Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5630 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, επίσης Χρόνια καλά κ καλή Χρονιά :)

 

Εκεί που πας να γράψεις την πρόταση, που με το T9 του 2005 μια χαρά ολοκληρωνόταν.

Ενώ στα δικά μας, στα μισά κ θα περιμένει spelling.

 

όχι στον extra αποθηκευμένων, δεν έχω βρει το όριο κ τα περνάει μόνο του, αν το υπογραμμίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πως μπορώ κάποιες φωτό που δεν θέλω να φαίνονται στην έκθεση να τις «κρύψω» ;

 

αναφέρομαι στις φωτό των επαφών (μικρογραφίες) .

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κάνει μέσω ενός file manager (πχ xplore) το φάκελο κρυφό (hidden).

Αλλιώς μπορείς συνδέοντας το κινητό στον υπολογιστή να κάνεις από τα Windows τον εν λόγω φάκελο κρυφό. Αυτό φυσικά προϋποθέτει πως ο φάκελος αυτός βρίσκεται στη κάρτα μνήμης ώστε να έχεις πρόσβαση από τον υπολογιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα παιδια,

 

προσπαθησα να εγκαταστήσω το mail for exchange 2.9 και μου βγαζει το κινητο οτι δεν υποστηριζεται η εφαρμογη. ομως το κατεβασα απο το site τηα νοκια οπου έλεγε πως υποστηριζεται.

εχει κανεισ καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λίγες μέρες τώρα έχω το 5630 με την έκδοση 013.009 (Οκτώβριος 2009). Έψαξα και δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια καινούρια έκδοση.

Κάνει μέσω ενός file manager (πχ xplore) το φάκελο κρυφό (hidden).

Αλλιώς μπορείς συνδέοντας το κινητό στον υπολογιστή να κάνεις από τα Windows τον εν λόγω φάκελο κρυφό. Αυτό φυσικά προϋποθέτει πως ο φάκελος αυτός βρίσκεται στη κάρτα μνήμης ώστε να έχεις πρόσβαση από τον υπολογιστή.

τον έκανα hidden, μια χαρά. Θενξ. :)

Θέλω να ρωτήσω κι εγώ για κάποιες φωτογραφίες που δεν θέλω να τις βλέπει ο καθένας που θα πάρει το κινητό μου στην έκθεση. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορώ να βάλω κάποιον κωδικό για να μην τις ανοίγει τις φωτογραφίες ο καθένας ή να είναι κρυφές και να τις βλέπω μόνο εγώ; Αν κάνω τον φάκελο κρυφό μέσα απ' τα Windows μετά δεν θα μπορώ να τον βλέπω στο κινητό. Σωστά;

Edited by salamandra7280
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κι εγώ για κάποιες φωτογραφίες που δεν θέλω να τις βλέπει ο καθένας που θα πάρει το κινητό μου στην έκθεση. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορώ να βάλω κάποιον κωδικό για να μην τις ανοίγει τις φωτογραφίες ο καθένας ή να είναι κρυφές και να τις βλέπω μόνο εγώ; Αν κάνω τον φάκελο κρυφό μέσα απ' τα Windows μετά δεν θα μπορώ να τον βλέπω στο κινητό. Σωστά;

 

Ριξε μια ματια στο παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=175435

 

Eαν θελεις να σου προτεινουν καποια εφαρμογη μπορεις να απευθυνθεις στο επισημο θεμα των εφαρμογων:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

:rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πήρα πριν από 20 περίπου ημέρες με αναβάθμιση

από Cosmote το ΝΟΚΙΑ 5630. Ωραίο τηλέφωνο

και με αρκετές λειτουργίες για τα λεφτά του.

Αν και το έχω μετανιώσει...

(Μπαταρία ούτε ημέρα, χάνετε το σήμα, καθόλου καλός

ήχος συνομιλίας κλπ)

Προσπαθώντας να περάσω πάλι το τελευταίο firmware

μου έβγαλε το εξής:

Internal Error.

Downloading of the variant package failed.

Most probably there is a non commercial

software in your device.

Δοκίμασα και με το ΝΟΚΙΑ PC Suite και

με το OVI Suite. Κάθε φορά το ίδιο αποτέλεσμα.

Αδυναμία εγκατάστασης του Firmware.

Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?

Σας ευχαριστώ.

