοκα στη χρηση. Εμενα οι λειτουργιες του W995 μου ειναι υπεραρκετες! Το τηλεφωνο μου φαινεται αψογο και νομιζω οτι καλυπτει τις απαιτησεις ενος μεγαλου αγοραστικου κοινου! Αν πεσει η τιμη του θα το θεωρω ασυναγωνιστο! Τωρα αν θες σονυ και καλα ανοιχτο λειτουργικο πρεπει να κοιταξεις απο symbian η win mobile μερια..(κανα Omnia ας πουμε)

 

Συγκεκριμενα θα ήθελα να εχει δωρεαν gps

 

Το όμνια το ειχα στο νου μου αλλα παντοφλα μου φενεται απο κοντα. Και ετσι κ αλλιως το diamond2 θα επερνα αλλα ειπαμε...ήταν και η αποφοιτηση(120ευρο):X:X

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι απλος χρηστης τι να το κανεις το ανοιχτο λειτουργικο; Τι εφαρμογες θελεις να εχει μεσα; Ασε που τα ανοιχτα ειναι και πιο πολυπλοκα στη χρηση. Εμενα οι λειτουργιες του W995 μου ειναι υπεραρκετες! Το τηλεφωνο μου φαινεται αψογο και νομιζω οτι καλυπτει τις απαιτησεις ενος μεγαλου αγοραστικου κοινου! Αν πεσει η τιμη του θα το θεωρω ασυναγωνιστο! Τωρα αν θες σονυ και καλα ανοιχτο λειτουργικο πρεπει να κοιταξεις απο symbian η win mobile μερια..(κανα Omnia ας πουμε)

Συμφωνω με οσα λες. Ειναι στο τι απαιτει ο χρηστης απο την συσκευη του. Αν δεν θες να ξεφυγεις πολυ με εφαρμογες και τετοια επιλεγεις κλειστο που σιγουρα ειναι ευκολοτερο στη χρηση.

Ναι οντως μια καλυτερη τιμη θελει.

 

Ναι εχει! ομως αυτη την εφαρμογη την λανασαρε πρωτα το W705.;)

RAVER το W705 ηταν πρωτο? Εμενα το W595 ειχε απο μονο του απλα δεν ξερω πιο απο τα δυο εμφανιστηκε πρωτο:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σήμερα από Πλαίσιο. Είναι όντως πλήρες τηλέφωνο.

Τα αρνητικά για μένα είναι ο όχι και τόσο δυνατός ήχος (καθαρός και ποιοτικός ναι), αφού συγκρίνοντάς το με το C510 και το W595 είναι φανερά χαμηλότερος σε ένταση, το ότι κουνιέται ελαφρώς το slide δεξιά-αριστερά όταν είναι ανοιχτό και η νυχτερινή φωτογράφιση που πάει πακέτο με το βίντεο.

Κατά τ' άλλα είναι ένα ολοκληρωμένο και υπερεκτιμημένο κινητό που θα καλύψει τους πάντες με τις δυνατότητές του.

 

Πώς γίνεται να υπάρχει ως προεπιλεγμένη σύνδεση Internet η σύνδεση WiFi; Ή δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

RAVER το W705 ηταν πρωτο? Εμενα το W595 ειχε απο μονο του απλα δεν ξερω πιο απο τα δυο εμφανιστηκε πρωτο:confused:

 

Ετσι εχω την εντυπωση...αλλα οπως φαινεται εσυ θυμασαι καλυτερα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σήμερα από Πλαίσιο. Είναι όντως πλήρες τηλέφωνο.

Τα αρνητικά για μένα είναι ο όχι και τόσο δυνατός ήχος (καθαρός και ποιοτικός ναι), αφού συγκρίνοντάς το με το C510 και το W595 είναι φανερά χαμηλότερος σε ένταση, το ότι κουνιέται ελαφρώς το slide δεξιά-αριστερά όταν είναι ανοιχτό και η νυχτερινή φωτογράφιση που πάει πακέτο με το βίντεο.

