Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5630 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, το wlan είναι μόνιμα κλειστό όταν δεν το χρειαζόμαστε. Εσύ, όταν πηγαίνεις στο μενού Συνδεσεις WLAN, ουσιαστικά του ζητάς να σου δείξει τα διαθέσιμα δίκτυα. Αυτό, αν δεν συνδεθεί με κάποιο, κλείνει μόνο του.

 

Ok, καταλαβα. Σ'ευχαριστω! :) Απλα επειδη αυτο που λες ("του ζητάς να σου δείξει τα διαθέσιμα δίκτυα") το κανει υπερβολικα γρηγορα, υπεθεσα οτι ισως μενει ανοικτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι, έτσι λειτουργεί. Με το που το ανοίξεις κάνει γρήγορη αναζήτηση και σου δείχνει τα πιο κοντινά ή αυτά με το δυνατότερο σήμα. Αν το αφήσεις χωρίς να το πειράξεις σε αυτή την οθόνη, μπορεί να προστεθούν και άλλα. Αυτό έχει να κάνει κυρίως με το πόσο ισχυρός και ευαίσθητος είναι ο δέκτης wlan του 5630.
Link to comment
Share on other sites

objectref τελικα η BL-5CT εφαρμοζει και λειτουργει κανονικα στο κινητο; Και ποση παραπανω αυτονομια δινει; Ισως ειναι μια λυση αν ο φιλος εξακολουθει να εχει προβλημα αυτονομιας λογω κακου σηματος.

 

Λοιπον, το δοκιμασα πριν λιγο και δεν κλεινει το καπακι...Ενω η μπαταρια εφαρμοζει κανονικα στο τηλεφωνο, ειναι τοσο ελαχιστα πιο ψηλη (απο τη "μαμα") η πλατη της ωστε να μην κλεινει το καπακι.

 

Μπορει αν πιεστει να κλεισει αλλα μαλλον δυσκολα θα γινει αυτο χωρις να σπασει, οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Τοτε θα κολλησουμε τη μπαταρια με σελοτεϊπ χωρις καπακι!:lol: Δεν πειραζει.. μια χαρα αυτονομια εχει και με την υπαρχουσα μπαταρια..5 μερες μπορει να βγαλει ανετα με χαλαρη χρηση!

Εχετε τραβηξει κανενα βιντεο; Ο ηχος με εξεπληξε..ακουγεται πεντακαθαρα και δυνατα! Η εικονα αρκετα ικανοποιητικη μπορω να πω στη μεγιστη αναλυση. Και το ledακι χρησιμο καμια φορα, αν και πρεπει να τραβας απο πολυ κοντα για να φανει κατι στο σκοταδι. Παντως για μουσικο κινητο μια χαρα τα καταφερνει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει.. μια χαρα αυτονομια εχει και με την υπαρχουσα μπαταρια..5 μερες μπορει να βγαλει ανετα με χαλαρη χρηση!

 

Πραγματι! Βεβαια, οταν το εβαλα μονιμα στο 3G, με την ιδια χρηση σαν τηλ. αλλα και με λιγο "μοιρασμα" της συνδεσης στο iPod (μεσω WiFi), εβγαλε με το ζορι 2 μερες...

Link to comment
Share on other sites

Καλο, χρυσο κινητο, αλλα μου την εχει δωσει που ακουγεται σιγα οταν το ακουμπας καπου! Τι να τους κανω τους 3D ηχους και το στερεοφωνικο ηχειο οταν δεν ακουγεται; Αστοχη η θεση του ηχειου. Εσεις βρε παιδια το ακουμπατε αναποδα; Τι να κανω, αν δεν υπαρχει αλλη λυση...
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την ένταση στο τέρμα και χρησιμοποίησε κάποιον ήχο που να είναι χαρακτηριστικός. Εγώ χρησιμοποιώ το κουδούνισμα παλιού τηλεφώνου (εκείνα τα παλιά με το καντράν) :)
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως, όσο χρυσό και να είναι, εξακολουθεί να με εκνευρίζει το οτι κολάει και κλείνει κάθε τόσο. Και μετά πρέπει να βγάλω τη μπαταρία και να περιμένω για λίγο πριν την ξαναβάλω και προσπαθήσω να το ανοίξω, αλλιώς πάλι θα κολλήσει...
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κολλάει αρκετά συχνά (σβήνει μάλιστα) χωρίς μάλιστα να κάνω τπτ ιδιαίτερα περίεργο. Μπορεί εκεί που ακούω μουσική, χωρίς να πατήσω τπτ, να σβήσει. Ή εκεί που ψάχνω κάποιο τηλέφωνο... Έχω την 012.020 που νομίζω είναι η τελευταία και το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα τον Αύγουστο...
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει κολλήσει ούτε 1 φορά. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Ακριβως το ιδιο και σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

Σ΄αυτο το θεμα ειμαι και εγω απολυτα ευχαριστημενος(να μην το ματιασω κιολας),δεν εχει κολλησει ποτε! Φιλε Μακη θα σου προτεινα να κανεις ενα hard format αρχικα και αν συνεχισει να κολλαει πηγαινε το στο service οσο ισχυει η εγγυηση.

