Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5630 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

A, και να μη ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος οταν μαυριζει η οθονη να φαινονται τυχον ληφθεντα sms ή κλησεις, ε ??

 

βάλε σαν screen saver να δείχνει την ώρα και όχι να μαυρίζει τελείως όπως όλα τα κλασσικά symbian Nokia.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

βάλε σαν screen saver να δείχνει την ώρα και όχι να μαυρίζει τελείως όπως όλα τα κλασσικά symbian Nokia.

 

Μαλλον καλυτερα ετσι οπως λες, απο το να το γυριζω αναποδα να βλεπω το led, σ'ευχαριστω!

 

Αυτο το "mode εξοικονόμισης ενέργειας" οταν πατας το end call button, τι ακριβως κανει ? Εκτος απο τη φωτεινοτητα "ριχνει" και τον επεξεργαστη ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να περασω μερικα θεματα στο κινητο απο διαφορα sites. Απ΄οτι ειδα ειναι αρχεια sis. Αυτα μπαινουν και λειτουργουν κατευθειαν; Επισης ελπιζω να μην εχουν ιους και "τρελαθει" το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να περασω μερικα θεματα στο κινητο απο διαφορα sites. Απ΄οτι ειδα ειναι αρχεια sis. Αυτα μπαινουν και λειτουργουν κατευθειαν; Επισης ελπιζω να μην εχουν ιους και "τρελαθει" το κινητο!

Θα τα κάνεις εγκατάσταση όπως κάνεις όλα τα αρχεία sis και μετά θα πας στα θέματα και θα ενεργοποιήσεις αυτό που έχεις περάσει.

 

Επίσης υπάρχει αντίστοιχο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3, οπότε μπορείς να ρίξεις μια ματιά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Thanx! Παντως αρκετα γρηγορο τηλεφωνο για symbian..

 

Εμ...600 MHz ειναι αυτα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 αποριες:

1)Το καπακι στην πανω μερια του τηλεφωνου αφηνει μια μικρη σχισμη η ειναι η ιδεα μου; Δοκιμασα να το ανοιγοκλεισω μερικες φορες αλλα δεν κλεινει τελειως. Οχι οτι κουνιεται η τριζει, απλα μου κανει εντυπωση!

2)Η καρτα μνημης που ειχε μεσα ειναι της Nokia? Δεν βλεπω να γραφει κατι εκτος απο microSDHC 4gb. Πιστευω να ειναι καλη, αν και εχω ηδη μια 8ρα Sandisk απο το προηγουμενο κιν.

Link to comment
Share on other sites

2)Η καρτα μνημης που ειχε μεσα ειναι της Nokia? Δεν βλεπω να γραφει κατι εκτος απο microSDHC 4gb. Πιστευω να ειναι καλη, αν και εχω ηδη μια 8ρα Sandisk απο το προηγουμενο κιν.

 

Kαλυτερα βαλε την Sandisk διαβασε τις τελευταιες σελιδες του θεματος: Αξεσουαρ (memory cards, hands free & αλλα) και θα καταλαβεις!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=87159

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, αν και το ηχειο του τηλεφωνου ειναι πολυ καλο, ειναι ανουσιο! Τι θελω να πω.. οταν καθομαστε καπου για καφε κλπ.συνηθως ακουμπαμε το κινητο πανω στο τραπεζακι, σωστα; Ελα ομως που σαν λογικοι ανθρωποι δεν θα το εχουμε αναποδα, αλλα απο τη μερια της οθονης! Αρα εκει κατω που εχουν το ηχειο, καλυπτεται και ακουγεται σιγα. Θα μπορουσαν να το βαλουν κατω απο τον φακο της καμερας που ανασηκωνεται λιγο η συσκευη. Το ιδιο ισχυει και για το φωτακι με τις ειδοποιησεις, που αν δεν γυρισεις το κινητο δεν το βλεπεις! Ειλικρινα, δεν μπορω να καταλαβω με ποια λογικη τα εκαναν αυτα! Ποιος ακουμπαει καπου το κινητο του μπρουμυτα;

Ενα αλλο παραπονο που εχω ειναι οτι, αν και στην καρτα μνημης εχω τις φωτο ταξινομημενες σε φακελους, στην εκθεση εμφανιζονται ολες μαζι χυμα και τα avatars..ο,τι να΄ναι!

Δεν μπορω να πω οτι μετανοιωσα που πηρα αυτη τη συσκευη, αλλα οσο να΄ναι με χαλανε καποια πραγματακια που δεν ειχα σε προηγουμενα κιν.

Link to comment
Share on other sites

O elteo ειχε απολυτο δικιο για τη διαρκεια ζωης της μπαταριας. 6 μερες μου κρατησε χωρις να το κλεινω το βραδυ (μονο GSM) και ενω το τηλ. ηταν μολις στη 2η φορτιση. :)

Περιμενω να στρωθει ακομα η μπαταρια κα να δω πως θα συμπεριφερεται οταν ειναι μονιμα στο 3G (μιας και αυτο μ'ενδιαφερει περισσοτερο).