Κατά τ' άλλα είναι ένα ολοκληρωμένο και υπερεκτιμημένο κινητό που θα καλύψει τους πάντες με τις δυνατότητές του.

 

Πώς γίνεται να υπάρχει ως προεπιλεγμένη σύνδεση Internet η σύνδεση WiFi; Ή δεν γίνεται;

 

Το slider οντως εχει αυτο το ελλατωμα, ας επλισουμε οτι δεν 8α κσεκολησει

Για τα ηχεια, λογικο ειναι εφοσον δεν γινεται να εχεις τελεια ποιοτητα και τρελη εντταση, γιατι μετα θα παραμορφωνει ο ηχος..

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Καλα το σλαιντ των περισσοτερων κατασκευαστων (πλην samsung) παιζει εστω και ελαχιστα και δεν πιστευω οτι ειναι και πολυ μεγαλο προβλημα αν δεν ειναι τοσο πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρια εχει? εχω παθει πλακα με το τηλεφωνο! μου φαινεται θα γυρισω στην sony..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω τους χρήστες κάτι σημαντικό:

Πώς γίνεται να συνδέομαι με WiFi για πλοήγηση, email κλπ. αφού ως προεπιλογή στις ρυθμίσεις Internet μου βγάζει αυτά της Cosmote (wap, mms, Internet) και δεν υπάρχει επιλογή για χρήση του WiFi;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλος ντόρος για ......το τίποτα!!!! Τίποτα ιδιαιτερο το κινητο! Στην ιδια τιμη ειναι το LG VIEWTY SMART το οποιο ειναι....απερίγραπτο!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το gps τι γίνεται; δουλεύει κανονικά χωρίς να χρειάζεται δίκτυο βλέποντας μόνο του δορυφόρο ή δουλεύει μόνο μέσω δικτύου gprs; ξέρει κανείς μήπως και ποιά εφαρμογή δουλεύει;

ίδιο gps είναι και στο n86 ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε αναφερει και πιο πισω πως για κινητα με κλειστο λογισμικο οπως το W995 το gps δουλευει μονο μεσω δικτυου και δεν υπαρχουν εφαρμογες του τυπου destinator garmin κτλ.
Link to comment
Share on other sites

εκανα αναζητήσεις για gps w995 αλλα δε μπόρεσα να διαβάσω κάποιο μήνυμα γιαυτό το ρώτησα. Ευχαριστώ για την απάντηση, γενικά δηλαδή σε τί κινητά μπορεί να μπεί destinator, mio maps ή garmin για να ξέρω?

η είναι μόνο για pda's αυτά?

και πάλι ευχαριστώ για τη σύντομη απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

E καποιες φορες η αναζητηση δεν φαιρνει αποτελεσματα.

Τετοια προγραμματα παιρνουν τα κινητα με ανοιχτα λογισμικα οπως πχ τα windows mobile κινητα αλλα και τα symbian κινητα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, αν δεν απατώμαι το τηλ έχει υποδοχή 3.5μ Κάποιος που το έχει μπορεί να μου πει αν συνδέεται εκεί handsfree για να μιλάς;
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, αν δεν απατώμαι το τηλ έχει υποδοχή 3.5μ Κάποιος που το έχει μπορεί να μου πει αν συνδέεται εκεί handsfree για να μιλάς;

 

Συνδέονται μόνο ακουστικά,όχι handsfree!Παρ'όλα αυτά,υπάρχουν κάποια ακουστικά,π.χ. της Sony που έχουν ενσωματωμένο μικρόφωνο και χρησιμοποιούνται και ως handsfree όταν δέχεσαι/κάνεις κλήση.Έτσι,δε χρειάζεται να περιοριστείς στην επιλογή μονο του Fastport!

 

Φιλε ακη υποστηριζει flash player??