Οσο για το θεμα του ηχου, επειδη πολλοι εχουν αυτο το κλασσικο κουδουνισμα, θα ψαξω να βρω καποιο αλλο λιγοτερο συνηθισμενο που να ακουγεται. Αν εχετε κατι να προτεινετε δωστε καποιο link...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας έχω και εγώ το 5630 και δεν κολλάει καθόλου,είμαι πολύ ευχαριστημένος πιο πολύ με την ταχύτητα του,η camera είναι πολύ καλή και με το διπλό flash βγάζει και φωτογραφίες στο τελείως σκοτάδι!!το μονο που με χαλάει είναι το ότι το flash δεν μπορεί να "χρησιμοποιηθει" σαν φακός και στα μηνύματα που δεν υπάρχουν φατσούλες όπως σαν sony ericsson.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φατσουλες θα΄θελα κι εγω να υπαρχουν, αλλα χρησιμοποιω τις κλασικες! ;-)

Οσο για το φλας, υποθετω οτι θα υπαρχει καποιο προγραμματακι για symbian κινητα που να το κανει φακο. Εναλλακτικα, τραβας βιντεο και το εχεις ενεργο.. οχι και τοσο βολικο, αλλα για μια ωρα αναγκης...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια προγραμματάκια αλλά δεν είχα βρει κάποιο να δουλεύει... Άμα βρει κάποιος κάτι με ενδιαφέρει πάρα πολύ....

 

Όσο για τα κολλήματα, τι να πω.... έπεσα στην περίπτωση; Τι να κάνω; Να το πάω στη nokia; Βαβούρα ρε γμτ... Τώρα έχει μερικές μέρες να κολλήσει (ελπίζω να μην το γρουσούζεψα) και ελπίζω να μην ξανακολλήσει.... Βασικά το πρόβλημα δεν είναι τόσο οτι κολλάει, αλλά οτι άμα κολλήσει σβήνει. Και μετά δεν ξανανοίγει πάντα εύκολα, μπορεί να ξανακολλήσει στο άνοιγμα

Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου θα εκανα hard format και format την καρτα μνημης (μεσα απο την συσκευη) και εαν δεν γινοταν τιποτα θα το πηγαινα για επισκευη :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε τι θα βοηθήσει το format; Δε λέω, μπορεί να είναι λύση πασπαρτού για πολλά προβλήματα, αλλά εδώ το πρόβλημα ποιο υποθέτουμε οτι είναι;
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Σε τι θα βοηθήσει το format; Δε λέω, μπορεί να είναι λύση πασπαρτού για πολλά προβλήματα, αλλά εδώ το πρόβλημα ποιο υποθέτουμε οτι είναι;

 

Οτι:

 

1. Θα σιγουρευτεις οτι δεν υπαρχει καποιο application που δημιουργει το προβλημα

2. Θα αποκλεισεις την πιθανοτητα να φταιει software αρα ειναι θεμα hardware αρα το επιστρεφεις...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως :)

 

Nα προσθεσω οτι οταν κανεις format τις πρωτες ημερες δεν θα περασεις καμια εφαρμογη.. Αργοτερα εαν δεν σου δημιουργησει προβλημα θα δεις τι θα κανεις π.χ ΔΕΝ θα περασεις ολες τις εφαρμογες σε μια ημερα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το κάνει από την πρώτη μέρα αυτό, χωρίς να έχω κάνει κάτι εγώ... Υπέθεσα τότε οτι ήταν γενικό πρόβλημα ή οτι ήταν λόγω της εντατικής χρήσης, οπότε δεν ασχολήθηκα...
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Αν το εκανε απο την αρχη χωρις να εχεις περασει καμια εφαρμογη, τοτε μαλλον ειναι θεμα hardware και πρεπει να το πας στη Nokia. Ωστοσο δεν χανεις τιποτα να κανεις ενα format και να δεις τι γινεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επίσης μια χαρά το κινητάκι για λίγο από όλα.

 

Αλλά, αυτό το Τ9 του πολύ φτωχό. μπορούμε να του κάνουμε κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια χαρά το κινητάκι για λίγο από όλα.

 

Αλλά, αυτό το Τ9 του πολύ φτωχό. μπορούμε να του κάνουμε κάτι??

 

όντως και νόμιζα ότι ήταν bug του δικού μου.:worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,χρονια πολλά και καλή χρονιά.:)

Όταν λέτε ότι είναι πολύ φτωχό το T9 εννοείτε ότι δεν έχει πολλές λέξεις αποθηκευμένες;Αν είναι αυτό λέξεις μπορούμε να αποθηκεύσουμε καινούργιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...