(Έκδοση λογισμικού: 012.008 - 22/6/09

Προσαρμοσμένη έκδοση: 012.008.251.02 - 31.7.09

Μοντέλο: 5630d-1

Τύπος: RM-431)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μεχρι χτες ημουν πολυ ευχαριστημενος...κανενα απολυτως προβλημα...αλλα σημερα μου παρουσιασε ενα προβλημα: δεν υπαρχει δονηση.κατι εχει παθει και δεν δονηται. Δεν χρησιμοποιω ποτε το γενικο παντα αθορυβο το εχω και τωρα δεν μπορω να γνωριζω ποτε εχω κλισεις,μυνηματα... παρακαλω βοηθειαα!! :(
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα!!εβγαλα την καρτα μνημης!!την ξαναβαζω και μ ζηταει κωδικο!!

Τι να βαλωωωω??

 

 

 

 

παρακαλω βοηθηστε!

Link to comment
Share on other sites

Είχες βάλει κωδικό για τη κάρτα μνήμης πριν...;

Δεν είναι λογικό να ζητάει στα ξαφνικά.

Δοκίμασε τον εργοστασιακό κωδικό ασφαλείας της συσκευής ο οποίος είναι 12345.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξέρει κανείς πως χρησιμοποιούνται οι χάρτες;

Στο κινητό μου δεν υπάρχει application "maps" και όταν βάζω το nokia ovi suite δεν βρίσκει χάρτες. Επίσης το nokia maps updater βγάζει σφάλματα:

- "cannot get enough information about your device [3]"

- "unspecified error (1)"

Ποιός το έχει χρησιμοποιήσει; ( και πως; )

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως χρησιμοποιούνται οι χάρτες;

Στο κινητό μου δεν υπάρχει application "maps" και όταν βάζω το nokia ovi suite δεν βρίσκει χάρτες. Επίσης το nokia maps updater βγάζει σφάλματα:

- "cannot get enough information about your device [3]"

- "unspecified error (1)"

Ποιός το έχει χρησιμοποιήσει; ( και πως; )

Τους χάρτες δεν θυμάμαι από που τους κατέβασα αλλά νομίζω πως μπορώ να ψάξω αν θες να τους βρω. Δεν είναι εύχρηστοι καθόλου και αν θέλεις σου προτείνω να χρησιμοποιήσεις το google maps που έχει μια πολύ καλύτερη εφαρμογή για το κινητό αυτό. Να σου πω επίσης πως οι ovi maps χρεώνονται και δεν υπάρχει δωρεάν άδεια χρήσης για αυτό το κινητό, επομένως δεν είναι καθόλου εύχρηστοι για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Τους χάρτες δεν θυμάμαι από που τους κατέβασα αλλά νομίζω πως μπορώ να ψάξω αν θες να τους βρω. Δεν είναι εύχρηστοι καθόλου και αν θέλεις σου προτείνω να χρησιμοποιήσεις το google maps που έχει μια πολύ καλύτερη εφαρμογή για το κινητό αυτό. Να σου πω επίσης πως οι ovi maps χρεώνονται και δεν υπάρχει δωρεάν άδεια χρήσης για αυτό το κινητό, επομένως δεν είναι καθόλου εύχρηστοι για εμένα.

 

Βασικά θα μου ήταν χρήσιμο αν υπήρχε κάποιο πρόγραμμα, που να χρησιμοποιείται offline, χωρίς χρεώσεις προς το δίκτυο/ίντερνετ κτλ, απλά σαν χάρτης αντί για το δύσχρηστο και ογκώδες βιβλιαράκι, που κουβαλάω στο αυτοκίνητο. Μπορείς να μου πεις με ποιό ακριβώς τρόπο χρησιμοποίησες χάρτες, γιατί δεν μπορώ να βρω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα μου ήταν χρήσιμο αν υπήρχε κάποιο πρόγραμμα, που να χρησιμοποιείται offline, χωρίς χρεώσεις προς το δίκτυο/ίντερνετ κτλ, απλά σαν χάρτης αντί για το δύσχρηστο και ογκώδες βιβλιαράκι, που κουβαλάω στο αυτοκίνητο. Μπορείς να μου πεις με ποιό ακριβώς τρόπο χρησιμοποίησες χάρτες, γιατί δεν μπορώ να βρω κάτι;

 

http://www.google.com/mobile/maps/ Από τον υπολογιστή σου και για να κατεβάσεις την εφαρμογή στο κινητό σου μπαίνεις από εκεί στο m.google.com/maps όπου σου δίνει κατευθείαν link για εγκατάσταση. Είναι πολύ εύχρηστη εφαρμογή και την χρησιμοποιείς χωρίς να συνδεθείς στο ίντερνετ αν θες απλά σαν χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ενα προγραμμα καλο για mpeg videos??
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω ένα Nokia 5630, μάλλον από τα σχετικά πρώτα κομμάτια που κυκλοφόρησαν, το οποίο γενικώς έχει βγει προβληματικό... Η αποθέωση ήταν χθες όπου βλέπω στην οθόνη ένα template με λευκό-γαλάζιο, τα μισά πράγματα να μην λειτουργούν, σχεδόν σε κάθε τι που κάνω να μου γράφει "μνήμη πλήρης, κλείστε μερικές εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε" και κάποιες φορές ίσως να σβήσει και μόνο του.