 

Οντως για τα 860mha της μπαταριας και τα 600MHz που δουλευει ο επεξεργαστης, το power save που κανει ειναι εκπληκτικο!

Link to comment
Share on other sites

Ρε έχω πάθει πλάκα σου λέω...πρωτοφανές για Νοκια συμπιαν κιόλας.

 

Εχω βαλει, απο την αντιστοιχη ρυθμιση, την "Εξοικον. ενεργειας" στα 10 δευτερολεπτα. Εσυ που το εχεις ?

 

(Ασε που προχθες ειδα οτι ενω ηταν στη μια γραμη η μπαταρια, το power save μπηκε αυτοματα μονιμα, ειτε δηλ. ηταν σε stand-by ειτε το χρησιμοποιουσα, προφανως για να "σωσει οτι μπορει").

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του ειναι τελεια και η ενδειξη της αρκετα καλη. Αυτο το κινητο παιζει να εχει την καλυτερη διαχειριση ενεργειας που εχω δει σε συσκευη της Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Πώς καταλαβαίνω αν με βολεύει το GSM ή το 3G; Μένω σε περιοχή κάτω από τις κεραίες του Υμμητού και το σήμα στο σπίτι είναι πολύ ασθενές. Από μπαταρία έχω παρατηρήσει 2-3 μέρες και δεν με ικανοποιούν. Τι να βάλω;
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Πώς καταλαβαίνω αν με βολεύει το GSM ή το 3G; Μένω σε περιοχή κάτω από τις κεραίες του Υμμητού και το σήμα στο σπίτι είναι πολύ ασθενές. Από μπαταρία έχω παρατηρήσει 2-3 μέρες και δεν με ικανοποιούν. Τι να βάλω;

 

Αν δε χρησιμοποιεις το 3G (για γρηγορο internet), βαλτο μονιμα στο GSM.

Link to comment
Share on other sites

OK. Το έκανα. Δεν βλέπω να έχει κάποια διαφορά στο σήμα... Θα σας πω για μπαταρία. :-)
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα μου ειναι αχρηστο το 3G.. βιντεοκλησεις δεν κανω και στο ιντερνετ μπαινω μονο με wi-fi! Κανονικα πρεπει να εχεις καλυτερο σημα, εστω και μια γραμμη παραπανω. Η μπαταρια λογικα θα κρατησει περισσοτερο.. παντως αν δεν εχει καλο σημα η περιοχη, οποιο κινητο και να παρεις θα τελειωνει γρηγορα η μπαταρια! Καταναλωνει πιο πολλη ενεργεια οταν προσπαθει να πιασει σημα...
Link to comment
Share on other sites

OK. Το έκανα. Δεν βλέπω να έχει κάποια διαφορά στο σήμα... Θα σας πω για μπαταρία. :-)

 

η μπαταρία σου είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι θα μειωθεί η αυτονομία της. Αυτό στο υπογράφω. Εάν δεν σου χρειάζεται βάλε GSM.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εεεεε.... δεν έγινα σαφής... Εννοώ οτι το έβαλα στο GSM :-) Εδώ μου το υπογράφεις οτι θα αυξηθεί η αυτονομία της;;; :-P
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

objectref τελικα η BL-5CT εφαρμοζει και λειτουργει κανονικα στο κινητο; Και ποση παραπανω αυτονομια δινει; Ισως ειναι μια λυση αν ο φιλος εξακολουθει να εχει προβλημα αυτονομιας λογω κακου σηματος.
Link to comment
Share on other sites

objectref τελικα η BL-5CT εφαρμοζει και λειτουργει κανονικα στο κινητο; Και ποση παραπανω αυτονομια δινει; Ισως ειναι μια λυση αν ο φιλος εξακολουθει να εχει προβλημα αυτονομιας λογω κακου σηματος.

 

Δεν την εχω δοκιμασει ακομα, τωρα "στρωνω" την μπαταρια με την οποια και ηρθε το κινητο και ισως δοκιμασω μετα καποια στιγμη.

Παντως τοτε που το δοκιμασα (λιγο βιαστικα ομως), δεν εκλεινε το καπακι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, ετσι απο περιεργεια:

Εχω τη ρυθμιση "Προβολη διαθεσιμ. WLAN" στο "Ποτε". Αυτο αρκει για να ειναι το WLAN τελειως off ?? Ρωταω γιατι αν παω στις "Συνδεσεις WLAN" κανει scan και μου φερνει available networks, αρα δεν εχει κλεισει.

 

Θελω να πω, υπαρχει τροπος να κλεινουμε τελειως το WLAN οταν δεν το χρειαζομαστε ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το wlan είναι μόνιμα κλειστό όταν δεν το χρειαζόμαστε. Εσύ, όταν πηγαίνεις στο μενού Συνδεσεις WLAN, ουσιαστικά του ζητάς να σου δείξει τα διαθέσιμα δίκτυα. Αυτό, αν δεν συνδεθεί με κάποιο, κλείνει μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...