 

Θα σου απαντήσω εγώ! :p Δεν εμφανίζει flash περιεχόμενο στις ιστοσελίδες.Flash γραφικά(κατάληξης .svg υποστηρίζει εν μέρει στο μενού του μόνο).

 

Βασικα δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Το αν παιρνει θεματα εξαρταται απο την συσκευη και συγκεκριμενα τα SE παιρνουν θεματα. Οπως επισης τα κλειστα παιρνουν και java εφαρμογες.

Το gps στα κλειστα μονο με google maps πραγμα που σημαινει οτι θες ιντερνετ ταυτοχρονα. Δυστυχως δεν υπαρχουν τα προγραμματα που υπαρχουν στα ανοιχτα οπως πχ garmin destinator κτλ.[/url].

 

Εν μέρει είσαι σωστός,αλλά όχι εξολοκλήρου!Η Sony Ericsson και η NOKIA δεν περιορίζονται μόνο στο Google maps όμως..Η μεν Sony Ericsson έχει και το Wayfinder Navigator το οποίο δεν υπολείπεται σε χάρτες και λειτουργίες αντίστοιχως προτάσεων για smartphones και η δε ΝΟΚΙΑ έχει το Nokia maps που επίσης είναι πολύ αξιόλογη εφαρμογή.

 

Να ξαναρωτήσω τους χρήστες κάτι σημαντικό:

Πώς γίνεται να συνδέομαι με WiFi για πλοήγηση, email κλπ. αφού ως προεπιλογή στις ρυθμίσεις Internet μου βγάζει αυτά της Cosmote (wap, mms, Internet) και δεν υπάρχει επιλογή για χρήση του WiFi;

Ευχαριστώ.

 

Όατν συνδεθείς με κάποιο hotspot μη σε ανησυχεί.Θα συνδέεσαι κανονικα μέσω Wi-Fi εφόσον είσαι εντός εμβέλειας.Κάποιες λεπτομέρειες για να ξεχωρίζεις πώς συνδέεσαι είναι οι εξής:

 

-Εάν μπαίνεις στο Ίντερνετ είτε με τον ενσωματωμένο browser ειτε με Opera mini θα εμφανίζεται πάνω στην οθόνη η υδρόγειος σφαίρα και στην περίπτωση αυτη δε συνδέεσαι με Wi-Fi αλλά μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας.

 

-Επίσης,αν μπαίνεις με τον ενσωματωμένο πλοηγό θα εμφανίζεται η ένδειξη Σύνδεση μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας κατά την έναρξη της πλοήγησης.Σε περίπτωση σύνδεσης με Wi-Fi δεν εμφανίζεται αυτή η ένδειξη.

 

Μη σ'απασχολούν τα προφίλ ρυθμίσεων επομένως.Αυτά υπάρχουν μόνο για συνδεση μέσω του παρόχου σου.Όταν συνδέεσαι με hot-spot μπαίνεις κανονικά μέσω του hot-spot,παρακάμπτονται τα προφίλ :)

 

Μεγάλος ντόρος για ......το τίποτα!!!! Τίποτα ιδιαιτερο το κινητο! Στην ιδια τιμη ειναι το LG VIEWTY SMART το οποιο ειναι....απερίγραπτο!!!!!!!

 

Επίσης,στη ίδια τιμή υπάρχουν μερικά Blackberry και μερικά N-series.So what?Διαφορετικές οι ανάγκες.Αν κάποιος θέλει λιγότερη λειτουργικότητα και ευχέρεια σε προγράμματα κλπ,μπορεί να επιλέξει μια πιο..απερίγραπτη πρόταση...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ kotsianis7, δλδ γίνεται, υπάρχει και τέτοιο handsfree. Αν και λίγο οφ τόπικ, θα τολμήσω να ρωτήσω, ξέρεις μήπως αν τέτοιου είδους ακουστικά με μικρόφωνο γι' αυτή την υποδοχή μπορούν να χρησιμοποιηθούν και σε μοντέλα άλλης εταιρείας;
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...