 

Να σημειώσω οτι αυτό συνέπεσε με το οτι έβαλα την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή για να σβήσω έναν φάκελο με κάτι pdf κτλ που είχα (καμία σχέση με αρχεία συστήματος κτλ δηλαδή) και την ξαναπέρασα στο κινητό. Το πρόβλημα εμφανίζεται είτε έχω την κάρτα μέσα είτε όχι. Το έχω ανοιγοκλείσει κάμποσες φορές, το άφησα χωρίς μπαταρία όλο το βράδυ (ομολογώ οτι βελτιώθηκε και με αφήνει να πάω λίγο πιο "μακριά" από πριν).

 

Όταν είναι σβηστό συνδέεται με τον υπολογιστή. Όταν είναι ενεργοποιημένο δεν καταλαβαίνει τίποτα...

 

Πρόκειται για το Nokia 5630d-1 με την έκδοση 012.020

 

Καμιά ιδέα; :wacko:

Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα, να ρωτησω και εγω κατι μιας και δεν βρικα κατι σχετικο στο forum

 

οταν στο 5630 είμαι σε αναμονη (ξεκλειδωτο εννοειτε) και παταω το πρασινο κουμπι της κλησης γιατι δεν μου βγαζει τις εισερχομενες,εξερχομενες και αναπαντητες? μονο σε μενα το κανει αυτο η σε ολους? χτες το πηρα και πηγα να του κανω update αλλα δεν ηθελε

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδες απο αναπαραγωγη πως τα παμε διοτι ειμαι μεταξυ του 5630 και του ε52 για την επομενη μου συσκευη και θελω να το χρησιμοποιω και ως auxiliary στο αυτοκινητο μου ¨)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας παιδιά. :)

 

Εδώ και λίγους μήνες που έχει αγοραστεί το συγκεκριμένο κινητό, για πρώτη φορά πριν 10 μέρες του πέρασα Bluetooth ακουστικό, συγκεκριμένα το Nokia ΒΗ-108 που έλεγξα ότι είναι συμβατό. Έχει πολλές αστάθειες, άλλες φορές αποσυνδέεται μόνο του, άλλες φορές αποσυνδέεται και ξανασυνδέεται όταν απαντήσεις μια κλήση.

 

Δοκίμαζω λίγο τώρα το Nokia ΒΗ-105 πάνω του και έχει και αυτό αστάθειες, το συγκεκριμένο υποτίθεται δεν είναι στα συμβατά.

 

Να αρχίζω να υποθέτω ότι το πρόβλημα είναι στο κινητό και όχι στα εν λόγω Bluetοοth ακουστικά; Ειδικά το Nokia ΒΗ-105 το χρησιμοποιώ απροβλημάτιστα σε ένα Nokia C5 εδώ και 2 εβδομάδες.

 

Έχω φύγει για αναβάθμιση στο 5630 λέτε; Υπάρχει άλλος με προβλήματα στο Bluetooth;

 

Ευχαριστώ. :)

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
καλησπερα εχω το κινητο απο το καλοκαιρι και ειναι κλειδωμενο σε ενα δικτυο στα κουμπια παντος εχει λατινικους χαρ και κατι αραβικα ,γινετε να του περασω ελληνικα με καποιον τροπο?ειναι το μαυρο κοκκινο,του αλλαξα το product code σε ελληνικο αλλα δεν με αφηνη να το κανω αναβαθμισει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! Θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει αυτό το κινητό, κάποιες ρυθμίσεις για το RealPlayer που υπάρχει εγκατεστημένο στη συσκευή. Θέλω να μου πείτε ποια είναι η τιμή για την "κατώτατη θύρα UDP" και ποια η τιμή για την "ανώτατη θύρα UDP". Αυτό βρίσκεται όταν ανοίξεις την εφαρμογή RealPlayer, πας στις επιλογές -> ρυθμίσεις -> συνεχής ροή -> δίκτυο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Πως μπορεις να μεταφερεις φωτογραφιες στον υπολογιστη με αυτο το κινητο. Τραβηξαμε καποιες τωρα στις διακοπες και δεν μπορω να καταφερω να τις παρω!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...